6 Küçük İşletmeler için En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri – 2020 Sürümü

E-posta pazarlaması dönüşümlerin kralıdır. McKinsey tarafından yapılan bir araştırma, yeni müşterileri güvence altına almanın Facebook ve Twitter’dan 40 kat daha başarılı olduğunu gösterdi! Sürekli olarak ortaya çıkan yeni dijital pazarlama trendlerine rağmen, e-postalar uzun zamandır işletmeler için temel önemdedir ve yakın zamanda popülaritesinde azalma görülmemektedir..


Peki, e-posta neden bu kadar çok daha etkili??

6 Küçük İşletmeler için En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri - 2020 Sürümü

E-posta Pazarlamanın Avantajları

Başarılı tanıtım, kime reklam yaptığınız ve nasıl pazarlama yaptığınızla ilgilidir. Çoğu pazarlama çabası kamuoyuna gönderilirken, doğru insanların bunu görmesi ümidiyle e-posta, alakalı tüketicileri hedeflemenizi sağlar.

 • Doğrudan Pazarlama Kanalı sağlar. Sosyal medya belirli grupları hedeflemenize izin verirken, organik erişim oldukça düşüktür. Doğru insanların gözlerini yakalamazsanız, çabalarınız boşa gider. Buna karşılık, bir e-posta kampanyası doğrudan hedeflendiği kampanyalara gider.
 • İlgili Potansiyel Müşterileri hedefler. E-posta ile, posta listenizi tercih eden bir kitleye ulaşırsınız. Zaten markanıza ilgi duyduklarını ifade ettiler, bu yüzden ısırmaları daha olasıdır.
 • Güven İnşa Eder. Devam eden kampanyalar şirketinize güvenilirlik katar. Tüketiciler, satın almadan önce bir markayla ilişki kurmayı sever ve e-postalar, güvenilir olduğunuzu kanıtlamak için mükemmel bir araçtır.
 • Verimliliği artırır. Bir e-posta şablonu oluşturulduktan sonra saniyeler içinde kopyalanabilir ve ayarlanabilir. E-posta pazarlama hizmetleri toplu gruplar göndermenize izin verir, böylece pazarlama çabalarınızın verimliliğini önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Ayrıca, bir MarketingSherpa çalışması ortaya çıkarıldığı için çoğu müşterinin aslında bu pazarlama kanalı için bir tercih ifade ettiği ortaya çıktı. Ankete katılan 2000’den fazla yetişkinden, % 72’si e-posta yoluyla tanıtım mesajları almayı tercih ettiklerini söyledi.

En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri

E-posta pazarlama hizmetleri özellikle işletmeler düşünülerek tasarlanmıştır. En iyi seçimler, reklamlarınızı kolaylaştırmanıza ve postanızdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır. Premium e-posta hizmetleri için özellikleri tanımlama:

 • Yüksek Teslimat Oranı. Spam puanları güvenilirliğinizi etkiler ve e-postanızın istenen gelen kutusuna ulaşma şansını azaltır. Çoğu kaliteli e-posta pazarlama istemcisi, teslim edilebilirlik oranını artırmak için istenmeyen posta önleme araçları sunar.
 • segmantasyon. Kitle segmentasyonu, müşterilerinizin her birini, kendileriyle gerçekten alakalı içerikle hedeflemenize olanak tanır. Bu kampanya türleri, tüm listenize bir battaniye e-postası göndermekten çok daha başarılı.
 • Otomasyon. Otomatik yanıtlar ve zamanlı sıralı e-postalar gönderme yeteneği, gerekli homurdanma işini azaltır. Tüketicinin markanızdan sürekli etkileşimler aldığından emin olmak için kaydolduğu andan itibaren gönderilecek iletileri ayarlayabilirsiniz.
 • analitik. Pazarlama kampanyaları, başarılarını yansıtma yeteneği olmadan işe yaramaz. En iyi hizmetler, açık ücret, tıklama oranı, teslim edilebilirlik, abonelikler ve abonelikten çıkmalar dahil olmak üzere bir dizi analiz sunar.
 • Estetik. Bir e-postayı görsel olarak çekici hale getirme yeteneği başarı için önemlidir.

Küçük işletmeler için en iyi e-posta pazarlamasından bazıları için okumaya devam edin:

Sürekli İletişim

20 yıllık tecrübesi ile sürekli iletişim halinde olan Constant Contact hızla en popüler e-posta pazarlama noktalarından biri haline geliyor. Kullanıcıların başarı için hazırlanmış ısmarlama kampanyalar oluşturmalarına olanak tanıyan çok sayıda sezgisel özellik sunar.

