5 Nebezpečenstvo pri nákupe e-mailového zoznamu v roku 2020 + alternatívne stratégie

E-mailový marketing je jednou z najstarších foriem propagácie na webe a stále je jednou z najúčinnejších. e-mailové kampane dosahujú pôsobivú 30% úspešnosť – hneď za SEO (32%) a Content Marketing (30%) / Pre tých, ktorí do svojho marketingu vložia viac úsilia, môže byť e-mail až 55% efektívny, ak ide o softvér / strojové učenie inšpiruje obsah.


Vzhľadom na to, ak ste neinvestovali do e-mailového marketingu, je čas začať! (Vyskúšajte niektoré z najlepších e-mailových marketingových riešení tu!) Prezeranie tohto dôležitého kanála by mohlo významne poškodiť rast alebo vaše stránky. Toto však nie je pozvánka na preskočenie online a nájdenie najlacnejšieho zoznamu e-mailov, aký môžete. Pri nákupe príjemcov sa objaví toľko problémov a pravdepodobne to poškodí vašu kampaň viac, ako pomôže.

Kto nakupuje e-mailové zoznamy?

5 Nebezpečenstvo pri nákupe e-mailového zoznamu v roku 2020 + alternatívne stratégie

Existuje veľa dôvodov, prečo sa vlastník webových stránok môže rozhodnúť pre nákup zoznamu e-mailov. Väčšina sa zameriava na skutočnosť, že je to časovo náročné, ľahké a sľubuje vynechať obrovské množstvo práce! Pre niektoré typy podnikov je preto atraktívnou možnosťou.

  • Nové podniky. Ak práve začínate, zostavenie zoznamu od nuly sa môže zdať ako ohromujúci koncept. Namiesto toho, aby sa venoval čas na kurátorstvo organickej skupiny príjemcov, zdá sa, že je rýchlejšie a ľahšie si ju kúpiť.
  • Podniky zažívajúce neočakávaný pokles v premávke. Neočakávané kvapky sú súčasťou prevádzkovania webovej stránky. To môže byť neuveriteľne frustrujúce, skúsiť a diagnostikovať problém a prísť s opravou, aby sa napravili. V tejto situácii sa nákup e-mailového zoznamu pre kampaň na núdzovú propagáciu stáva atraktívnou možnosťou.
  • Tí, ktorí nevidia požadovaný pokrok. Ak venujete veľa času rozširovaniu svojho zoznamu e-mailov, ale vaše úsilie nie je úspešné, môže to byť pochopiteľne frustrujúce. V týchto situáciách sa niektorí webmasteri môžu namiesto toho vzdať svojho úsilia a kúpiť si ho.

Aj keď väčšina vlastníkov webových stránok môže s týmito situáciami vcítiť, túto metódu vôbec neodôvodňuje. Nákup e-mailového zoznamu má omnoho viac nedostatkov, ako má z neho výhody.

Nebezpečenstvo č. 1: Porušuje zákon

Ochrana údajov je v súčasnosti horúcou témou a zaviedli sa značné právne predpisy na ochranu svetových občanov pred zdieľaním a zneužívaním ich osobných informácií. E-mailové zoznamy dostupné online automaticky spadajú do tejto kategórie, pretože ste nepotvrdili, že členovia sú a) vedomí ab) súhlasia so zdieľaním svojich údajov s ostatnými. Môže sa stať, že raz za sebou začiarkli políčko, ktoré oprávňovalo ich e-mail na zdieľanie s pridruženými spoločnosťami – nie je však pravdepodobné, že vašu nevyžiadanú poštovú kampaň budú považovať za legitímne použitie..
Ktoré zákony teda presne zakazujú zdieľanie zoznamov kontaktov týmto spôsobom?

Zákon CAN-SPAM

V roku 2003 George Bush podpísal zákon, ktorý výrazne nariaďuje použitie údajov, ako sú e-mailové adresy. Má niekoľko oddielov, ale najrelevantnejšie výslovne zakazuje studený e-mailový marketing. Nielenže sa v ňom uvádza, že adresy nemožno kúpiť ani predať, ale tiež sa v ňom stanovuje, že príjemca sa musí dobrovoľne rozhodnúť pre kampaň. Existujú ustanovenia pre posledne menované, ale ak zoznam sami neurčíte, nemôžete potvrdiť, že tieto požiadavky boli splnené. 

