5 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zostavením webovej stránky Shopify

Shopify je už niekoľko rokov vedúcou platformou pre elektronický obchod. Zdá sa, že s viac ako 1 000 000 aktívnymi používateľmi a podnikmi s 500 000 a viac podnikmi používa systém Shopify takmer každý. 


Ale predtým, ako sa pripojíte k davu Shopify nadšencov alebo sa rozhodnete pre lacnejšiu alternatívu, o tejto platforme by ste mali vedieť niekoľko dôležitých vecí. Tieto úvahy určia, či je Shopify jediným tvorcom webových stránok, ktorý dokáže uspokojiť vaše potreby, alebo či sa môžete uspokojiť s niečím iným..

Krása stojí za cenu

Nikto nemôže poprieť, že služba Shopify má niektoré z najlepších pripravených tém elektronického obchodu na trhu. Niektorí ľudia, najmä prepravcovia a podobne, zakladajú svoje rozhodnutie používať Shopify takmer výlučne na skutočnosti, že po výbere šablóny Shopify a vytvorení svojich produktov už majú k dispozícii kompletnú webovú stránku elektronického obchodu – je potrebné veľmi malé vylepšenie.!

Pokiaľ však ide o najlepšie témy, musíte sa uistiť, že sú v rámci vášho rozpočtu. Celkovo je v obchode Shopify šablón 67 šablón a desať z nich je zadarmo. To nie je také zlé. Avšak vzhľadom na to, že väčšina ostatných konkurentov, ako sú Wix a Squarespace, poskytuje všetky svoje témy zadarmo a poskytuje lacnejšie plány, ponuky Shopify sa nemusia zdať príliš pôsobivé. Jeho prémiové šablóny sú tiež dosť drahé a väčšina sa pohybuje od 150 do 200 dolárov.

Ak si zatiaľ nemôžete dovoliť prémiovú šablónu, nejde o koniec cesty. Bezplatné šablóny Shopify sú stále úžasné z hľadiska kvality, úplnosti, prispôsobiteľnosti a funkčnosti. Jediné, čo im chýba, sú špecifickejšie možnosti a inšpirovanejšie a jedinečnejšie návrhy. Stručne povedané, nemusíte používať prémiovú šablónu, ale určite vám pomôže vyniknúť oveľa krajším obchodom.

 5 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zostavením webovej stránky Shopify

Pre čo najlepšie prispôsobenie vášho obchodu musíte kód

Jednou z oblastí, kde sa Shopify skutočne odlišuje od podobných služieb hostenia webových stránok, je to, do akej miery poskytuje kontrolu tým, ktorí majú kódovacie schopnosti na prispôsobenie svojich webových stránok.. V skutočnosti môžete v službe Shopify v podstate vytvoriť webovú stránku od nuly pomocou kódu po jednom riadku. Rovnakú metódu môžete navyše vylepšiť ľubovoľne zo šablón Shopify.

A služba Shopify neposkytuje iba jediný spôsob, ako to dosiahnuť. Šablónu alebo klientske rozhranie svojho webu môžete vytvoriť pomocou známych kódov, ako sú HTML, CSS a Javascript (pretože budete mať úplný prístup k súborom webovej stránky). Alebo môžete použiť Liquid, vlastný jazyk šablón Shopify. Liquid je kompletný programovací jazyk s podobnosťou so skriptovacími jazykmi, ako je PHP. Má však dosť rozdielov a jedinečných funkcií, ktoré nie sú nevyhnutne 100% prenosné.

Ak máte vážne problémy s používaním Liquidu, budete musieť investovať značné množstvo času do učenia sa jazyka. Čas, ktorý vám bude trvať, aby ste sa s jeho používaním naučili, bude do veľkej miery závisieť od vašej aktuálnej zručnosti vývojára webových stránok.

Rozsiahlosť, s akou môžete prispôsobiť webovú stránku Shopify, viedla k obrovskému odvetviu návrhárov / vývojárov Shopify tretích strán, ktorým Shopify nazýva „expertov“. Ak chcete úplne vlastné riešenie a nevadí vám to platiť, existujú nezávislí pracovníci alebo agentúry, ktoré poskytujú tieto služby na nezávislých platformách alebo na platforme Shopify samotnej..

Môžete sa integrovať s niektorými z najvýkonnejších platforiem elektronického obchodu

Jedným z hlavných predajných miest Shopify je integrácia s aplikáciami a platformami tretích strán. V skutočnosti je jeho obchod s aplikáciami pravdepodobne konkurenčný iba v prípade obchodu BigCommerce a žiadny z ostatných webových hostiteľov sa z hľadiska rozšírení elektronického obchodu nepribližuje..

Dobrým príkladom na ilustráciu toho, čo mám na mysli, je Oberlo, jedna z najpopulárnejších platforiem, ktoré sa používajú v spojení so službou Shopify. Zasielatelia a iní jednotliví predajcovia v službe Shopify často používajú spoločnosť Oberlo na priame získavanie produktov z iných obchodov a automatické vytváranie záznamov pre tieto produkty v obchode Shopify. Pomocou aplikácie Oberlo môžu predajcovia automatizovať celý proces prepravy od pôvodcu po predajňu a potom k zákazníkovi.

