5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu (2020 UPDATE)

Vo svete, v ktorom je obsah kráľom, je prístup ku kvalitným autorom veľmi dôležitý pre úspech akéhokoľvek online obchodu. Obsah je to, čo priťahuje zákazníkov na vaše stránky, a dobrý obsah ich udržiava v návrate.


Z tohto dôvodu stále viac firiem najíma autorov na voľnej nohe, aby udržali obsah svojich webových stránok svieži. Existuje veľa možností, pokiaľ ide o miesta na prenájom spisovateľov. Aj keď niektoré z týchto stránok sú skvelé, mnohým chýba kvalifikovaný talent alebo funkcie, ktoré sú ideálne na nájdenie dokonalého spisovateľa.

Najímanie nezávislého spisovateľa na nesprávnom webe by mohlo viesť k plytvaniu času a zdrojov. S týmto vedomím sme otestovali všetky hlavné centrá na voľnej nohe, aby sme našli absolútne najlepšie možnosti.

Od webových stránok, ktoré sa zameriavajú výlučne na tvorbu obsahu, až po platformy, ktoré sú hostiteľmi nezávislých pracovníkov všetkých typov, zúžili sme päť najlepších webových stránok, na ktoré by ste sa mali obrátiť pri hľadaní dobre napísaného materiálu pre váš web..

Čo hľadáme na najlepších nezávislých webových stránkach pre autorov obsahu

 • Viaceré priemyselné odvetvia: Zabezpečili sme, aby na všetkých stránkach v tomto zozname boli autori, ktorí dokážu zvládnuť vašu prácu, bez ohľadu na to, v akom odvetví ste.
 • Dostupný obsah: Aj keď niektoré z týchto stránok sú drahšie ako iné, máme k dispozícii iba platformy, ktoré ponúkajú obsah, ktorý sa zmestí skoro do akéhokoľvek rozpočtu.
 • Ochrana klientov: Zabezpečili sme, aby každá stránka uvedená v tomto zozname chránila vaše záujmy pri prijímaní spisovateľa na voľnej nohe.
 • Veľa talentov z čoho vyberať: Každý má rád voľby, preto sme zahrnuli iba stránky, ktoré majú tisíce spisovateľov k dispozícii na riešenie vášho projektu.
 • Vzorky predchádzajúcej práce: Každý autor môže povedať, že je najlepší, ale chcete dôkaz, že vie, čo robí. Hľadali sme konkrétne platformy, ktoré ponúkajú ukážky minulých prác, a to buď prostredníctvom profilu nezávislého pracovníka, alebo ako súčasť aplikácie.

Fiverr – spisovatelia, ktorí sa môžu ubytovať v akomkoľvek rozpočte

Fiverr je jednou z najpopulárnejších nezávislých platforiem, kde nezávislí predajcovia predávajú svoje služby v širokej (a niekedy aj podivnej) kategórii. Nie je divu, že jedna z najobľúbenejších služieb na Fiverr píše obsah.

Na tejto platforme sa nachádzajú tisíce spisovateľov, ktorí sa môžu prispôsobiť takmer každému projektu alebo rozpočtu. Na rozdiel od mnohých iných nezávislých platforiem, na serveri Fiverr hľadáte „koncerty“ alebo pracovné miesta, ktoré vytvorili nezávislí odborníci..

Jedinou nevýhodou je, že pozeranie všetkých koncertov si môže vyžadovať čas, ktorý možno nebudete mať.

Prečítajte si nášho sprievodcu pre niekoľko odborných tipov na nájdenie úžasného spisovateľa pre Fiverra.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image1

