6 En İyi (GERÇEKTEN ÜCRETSİZ) 2020’de Sivil Toplum Kuruluşları için Web Sitesi Oluşturucuları

Bağış toplamanıza, gönüllüler toplamanıza ve topluluğunuzla irtibatta kalmanıza yardımcı olacak bir platform istiyorsunuz, ancak amacınıza ayırabileceğiniz zaman ve para harcamak istemiyorsunuz.


Orada birçok ücretsiz web sitesi oluşturucu var ve kar amacı gütmeyen kuruluşunuz için hangisinin doğru olduğunu bilmek zor olabilir. Web sitenizi yalnızca bağış düğmesi veya etkinlik takvimi gibi önemli bir özellik ekleyemeyeceğinizi keşfetmek için tasarlamak ve oluşturmak için çok fazla zaman harcamak istemezsiniz..

Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun çevrimiçi varlığından en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan web sitesi oluşturucuyu seçmeniz önemlidir. Araştırmayı sizin için yaptım ve favorilerimin bir listesini hazırladım – hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu bulmak için okumaya devam edin.

Zamanınız mı Kısa? Bunlar Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için En İyi Web Sitesi Oluşturucuları:

 • Site123 – Ücretsiz planda bile kolayca bağış toplamanızı sağlar.
 • Wix – Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için en popüler seçenek. Ziyaretçileriniz, web siteniz üzerinden bülteninize abone olabilir, gönüllü olabilir ve hatta PayPal bağışında bulunabilir..
 • Kâr amacı gütmeyen web siteniz için en iyi web sitesi oluşturucularına bakın
 • Tüm inşaatçılar karşılaştırmamıza göz atın

Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin En İyi Web Sitesi Kurucularında Ne Arıyoruz

Tüm büyük web sitesi oluşturucularını inceledik ve aşağıdakileri araştırdık:

 • Kullanmakta özgürsünüz. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, bir servet harcamadan web sitenizi oluşturmanız gerektiğini anlıyoruz. Gösterdiğimiz web sitesi oluşturucuları, temel bir web sitesini çevrimiçi olarak ücretsiz olarak almanızı sağlayacak iyi ücretsiz planlar sunuyor. Ayrıca, nispeten düşük fiyatlarla yararlı eklentiler de sunarlar.
 • Hedef kitlenize ulaşmanızı ve kolayca bağış almanızı sağlayacak özelliklere (ücretsiz veya eklenti olarak) sahip olun. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun çevrimiçi olarak gelişmesine yardımcı olmak için, en iyi web sitesi oluşturucuları size bağış arayüzleri, posta listesi seçenekleri ve web sitenizi sosyal medya hesaplarınızla bağlayabilme gibi araçlar sunar.
 • Başlangıç ​​dostu bir kullanıcı arayüzüne sahip olun. Bir web sitesi oluşturucusunun nasıl kullanılacağını öğrenmek için çok fazla zaman harcamak istemezsiniz. Listemizi yapanların hepsi sezgisel.
 • Profesyonel görünümlü şablonlar sunun. İyi tasarlanmış ve görsel olarak çekici bir web sitesi güvenilirliğinizi artıracak ve potansiyel bağışçılara kar amacı gütmeyen kuruluşunuza güven verecektir.

1. Site123 – Güvenli ve Duyarlı Web Siteleri için En İyi Seçenek

Site123 Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Şablon EditörüSite123, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel olarak tasarlanmış şablonlarla kar amacı gütmeyen web sitenizi kolayca oluşturmanızı sağlar. Her şablon duyarlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, ziyaretçilerin web sitelerine mobil cihazlarında kolayca göz atmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda SEO çalışmalarınıza da yardımcı olur..

Site123 şu en iyi özellikleri sunar:

 • Kendinden açıklamalı bir gösterge tablosuna sahip sezgisel web sayfası düzenleyicisi. Site123 editörü, profesyonel görünümlü bir web sitesi için en önemli içerik bloklarını sergileyen temiz ve düzenli..
 • Ücretsiz plandan bağış alın. Site123, web sitenize bir CTA düğmesi eklemenize ve çevrimdışı kanallar aracılığıyla (telefon üzerinden, nakit olarak) bağış almanıza olanak tanır. Diğer inşaatçılar bu seçeneği sadece ücretli planlarda sunuyor.Site123 Ücretsiz Plan Bağış Ödeme Yöntemleri

Nedeninizle ilgili soruları yanıtlamanıza olanak tanıyan canlı sohbet modülü gibi eklentilerle web sitenizin işlevselliğini artırabilirsiniz. Kâr amacı gütmeyen web sitenizi görsel olarak daha çekici hale getirmek için ücretsiz resim ve simgeler kitaplığına da erişebilirsiniz.

