6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu – Amatörlerden Kaçının

COVID-19 Güncellemesi: Küresel salgının ışığında alakasız ama son derece alakalı, Social Pilot fiyatlarını düşürdü. Bir sosyal medya pazarlama aracına ihtiyacınız varsa, bu zor dönemde anlaşmalarını kontrol etmeli ve paradan tasarruf etmelisiniz.


Sosyal medya platformları ve özellikleri her iki haftada bir değişiyor gibi görünüyor, bu yüzden sosyal medya pazarlamaya yeni başlıyor olun ya da oyununuzu geliştirmek istiyorsanız, kesinlikle biraz yardıma ihtiyacınız olacak. Şunlardan birini kullansanız bile en iyi sosyal medya araçları, geçen sene sadece harika eleştiriler almakla kalmayıp aynı zamanda şu anda da alakalı olan bir kurs seçmek hala önemlidir.

Tek bir sorun var – hangi sosyal medya kursunu seçeceğinizi nereden biliyorsunuz? Kelimenin tam anlamıyla çevrimiçi binlerce var ve hangilerinin amatörler tarafından işletildiğini ve hangilerinin sunduğunu bilmek zor güvenilir profesyonellerin gerçek endüstri bilgisi.

Endişelenmeyin; Senin için çok çalıştım. En popüler sosyal medya pazarlama kurslarını belirlemek için en iyi çevrimiçi kurs platformlarını araştırdım. Daha sonra, hangilerinin en anlayışlı, güncel bilgilere sahip olduğunu görmek için bunları kontrol ettim, böylece sosyal medya pazarlama becerilerinizi geliştirin işletmenizi veya blogunuzu tanıtmak veya sadece mesleki becerilerinizi yenilemek için.

En az 50 farklı kursu kontrol ettim. Tabii, beynimi incitti, ama şimdi biraz zaman ve paradan tasarruf edebilir ve bu kursların gerçekten en iyisi olduğunu biliyorsunuz. (Bana teşekkür etme. Bunun yerine makalemi paylaş.)

Online Sosyal Medya Pazarlaması Kursları: En Çok Tıklananlar 

 • Udemy – Sosyal Medya Pazarlaması MASTERY
 • Coursera – Sosyal Nedir?
 • Hootsuite Akademisi – Sosyal Pazarlama Eğitimi
 • Fiverr Öğren – Sosyal Medya İçerik Stratejisi
 • LinkedIn Learning – Sosyal Medya Pazarlama Vakıfları
 • Learning.ly – İşletmeler için Sosyal Medya Başarısı

En İyi Sosyal Medya Pazarlama Kurslarında Neler Arıyoruz?

Online sosyal medya pazarlama kurslarına bakarken, bunlar öncelik verdiğimiz özelliklerdi:

 • Eğitmen uzmanlığı – Eğitmenler eşyalarını biliyor mu??
 • Ders içeriği ve dağıtımı – Kurs, sosyal medya pazarlama becerilerinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan bilgileri içeriyor mu??
 • Kurs süresi – Yeni beceri ve bilgi edinmek için ne kadar zaman harcamanız gerekecek?
 • belgeleme – Kursu tamamladığınızı kanıtlamak için sonunda bir sertifika alıyor musunuz??
 • Oylar ve görüşler – Geçmiş öğrenciler ders ve öğretim görevlileri hakkında ne düşünüyor??
 • Maliyet – Bu sosyal medya pazarlama eğitimine erişmek için ne kadar yatırım yapmanız gerekecek?

Udemy – Sosyal Medya Pazarlaması MASTERY

6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu - Amatörlerden Kaçının-image1

“Üstatlık” teriminin sizi aldatmasına izin vermeyin – Udemy’nin Sosyal Medya Pazarlaması MASTERY ders yeni başlayan sosyal medya pazarlamacıları için uygundur. A’dan Z’ye sosyal medya reklamcılığında size yol göstermeyi vaat ederek işletmenizi etkili bir şekilde tanıtmak için farklı platformları nasıl kullanacağınızı öğrenmenize yardımcı olur.