 • Mobil Cihazlar İçin Optimize Edilmiş Şablonlar. Şablonlar, deneyimli bir tasarımcı olmadan çekici içerik oluşturmayı kolaylaştırır. Sürekli İletişim, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve ekran boyutuna duyarlı sonsuz seçenekler sunar. Üçte ikimiz artık telefonumuz aracılığıyla e-posta açtığımız için bu özellik çok değerli.
 • Sürükle ve bırak oluşturucu. Sürükle ve bırak oluşturucusuyla da sıfırdan şablonlar oluşturabilirsiniz. Marka kişiliğinizle uyumlu kampanyalar geliştirmek için resimler, metinler ve benzersiz öğeler (ör. Anketler, kuponlar ve anketler) ekleyebilirsiniz. Deneyiminiz varsa, HTML şablonları tasarlayabilir ve bunları platforma yükleyebilirsiniz.
 • Analitik. Sabit Temas, tüm temel metrikleri (ör., Açar, gönderir, geri döner) ve sonuçları cihaza, kampanyaya veya başarı oranına göre bölümlere ayırma ve karşılaştırma yeteneğini içeren kapsamlı analizler sunar.
 • Canlı Eğitim. Oturumlar, hem çevrimiçi hem de belirli yerlerde düzenli olarak yapılır ve pazarlama işleminizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Size en yakın etkinlikleri web sitelerinde arayabilirsiniz.

Şirket ayrıca başka benzersiz unsurlar da sunuyor, ancak bunların çoğu sadece premium planda mevcut. Yedek paranız varsa, tadını çıkarabilirsiniz konu satırı A / B testi, anketler ve anketler ve etkinlik pazarlama seçenekleri. Ne yazık ki, hepsi e-posta otomasyonu aynı zamanda en yüksek fiyatlandırma katmanı ile sınırlıdır.

AWeber

Aweber küçük işletmeler için harika bir bütçe seçeneğidir. Sunulan planlar, sunulan özelliklere değil, abone sayınıza bağlı olarak fiyatta artış sağlar. En ucuz paketleri 500 e-posta adresini kapsar.

 • Otomasyon & Segmentasyon. Aweber, tüm paketleriyle otomasyon ve segmentasyon özellikleri sunarken, diğerleri bu öğeleri premium müşterileri için elinde tutar. Pazarlama dönüşüm hunisindeki her adımı otomatikleştirebilirsiniz. Böylece, hedeflenen bir kampanya kullanıcıların abone olduğu andan itibaren başlar.
 • Mobil uygulamalar. Aweber, hareket halindeyken bile kampanyalarınızla ilgili anında bilgi veren bir dizi mobil uygulama sunar. Analitikler derinlemesine, ayrıca başarılı promosyonlar oluşturmak için ipuçları ve öneriler de alırsınız.
 • E-posta Listesi Entegrasyonu. Pazarlama çalışmalarınızı kolaylaştırmak için e-posta listenizi diğer platformlarla entegre edebilirsiniz. Listenizi otomatik olarak büyütmek ve daha fazla potansiyel müşteri teşvik etmek için PayPal, WordPress veya API’nizle bağlantı kurmayı seçin. Ayrıca diğer e-posta istemcilerinden listeleri de içe aktarabilirsiniz.  
 • Etiketler. Aweber, kampanyalarınızı bölümlere ayırmak ve otomatikleştirmek için bir etiketleme sistemi kullanır. Her müşteriye alakalı etiketler eklemeniz yeterlidir; ilgili tanıtımları otomatik olarak alır.

Aweber’ın ana dezavantajı, özellikle tarihli olmasıdır. Otomasyon herkes için mevcut olmasına rağmen, Aweber diğer e-posta pazarlama hizmetleri ile karşılaştırıldığında çok temel. GetResponse ve MailChimp, her ikisi de psikografiye (yani davranışlar, ilgi alanları vb.) Dayalı otomasyonlar için daha fazla alan sağlar.

Yanıt almak

GetReponse kendilerini “çok uluslu teknoloji meraklıları ekibi” olarak etiketlemektedir ve geniş ürün yelpazesi bu beyanı yansıtmaktadır. E-posta pazarlama hizmetleri şıktır ve sektörü bilen insanlar tarafından açıkça tasarlanmış olan anlayışlı özelliklerle doludur..