Site123, ücretsiz hesapta bile aynı hesapta birden fazla web sitesi oluşturmanıza olanak tanır. böylece farklı stiller, şablonlar ve düzenlerle denemeler yapabilirsiniz. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun birden çok nedeni varsa, her birini kendi web sitesi ile vurgulayabilirsiniz.

Bahsetmeye değer bir şey, Site123 web sitesi oluşturucusundaki bazı özelliklerin kişisel web siteleri için daha uygun olması ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ayrılmış pek çok özellik olmamasıdır. E-ticaret gibi özellikler (para toplama amacıyla ürün satmak istiyorsanız) ücretli planlarda bile çok sınırlıdır.

Ücretsiz plan mevcut?Evet, nispeten sınırlı olsa da
Serbest Plan Bağışları?Evet, ancak yalnızca çevrimdışı ödeme yöntemleriyle
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel şablonlar?

2. Wix – Basitlik ve Özelleştirme için En İyi Seçenek

Wix Kadınlar Güçlendirme STK Şablonu

Kâr amacı gütmeyen web sitenizi oluşturmak stressiz olmalı ve Wix bir kullanımı kolay sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu Sizi hızlı bir şekilde çevrimiçi hale getirebilir. Çok çeşitli güzel şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz ve işlevselliğini artırmak için web sitenize kolayca ekleyebileceğiniz güzel bir widget seçenekleri vardır. Bütün bunlar onu kullanıcılar arasında favori.

Wix’in temel özellikleri:

 • Kolay bir sürükle ve bırak editörü. Bu güçlü araç, web sayfalarınıza metin ve içerik eklemenizi kolaylaştırır. Bu bir WYSIWYG (gördüğünüz şey ne elde edersiniz) editörü olduğundan, web sitenizin nasıl görüneceğine dair her zaman bir önizlemeniz olur.
 • Özellikle kar amacı gütmeyen web siteleri için uygun uygulamalar. Bazı şablonlarda Wix, gönüllülerin kaydolmasına, bir posta listesine abone olmasına ve doğrudan bağış yapmasına izin veren sürükle ve bırak uygulamaları sunar.
 • Harika SEO sihirbazı. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için SEO konusunda uzman olmanıza gerek yoktur.
 • Mobil cihazlara uygun web siteleri. Google, arama motoru sonuç sayfalarında mobil cihazlara uygun web sitelerine öncelik verir, bu nedenle web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmemişse, değerli sıralamayı kaçıracaksınız. Wix, web sitenizin farklı ekran boyutları (örneğin, akıllı telefonlar ve tabletler) için optimize edilmiş, ayrı mobil görünüm düzenleyiciyi kullanarak daha da ince ayar yapabileceğiniz mobil uyumlu sürümlerini otomatik olarak sağlar.

Wix’te, Bağış Toplama şablonu ve Topluluk Eylem Grubu şablonu gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel olarak tasarlanmış şablonlar bulunur. Kaydolmadan önce bir göz atmak için, Wix’in şablonlar sayfasına git, imleci görmek istediğiniz şablonun üzerine getirin ve görünümü tıklayın.

Wix, web siteniz yayınlandıktan sonra tüm siteyi yeniden oluşturmadan şablon değiştirmenize izin vermediğinden, seçtiğiniz şablonu beğendiğinizden emin olun.

Wix uygulama pazarındaki Facebook Share uygulaması ve Infuse Testimonials uygulaması gibi bazı uygulamalar, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için mükemmeldir. Ziyaretçiler farkındalığınızı artırmanıza yardımcı olmak için kampanyalarınızı kolayca paylaşabilir ve referanslar kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun güvenilirliğini artıracaktır.

Wix ADI Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş

Hızlı bir şekilde başlamak istiyorsanız ve kâr amacı gütmeyen kuruluş şablonlarının hiçbiri size hitap etmiyorsa, Wix’in Yapay Tasarım Zekası (ADI) özelliği, web sitenizin ilk sürümünü otomatik olarak oluşturabilir, daha sonra istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinebilirsiniz. tam Wix ADI incelemesi.

Tek dezavantajı, Wix’in e-ticaret özelliklerini kullanmak ve bağış almak için ücretli planlardan birine kaydolmanız gerektiğidir. Site123 ise tam tersine ücretsiz planında bir bağış seçeneği sunuyor.

