6 Úsilie o budovanie odkazov, ktoré nikdy nevymrie

Spôsob, ktorým sa venujeme online marketingu, sa za posledných niekoľko rokov dramaticky zmenil, a to ešte viac vďaka zavedeniu aktualizácií spoločnosti Penguin od spoločnosti Google a novšie Hummingbird. SEO má ťažký čas, ale na konci tunela je stále svetlo.


Je ľahké nájsť radu SEO o tom, čo robiť s vytváraním odkazov. Zdá sa, že nie je dostatok zdrojov na to, aby ste povedali, čo máte mali by urobiť, hoci. Nižšie je uvedených 6 najužitočnejších krokov pri vytváraní odkazov, ktoré treba dodržať. Algoritmické aktualizácie spoločnosti Google by nemali ovplyvniť ich účinnosť.

Pasívne vytváranie odkazov je dobrý nápad

Je to aktívne vytváranie odkazov, keď sa aktívne pokúšate získať iné webové stránky, aby na vás odkazovali. Budovanie pasívnych väzieb je menej priame a oveľa efektívnejšie. Zahŕňa to vytvorenie autoritatívnych materiálov na vašom webe, ktoré sú natoľko presvedčivé, že iné webové stránky nemajú na výber, ale musia na ne odkazovať, keď potrebujú poukázať na súvisiacu záležitosť..

6 Úsilie o budovanie odkazov, ktoré nikdy nevymrie

Ako vytvoríte taký presvedčivý obsah? Potrebujete zistiť, aké otázky ľudia v súčasnosti hľadajú na internete. Webové stránky ako Ubersuggest pomôže vám to zistiť. Stačí vložiť kľúčové slovo, ktoré súvisí s vašim výklenkom v nástroji. Okamžite vám poskytne zoznam všetkých predmetov, ktoré súvisia s týmto kľúčovým slovom, na ktoré ľudia kladú otázky – všetky sú zoradené podľa abecedy. Používanie Plánovača kľúčových slov služby AdWords je ďalšou možnosťou.

Akonáhle budete mať niekoľko otázok, na ktoré môžete odpovedať, môžete o tom vytvoriť autoritatívny obsah – napríklad zadaním vlastnej štúdie a zozbieraním štatistík. Keď sa na vašom blogu objaví nový autoritatívny obsah na horúcu tému, môžete si byť istí, že naň budú odkazovať ďalšie webové stránky, novinári a blogeri ako dôkaz tvrdení, ktoré uvádzajú vo svojich vlastných článkoch..

Vyhľadajte hlavné autoritatívne zdroje vo svojom výklenku a prekonajte ich

Keď vládne alebo univerzitné webové stránky ponúkajú informácie vo výklenku, často sa považujú za autoritatívne. Webové stránky, ktoré musia poskytnúť dôkaz o svojich tvrdeniach, často odkazujú na zdroje na týchto webových stránkach. Webové stránky vlády a univerzity však často majú neaktuálne informácie. Toto je veľká príležitosť.

6 Úsilie o budovanie odkazov, ktoré nikdy nevymrie

Musíte si preštudovať každý z týchto hlavných webových stránok vo svojom výklenku, zistiť, na ktoré témy už nemajú aktuálne informácie, a potom zadať aktuálny obsah v týchto oblastiach na svojom vlastnom webe alebo blogu..

Po vytvorení aktualizovaného obsahu je ľahké vytvoriť s ním prepojenia. Potrebujete iba zistiť, ktoré webové stránky odkazujú na neaktuálne informácie na dôležitých webových stránkach vlády / univerzity, na ktoré ste sa pozerali, a nadviazať kontakt s týmito webovými stránkami. Namiesto toho by mohli mať záujem o prepojenie na váš obsah.

Nájdite príležitosti hovoriť vo vzdelávacích inštitúciách

Študentské kluby, školy, vysoké školy a ďalšie miesta výučby vždy potrebujú odborníkov z rôznych profesií, aby zostúpili a hovorili o novej kariére. Na týchto miestach by ste mohli pravidelne hovoriť.

6 Úsilie o budovanie odkazov, ktoré nikdy nevymrie

Zakaždým, keď sa rozhodnete prednášať, škola alebo vysoká škola zverejnia na svoje webové stránky oznámenie s odkazom na vaše webové stránky..

Nájdite nejakú akciu miestnej komunity alebo skupinu, ktorá vám pomôže

6 Úsilie o budovanie odkazov, ktoré nikdy nevymrie

Ak vaša komunita plánuje miestne športové podujatie, charitatívne podujatie alebo niečo podobné, môžete ich dobrovoľne poskytnúť alebo finančne podporiť. Ak je vaša pomoc dostatočne seriózna, zahrnie na svoju stránku odkaz na váš web a potvrdí vašu pomoc.

Nájdite niekoho na rozhovor

Zámerom je nájsť vplyvných pracovníkov vo vašom odbore, ktorí nemajú veľké uznanie. Keď niečo nájdete, môžete s nimi urobiť rozhovory a zverejniť ich na svojej webovej stránke alebo blogu. Ľudia, s ktorými robíte rozhovor, určite umiestnia odkaz na svoj rozhovor na svoju webovú stránku a požiadajú všetkých svojich čitateľov, aby sa pokúsili prečítať rozhovor.

6 Úsilie o budovanie odkazov, ktoré nikdy nevymrie

Ako však hľadáte ľudí na pohovor? Jedným zo spôsobov je vyhľadávanie v službe Twitter pomocou kľúčových slov, ktoré súvisia s vaším odvetvím. Môžete tiež vyhľadávať dobré odvetvové blogy, ktoré nie sú dobre známe, a kontaktovať ich autorov. FollowerWonk je vynikajúci nástroj, keď potrebujete takéto informácie vyhľadať.

Konečne …

Blogy a webové stránky často píšu o firme, ale neobsahujú odkaz na ňu. Ak zistíte, na ktorých webových stránkach ste spomenutý, a potom kontaktujte týchto správcov webových stránok, aby uviedli odkaz, na ktorom ste zmienený, môžete dosiahnuť skvelé výsledky. Stačí si nastaviť upozornenie Google, ktoré vám oznámi, keď sa o vás zmienime.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map