Bu kurs Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram, Google My Business, Pinterest ve YouTube dahil tüm büyük oyuncuları kapsar. Ayrıca, pazarlama işleminizi daha etkili hale getirebilecek blog oluşturma, SEO ve araçlar hakkında bilgi edineceksiniz.

Kurs içeriği sekiz saatlik video, yedi indirme ve 26 makale içerir. Web’den, mobil cihazlardan ve TV’lerden erişilebilir. Kursun sonunda bir tamamlama sertifikası alacaksınız. Bu kurs 5.000’den fazla öğrenciden 4.5 yıldız aldı.

Birçok kurs gibi Udemy, Bu kurs başlangıçta birkaç yüz dolar olarak fiyatlandırıldı. Ama anlaşma için gözlerinizi açık tutun. Kurs içeriğine ömür boyu erişim sağladığınızı düşünerek, fiyatın sadece bir kısmı için satışta olduğunu gördük.

Tam fiyat ödeseniz bile, 30 günlük para iade garantisi vardır. Ancak öğrenci yorumları geçilecek bir şeyse, buna ihtiyacınız olmayacak.

Özellikleri

 • Bu kurs, Los Angeles merkezli bir ajans ve sosyal medya reklamcılığı uzmanı Coursenvy tarafından oluşturuldu ve verildi.
 • Kurs içeriği düzenli olarak güncellenir (yazma zamanından sadece bir ay önce), bu nedenle her zaman en son rehberliğe sahip olursunuz.
 • Kurs eğitmeni, öğrencilerin kendi işlerini pazarlamalarına yardımcı olmak için sorularını cevaplamaya hazırdır.
 • Paylaşılan stratejiler kurs öğretmeni tarafından müşterilerle kullanılır, yani gerçek dünyada denenmiş ve test edilmiştir.
Başlangıç ​​için uygunEvet
Uzman eğitmenlerEvet
Sertifika verildiEvet
İçerik Uzunluğu8 saat

Coursera – Sosyal Nedir?

6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu - Amatörlerden Kaçının-image2

Sosyal Nedir? Coursera, size sadece sosyal medya pazarlamasından bahsetmeyen, aynı zamanda başlamanıza yardımcı olan pratik bir derstir.  Coursera büyük üniversitelerden üst düzey eğitmenlere sahip olmaktan gurur duyar ve bu ders bir istisna değildir. Northwestern Üniversitesi Sosyal Medya Pazarlama Uzmanlığının bir parçasıdır.

Sadece bireysel platformlara odaklanmak yerine, bu kurs perde arkasına gider, böylece işletme açısından sosyal medya hakkında bilgi edinir ve stratejinizi buna göre oluşturun. Sosyal pazarlama, sosyal eğilimler, sosyal işler ve daha fazlasını kapsar.

Dokuz saatlik kurs içeriği vardır ve öğrencilerin kursu bir aydan daha kısa sürede tamamlamak için haftada yaklaşık üç saat yapmaları önerilir. Kurs içeriği hem videoları hem de okuma materyallerini içerir.

Bu ders binlerce öğrenci tarafından hem pratik hem de faydalı olduğu için yüksek puan almıştır. Coursera’nın istatistiklerine göre, bu dersi alan tüm öğrencilerin yaklaşık yarısı kariyer yardımı aldı ve% 16’sı ücret artışı veya promosyonu aldı.