Toto je mimoriadne silný nástroj, ktorý ukazuje, aké sú možnosti, pokiaľ ide o službu Shopify. Keďže práve teraz ide o najpopulárnejšie riešenie v oblasti elektronického obchodu, existuje viac tretích strán, ktoré vyvíjajú platformy na spoluprácu so službou Shopify, než pre ktorúkoľvek inú platformu.. Ďalšie nástroje, ktoré sa Shopify môžu integrovať, zahŕňajú MailChimp pre e-mailové kampane, Facebook Store pre predaj Facebooku a „Plug In SEO“ pre SEO.

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zostavením webovej stránky Shopify

Služba Shopify vám umožňuje natívne miesto predaja

Pri porovnaní väčšiny funkcií systému Shopify s funkciami jej konkurentov sa pravdepodobne pýtate, čo skutočne oprávňuje vyššie náklady. V skutočnosti sa niektoré ďalšie platformy môžu zdať rovnaké alebo dokonca atraktívnejšie, pokiaľ ide o funkcie elektronického obchodovania. Čo však skutočne odlišuje Shopify od iných možností, sú jeho rozsiahle funkcie Point-of-Sales (POS).

Pomocou služby Shopify môžete svoj fyzický obchod alebo predaj integrovať takmer úplne do svojho internetového obchodu. Poskytuje dokonca softvér a hardvér, ktorý vám a vašim zamestnancom umožní spravovať váš fyzický obchod alebo miesto predaja. Tieto nástroje vám umožňujú vytvárať zamestnanecké účty; predávať prostredníctvom terminálov; spravujte svoje objednávky, predaj a inventár z centrálnej platformy; a to všetko pomocou rôznych mobilných zariadení. Vaše analytické nástroje a nástroje na vytváranie prehľadov budú tiež zhromažďovať údaje z vášho fyzického a online predaja.

Zatiaľ čo funkcie POS nie sú úplne ojedinelé, služba Shopify je jediná, ktorá im ponúka natívne takým komplexným spôsobom. Iné platformy, napríklad BigCommerce, sa viac spoliehajú na integráciu tretích strán. Ktorý prístup vám vyhovuje, do veľkej miery závisí od osobného vkusu. Služba Shopify vám poskytne zjednodušené a konzistentné riešenie, zatiaľ čo aplikácie tretích strán ponúknu väčšiu rozmanitosť.

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť pred zostavením webovej stránky Shopify

Nepotrebujete na predaj internetový obchod Shopify

Posledné, čo potrebujete vedieť o Shopify, je to, že poskytuje spôsob, ako predávať online, bez toho, aby ste museli vytvoriť kompletný webový obchod v internetovom obchode.. Čoraz populárnejšou metódou v elektronickom obchode online je zacielenie na zákazníkov priamo prostredníctvom platforiem sociálnych médií. V súčasnosti je platforma Facebooku.

Služba Shopify Lite vám umožňuje zacieliť na potenciálnych zákazníkov a predávať ich prostredníctvom Facebooku bez toho, aby museli najskôr ísť do internetového obchodu. Zákazníci si môžu kúpiť produkty priamo z vašich webových stránok na Facebooku, alebo môžete dokonca použiť Facebook Messenger ako kanál na okamžité a priame rozhovory so zákazníkmi.

Facebook je iba hlavná platforma, na ktorú sa zameriavajú. V skutočnosti, môžete umiestniť tlačidlá nakupovania Shopify na takmer všetky webové stránky staviteľov webových stránok, napríklad Squarespace alebo WordPress.. To znamená, že na vytvorenie vlastného webu môžete použiť inú platformu, ktorú chcete, ale môžete využiť výkonné nástroje elektronického obchodu Shopify na predaj, správu inventára, zobrazenie prehľadov a štatistík, integráciu s POS a ďalšie..

Čaká sa výkonné riešenie elektronického obchodu – ak to dokážete

Ak sa zdá, že vyššie uvedené úvahy sú prevažne pozitívne, je to preto, že sú. Shopify je najobľúbenejšou platformou elektronického obchodu online – z dobrého dôvodu.

Pokiaľ ide o platformu, je ťažké nájsť akékoľvek obmedzenia alebo nevýhody. Najpôsobivejšou prekážkou, ktorú by ste mali vedieť pri zvažovaní systému Shopify, je to, že ak nie ste veľkým podnikom, jeho náklady by sa mohli čoskoro stať neúmerne vysokými.. Drahé plány, prémiové šablóny a prémiové aplikácie systému Shopify však tiež vytvárajú veľký potenciál zarábania peňazí.

Služba Shopify sa javí ako perfektný príklad toho, za čo zaplatíte. Len málo ďalších platforiem to môže napadnúť, pokiaľ ide o funkcie čistého elektronického obchodu, ako je preprava tretích strán, integrácia POS, platformy tretích strán, škálovateľnosť a nástroje na vytváranie prehľadov.. A pokiaľ ide o POS, Shopify je v podstate v lige vlastnej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map