GDPR

Zákon o všeobecnej ochrane údajov, ktorý EÚ stanovila v roku 2016, si môže priviazať aj ruky, ak v zozname zakúpených e-mailov sú aj európski členovia. Celkovo bol vytvorený, aby umožnil používateľom webu znovu získať kontrolu nad svojimi údajmi, vrátane uvedenia, kde a ako sa používajú. Niektoré časti aktu nie sú relevantné pre zoznamy e-mailov, ale tie, ktoré nie sú jednoznačnými červenými príznakmi. Zákon stanovuje, že používatelia by mali mať možnosť ľahko aktualizovať svoje osobné informácie, požadovať, aby ste ich prestali spracovávať alebo úplne vymazali, a požiadať o zaslanie podrobností im alebo tretej strane.. Ak ste si kúpili zoznam e-mailov, príjemcovia si ani neuvedomujú, že vlastníte ich údaje, čo okamžite nespĺňa pravidlá GDPR.

Aj keď niektoré webové stránky môžu tieto obmedzenia neustále ignorovať bez následkov, výsledky, ak vás niekto chytí, nestojí za to riskovať. Budete musieť platiť statnú pokutu a dostať sankcie, ktoré môžu výrazne poškodiť vaše podnikanie.

Nebezpečenstvo č. 2: Poškodí to povesť vašej značky

5 Nebezpečenstvo pri nákupe e-mailového zoznamu v roku 2020 + alternatívne stratégie

Dobré meno značky. Štúdia z roku 2013 ukázala, že „autentickosť“ bola jednou z najlepších vlastností, ktorá prilákala zákazníkov k značke. Používatelia chcú dôverovať spoločnostiam, ktoré navštevujú, skôr ako do nich investujú svoje peniaze. Takže konanie spôsobom, ktorý by mohol poškodiť povesť vašej značky, je nebezpečná hra.

Nikto nechce nevyžiadaný e-mail. Sú nepríjemné, opakujúce sa a – častejšie ako ne – si vychutnávajú okamžitý jednosmerný výlet do priečinka Kôš. Ak si kúpite rozsiahly zoznam e-mailov, všetko, čo ste dosiahli, je vytvorenie vašej spoločnosti ako značky spamu. Nielenže to zníži priame konverzie, ale bude mať pravdepodobne aj knock-on efekt. Ľudia, ktorí dostávajú spam, sa často sťažujú na nepríjemnosti na sociálnych médiách alebo na platformách na preskúmanie. Keďže 61% zákazníkov si pred nákupom prečíta recenzie, nechcete, aby bola väčšina zákazníckej literatúry o vašej značke negatívna.

Používanie zoznamov e-mailov tiež zníži mieru udržania zákazníkov. Spotrebitelia, ktorí sa znova a znova vracajú na vaše stránky, sú hlavnou časťou vašich ziskových marží. Z údajov vyplýva, že zvýšenie miery udržania si zákazníkov len o 5% môže viesť k výraznému nárastu príjmov spoločnosti o 25% až 95%. Pri každom nevyžiadanom e-maile, ktorý spôsobuje nepríjemnosti, ste stratili možnosť spätného zákazníka.

Nebezpečenstvo 3: poškodí to vaše štatistické údaje

Metriky webových stránok sú nesmierne dôležité pre presné posúdenie úspechu vašich stránok. Nákup e-mailových zoznamov bohužiaľ často posúva vaše štatistické údaje, pretože pri kurátorstve publika nedošlo k rovnakému množstvu myšlienok.. Niektoré metriky, ktoré sú nevyhnutné na monitorovanie postupu stránok, budú výrazne skreslené iba jednou zakúpenou e-mailovou kampaňou:

  1. Miera odchodov. Nielenže sa vám zvýši miera okamžitých odchodov na mieste – pretože príjemcovia e-mailu môžu preklikať, ale nemajú záujem o prehliadanie – vysoká miera odchodov z e-mailov tiež zvyšuje vaše skóre spamu.
  2. Deliverability. Všetky najlepšie e-mailové marketingové služby berú na vedomie opakujúce sa, nezasvätené správy. Zneužitie zoznamov môže mať za následok pokuty a znížiť pravdepodobnosť, že e-maily dosiahnu požadované doručené.
  3. stretnutiu. Zatiaľ sú vaše štatistiky interakcií založené na ťažko zarábajúcom publiku, ktoré ste povzbudili, aby investovalo do svojej značky. Pridajte do zoznamu tisícov ľudí, ktorí vás o vás nikdy nepočuli, a celková úroveň interakcie sa musí znížiť
  4. Ako je vysvetlené vyššie, očakávanie rovnakých štatistických údajov o interakciách z nevyžiadanej e-mailovej kampane je naivné. Uvádza sa, že spamové e-maily fungujú iba 0,000008% času, takže sa váš celkový konverzný pomer drasticky zníži.

