6 spôsobov použitia tlačidiel na zdieľanie v sociálnej sieti na zvýšenie zapojenia používateľov

Vytvorili ste krásne navrhnutý funkčný web, ale snažíte sa vidieť zvýšenie úrovne interakcie? Neustále uverejňujete relevantný obsah pre vaše cieľové publikum, aby ste dostali iba nepárne alebo komentáre? Snažíte sa získať všetky dôležité prístupy na webové stránky, ktoré vám prinesú ďalšie kliknutia a konverzie?


Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, nie ste sami. Aj keď je to spoločný boj pre malé podniky, úprimne povedané, aká značka vždy nehľadá spôsoby, ako zvýšiť svoju sociálnu angažovanosť?

Sociálne médiá sa v digitálnom veku stali primárnou formou obojsmernej komunikácie. A tu začínajú hrať tlačidlá sociálneho zdieľania.

Jednoducho povedané, tlačidlá sociálneho zdieľania (t. J. Ikony, ktoré umožňujú niekomu zdieľať webovú stránku alebo uverejňovať príspevky prostredníctvom sociálnych sietí, ako sú Facebook, Twitter alebo Pinterest), povzbudzujú ľudí, aby zdieľali váš obsah prostredníctvom svojich vlastných kanálov. Myšlienka je šírte slovo a zlepšite svoj online dosah, budujte povedomie o značke a nakoniec zvyšujte návštevnosť na váš web.

Môžu to byť fantastické nástroje na zapojenie používateľov – samozrejme, ak sa používajú správne.

# 1: Vyberte si umiestnenie rozumne

Tlačidlá sociálneho zdieľania fungujú najlepšie, keď sú umiestnené na individuálnych blogových príspevkoch, aktualizáciách alebo novinových článkoch, ktoré by čitateľ mohol chcieť zdieľať. Môžu byť umiestnené na boku webovej stránky alebo pozdĺž horného alebo dolného okraja.

Podľa Sprout Social, najobľúbenejšie možnosti sú pred vašim obsahom alebo vznášajú sa vľavo.

Nezabúdajte, že väčšina ľudí sa neposúva dostatočne ďaleko na to, aby sa dostala na koniec vašej stránky. Podľa Slateho a Chartbeata väčšina čitateľov v skutočnosti robí iba asi 50% cesty z webovej stránky..

Ak však chcete byť veľmi inteligentní, nie je na škodu mať dve oblasti umiestnenia tlačidiel. Zoberme si napríklad BuzzFeed. Zahŕňajú tlačidlá sociálneho zdieľania nad aj pod ich obsahom, aby sa zvýšila pravdepodobnosť kliknutí.

Sprout Social

Sprout Social1

# 2: Dizajn, Dizajn, Dizajn

Umiestnenie vašich tlačidiel nebude mať najmenší význam, ak nebudú vynikať. Najhoršie, čo môžete urobiť s významným tlačidlom zdieľania s výzvou na akciu, je vytvoriť niečo malé a nevýrazné, ktoré sa dá ľahko prehliadnuť..

Znovu choďte smerom z BuzzFeed a používať tlačidlá sociálneho zdieľania, ktoré sú veľmi výrazné z hľadiska veľkosti a farby. To nepopierateľne spôsobuje, že sa objavia na stránke a okamžite upútajú pozornosť čitateľa.

# 3: Na nastavenie tlačidiel použite zásuvné moduly

Našťastie nastavenie tlačidiel na zdieľanie na vašom webe nebolo nikdy jednoduchšie, najmä ak používate systém na správu obsahu, ako je WordPress..

Jediné, čo musíte urobiť, je chytiť ten správny doplnok – a už pôjdete!

Môžete jednoducho vyhľadávať „tlačidlá sociálneho zdieľania“ v časti „Pridanie doplnkov“ programu WordPress a použiť jednu z overených možností..

 Pridať doplnky

Pomocou ktoréhokoľvek z týchto doplnkov si môžete vybrať, ktoré sociálne siete sa chcete spojiť pomocou tlačidiel a kde ich chcete umiestniť na svoj web..

# 4: Zjednodušte zdieľanie obsahu

Rôzne doplnky ponúkajú rôzne skúsenosti, ale nezabudnite si vybrať ten správny doplnok, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám, ako aj potrebám vašich čitateľov..

Vo všeobecnosti máte dve možnosti. Môžete buď vopred vyplniť obsah, ktorý chcete zdieľať svojim čitateľom po kliknutí na tlačidlo s výzvou na akciu, alebo ho môžete nechať napísať sami.

Napríklad, ak by niekto chcel zdieľať toto video z projektu The Climate Reality Project, jednoducho by klikol na tlačidlo zdieľania na Twitteri a okamžite mu bude ponúknutý vopred napísaný tweet, jeho úchyt na Twitteri a odkaz na video – všetko, čo majú kliknite na „zdieľať“. Toto je dobrá voľba pre značky, ktoré sa chcú pokúsiť propagovať veľmi špecifickú správu.