 • Stratejik Öneriler. Uygulama, en iyi şekilde nasıl kullanılacağına dair sürekli öneriler ve ipuçları sunar. Ne zaman göndereceğinize, e-posta tasarımınıza ve müşterilerinizle nasıl etkileşim kuracağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır..
 • 1000+ Ücretsiz Hazır Görüntüler. GetResponse, tasarımınızda kullanılabilecek 1000’den fazla görüntü sunar. Kaliteli, telifsiz fotoğrafları bulmak zor olabilir, bu nedenle böyle bir veritabanına erişim son derece yararlıdır.
 • Mükemmel zamanlama. Gönderme zamanı optimizasyonu, en iyi e-posta pazarlama hizmetlerinin önemli bir unsuru haline gelmiştir. Hedefli reklamcılık ilerledikçe, gelen kutuları tanıtımlarla doludur. Abonelerinize en aktif ve etkileşime girmeleri muhtemel olduğunda e-posta göndererek bu tuzaklardan kaçınabilirsiniz.

6 Küçük İşletmeler için En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri - 2020 Sürümü

 • % 99 Teslim Edilebilirlik. GetReponse mükemmel bir gönderen puanına sahip olduğunu iddia ediyor. Spam filtreleri daha karmaşık hale geldikçe, e-postalarınızın önemsiz klasörden kaçınacağını garanti etmek her zamankinden daha zor. Teslim edilebilirlik, istemcinin gelen kutusuna posta alma konusunda ne kadar başarılı olduğunu belirler.

Şirket bazı etkileyici özelliklere sahipken, çeşitli raporlar hatalara eğilimli olabileceği sonucuna varıyor. Bazı kullanıcılar resim ve grafiklerin yüklenmeyeceğini buldu; diğerleri ise e-postalar gönderildiğinde / alındığında önemli bir zaman gecikmesi olduğunu belirttiler. Teslim edilebilirlik iddiasının meşruiyetini sorgulayan incelemeler de vardı.

MailChimp

MailChimp, 16 milyondan fazla kullanıcısıyla e-posta pazarlamasında en bilinen isimlerden biridir. Bu etkileyici figür esas olarak serbest müşterilerinin başarısından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, premium planlar hala diğer endüstri liderlerine rakip olan en kaliteli özellikleri sunuyor.

 • Mağaza Bağlantısı. MailChimp, iş süreçlerinizi kolayca entegre etmek ve otomatikleştirmek için Shopify, WooCommerce ve Magento dahil olmak üzere çoğu e-ticaret platformuna bağlanmanıza olanak tanır.
 • Reklam Kampanyaları. Kayıt olduktan sonra, Google, Facebook ve Twitter gibi diğer popüler platformlarda da reklam kampanyaları sunulur. Bu kampanyaları doğrudan MailChimp’den izleyebilir ve geliştirebilirsiniz.
 • E-posta Beamer. Farklı hesaplara sürekli giriş ve çıkış hızlı bir şekilde eskimektedir. Email Beamer normal istemcinizde (ör. Gmail, Outlook vb.) Mesajlar oluşturmanıza ve MailChimp listelerinizi kullanarak göndermenize olanak tanır.
 • Doğrudan Posta Kartpostalları. MailChimp şu anda doğrudan posta yoluyla kartpostal tasarlamanıza ve göndermenize izin veren benzersiz bir özellik üzerinde beta testleri çalıştırıyor. Bu heyecan verici gelişme, pazarlamanızı başka bir boyuta taşımanıza yardımcı olur.

Ücretsiz MailChimp istemcisi yeni başlayanlar için harika, 2000’e kadar aboneyi desteklediğinden. Ancak, profesyonel destek, gönderme zamanı optimizasyonu ve bazı analizler gibi birçok temel özelliğe sahip değildir.

Platform varsayılan ayarlarla çalışmaktan memnunsanız, ancak özelleştirme oldukça zor. Ayarlar genellikle ikincil sayfalarda veya iş akışlarında gizlenir. Ayrıca, müşteri düzenli olarak güncellenir, bu yüzden ihtiyacınız olanı bulduğunuzda, hızla kaybolur!

ActiveCampaign

ActiveCampaign, Forbes ve Inc tarafından sevilen popüler bir e-posta pazarlama ve satış CRM’sidir, pazarlama otomasyonu, analitik ve hatta SMS ve web sitesi mesaj seçenekleri sunarak hizmet sıkıntısı sunmaz.

 • Sezgisel Otomasyon. Otomasyon çok çabuk karmaşıklaşabilir. Diğer editörler, kapsamlı bir otomasyon şeması oluşturmak için çok sayıda geçici çözüm ve plan gerektirir. Ancak ActiveCampaign, tanıtımları görselleştirmenize ve alakalı iş akışları oluşturmanıza yardımcı olan görsel bir düzenleyici sağlar.
 • 150+ Entegrasyon. ActiveCampaign, iş araç setinizin bir parçası olarak sorunsuz bir şekilde çalışır. Shopify, WordPress ve Zapier dahil olmak üzere çok sayıda platformla entegre edilebilir.  