Vlastnosti

 • K dispozícii sú spisovatelia vo viacerých jazykoch: Či už hľadáte obsah napísaný v angličtine, thajčine alebo hovorenom mandarínskom jazyku, spoločnosť Fiverr disponuje nezávislými pracovníkmi, ktorí sú schopní poskytovať kvalitný obsah pre akékoľvek geografické publikum..
 • Jasné hodnotenie a hodnotenie: Všetci nezávislí pracovníci Fiverr sú hodnotení na základe štandardu piatich hviezdičiek, ktorý vám môže pomôcť rýchlo identifikovať najlepších výkonných umelcov. Existujú tiež štyri úrovne predajcov (Nový predajca, Úroveň jedna, Úroveň dva a Najlepšie hodnotené), ktoré vám môžu poskytnúť lepší prehľad o skúsenosti a profesionalite nezávislých pracovníkov..
 • Intuitívne filtre: Na serveri Fiverr môžete odfiltrovať potenciálnych autorov na základe konkrétnych potrieb vášho projektu. Pri vyhľadávaní si môžete vybrať typ článku, tón, jazyk, tému, úroveň zručností a cenu.
 • Zabezpečené zasielanie správ a platby: Pri zdieľaní osobných alebo profesionálnych údajov si chcete byť istí, že vaše informácie zostanú súkromné. Spoločnosť Fiverr používa zabezpečený systém správ a platobný portál, aby zabezpečila, že vaše informácie sú v bezpečí.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image2

Náklady na prenájom2 doláre za pracovné miesta nižšie ako 40 dolárov alebo 5% z celkovej ceny za pracovné miesta, ktoré stoja viac ako 40 dolárov
Ochrana klientovCentrum riešenia problémov a pohotový zákaznícky servis
Skontrolujte systémÁno, päťhviezdičkové hodnotenie, štyri úrovne predajcu
Dostupné portfóliáÁno
Intuitívne filtreÁno

Tip pre profesionálov: Ak máte rozpočet, môže sa naozaj vyplatiť, aby ste novým autorom dostali šancu. To, že niekto nemá recenzie, neznamená, že je hrozné, a často bude tvrdšie pracovať za menej peňazí, aby si na tejto platforme vybudovalo reputáciu..

ProBlogger – Inzercia pre autorov na voľnej nohe

ProBlogger si kladie za cieľ pomôcť blogerom vytvárať vysoko kvalitný obsah a speňažiť svoje blogy. Stránka navyše ponúka pracovnú dosku, ktorá je ideálna na nájdenie autorov obsahu, ktorí vedia, čo robia.

Doska úloh ProBloggeru funguje podobne ako Craigslist alebo iné inzeráty online, aj keď je to hlavný dôraz na tvorcov obsahu. Platforma účtuje poplatok za uverejnenie úlohy, čo je v porovnaní s inými webmi o niečo drahšie (existujú aj možnosti cenotvorby).

Po zaplatení poplatku a vyslaní práce však tento web má tendenciu poskytovať spisovateľov vyššej kvality ako iné nezávislé centrá..

Táto stránka je ideálna, ak hľadáte kvalitný obsah a ste za ňu ochotní zaplatiť o niečo viac. Iné miesta môžu byť lacnejšie, ale možno budete musieť hľadať viac uchádzačov a pracovať s nekvalitnou prácou skôr, ako nájdete dobrý zápas.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image3

Vlastnosti

 • Prijímajte žiadosti od stoviek kvalifikovaných spisovateľov: Keď uverejňujete prácu na ProBloggeri, môžete očakávať odpovede od skúsených uchádzačov, ktorí vedia, ako vytvoriť slušný webový obsah priateľský k SEO pre rôzne cieľové skupiny..
 • Ideálne pre hľadanie spisovateľov všetkých typov: Aj keď názov napovedá, že táto platforma je zameraná na blogerov, môžete nájsť odborníkov na takmer akýkoľvek typ písacej práce, ktorú by ste mohli mať..

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image4

 • Zverejnenie úlohy je rýchle a ľahké: Po registrácii na serveri ProBlogger nebude vytváranie pracovných miest jednoduchšie. Stačí vyplniť požadované informácie, ako je typ úlohy, názov, popis a spôsob podania žiadosti, potom si ukážte svoj zoznam a zverejnite ho.
 • Úlohy sú tweetované pre 230 000+ sledovateľov služby Twitter ProBlogger: Úlohy uverejnené na ProBloggere nie sú viditeľné iba na doske úloh na webe, sú tiež tweetované pre mnohých sledovateľov webu. Tieto úlohy sa často opakujú, vďaka čomu bude vaša práca viditeľná pre nespočetných kvalifikovaných spisovateľov.
Náklady na prenájom70 dolárov na odoslanie úlohy po dobu 30 dní alebo rôznych balíkov členstva
Ochrana klientovŽiadne, hoci za prácu, ktorú považujete za neštandardnú, nemusíte platiť
Skontrolujte systémžiadny
Dostupné portfólioNa požiadanie môžu žiadatelia dodať
Intuitívne filtreMinimálne filtre, ktoré sú k dispozícii iba pri vyhľadávaní úloh

