5 úplne bezplatných editorov fotografií, vďaka ktorým budú vaše obrázky vyzerať profesionálne

Ak plánujete zahrnúť fotografie na svoju webovú stránku, musíte sa ubezpečiť, že zachovávajú alebo prekračujú vysoké štandardy, na ktoré sa pýši zvyšok vašich stránok. Mnoho začiatočníkov omylom podceňuje dôležitosť obrázkov pri vytváraní svojich stránok. V tomto článku je vysvetlené, prečo je nevyhnutné, aby boli fotografie na vašom webe fotografie profesionálneho vzhľadu, a predstaví vám niekoľko fantastických bezplatných nástrojov..


Prečo POTREBUJETE profesionálne vyzerajúce fotografie

Možno sa čudujete, prečo na svojich stránkach skutočne potrebujete profesionálne vyzerajúce fotografie. Napokon to nemusí byť ani to, na čom sú vaše stránky založené, alebo prečo ich používatelia navštevujú. Ale samozrejme, väčšina ľudí je neuveriteľne vizuálna a ľahko ovplyvnená tým, čo vidí. Profesionálne vyzerajúce fotografie sú dôležité z nasledujúcich dôvodov:

 •    estetika: Aj keď sa o to pokúsia, návštevníci sa nemôžu zamerať iba na obsah vašich stránok a ignorovať všetky jeho obrázky! Vďaka vysoko kvalitným a dobre vyzerajúcim fotografiám bude vaša stránka vyzerať atraktívnejšie – obdobie.
 •    dôveryhodnosť: Či už je to rozumné alebo nie, môžu návštevníci stránok pomôcť, iba ak si budú skepticky prezerať obrázky podoblasti alebo nekvalitné obrázky. Firma, ktorej fotografie z webu vyzerajú profesionálne, sa bude javiť ako by sa brala vážne a nestahovala sa k sťahovaniu bezplatných obrázkov.
 •    konzistencia: Môže to vyzerať ako malý detail, ale návštevníci ho podvedome zachytia. Ak budete mať na svojich stránkach obrázky s rôznou kvalitou, rozlíšením alebo tónmi, dôjde k zmäteniu návštevníkov a zníženiu ich atraktivity.
 •    Predajte seba / výrobky: Ako vizuálne bytosti sú ľudia prirodzene priťahovaní vecami, ktoré vyzerajú pekne. Vysoko kvalitné a informatívne fotografie produktov sú už dlho známe ako kľúčový konverzný faktor. Lepšie fotografie seba samých tiež zvýšia pravdepodobnosť, že vám budú návštevníci dôverovať.
 •    Vaše stránky navštívi viac používateľov: Ak niekto vyhľadáva v sieti Google, je pravdepodobnejšie, že na stránku bude nasledovať kvalitnejší obrázok.

Ako vám môže pomôcť editor fotografií?

Na to, aby fotografie na vašom webe vyzerali profesionálne, nemusíte byť Photoshop pro. V skutočnosti, správny fotoaparát a techniky fotografovania už to pre vás robia. Existuje však niekoľko základných úloh, s ktorými vám pomôže editor fotografií:

 •    Zmena veľkosti / orezanie: Aj keď by ste mali mať možnosť zmeniť veľkosť svojich fotografií pomocou kódu alebo nástroja na tvorbu webových stránok, vždy to nefunguje skvele alebo môžu byť nástroje obmedzené. Niekedy je lepšie (a ľahšie) to urobiť vopred pomocou nástroja.
 •    Rozhodnutie: Nesúlad s rozlíšením môže frustrovať návštevníkov. Príliš veľké fotografie môžu ovplyvniť čas načítania stránky. Nástroje na úpravu fotografií vám môžu pomôcť upraviť rozlíšenie vašich obrázkov.
 •    Touch-ups: V záujme konzistentného dizajnu alebo vzhľadu môže byť niekedy potrebné upraviť tón / jas / farbu niektorých obrázkov tak, aby zodpovedali celkovému pocitu..

Top 5 editorov fotografií ZDARMA

Paint.NET

Jednoducho povedané, Paint.NET je jedným z najlepších bezplatných nástrojov na úpravu fotografií. Dokáže nájsť rovnováhu medzi zložitosťou a vlastnosťami programov, ako sú Photoshop a GIMP, bez toho, aby bolo náročné pochopiť.

5 úplne bezplatných editorov fotografií, vďaka ktorým budú vaše obrázky vyzerať profesionálne

Môžete použiť takmer všetky pokročilé funkcie na úpravu fotografií, ako sú filtre, vrstvy, masky a krivky.