Zdieľajte svoj obsah

Môžete tiež navrhnúť tlačidlá tak, aby po kliknutí čitateľa na zdieľanie vášho príspevku mali odkaz na váš obsah, ale budú mať zobrazí výzvu na napísanie vlastnej personalizovanej správy.

Obe metódy sú rovnako účinné. Len sa uistite, že je ľahké zdieľať váš obsah prostredníctvom sociálnych médií. Koniec koncov, viac ako 70% spotrebiteľov pravdepodobne odporučí vašu značku ostatným, ak mali pozitívny dojem zo služieb sociálnych médií.

HootSuite robí to tiež skvelú vec, kde môžete na svoj web a do aplikácie pridať nástroj na zdieľanie v sociálnych sieťach, ktorý umožňuje čitateľom zdieľať váš obsah naraz na viacerých sociálnych sieťach. Užívateľ si môže tiež vybrať, kedy ho presne zdieľajú, podľa svojich časových úsekov maximálnej aktivity, čo môže zosilniť počet zobrazení a mieru interakcie.

# 5: Posúdenie analýzy tlačidiel

Práca sa začne až vtedy, keď pre svoj web nájdete správne doplnky, nastavíte tlačidlá zdieľania v sociálnej sieti a začnete ich začleňovať do svojho obsahu..

V tomto okamihu by ste mali pravidelne vyhodnocovať analytiku tlačidiel sociálnych akcií, aby ste sa dostali na vrchol svojej hry.

Nástroje sociálneho riadenia, ako je Sprout Social, sú v tomto ohromné. Môžu vám poskytnúť kľúčové štatistiky ako počet zobrazení, interakcií a kliknutí na odkazy, ktoré získate na jedno tlačidlo.

 Sprout Social2

Sprout Social vám tiež môže dať nahliadnutie do vaše publikum a odkiaľ kliknutia pochádzajú z geografického hľadiska.

Ako tieto prehľady pomáhajú?

Lepšie pochopíte svojich zákazníkov. Môžete zistiť, kde žijú, ako sú staré a aký obsah majú radi. Pomocou týchto prehľadov môžete tiež rozhodnúť, kam zamerať svoju energiu, pokiaľ ide o konkrétne sociálne siete alebo témy.

Pokiaľ ide o online marketing, je pravda, čo hovoria: znalosť je sila.

# 6: Optimalizujte poradie tlačidiel

Po analýze tlačidiel zdieľania v sociálnych sieťach a viete, ktoré sociálne siete dosahujú najlepšie výsledky, môžete umiestnenie svojich tlačidiel optimalizovať.

Chcem tým povedať, že si môžete vybrať, ktoré tlačidlá zdieľania sa budú zobrazovať a v akom poradí na základe preferencií vášho publika.

Napríklad v rámci vášho príspevku nemá zmysel vložiť tlačidlo na zdieľanie sociálnych sietí Pinterest, ak váš obsah nie je zvlášť vizuálny alebo vaše publikum nie je na platforme aktívne..

pamätať, vo svete digitálneho marketingu je niekedy menej. ShareThis tvrdí, že čím viac tlačidiel máte na displeji, tým väčšie je riziko straty akcie. Niektorí čitatelia nemajú radi príliš veľa výberu. Možno sa nebudú môcť rozhodnúť, na ktoré tlačidlo kliknú, takže nakoniec nekliknú vôbec.

Čas na začatie zdieľania v sociálnej sieti

Pamätajte na zlaté pravidlo, pokiaľ ide o tlačidlá sociálneho zdieľania: ak chcete, aby ich ľudia stlačili, musíte najskôr vytvoriť obsah, ktorý si zaslúži zdieľanie..

Ako už bolo povedané, pomáha to, ak sú vaše tlačidlá krásne navrhnuté, strategicky umiestnené, optimalizované pre čitateľa a pravidelne vyladené podľa individuálnych analýz. Pravdepodobne nebudete mať nástroje na zdieľanie sociálnych sietí – a to je v poriadku. Zostaňte vytrvalí, pretože to nebude trvať dlho, kým uvidíte, ako sa vďaka týmto praktickým malým tlačidlám zvyšuje úroveň návštevnosti a interakcie.

zdroj:

Štatistika MarketingSherpa: https://www.marketingsherpa.com/article/chart/demographics-why-customer-follow-brands-social-media

Sprout Sociálna zmienka: https://sproutsocial.com/insights/social-media-buttons/

Štatistika tabuľky Slate a Chartbeat: http://www.slate.com/articles/technology/technology/2013/06/how_people_read_online_why_you_won_t_finish_this_article.html?via=gdpr-consent

Príklad BuzzFeed: https://www.buzzfeed.com/sarahaspler/eat-your-way-through-a-buffet-personality-type

HootSuite zmienka: https://hootsuite.com/social-share

Štatistika veľvyslanca: https://www.getambassador.com/blog/social-customer-service-infographic

ZdieľaťTáto zmienka: https://www.sharethis.com/best-practices/2017/08/how-to-strategically-use-share-buttons-to-boost-engagement-and-seo/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me