Tip pre profesionálov:Aj keď spisovatelia na tejto platforme majú tendenciu byť kvalitnejšie, niektorí kopírujú a vkladajú svoje aplikácie. Dajte si pozor na tieto. Ak uchádzač neuvedie informácie týkajúce sa vašej práce, pravdepodobne by ste ich mali odovzdať.

iWriter – obsah s najnižšou cenou

Ak hľadáte odborne napísaný obsah, ale máte rozpočet, iWriter len by mohlo byť pre vás to pravé miesto. Tu je možné získať obsah napísaný za menej ako 2 doláre (hoci za túto cenu nemusí byť napísaný zvlášť dobre).

Aj keď na iWriter nájdete niekoľko úžasných obchodov, niektorí minulí klienti sa sťažovali na kvalitu práce.

Jedným z bežných problémov, ktorému mnohí klienti iWriter čelia, sú spisovatelia, ktorí ponúkajú služby v inom jazyku, ako je ich rodný jazyk. Zatiaľ čo mnoho dvojjazyčných nezávislých odborníkov je dokonale schopných písať dobre vo viacerých jazykoch, pre niektorých čitateľov môže byť trochu zrejmé, že autor nie je oboznámený s jazykom, v ktorom píšu.

Ako už bolo povedané, stále môžete získať skvelé ceny za kvalitný obsah na tejto platforme, najmä ak pracujete so spisovateľmi, ktorí práve začínajú.

Každý autor na iWriter musí odoslať dosť kvalitný obsah, aby mohol získať „elitný status“ a získať vyššiu odmenu. Pre tento dôvod, niektorí vysoko kvalifikovaní spisovatelia budú predávať svoje služby oveľa nižšie, ako je bežná sadzba, len aby pomohli vybudovať svoje portfólio a zvýšiť svoje ratingy.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image5

Vlastnosti

 • Platte iba za obsah, ktorý sa vám páči: V službe iWriter môžete odmietnuť prácu, ktorá nespĺňa vaše očakávania. A nebudete platiť nič.
 • Niektoré z najlepších dostupných cien: Či už potrebujete špinu lacného obsahu alebo ste ochotní zaplatiť za vysoko hodnoteného elitného spisovateľa, ceny na tejto platforme je ťažké prekonať..

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image6

 • Články môžu byť doručené neuveriteľne rýchlo: Keď je k dispozícii toľko spisovateľov, je úplne možné, aby vám bol článok doručený už za tri hodiny na iWriter..
 • Uložte spisovateľov do zoznamu „Obľúbené spisovatelia“: Keď nájdete spisovateľa, ktorý sa vám páči, môžete uložiť jeho profil a priamo s ním kontaktovať. To vám môže ušetriť veľa času, pokiaľ ide o prijímanie nových pracovných miest.
 • Vyhľadajte autorov sami alebo zverejnite zamestnanie a požiadajte ich, aby k vám prišli: Funkcia vyhľadávania „iWriter“ vyhľadávača iWriter umožňuje jednoduché prechádzanie dostupným talentom. Prípadne môžete poslať úlohu, zvoliť požadovanú úroveň zručností pre svojho spisovateľa a spisovatelia, ktorí zodpovedajú vašim požiadavkám, potom môžu prijať vašu prácu a odoslať svoju prácu na schválenie.
Náklady na prenájomZadarmo na použitie
Ochrana klientovZa prácu platte, len ak ste ju schválili
Skontrolujte systémÁno, štyri úrovne zručností, ktoré zodpovedajú platovým sadzbám
Dostupné portfólioÁno, k dispozícii v profile autora v časti „Vzorky“
Intuitívne filtreMinimálne filtre pokrývajúce rodný jazyk, hodnotenie, kategóriu a dokončené úlohy