Özellikleri

 • Kurs sadece becerilerle ilgili değil, bağlamla ilgili. Öğrenciler dijital devrim, büyük verilerin etkisi ve çok daha fazlasını öğrenecekler.
 • Dilin bu kursa girmesi için bir engel olması gerekmez – İngilizce, İspanyolca, Japonca ve Arapça altyazıları vardır.
 • Kursu ücretsiz olarak denetleyebilirsiniz, ancak ücretli öğrenciler ek bilgi ve bir tamamlama sertifikası alır. Sınıf diğer seçeneklerden daha pahalıdır, ancak ilk hafta para iade garantisi vardır.
Başlangıç ​​için uygunEvet
Uzman eğitmenEvet
Sertifika verildiEvet, ücretli öğrenenler için (denetleyerek değil)
İçerik Uzunluğu9 saat

Hootsuite Academy – Sosyal Pazarlama Eğitimi

6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu - Amatörlerden Kaçının-image3

Sosyal medya araçlarının büyükbabası olarak, Hootsuite sosyal medya eğitiminize başlamak için harika bir yer.

Hootsuite diğer sağlayıcılardan biraz farklı bir yaklaşım benimser. Birden çok mini kursu Sosyal Pazarlama Eğitimi programı. Başlangıç ​​olarak başlayabilirsiniz, ama sonunda, profesyonellerin kullandığı tüm becerileri biliyor olacaksınız.

Kurs aşağıdakileri kapsar:

 • Sosyal medya profillerinizi optimize etme
 • Amaç ve hedef belirleme
 • Topluluğunuzu oluşturma
 • İçerik pazarlama
 • Sosyal reklamcılık

Kurslar – ücretsiz olarak – video ve metin yoluyla, bazı bilgiler karşıdan yüklenerek verilir. Çoğu video yalnızca birkaç dakika uzunluğundadır. Tüm dersin tamamlanması yaklaşık altı saat sürer, örneğin egzersizler ve sınavlar. Kurs içeriği düzenli olarak güncellenir, böylece her zaman en son bilgileri aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Hootsuite kursu için derecelendirme yok, ancak sağlayıcı 46.000+ sertifikalı profesyonel dahil 400.000’den fazla öğrenciye eğitim verdiğini söylüyor.

Özellikleri

 • Kurslar açıklayıcı video formatında sunulur, bu yüzden gerçek bir kişiyi asla görmezsiniz – bu animasyonlu yaklaşımı eğlenceli bulduk.
 • Düzenli aralıklarla sınavlar var, bu yüzden devam etmeden önce malzemeyi bildiğinizden emin olabilirsiniz.
 • Kurs ücretsiz olsa da, sosyal medya pazarlama sertifikasyon sınavına girmek istiyorsanız ödeme yapmanız gerekecektir..
 • Sertifikasyonu tamamlamaya karar verirseniz, markalar ve potansiyel işverenler arasında daha fazla görünürlük için Hootsuite Sertifikalı Uzmanlar Dizini’nde bir giriş kazanabilirsiniz..
Başlangıç ​​için uygunEvet
Uzman eğitmenEvet
Sertifika verildiEvet, eğer sertifika sınavı için ödeme yaparsanız
İçerik Uzunluğu6 saat

Fiverr Learn – Sosyal Medya İçerik Stratejisi

6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu - Amatörlerden Kaçının-image4

Fiverr Learn’ler Sosyal Medya İçerik Stratejisi kursu, sosyal medya pazarlaması için bir içerik stratejisi oluşturmanın ve sunmanın ana unsurlarını ele alır. Kurs eğitmeni, uzman Rita Cidre, Hubspot tarafından en iyi büyüme pazarlamacısı ve şu anda Qualtrics’te Pazarlama Müdürü.

Kurs, toplamda yaklaşık bir buçuk içerik içeren 23 videodan oluşmaktadır. Hakkında bilgi içerir sosyal medya pazarlaması için hedeflerinizi belirlemek, kitlenizi belirlemek, stratejinizi tanımlamak ve uygulamak, ve dahası.

Her bölümün sonunda bir özet ve kısa sınavların yanı sıra bir final sınavı vardır, böylece bu bilgiyi gerçekten entegre ettiğinizden emin olabilirsiniz. Bu kurs diğerlerinden daha ucuzdur ve tamamlamazsanız 30 günlük bir geri ödeme süresi vardır..

