6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu ZDARMA (2020 UPDATE)

Vaša práca sa hromadí, termíny sa blížia a vy si len chcete naplánovať svoje e-maily alebo úlohy v oblasti sociálnych médií a robiť s nimi.


Potom narazíte na stovky nástrojov navrhnutých na to, čo potrebujete. Bude ich trvať niekoľko hodín, kým si ich vyberieme, nehovoriac o tom, ako si s tým zvyknúť.

Ver mi, bol som tam. Počas posledného desaťročia som ako obchodník s obsahom na voľnej nohe používal veľa nástrojov. Použil som nástroje automatizácie bezplatného marketingu, použil som platené nástroje a dnes, Som tu, aby som vám ušetril ťažkosti s pokusom zistiť, ktoré bezplatné nástroje sú najlepšie.

Tí na tejto stránke sú moje najobľúbenejšie obľúbené položky. Niektoré ponúkajú bezplatný plán, zatiaľ čo iné sú úplne zadarmo.

Zapier: Pripojte nástroje, ktoré používate automaticky

Keď prvýkrát počujete o Zapierovi, nemusí sa vám to zdať užitočné. Keď pochopíte, čo to môže urobiť, uvedomíte si, že dá sa použiť v tisícoch bežných marketingových situácií.

Koncept je jednoduchý, ale široký: Vytvorte „Zaps“, ktoré spájajú dve aplikácie dohromady. Keď sa niečo stane v jednej aplikácii, urobte niečo v druhej.

Pretože sú Zaps tak všeobecné, môžu byť použité v tisícoch rôznych situácií.

Je ľahké nastaviť jeden:

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image1

Môžete si vytvoriť svoj vlastný (ako vyššie) alebo použiť jednu zo stoviek Zapov, ktoré už boli vytvorené a publikované.

Tu je niekoľko príkladov obľúbených:

 • Uložte nové prílohy Gmail na Disk Google
 • Uložte e-maily Gmail obsahujúce určité kľúčové slová do tabuľky Google
 • Hromadné vytváranie udalostí Kalendára Google z nových riadkov tabuľky Tabuľky Google
 • Pridajte do tabuľky riadky Tweety a automaticky ich pridajte do frontu Bufferov (ďalší nástroj na tejto stránke).

Aj keď nepotrebujete nič z toho, jednoducho si zahrajte so Zapierom a začnete vymýšľať spôsoby, ako automatizovať malé časti svojho marketingu pravidelne..

Zvážte vplyv, ktorý to môže mať: Spoločnosť matracovej techniky, Purple, používa spoločnosť Zapier na pridávanie recenzií produktov od zákazníkov k svojmu účtu HubSpot (na zobrazenie všetkých údajov na jednom mieste).

Vytvorenie tejto Zap trvá menej ako 10 minút a ušetril najmenej 20 hodín vývojára, podľa Purple. To je doslova tisíce dolárov ušetrených z jednej aplikácie Zapiera.

Na bezplatnom pláne si môžete vytvoriť päť zásuviek, z ktorých všetky obsahujú dva kroky. Toto je viac než dosť, aby ste mohli začať.

Čo dostanete, ak platíte? Ak potrebujete viac zariadení Zaps, budete musieť inovovať. Okrem toho získate viac aplikácií, z ktorých si môžete vyberať (vo svojich zariadeniach Zaps), a tiež môžete vytvoriť zariadenia Zaps s viac ako dvoma krokmi.

HubSpot CRM: bezplatný softvér na správu vzťahov so zákazníkmi

Softvér na správu vzťahov so zákazníkmi (CRM) môže mať úžitok pre všetky podniky B2B.

Sleduje vaše kontakty, všetky informácie, ktoré máte o nich, a všetko, čo ste s nimi urobili (hovory, e-maily, aktualizácie stavu atď.). Namiesto manuálneho pridávania všetkých týchto údajov, napríklad do tabuľky, dobrý CRM automatizuje čo najviac malých úloh.

Aj keď existuje veľa nástrojov CRM, CRM spoločnosti HubSpot patrí medzi najlepšie. Je jednoduchý na používanie, má všetky základné funkcie, o ktoré môžete požiadať v CRM (napr. Môžete volať, posielať e-maily a robiť si poznámky), a má pokročilú automatizáciu pre pokročilých používateľov..

Môžete si ich porovnať s akýmkoľvek iným plateným CRM, a napriek tomu HubSpot ponúka svoje CRM úplne zadarmo.

Tu je niekoľko malých vecí, ktoré HubSpot za vás automatizuje. Po prvé, keď pridáte „spoločnosť“, pokúsi sa automaticky načítať a uložiť príslušné informácie o spoločnosti.

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image2

Patria sem údaje ako:

 • umiestnenia
 • Veľkosť spoločnosti
 • príjem
 • Časové pásmo
 • Stručný popis

Ďalej, kedykoľvek vykonáte aktivitu pomocou vstavaných nástrojov CRM (ako napríklad odoslanie e-mailu alebo uskutočnenie hovoru), automaticky sa zaznamená.