Keďže vyššie uvedené metriky sa často používajú na preukázanie úspechu firmy, je to hlúpe hry, s ktorými si s nimi pohrávate..

Nebezpečenstvo č. 4: Nie je zaručené, že bude fungovať

Len preto, že zoznam e-mailov je na predaj, aj keď sa snaží zacieliť na konkrétne miesto, neexistuje žiadna záruka, že tieto nároky môže dosiahnuť.. V skutočnosti je pravdepodobnejšie, že opak je pravdou. Zoznam e-mailov, ktoré je možné zakúpiť, nie je exkluzívny, takže adresy, ktoré obsahuje, už boli zakúpené a odoslané spamom iným podnikom.. Ak by to úprimne malo hodnotu, ktorú požadoval, vlastník by sa ho nerozhodol predať. V skutočnosti už títo príjemcovia už trpia nekonečnými propagačnými kampaňami a je menej pravdepodobné, že sa zapoja ako jednotlivci, ktorých zbierate.

Podobne by samotný zoznam mohol byť zastaraný. Priemyselný odborník Loren MacDonald uviedol, že 25% – 30% zoznamov e-mailov sa stane neplatnými ročne. Znamená to nielen plytvanie času a zbytočný e-mail, ale aj propagácia neaktívnych účtov je istým spôsobom, ako sa označiť ako spam..

Ďalšou bariérou pre zakúpené e-mailové zoznamy sú zvyšujúce sa rady a upozornenia súvisiace s hrozbami phishingu. Keďže sa používateľom webu neustále hovorí, že majú na pozore neznámych odosielateľov a odkazy v e-mailoch, miera zapojenia sa do nevyžiadaných e-mailov výrazne klesá.

Nebezpečenstvo č. 5: Upozorňuje na spamové filtre

Filtre spamu sú príčinou alebo prerušením kampaní s e-mailovým marketingom. Sú prvou výzvou, ktorá, ak zlyhá, by mohla úplne zneplatniť vaše úsilie. Obchodníci idú do nekonečných extrémov a vytvárajú perfektné správy, ktoré nespustia tieto mechanizmy. Všetky tieto snahy však môžu byť zbytočné, ak urobíte chybu pri kúpe zoznamu e-mailov.

Pri rozhodovaní, či správu označiť ako spam, e-mailoví klienti sledujú celý rad faktorov.

  • Všeobecné sankcie. Keďže poskytovatelia e-mailových služieb často používajú zdieľané adresy IP, automaticky zakazujú používanie zakúpených zoznamov. Je to tak preto, že ak je jedna osoba na čiernej listine, penalizujú sa všetci ostatní odosielateľi v sieti. Vaša kampaň bude označená nielen ako spam, ale môžete byť zablokovaná aj z platformy.
  • Znížená doručená pošta. Keďže nevyžiadané e-maily sú nepopulárne, používatelia ich často označujú ako spam. Čím viac sa to stane, tým väčšia je pravdepodobnosť, že môžete byť úplne na čiernej listine z posielania pošty. Z tohto dôvodu sú anonymné zoznamy e-mailov často považované za vysoko rizikových príjemcov.
  • Odskakované e-maily. Ako už bolo spomenuté, podstatná časť vášho zakúpeného zoznamu e-mailov môže obsahovať neaktívne účty. Tieto typy adries sú známe ako spamové pasce, pretože e-mailoví klienti sledujú poštu, ktorá im bola zaslaná. Keďže vlastník nepoužívaných účtov nedáva povolenie ani nevyvoláva správy, je zrejmé, že vaše e-maily sú spamom, takže poskytovatelia e-mailových služieb budú zodpovedajúcim spôsobom reagovať.

Ak posielate hromadné e-maily, vždy existuje riziko, že budú označené ako spam. Snažíte sa, aby táto hrozba bola čo najmenšia a nákup e-mailového zoznamu bude mať nepriaznivý účinok.