Fiverr Learn nispeten yeni bir platformdur (tam incelememizi okuyun) bu yüzden bu kursta sadece birkaç değerlendirme var, ancak 4.8 yıldız derecelendirmesi var.

Bir ihtiyacınız olacak Fiverr satıcı hesabı Fiverr Learn platformunu kullanabilmek.

Özellikleri

 • Bir kursu tamamladığınızda, Fiverr profilinizde bir rozet gösterilir. Bu tartışmalı olarak daha fazla konser kazanmanıza yardımcı olabilir.
 • Kurs, size daha fazla müşteri görüşü sağlayabilecek bir araç olan empati haritalaması hakkında bir bölüm içerir..
 • Bu, üzerinde çalışırken kendi stratejinizi oluşturmanıza yardımcı olan pratik bir derstir.
Başlangıç ​​için uygunEvet
Uzman eğitmenEvet
Sertifika verildiHayır, ama bir profil rozeti alıyorsun
İçerik Uzunluğu1.4 saat

LinkedIn Learning – Sosyal Medya Pazarlamanın Temelleri

6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu - Amatörlerden Kaçının-image5

LinkedIn Learning’in Sosyal Medya Pazarlama Vakıfları Kurs yeni başlayanlara yöneliktir ve yaklaşık iki saatlik kurs içeriğine sahiptir. Eğitmen Brian Honigman, bir sosyal medya uzmanı ve NYU’da Yardımcı Profesör.

Derste, sosyal medyaya yatırım yapmanın faydaları. Ayrıca, iş hedeflerinize ve temel kitlenize bağlı bir sosyal medya stratejisi oluşturmaya yönelik ipuçları da vardır. Facebook, Instagram, YouTube, LinkedIn, Twitter, Pinterest ve Snapchat ile ilgili temel bilgileri ve sonuç almak için sosyal reklamcılığı nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Bu kurs aynı zamanda müşterilerinize daha iyi hizmet vermenize yardımcı olmak için sosyal dinlemeyi tanıtır ve tartışır sosyal medya topluluğu nasıl oluşturulur ve yönetilir.

Bu kursu 60.000’den fazla kişi izledi ve 2.000’den fazla kişi tarafından beğenildi. Kurs, bu listedeki diğerlerine kıyasla oldukça düşük maliyetlidir ve bir aylık LinkedIn Learning denemesiyle ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz. Abone olduktan sonra – geri ödeme yapılmadığını unutmayın.

Özellikleri

 • Bu kurs, eğitmenin kurs sırasında kullandığı egzersiz dosyalarını içerir, böylece aynı anda üzerinde çalışabilirsiniz.
 • Kurs içeriği çevrimdışı görüntülenebilir veya podcast olarak dinlenebilir ve video transkriptleri kullanılabilir.
 • Yararlı bir Q var&Geçmişte başkalarının ne istediğini görebileceğiniz veya kendi sorularınızı ekleyebileceğiniz ve eğitmenin duyarlı olduğu bir bölüm.
 • LinkedIn Premium üyeliği ile bu kursa ücretsiz erişebilirsiniz.
Başlangıç ​​için uygunEvet
Uzman eğitmenEvet
Sertifika verildiEvet
İçerik Uzunluğu1 saat 56 dakika

Learning.ly – İşletmeler için Sosyal Medya Başarısı

6 En İyi Online Sosyal Medya Pazarlama Kursu - Amatörlerden Kaçının-image6

Learning.ly nispeten yeni bir platformdur, bu yüzden İşletmelerde Sosyal Medya Başarısı kursu daha önce incelenmemiştir. Ancak Learning.ly, The Economist’in rozeti altında olduğundan, uzmanların incelendiğini ve kurs öğretmeni Deltina Hayes’in bir istisna olmadığını biliyorsunuz.