Ücretsiz plan mevcut?
Serbest Plan Bağışları?
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel şablonlar?Dinde 20 & Kâr amacı gütmeyen kuruluş kategorisi

3. Weebly – Bağış Toplama için En İyi Seçenek

Weebly güçlü bir ün kazandı ve olumlu yorumlar e-ticaret özellikleri için, ancak kar amacı gütmeyen web siteleri de sunacak çok şey var.

Temel ile bile ücretsiz plan, profesyonel, görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturmak ve özelleştirmek için Weebly’nin kullanıcı dostu sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.

Weebly’nin temel özellikleri:

 • Kolay web sitesi oluşturmak için sürükle ve bırak editörü. İçeriği zahmetsizce oluşturabilir, düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz; HTML veya CSS bilgisi gerekmez. Kâr amacı gütmeyen düzenlerle kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzu çevrimiçi olarak fark edeceksiniz.
 • Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için bağış toplamak için bir Weebly mağazası. E-ticaret özellikleri yalnızca işletmeler için değildir. Kâr amacı gütmeyen markanızla basit bir ürün (ör. Tişörtler) oluşturarak amacınıza para yatırabilir veya ziyaretçilere mağazadan sabit meblağlar bağışlama seçeneği sunabilirsiniz..
 • Kurşun Yakalama Formları. E-posta adresleri kuruluşunuz için değerli bir para birimidir ve bağışlara, gönüllülere ve sadık destekçilere yol açabilir. Weebly bunu tanır ve e-postaları ve diğer ziyaretçi bilgilerini toplamak için kullanabileceğiniz ücretsiz iletişim formları sağlar.

Weebly sürükle ve bırak editörüWeebly’nin İçerik Öğeleri web sitenizi oluşturmayı kolaylaştırır

Sayfa düzenleyici, kar amacı gütmeyen kuruluşunuzun web sitesine profesyonel bir görünüm sağlayan ‘“ ızgaraya yasla ”işlevini kullanır ve sayfa düzenleyicideki“ gömme kodu ”modülü, içeriğinizi oluştururken özelleştirmeye daha fazla esneklik katar. Örneğin, YouTube’daki videoları görüntülemek ve ziyaretçilere daha etkileşimli bir deneyim sunmak için bunu kullanabilirsiniz..

Editörün ana eksikliği, sürükle ve bırak düzenlerinin, sütunların genişliği ve arka planın tasarımı gibi bazı öğelerinin özelleştirilememesidir. Gösterdiğimiz diğer web sitesi oluşturucuları daha fazla özelleştirme seçeneği sunuyor.

Sitenizin potansiyel taraftarlar tarafından görülmesine yardımcı olmak için, Weebly, tüm SEO optimizasyonunuzu doğrudan sayfa editörleri üzerinden yapmanızı sağlar web sitenizi oluştururken. SEO, kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun arama motoru sonuçlarında iyi sıralamasına yardımcı olur ve etkinliğinizle alakalı anahtar kelimeleri hedeflemek için SEO optimizasyon özelliklerini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz plan mevcut?
Serbest Plan Bağışları?Sadece ABD’de
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel şablonlar?

4. Squarespace – Ücretsiz Değil, Ama Yatırıma Değer

Laresaka Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş ŞablonuSquarespace, bu listede gerçekten özgür olmayan kar amacı gütmeyen tek site oluşturucusudur. Bir teklif 14 günlük deneme (kredi kartı gerekmez). Bu sırada sitenizi oluşturup test edebilirsiniz. Bunun ötesinde, web sitenizi yayınlamak ve kitlenizle paylaşmak için ödeme yapmanız gerekir. Ama bu listede iyi bir sebep var.

Squarespace web sitelerinin profesyonel görünümlü olduğu bilinir ve daha büyük kuruluşların desteğini almaya çalışırken kâr amacı gütmeyen kuruluşunuza ekstra bir güvenilirlik katmanı sağlar.

Squarespace’in en iyi özelliklerinden bazıları:

 • Dahili Bağış Düğmesi. Squarespace, üçüncü taraf bir araçla tümleşmek veya dış kaynak kullanmak zorunda kalmamak için yerleşik bir bağış düğmesi modülü sağlar. Düğmeyi özelleştirebilir, form alanları ekleyebilir ve önerilen miktar ve bağış katmanlarını ekleyebilirsiniz (yani, “Altın Seviyesi”).
 • Akıllı Veri Aktarma. Bağışçı veya gönüllü bilgileri iletişim formları aracılığıyla toplarken, Squarespace bu bilgileri doğrudan bir e-tabloya veya e-posta pazarlama yazılımınıza aktarabilir.
 • Şablon Değiştirme. Fikrinizi değiştirme eğiliminiz varsa, Squarespace anlar. Tasarım sürecinde (veya sonrasında) istediğiniz zaman şablonunuzu değiştirebilirsiniz; site içeriğiniz sorunsuz bir şekilde yeni şablonunuza aktarılır.
 • 7/24 Müşteri Desteği. Squarespace, her seviyedeki müşteriler için 24 saat müşteri desteği sunar. Ayrıca yararlı kılavuzlar, forumlar, videolar ve web seminerleri sunar.