Pros:

 •      Pokročilé vlastnosti
 •      Ľahšie sa používa ako podobný softvér
 •      Úplne zadarmo, bez obmedzení

Zápory:

 •      Windows-only

Pixlr

Pixlr má rozsiahlu sadu funkcií pre bezplatný nástroj na úpravu obrázkov. Rozhranie vám pripomenie ďalšie platformy ako GIMP a Photoshop so všetkými jeho nastaveniami, nástrojmi a možnosťami. To znamená, že môže byť pre začiatočníkov mierne skľučujúce, ale je to cena, ktorú platíte za výkon.

5 úplne bezplatných editorov fotografií, vďaka ktorým budú vaše obrázky vyzerať profesionálne

Budete mať rozšírené funkcie, ako je odstránenie efektu červených očí, pokročilé filtre, vrstvy, masky atď. Prostredníctvom profesionálneho účtu získate prístup k prémiovým písmom, obrázkom a šablónam, ako aj k vylepšenému rozhraniu.

Pros:

 •      Veľký počet bezplatných funkcií
 •      Prístup ku všetkým pokročilým nástrojom, v ktoré by ste mohli očakávať

Zápory:

 •      Pre začiatočníkov mierne komplikovaný

GIMP

GIMP je veľmi populárny bezplatný a otvorený zdrojový nástroj na úpravu obrázkov, ktorý existuje už od roku 1996. S viac ako 20-ročným vývojom nie je žiadnym prekvapením, že GIMP má v súčasnosti niektoré z najpokročilejších funkcií, ktoré môžete nájsť na bezplatných fotografiách – nástroj na úpravu.

Môžete pracovať na viacerých vrstvách, vytvárať masky, používať krivky alebo úrovne a pomocou nástrojov na liečenie ľahko odstrániť nedostatky. Môžete si dokonca vytvoriť vlastné prednastavené kefy alebo pečiatky. Bohužiaľ to tiež znamená, že je o niečo komplikovanejšia a môže to chvíľu trvať, kým si na to zvyknete.

Pros:

 •      Mimoriadne pokročilé funkcie
 •      Veľa komunitných rozšírení / doplnkov
 •      Žiadne obmedzenia použitia ani reklamy

Zápory:

 •      Mierne komplikované rozhranie
 •      Potrebuje nejaký čas, aby si na to zvykol

Canva

Jednou z najlepších vecí na Canve je to, ako sa jej podarí zabaliť veľké množstvo funkcií do relatívne známeho rozhrania. Je to skoro ako keby ste pracovali vo svojom obľúbenom textovom editore. K dispozícii je tiež veľa tipov pre nových používateľov, ako im uľahčiť postup.

Zaujímavou črtou platformy Canva je to, že predstavuje trhovisko, kde si môžete kúpiť ikony, fotografie alebo šablóny vyrobené v komunite. K dispozícii je tiež niekoľko jednoduchých, ale základných nástrojov na úpravu fotografií na orezanie, zmenu veľkosti, filtrovanie, preklopenie alebo úpravu obrázkov.

Pros:

 •      Fantastické a intuitívne rozhranie
 •      Trh s extra obsahom

Zápory:

 •      Iba základné bezplatné funkcie

Fotor

Fotor je o rýchlosti a ľahkom používaní. To znamená, že nenájdete všetky pokročilé nástroje niektorých iných editorov, ako je GIMP. Budete mať prístup k niektorým výkonným nástrojom na jedno kliknutie, ako je napríklad funkcia „1-TAP ENHANCE“.

5 úplne bezplatných editorov fotografií, vďaka ktorým budú vaše obrázky vyzerať profesionálne

Niektoré rozšírené funkcie sú za výplatnou bránou (pokiaľ nemôžete žiť s vodoznakom na svojich obrázkoch) a bezplatná verzia obsahuje reklamy. Celkovo je to skôr retušovací nástroj na skrášlenie a vylepšenie vašich obrázkov ako plnohodnotný editor. Skvelá vlastnosť je, že je kompatibilná s takmer všetkými zariadeniami a dá sa dokonca používať online.

Pros:

 •      Podpora viacerých zariadení
 •      Skvelé retušovacie nástroje a filtre
 •      Jednoduché použitie

Zápory:

 •      Niektoré funkcie vyžadujú vodoznak
 •      Žiadne skutočné pokročilé nástroje na úpravu

Za fotografie, ktoré vyzerajú profesionálne, nemusíte platiť

Pomôžte svojim stránkam a vyskúšajte niektoré z týchto skvelých bezplatných nástrojov na úpravu fotografií na vylepšenie a skrášlenie obrázkov. Nástroj, ktorý je pre vás najlepší, bude závisieť od vašich skúseností, potrieb a toho, ktorý z nich je pre vás najintuitívnejší. Vy a vaše stránky nemáte čo stratiť a všetko, čo získate.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map