Tip pre profesionálov: Nájdenie dobrých autorov na tejto platforme môže nejaký čas trvať, takže keď nájdete niekoho, koho máte radi, nezabudnite si ho pridať do svojho zoznamu „obľúbených spisovateľov“. Okrem toho tipujte svojich autorov, ak ich tvorba prekračuje vaše očakávania. Tým sa zabezpečí, že za vás budú naďalej poskytovať kvalitnú prácu.

Neustály obsah – miesto, kde môžete nájsť skúsených spisovateľov

Nepretržitý obsah je web, ktorý umožňuje používanie vysokokvalitných autorov na voľnej nohe. Väčšina ostatných webov sa spolieha na recenzie a ponechá na vás, aby vyradili neskúsených spisovateľov. Konštantný obsah má prísny proces podávania žiadostí. Nielen to, ale upravujú prácu, aby sa ubezpečili, že spĺňa ich normy.

To môže byť skvelé, ak nemáte čas prečítať si veľa aplikácií alebo poslať prácu späť na zásadné úpravy. Konštantný obsah za túto službu účtuje trochu viac, ale – ak ste ochotní zaplatiť – môže vám to ušetriť aj veľa času.

Či už chcete vytvoriť vlastný obsah alebo by ste radšej vybrali z knižnice existujúceho obsahu, ktorý je pripravený na zakúpenie, môžete si byť istí, že bude vysoko kvalitný.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image7

Vlastnosti

 • Kúpiť predplatený obsah: Konštantný obsah má k dispozícii databázu s tisíckami článkov, ktoré je možné zakúpiť. Tieto odborne napísané články sú cenovo dostupné a pokrývajú stovky tém.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image8

 • Nájdite skúsených spisovateľov s minimálnym úsilím: Keď odošlete žiadosť o obsah do konštantného obsahu, platforma sa postará o všetku prácu za vás. To znamená, že nie je potrebné preverovať žiadateľov ani prijímať ponuky. Za jednu cenu dostanete kvalitný obsah a na svojom konci budete mať málo práce.
 • Všetci autori vedia, ako vytvoriť kvalitný obsah: Všetci autori obsahu s konštantným obsahom sú testovaní na svoju schopnosť písať pútavý, pútavý a SEO priateľský webový obsah.
 • Prijímajte obsah, ktorý je už upravený a je pripravený na zverejnenie: Constant Content okrem písania obsahu upravuje aj všetok obsah pomocou profesionálnych editorov. Týmto spôsobom získate články, ktoré sú pripravené na publikovanie.
 • Je zaručené, že každý článok bude jedinečný: Všetok obsah napísaný na konštantnom obsahu sa odosiela do programu Copyscape, aby sa zabezpečilo, že neobsahuje plagiátorstvo.
Náklady na prenájomVytvorenie účtu a vyžiadanie obsahu je bezplatné
Ochrana klientovZa obsah musíte zaplatiť až po jeho schválení
Skontrolujte systémNie, aj keď existujú zoznamy najlepších spisovateľov pre rôzne kategórie
Dostupné portfólioV jeho profile si môžete pozrieť ukážku predchádzajúceho diela spisovateľa
Intuitívne filtreVyhľadajte autorov podľa tém, ktorým sa predtým venovali, a podľa kategórií, v ktorých sa špecializujú

Tip pre profesionálov:Pred odoslaním žiadosti o prácu môže byť vhodné pozrieť sa na prepisované články, ktoré má k dispozícii konštantný obsah. Tento obsah môže byť dokonale vhodný pre vaše potreby a je obyčajne lacnejší ako nechať si vyrobiť vlastný článok.

Upwork – najväčšia nezávislá platforma na svete

S takmer 100 000 autormi obsahu dostupnými v službe Upwork si môžete byť istí, že nájdete niekoho, kto zvládne váš projekt. Jedinou nevýhodou samotného počtu talentovaných spisovateľov, ktoré sú k dispozícii, je to, že môže chvíľu trvať, kým si nájdete všetky návrhy na prácu, kým nenájdete dokonalý zápas..