Kareler Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Şablonları

Squarespace web siteleri çarpıcı site estetiği ile bilinir. Squarespace sitenizi oluşturduğunuzda, bazıları kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve hayır kurumları için özel olarak tasarlanmış 100’den fazla ödüllü şablonundan biriyle başlamanızı önerir. Ayrıca, web sitenizle ilgili birkaç soruyu yanıtlayabilir ve Squarespace’in yeni sitenizi sıfırdan oluşturmasına izin verebilirsiniz.

Oradan site oluşturucu çok sezgisel. Bu listedeki diğerleri gibi sürükleyip bırakma özelliklerine sahip olmasa da, düzenleme yine de kolaydır. Düzenlemek istediğiniz bileşenleri tıklamanız yeterlidir (“bloklar” olarak adlandırılır) ve bu öğeleri özelleştirebilirsiniz. Squarespace ayrıca sol tarafta yararlı bir site haritası sağlar.

Squarespace ayrıca kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzu büyütmenize yardımcı olacak temel pazarlama işlevlerine sahiptir. Örneğin, web sitenizin SEO’sunu optimize etmenize ve e-posta listenizi genişletebilmeniz için iletişim formları eklemenize olanak tanır.

Ücretsiz plan mevcut?Hayır, ancak Squarespace 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor
Serbest Plan Bağışları?
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel şablonlar?6

WordPress.com – Gelecekteki Büyüme İçin En İyi Seçenek

WordPress IXION Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş ŞablonuBu makaledeki diğer web sitesi oluşturucularının aksine, WordPress.com bir sürükle ve bırak arayüzü sağlamaz. Ancak, kurulumu kolay olan inanılmaz derecede güçlü bir inşaatçı. Ayrıca çok çeşitli temalar ve özelleştirme seçenekleri sunar.

WordPress’in en önemli özellikleri:

 • Profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak için kullanımı kolay editör. WordPress’in yeni Gutenberg editörü, web sayfalarınızın tasarımında size çok fazla yaratıcı özgürlük sunar. Örneğin, çekici, okunması kolay bir düzen oluşturmak için bir satırdaki sütun sayısını değiştirebilirsiniz. Bilgiler net bir şekilde görüntülendiğinde, ziyaretçilerin amacınıza katkıda bulunma olasılığı daha yüksektir.
 • Abonelik ve kayıt formları. Hedef kitlenizin posta listenize abone olmasını ve kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için gönüllü zaman ve kaynakları kolaylaştırmanız gerekir. WordPress’te bu eklentileri yalnızca birkaç tıklamayla ekleyebilir ve yapılandırabilirsiniz.

WordPress.com’un arka uç düzenleyicisi size çok çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar ve düzenleyici tasarım değişikliklerinizi anında önizlemenizi sağlar. Seçenekler, bu listedeki diğer web sitesi oluşturucularından çok daha üstündür ve WordPress çok popüler.

WordPress, web sitenizde sorunsuz bir şekilde kurabileceğiniz geniş eklenti kütüphanesi ile de bilinir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşunuz için bir Kickstarter kampanyanız varsa, Kickstarter eklentisini yükleyebilir ve kampanyayı doğrudan web sayfanıza yerleştirebilirsiniz. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bir başka harika eklenti, yinelenen veya bir kerelik bağışlar ayarlamanıza izin veren DonorBox’tır. Bununla birlikte, eklentilerin yalnızca yeni sürüme geçtiğinizde kullanılabileceğini unutmayın..

WordPress Editör - Eklentiler Ekleyin

WordPress ile Kickstarter kampanyanızı bir sayfaya yerleştirmek kolaydır

WordPress büyük bir esneklik sunsa da, çoğu sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusundan daha dik bir öğrenme eğrisi gerektirdiğini görebilirsiniz. Ancak bu görevi üstlenmek istiyorsanız, özelleştirme seçeneklerinin karşılaştırılamaz olduğunu göreceksiniz.