Bu, temel olarak bazı çalışma sayfaları ve kaynaklarla birlikte video tabanlı bir derstir. Sosyal medya başarısının temelini atmanıza yardımcı olur, böylece işinize uygun araçları, stratejileri ve teknikleri kullanın.

Başlamak için sosyal medyaya kısa bir genel bakış ve nerede olduğunuzu gösteren bir değerlendirme var. Kursun büyük bir kısmı, markalar, işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve halkla ilişkiler için gerçek dünyadaki sosyal medyaya odaklanıyor – ayrıca sosyal medya stratejisinin farklı yönlerini öğreneceksiniz. Bu kurs aynı zamanda daha uygun fiyatlı seçeneklerden biridir.

Özellikleri

 • Ücretsiz kurs önizlemesi mevcuttur.
 • Kurs öğretmeni bir sosyal medya öncüsüdür ve Sosyal Medya Hayatta Kalma Rehberi’nin yazarıdır.
 • Kurstan memnun değilseniz,% 100 para iade garantisi vardır, ancak 14 gün içinde talep etmeniz gerekir.
 • Sosyal medya ile ilgili talimatların yanı sıra, içerik pazarlama ve analiz stratejinizi planlamanıza yardımcı olacak bilgiler de alırsınız.
Başlangıç ​​için uygunEvet
Uzman eğitmenEvet
Sertifika verildiBelirtilmeyen
İçerik Uzunluğu2 saat 10 dakika

Hangi Sosyal Medya Pazarlama Kursu Size Uygun??

Artık en iyi sosyal medya pazarlama kursları listemize sahip olduğunuza göre, hangisiyle başlamalısınız? Buna bağlı. İlk olarak karşılaştırma tablosumuza bir göz atın, ardından önerilerimiz için okumaya devam edin.

uzunlukBiçimsertifikaPara iade garantisi
Udemy8 saatVideonun yanı sıra makaleler ve indirmelerEvet30 gün
Coursera9 saatVideo ve metinEvet, kayıt olursanız7 gün
Hootsuite6 saatVideo ve metinEvet, ödeme yaparsanızN / A
Fiverr Öğren1.4 saatVideoHayır, ama bir profil rozeti alıyorsun30 gün (kursu tamamlamadıysanız)
LinkedIn~ 2 saatKonuşma metni ve ses içeren videoEvetHayır
Learning.ly~ 2 saatVideo artı çalışma sayfaları ve kaynaklarBelirtilmeyen14 gün

Derinlik ve genişlik arıyorsanız, sosyal medya eğitimi Coursera ve Udemy en fazla içeriği sunar.

Daha yeni başlıyorsanız, sosyal medya pazarlama dersleri Fiverr Öğren ve Hootsuite harika bir başlangıç ​​kılavuzu sağlayın.

Ve sosyal alanın iş yönlerine odaklanıyorsanız, Learning.ly ve LinkedIn Learning’in derslerinden daha iyisini yapamazsınız..

En iyi çevrimiçi kurslarda daha ayrıntılı bir karşılaştırma yapmak istiyorsanız, Fiverr Learn vs Udemy vs Coursera karşılaştırmamıza göz atın.

En iyi bahsin? Çoğu kurs tanıtım videoları sunduğundan, tüm kurs açıklamaları ve profesör bios ile birlikte bunlara göz atın. Bu, hangi kursun bilginizdeki boşlukları en iyi doldurduğunu görmenize yardımcı olacaktır. Veya sadece birkaç hafta içinde daha sosyal bir sosyal medya pazarlamacısı olmak için hepsini alın!

Bu kursların her biri, okuyucuların paylaşmasını istemenin ne kadar önemli olduğunu söyleyecektir, sadece sayfada bu düğmelere sahip olmak değil. Şimdi sana soruyorum. Bu makaleyi yararlı bulduysanız, Facebook’ta paylaş veya cıvılda? Bu benim için dünya demek!

(Kendi sosyal paylaşım bağlantılarınızı oluşturmak istiyorum? Bu kullanışlı aracı kullanın!)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me