Keď navštívite stránku kontaktu, uvidíte všetky minulé aktivity, ktoré ste s nimi vykonali, čo vám ušetrí čas na prehľadávanie e-mailov a protokolov hovorov..

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image3

To všetko je zahrnuté úplne zadarmo, a nie je ťažké predať vás, aby ste niečo kúpili.

HubSpot zarába peniaze, ak inovujete na konkrétnejší plán, ktorý ponúka ešte viac funkcií. Existujú tri pokročilé „uzly“ s rôznymi vlastnosťami:

 • Marketingové centrum
 • Obchodné centrum
 • Centrum služieb zákazníkom.

Čo dostanete, ak platíte? Ak platíte za jeden z pokročilých centier, najmä marketingového centra, získate viac funkcií a automatizáciu. Môžete napríklad vytvoriť pracovné postupy na automatické odosielanie e-mailov (a vykonávanie ďalších akcií), keď kontakt vykoná určitú akciu (napr. Navštívi webovú adresu, klikne na odkaz atď.)

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image4

Mautic: Automatizácia marketingu otvoreného zdroja typu všetko v jednom

Mautic je platforma automatizácie CRM a marketingu.

Vo väčšine aspektov je podobný CRM HubSpotu, ale dá sa použiť (potenciálne) úplne zadarmo bez akýchkoľvek obmedzení. HubSpot je veľkorysý, ale stále má určité obmedzenia (napr. Iba 15 minút volania na bezplatný nástroj), zatiaľ čo Mautic nemá.

Rovnako ako WordPress je k dispozícii bezplatná verzia, ktorú si môžete stiahnuť a nastaviť sami.

Alebo si môžete kúpiť plán, kde sa o vás postarajú všetky nastavenia a hosting. K dispozícii je režim bezplatnej karantény, ktorý môžete otestovať a urobiť s tým skôr, ako sa rozhodnete, či chcete kúpiť všetky funkcie, aby ste odomkli všetky funkcie..

V samotnom softvéri môžete pridávať kontakty rovnako ako akékoľvek iné CRM a sledovať akékoľvek zhromaždené informácie:

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image5

Automatizácia sa za tým začína.

Na svoj web a všetky ďalšie webové stránky môžete nainštalovať mautický pixel (iba riadok kódu), ktorý vám umožní zhromažďovať rozsiahle informácie o vašich používateľoch.

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image6

Denník udalostí je zostavený automaticky pre každý kontakt a môžete vidieť:

 • Návštevy na stránke
 • Vyplnenie formulárov
 • Keď sa používateľ presunie do iného segmentu za vás.

Ďalšou hlavnou oblasťou, ktorú by som chcel zdôrazniť, je vizuálny tvorca kampaní, čo uľahčuje vytváranie zložitých zúžení.

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image7

Tvorca vám umožňuje vytvárať pracovné toky na základe akcií, ktoré používateľ vykoná alebo nevykoná. Ak napríklad otvoria konkrétny e-mail naznačujúci záujem o zľavy, mohli by ste ich presunúť do segmentu, v ktorom zacieľujete agresívnejšie so zľavami.

Okrem toho sú tu aj ďalšie funkcie a funkcie automatizácie, ako napríklad:

 • E-mailový marketing
 • Vytvorenie vstupnej stránky
 • Vytváranie formulárov
 • Bodovanie olova
 • analytika

Takže aj keď existuje krivka učenia, Mautic má o všetkom, čo potrebujete.

Čo dostanete, ak platíte? Ak budete platiť, dostanete Mautic nakonfigurovaný pre vás. Nemusíte sa obávať nastavenia servera ani jeho údržby. Pre platenú verziu nie je k dispozícii žiadna verejná cena, musíte požiadať o cenovú ponuku.

Mailchimp: Automatizácia e-mailového marketingu

Mailchimp je známy bezplatným programom, ktorý ponúkajú. Do zoznamu e-mailov môžete pridať až 2 000 kontaktov a mesačne odosielať až 12 000 e-mailov.

Aby sa to ešte zlepšilo, súčasťou všetkých plánov (vrátane bezplatných) je úplná sada automatizačných funkcií Mailchimp..

Automatizácia a e-mailový marketing dokonale súvisia. V ideálnom prípade by ste chceli napísať e-mail raz a potom ho automaticky poslať určitým odberateľom v určitom čase. Nástroje ako Mailchimp vám to umožňujú.