Ücretsiz plan mevcut?
Serbest Plan Bağışları?
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel şablonlar?3

6. SimpleSite – En Kolay Web Sitesi Oluşturucu

SimpleSite, kullanıcı dostu bir arayüzle web sitesi oluşturmayı eğlenceli hale getirir. kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun çevrimiçi varlığını tasarlama stresini ortadan kaldırır. Web siteniz beş dakika içinde yayında olabilir ve SimpleSite’ın kurucusu, platformun kullanılmasının “oynamak gibi hissetmesi gerektiğini” söylüyor. Hakemler özellikle yeni başlayanlar için uygundur.

SimpleSite basit olmayı hedeflediğinden (ipucu adındadır!), Birçok özellik sunmaz. Bununla birlikte, profesyonel bir hisle kâr amacı gütmeyen bir web sitesi oluşturmak hala mümkündür.

SimpleSite Ana Sayfası

SimpleSite’ın temel özellikleri:

 • Web sitenizin marka stilinize uymasını sağlamak için sorunsuz bir süreç haline getiren özelleştirme seçenekleri. SimpleSite’ta renkleri ve arka planları değiştirme sayfa düzenleyicisinden yapılabilir ve web sayfalarınızın öğelerini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
 • Tüm web siteleri için mobil yanıt hızı. SimpleSite’ın web sayfası oluşturucusu, tüm yanıt verme sorunlarıyla ilgilenir ve web sitenizin tüm cihazlarda kusursuz bir şekilde görünmesini ve çalışmasını sağlar. Mobil cihazlara duyarlı bir web sitesi, ziyaretçilerinizin hareket halindeyken bağış yapmasına olanak tanır.
 • Bağış toplama seçenekleri sunan ücretsiz planda yerleşik mağaza. SimpleSite ile, ücretli bir plana yükseltmek zorunda kalmadan yerleşik mağazanızda en fazla beş ürün satabilirsiniz. Bu, amacınızı tanıtan ürünlerle para toplayabileceğiniz anlamına gelir.

Basit arayüze rağmen, SimpleSite, kar amacı gütmeyen web sitenizin içeriğini geliştirebilecek gönüllüler ile iletişim formları ve sosyal medyada paylaşılabilen posterler gibi bir dizi özellik sunar. Web sitenize daha fazla katılım sağlamak için YouTube’dan ve diğer platformlardan kolayca video içeriği gömebilirsiniz.

SimpleSite, zaten tamamen optimize edilmiş kapsamlı bir web sitesi tasarım temaları havuzuna sahiptir, bu da kar amacı gütmeyen web sitenizi çok fazla özelleştirme yapmak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde çevrimiçi hale getirebilirsiniz.. SimpleSite’ın tüm temaları mobil uyumludur ve potansiyel bağışçılarınıza hitap edecek iyi organize edilmiş düzenlere sahiptir.

SimpleSite’ın ana dezavantajı, yaratıcılığınızı biraz sınırlandırabilecek gelişmiş özelliklerin bulunmamasıdır ve DonorBox gibi kâr amacı gütmeyen bağış yönetim araçlarıyla entegre olamıyorsunuz.

Ücretsiz plan mevcut?Evet, çok sınırlı olmasına rağmen
Serbest Plan Bağışları?
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için özel şablonlar?

Kâr Amacı Gütmeyen Web Sitenizi Kolaylıkla Oluşturun

Web sitesi oluşturucular, yaratıcılığınızı kolaylıkla ifade edebileceğiniz ve kitleniz için harika bir deneyim sunan profesyonel bir kar amacı gütmeyen web sitesi oluşturabileceğiniz anlamına gelir. En nihayetinde, en iyi web sitesi oluşturucuları size kâr amacı gütmeyen kuruluşunuzun ihtiyaç duyduğu her şeyi sunar daha geniş bir kitleye ulaşın ve daha fazla bağış oluşturun.

İster kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için farkındalık yaratmak, gönüllüleri işe almak, ister bağış toplamak isteyin, web sitesi oluşturucuları çevrimiçi varlığınızı oluşturmayı eğlenceli ve kolay hale getirir. Baktığımız web sitesi üreticilerinin her biri, neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak özellikler açısından belirli güçlü yönlere sahip. Aşağıdaki tablo, sizin için doğru web sitesi oluşturucuyu seçmenize yardımcı olacak bir özet sunar.

BedavaBağışlar (Serbest Planda)Ücretsiz BültenlerÖzel Şablonlar
Site123İncelemeyi Oku
Wixİncelemeyi Oku
Weebly ✘ ✘ ✘İncelemeyi Oku
Squarespaceİncelemeyi Oku
WordPressİncelemeyi Oku
SimpleSiteİncelemeyi Oku
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me