Alternatívne možnosti

5 Nebezpečenstvo pri nákupe e-mailového zoznamu v roku 2020 + alternatívne stratégie

Ak zakúpený zoznam e-mailov nie je odpoveďou na rýchle a relevantné kontakty, čo to je? Nanešťastie neexistuje okamžité riešenie pre marketingový úspech. Vytvorenie skutočne vnímavého publika si vyžaduje čas; iba tí, ktorí sú ochotní investovať do práce, vidia výsledky, ktoré si želajú. Napriek tejto skutočnosti však existuje niekoľko tipov a trikov, ktoré môžu proces potenciálne urýchliť.

Nasledovné informácie vám pomôžu zostaviť váš zoznam e-mailov pomocou akéhokoľvek e-mailového marketingového riešenia, zvýšia zapojenie a dosiahnu viac ziskov ako predtým!

1. Vymenujte stratéga

Väčšina úspešných online firiem má tím zameraný na vytváranie kvalitnej marketingovej stratégie. Priradením tohto úsilia konkrétnym zamestnancom môžete investovať svoj čas inde. Ak máte čas zamerať svoju pozornosť na tieto snahy úplne, je väčšia pravdepodobnosť, že sa ukážu ako efektívne. K dispozícii je veľa kvalifikovaných digitálnych stratégov a ich prijímanie by mohlo revolúciu v e-mailovom marketingu.

2. Vytvorte marketingovú cestu

Ak nemáte rozpočet na najatie väčšieho počtu zamestnancov, je možné vytvoriť si vlastné kampane. Marketingový zúženie je praktický diagram, ktorý pomáha vizualizovať stratégiu prijímania čitateľov na cestu v rámci vášho webu, ktorá nakoniec končí konverziou a vernosťou značke.. Akonáhle budete mať vhodnú štruktúru, vašou jedinou úlohou je vytvoriť povedomie o značke, ktorá priťahuje vedie k naplneniu hornej časti tunela. Po dosiahnutí vášho e-mailového zoznamu porastie z vlastnej vôle.

3. Zlepšiť ekologickú premávku

Zvyšovanie povedomia a záujmu o vaše stránky je najlepším spôsobom, ako zhromaždiť prospešné kontakty. Jednou z potenciálnych metód je SEO na mieste a obsah, ktoré pomôžu zvýšiť vaše hodnotenie Google. Keďže weby na prvej stránke Google získajú 75% kliknutí, môže to zmeniť vašu viditeľnosť online. Zatiaľ čo kľúčové slová boli kedysi hlavným zameraním väčšiny stratégov SEO, vydanie spoločnosti RankBrain spoločnosti Google zmenilo formát. Teraz je najlepší kvalitný a podrobný obsah najlepší, spolu s vytváraním interných sietí na zoskupovanie tém a usmerňovanie potenciálnych zákazníkov v okolí vášho webu.

4. Vytvorte motiváciu pre používateľov

Vytvorenie úspešného zoznamu e-mailov sa uskutoční najlepšie poskytnutím prihlásenia na odber. Výber tejto cesty znamená, že keď odosielate poštu, príjemcovia už aktívne prejavili záujem – a je pravdepodobnejšie, že sa zapoja. Avšak ich presvedčenie, aby sa prihlásili, je problémom. Mnoho stránok vytvára podnety pre používateľov prostredníctvom exkluzívnych ponúk pre svojich predplatiteľov. To by mohlo zahŕňať predtým nevidený obsah, zľavy alebo zadarmo počas celého roka.

Nenechajte sa chytiť rýchlymi opravami

Je lákavé, ako to môže byť kúpiť zoznam e-mailov, namiesto toho, aby ste investovali úsilie o jeho vytvorenie od nuly, nevýhody ďaleko prevažujú nad všetkými predpokladanými výhodami.. Ďalej je sporné, či v každom prípade prinesú výsledky. S toľkými zákonnými obmedzeniami a praktickými prekážkami je pravdepodobnosť nákupu relevantného a vnímavého zoznamu neuveriteľne nízka.
Ak nechcete obetovať tvrdú prácu, ktorú ste vložili na svoje stránky, potom je najlepšie zamerať svoje úsilie na rozširovanie svojho organického publika. Na konci dňa majú lojálni zákazníci nekonečne vyššiu cenu ako neoverené e-mailové adresy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me