Keď vytvoríte e-mail, na karte „automatizovaný“ je niekoľko možností:

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image8

Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí odoslanie e-mailu:

 • Keď sa niekto zaregistruje do zoznamu
 • Keď je vozík opustený
 • Pokračovať v nákupoch
 • Všetko najlepšie k narodeninám

Keď vyberiete určitý typ automatizovanej e-mailovej série, existuje vizuálny editor, ktorý vám umožňuje pridať alebo odstrániť e-maily do série, zadajte spúšťač e-mailu (zvyčajne časové obdobie) a upravte e-maily.

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image9

Akonáhle ho nastavíte, možno sa naň nemusíte znova pozerať, čím ušetríte veľa času. Existuje dôvod, že e-mailový marketing má zďaleka najlepšiu NI zo všetkých kanálov digitálneho marketingu.

Čo dostanete, ak platíte? Pokiaľ ide o platené programy, vo vašich e-mailoch nie je žiadna značka Mailchimp. Okrem toho získate podporu v prípade potreby a niekoľko funkcií na optimalizáciu, napríklad optimalizáciu času odoslania. Stupnice nákladov na základe toho, koľko kontaktov máte, sú však relatívne lacné.

Buffer: Naplánujte zdieľanie v sociálnej sieti

Väčšina blogerov a malých firiem si nemôže dovoliť čas potrebný na manuálne vytváranie príspevkov na sociálnych médiách. Je to príliš pomalé.

Preto existujú nástroje, ktoré vám umožnia naplánovať príspevky vopred. Robiť to ako šarža je omnoho efektívnejšie a nevyžaduje, aby ste sa každý deň v určitú dobu ohlásili, aby ste mohli uverejniť príspevok..

Z týchto nástrojov, Nielenže je Buffer pravdepodobne najlepší, ale ponúka tiež solídne voľné plan.

Podľa bezplatného plánu môžete prepojiť až tri účty sociálnych médií a naplánovať až 10 príspevkov vopred v ktorejkoľvek z nasledujúcich sietí:

 • cvrlikání
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Instagram

Vytvoríte svoje príspevky a povedzte službe Buffer, aký časový rozvrh uverejňovania chcete dodržať, a to ostatné.

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image10

Ak zistíte, že program zadarmo vám šetrí veľa času alebo máte ďalšie účty v sociálnych médiách, vyplatený program sa vyplatí.

Čo dostanete, ak platíte? Najskôr získate možnosť naplánovať príspevky na Pintereste a prepojiť ďalšie účty. Môžete tiež naplánovať viac príspevkov (100 na najnižšom pláne), čo vám ušetrí ešte viac času a základnú analýzu.

Prospector odkazov: Zefektívnite manuálne vyhľadávanie budov

Link Prospector, ktorý vytvorila spoločnosť The Upper Ranks (agentúra SEO), je úplne bezplatný nástroj, ktorý by mali používať všetci tvorcovia manuálnych odkazov. Je to vynikajúci príklad poloautomatických úloh, ktoré si stále vyžadujú manuálny dotyk.

Keď robíte manuálne vytváranie odkazov na biele klobúky, trávite veľa času otváraním adries URL, aby ste zistili, či je to skutočne dobrá stránka, na ktorú je možné odkaz smerovať. Ak pridáte všetok čas strávený vložením do adries URL, čakáte na ich načítanie a presuniete sa medzi kartami, je to veľa strateného času..

Tento nástroj umožňuje vložiť do zoznamu adries URL a načítať:

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image11

Po zadaní adries URL sa načíta malá verzia každej adresy URL na tej istej karte.

Nie sú potrebné žiadne prepínacie karty, stačí prejsť na stránku dole a odmietnuť všetky stránky, ktoré podľa vás nie sú dobrými cieľmi odkazov:

6 najlepších nástrojov na automatizáciu marketingu zadarmo-image12

Máte dobré ciele na vytváranie odkazov.

Odtiaľ budete musieť manuálne skopírovať „dobré“ adresy URL (ktoré by sa mohli tiež automatizovať), ale celkovo vám to ušetrí veľa času.

Čo dostanete, ak platíte? Nič, pretože je to bezplatný nástroj. Ak by ste však niekedy potrebovali pomoc s vytváraním odkazov, mohli by ste si agentúru najať za nástroj.

Ako viete, že pri inovácii na platený nástroj to stojí za to?

Niekedy bude bezplatný plán vždy stačiť na to, čo potrebujete. Existujú však dva hlavné dôvody, prečo prechod z bezplatného na platený program má zmysel pre tieto nástroje.

Najprv ich môžete prerásť, čo bude zrejmé. Možno budete musieť uložiť viac kontaktov alebo pridať viac účtov, ako umožňuje bezplatný program. Ak ste s programom zadarmo spokojní a nástroj je efektívny, môžete si byť istí, že vďaka inovácii získate návratnosť svojej investície..

Po druhé, ak sú platené plány dosť lacné, možno budete chcieť iba podporovať tvorcov, ak vám to pomôže zarobiť oveľa viac peňazí.

zdroj:

https://faq.buffer.com/article/282-publish-custom-scheduling-posts

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me