5 tipov na optimalizáciu návrhu mobilných formulárov

Pre obchodníkov, ak je „Obsah kráľom“, potom je mobilný UX a dizajn určite Queen. Optimalizácia všetkých vašich aktív pre smartfóny a tablety už nie je voliteľná; je to rozhodujúce pre vašu NI pre mobilné zariadenia.


Vaše mobilné formuláre sú kľúčovou príležitosťou na získanie vašich potenciálnych zákazníkov na konverziu. Existujú osvedčené metódy na zabezpečenie toho, aby tak urobili v čo najväčšej miere. Ďalej uvádzame päť vecí, ktoré môžete rýchlo a ľahko implementovať, aby ste zvýšili mieru konverzie vo všetkých mobilných formulároch.

Aby sme vám život uľahčili, zostavili sme pre vás aj niekoľko najlepších tvorcov formulárov, ktoré by ste mali zvážiť, v závislosti od vašich potrieb, cieľov a rozpočtu. Rôzni stavitelia sa špecializujú na rôzne veci, preto sa pred výberom nezabudnite pozrieť a porovnať.

# 1 Je to všetko o jednoduchosti

Rozpätie pozornosti je už krátke a pozornosť na mobilných zariadeniach je ešte kratšia. Jednoduchosť na každej úrovni je najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môže mať váš mobilný formulár.

Jasne a do tej miery, akú hodnotu získa koncový používateľ pri poskytovaní svojich informácií. Ak ide o prístup k určitému obsahu, nezaujímajte sa o všetko, čo je v ňom – ​​stačí uviesť, čo poskytne čitateľovi vopred. Ak je to tombola alebo iný darček, nepokračujte v tom, aké vzrušujúce to je – len zobrazte cenu prominentne a nechajte ju hovoriť samo za seba..

Rovnaké pravidlo platí pre informácie, ktoré požadujete od koncových používateľov. Nepýtajte sa na nič, čo nie je nevyhnutné; webová forma je kontaktným bodom vo vzťahu, nie šancou požiadať o niečí životný príbeh. Získajte, čo potrebujete, a zvyšok nechajte na neskôr. Formulár s príliš veľkým počtom polí vám nezíska ďalšie informácie, iba premôže používateľov a spôsobí, že prejdú na niečo menej náročné na čas..

5 tipov na optimalizáciu návrhu mobilných formulárov

# 2 Integrujte najlepšie aplikácie

Rovnakým spôsobom ako udržiavanie jednoduchosti mobilnej formy je najlepšou praxou používanie vhodných integrácií s aplikáciami, ako sú PayPal alebo MailChimp. Zvýšená všestrannosť nielen uľahčí váš život, pokiaľ ide o zber údajov, ale tiež to uľahčí zvýšiť používateľskú skúsenosť a zvýšiť pravdepodobnosť, že jednotlivci budú zdieľať svoje osobné informácie.

5 tipov na optimalizáciu návrhu mobilných formulárov

Keď premýšľate o tom, čo chcete, aby váš mobilný formulár dosiahol, zvážte všetky rôzne integrácie, ktoré by mohli zlepšiť funkčnosť formulára na prednom aj zadnom konci. Pokiaľ ide o uzatváranie predaja alebo sledovanie potenciálnych potenciálnych zákazníkov, ďakujeme vám za úvodné myšlienky a úsilie.

Toto je oblasť, v ktorej JotForm tvorca formulárov skutočne svieti. Ponúkajú obrovské množstvo integrácií, ktoré sú navrhnuté tak, aby vám uľahčili život, vrátane kontaktov Google, stránok Facebook, WordPress, SalesForce, Box a mnoho ďalších..

# 3 Získajte správne snímky

Mobil je čoraz vizuálnejším médiom. Snímky sa príliš často myslia výlučne z hľadiska značky alebo štýlového štýlu. A pri zachovaní konzistentnej vizuálnej identity je určite dôležité, existuje niekoľko ďalších faktorov, ktoré by ste mali zvážiť, pokiaľ ide o optimalizáciu návrhu mobilného formulára, čo nakoniec dosiahne rovnováhu medzi vizuálnou estetikou a funkčnosťou..

Áno, snímky by mali urobiť váš formulár zaujímavým. Pri správnom a optimálnom používaní je však aj navigačným nástrojom. Napríklad použitie snímok ako vizuálnych podnetov môže ľudí rýchlo a bez námahy viesť potrebnými vstupmi, ako aj naznačiť, či sú polia správne vyplnené, a zvýrazniť funkčnosť formulára – napríklad CTA -.