6 Küçük İşletmeler için En İyi E-posta Pazarlama Hizmetleri - 2020 Sürümü

 • Kapsamlı Ayırma Testi. Kampanyalarınızı geliştirmek için bölünmüş (A / B) testi çok önemlidir. E-postanızın neredeyse tüm öğelerini test edebilir ve hangi sürümün en etkili olduğunu kolayca belirleyebilirsiniz.
 • Uygulama İçi Öneriler. Kampanyalarınızı oluştururken, bir adımı veya ActiveCampaign notlarını kaçırırsanız daha iyi bir şey yapmış olabilirsiniz, sizi başarıya giden yolda tutmak için pop-up işaretçiler sağlar.

ActiveCampaign’ın birçok özelliğine rağmen, CRM ve e-posta oluşturucu hala eksiktir. Özellikle kişisel bilgi ararken, çok fazla kaydırma ve tıklama yapmalısınız. E-posta düzenleyicinin de aksaklığı olduğu biliniyor ve tasarım biraz modası geçmiş.

Karşılaştırma

Benchmark, e-posta kampanyası oluşturmayı yalnızca 15 dakikada desteklediğini iddia ediyor. Özel şablonlar ve pazarlama otomasyonu ile tipik bir sürükle ve bırak formatı kullanır. Estetiğe odaklanarak, gerçekten benzersiz tasarımlar oluşturmak için sayısız özelliği kullanabilirsiniz..

 • Fotoğraf düzenleme. Ürün fotoğraflarını eklemek her zaman iyidir, ancak profesyonel fotoğrafçılar ve düzenleme yazılımı ağır bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Karşılaştırma, fotoğrafları yüklemenize ve istemcide düzenlemenize olanak tanır.
 • Anketler ve Anketler. Karşılaştırma ölçütü, her e-postaya eklenebilecek farklı öğeler sağlar. Kullanıcılar etkileşimli içeriği sever, bu nedenle anket ve anket ekleme seçeneği e-posta kampanyanızı yeni sürüme geçirmenize yardımcı olur.
 • Gelen Kutusu Denetleyicisi. Bu özellik, e-postalarınızı tüm popüler tarayıcılarda ve e-posta istemcilerinde göründüğü gibi önizlemenizi sağlar. Önceden test ederek tasarımınızı geçersiz kılmaktan kaçının. Postayı mobil cihazlarda göründüğü gibi de görüntüleyebilirsiniz.
 • Müşteri yolculuk şablonları. Genel şablonlar kullanmak yerine, müşterinin pazarlama dönüşüm hunisindeki konumunu temel alan tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu segmentasyon, potansiyel müşterileri çekmek için son derece yararlı olabilir.

Benchmark, yazılımlarının ücretsiz bir sürümünü sunuyor, ancak yalnızca en temel özellikleri içeriyor. E-postalarınızı yönetebilir ve otomatikleştirebilir, şablon düzenleyiciyi kullanabilir ve Google analiz verilerini alabilirsiniz. Ancak, hizmetin segmentasyon ve inceleme öğelerinin çoğu mevcut değildir.

Başka bir dezavantaj teslim edilebilirlik sorunlarının raporları. Karşılaştırma, diğer hizmetlerin yaptığı gibi e-postalarınızın müşterinizin gelen kutularına ulaşacağına dair hiçbir garanti vermez. E-posta oluşturucu ayrıca, stil seçimi eksikliği ve görüntüleri yeniden boyutlandırma.

Premium E-posta Pazarlama ile İşinizi Yükseltin

E-posta pazarlaması eski bir favoridir, ancak her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Rakiplerinize ayak uydurmak için kullandıkları bilgiler ve özelleştirme seçeneklerine sahip olmanız gerekir. Premium e-posta pazarlama hizmetlerini tercih etmek, ayrıntılı kampanyalar tasarlamayı, tanıtmayı ve göndermeyi kolaylaştırdıklarından, düz bir oyun alanını garanti eder.

Kapsamlı özellikler ve etkileyici bir müşteri desteği yelpazesi sundukları için Constant Contact’ı en iyi seçenek olarak öneriyorum. Ancak, bu listedeki tüm seçenekler e-posta kampanyalarınızı bir üst düzeye yükseltmenize olanak tanır.  

McKinsey çalışması: https://www.mckinsey.com/business-functions/marketing-and-sales/our-insights/why-marketers-should-keep-sending-you-emails

PazarlamaSherpa raporu: https://www.marketingsherpa.com/article/case-study/customer-communication-by-channel

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me