5 tipov na optimalizáciu návrhu mobilných formulárov

Ak máte trochu programovacieho pozadia, Rackforms poskytuje prístup k úrovni dizajnu a funkčnosti formulára na úrovni kódu, takže môžete vytvoriť presne požadovaný formulár. Bez ohľadu na to, akú kombináciu predformulárneho dizajnu a jedinečného kódovania vytvoríte, Rackforms vytvorí bez problémov mobilnú verziu. Takže aj keď trávite čas vytvorením niečoho osobitného, ​​nemusíte strácať veľa času testovaním a revíziami vo všetkých kombináciách rôznych mobilných zariadení a prehliadačov..

To nás privádza k ďalšiemu bodu…

# 4 Testujte na všetkých platformách a zariadeniach

Výraz „mobilný telefón“ je veľmi užitočnou frázou, ale nezachytáva realitu toho, ako jednotliví koncoví používatelia zažívajú vaše formuláre. Testovanie formulárov na všetkých platformách a zariadeniach je náročné, musíte to však urobiť.

Existujú tisíce rôznych kombinácií zariadení, OS a prehliadačov zvážte automatizáciu procesu testovania, čo môže výrazne znížiť potrebný čas a úsilie. Existuje niekoľko primerane lacných responzívnych nástrojov na testovanie dizajnu, ako napríklad Browserstack alebo CrossBrowserTesting, ktoré sú k dispozícii na to, aby sa to oplatilo..

Je lákavé zde rozrezávať rohy a otestovať iba hlavné kombinácie zariadení a prehliadačov a reagovať na akékoľvek ďalšie problémy, keď sa objavia. Tento druh prístupu ad hoc však znižuje návratnosť investícií, pretože veci nevyhnutne prepadajú trhlinami. Zachráňte bolesti hlavy po ceste a od začiatku sa zaväzujte k systematickému plánu testovania.

To znamená, že je pravdepodobné, že budete musieť urobiť nejaké vylepšenia, keď bude formulár v prevádzke. Použitím nástroja na tvorbu formulárov, ako je Wufoo, môžete v tomto oddelení ušetriť veľa času. Nielenže je všetko optimalizované pre mobil, aby začalo, ale všetky úpravy a prehľady je možné vykonávať aj z mobilného zariadenia. To znamená, že ak potrebujete vykonať úpravu alebo rýchlo vytvoriť nový formulár, môžete tak urobiť iba niekoľkými kliknutiami.

# 5 Použite intuitívny dizajn menu

Koncoví používatelia očakávajú, že v mobilnom zariadení budú prezentované rovnaké množstvo informácií, aké sú zvyknutí na počítači, napriek tomu, že je k dispozícii omnoho menej miesta. Ak to neurobíte dobre, bude to viesť k nejasnostiam a frustrácii koncového používateľa a nakoniec k vysokej miere opustenia.

Dizajn ponuky môže vytvoriť alebo rozbiť mobilnú formu a najlepším príkladom sú formy elektronického obchodu určené na predaj produktu. Prechod cez veľký výber kategórií, podkategórií a funkcií nie je v mobile ľahký. Navrhujte ponuky tak, aby koncových používateľov viedli výberovou cestou spôsobom, ktorý je nielen intuitívny, ale aj ľahko navigovateľný. Napríklad som zistil, že posúvacia funkcia „rozbaľovacích“ ponúk je lepšou funkciou UX na mobilných zariadeniach ako ponuky, ktoré sa otvárajú vodorovne, čo sa dá ťažko vidieť, aj keď sa dá ťažko používať..

5 tipov na optimalizáciu návrhu mobilných formulárov

Optimalizujte svoje mobilné formuláre pomocou správnej kombinácie stratégie a vykonávania

V súčasnom prostredí, ktoré je stále mobilnejšie, je bezpochyby nevyhnutné budovať efektívne mobilné formuláre. Postupujte podľa rovnakých zásad dobrého dizajnu – jednoduchosti, snímok a dôkladného testovania – rovnako ako v prípade formulára na pracovnej ploche a budete na dobrej ceste k vytvoreniu niečoho skvelého..

Zrátané a podčiarknuté, vzhľadom na možnosti a známe osvedčené postupy, ktoré máte k dispozícii, nie je dôvod, aby ste nemali byť schopní vytvárať krásne mobilné formuláre, ktoré dosahujú ciele vašej organizácie, s malými problémami a takmer vôbec..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me