Keďže autori z celého sveta používajú program Upwork, nájdete ho tak, aby vyhovoval takmer každému rozpočtu. Od nových autorov, ktorí platia menej ako 10 dolárov za hodinu, až po skúsených tvorcov obsahu, ktorí účtujú viac ako 50 dolárov za hodinu, určite tu nájdete niekoho, kto bude vyhovovať vašim potrebám.

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image9

Vlastnosti

 • Schopnosť rýchlo vyhodnotiť talent: Každý nezávislý pracovník v oblasti upwork má skóre úspešnosti v zamestnaní. Je to odvodené od počtu úspešných dokončených úloh, celkovej spätnej väzby od klienta, miery odozvy a množstva ďalších faktorov. Vďaka ďalším symbolom „Najlepšie hodnotené“ a „Rastúce talenty“ je ľahké identifikovať najvýkonnejších.
 • Vynikajúce filtre: Táto platforma obsahuje niektoré z najlepších dostupných filtrov. Môžete vyhľadávať používateľov na základe vecí, ako sú napríklad ich skóre úspešnosti v práci, plynulosť v angličtine, rodný jazyk, fyzická poloha a kategória odborných znalostí..

5 najlepších nezávislých webových stránok pre autorov obsahu [2019 FACTS] -image10

 • Skvelá ochrana klientov: Ak nie ste spokojní s výkonom svojho nezávislého pracovníka, spoločnosť Upwork vás pokryla. Od tímu zodpovedných pracovníkov zákazníckeho servisu až po spory a rozhodcovské konanie, služba Upwork poskytuje niekoľko možností, ak by sa niečo stalo s vašou zmluvou.
 • Informatívny profil na voľnej nohes: V časti Upwork vyplní každý spisovateľ podrobný profil, aby ste sa pred udelením zákazky na projekt zoznámili s nezávislým pracovníkom. Zahŕňa to zhrnutie ich zručností, recenzie od minulých klientov, testy, ktoré absolvovali prostredníctvom platformy, príklady predchádzajúcej práce, úroveň vzdelania a história zamestnania..
Náklady na prenájomZadarmo na použitie, za všetky uskutočnené platby sa vám účtuje poplatok vo výške 3%
Ochrana klientovÁno, zákaznícky servis, sprostredkovanie a arbitráž
Skontrolujte systémÁno, všetci etablovaní nezávislí pracovníci majú skóre úspešnosti zamestnania plus profilové odznaky pre „najlepšie hodnotené“ alebo „rastúce talenty“
Dostupné portfólioÁno, zahrnuté v profiloch nezávislých pracovníkov
Intuitívne filtreÁno

Tip pre profesionálov: Aj keď na tejto platforme existuje veľa spisovateľov, pri vytváraní úlohy môžete nastaviť určité kvalifikácie, ktoré musia vaši autori spĺňať (napr. Počet hodín odpracovaných na platforme). Je to ľahký spôsob, ako zúžiť počet návrhov, ktoré dostanete.

Ktorá stránka je pre vás najvhodnejšia?

Aj keď na niektorej z vyššie uvedených webových stránok nájdete autorov slušného obsahu, v závislosti od situácie sú niektoré lepšie ako iné. Môže to závisieť od vášho dostupného rozpočtu, času, ktorý ste ochotní venovať procesu prijímania do zamestnania, a od kvality obsahu, ktorý potrebujete..

Ak napríklad hľadáte najať spisovateľov za najnižšiu možnú cenu a kvalita obsahu pre vás nie je neuveriteľne dôležitá, potom môže byť iWriter ideálnou voľbou. Ak ste ochotní zaplatiť za kvalitný obsah o niečo viac a nemáte čas sa pozrieť na nespočetné množstvo žiadateľov, môžete zvážiť použitie konštantného obsahu..

To znamená, že za najvýhodnejšie celkové ceny a kvalitný obsah sú Fiverr a Upwork ideálne – najmä ak potrebujete najať aj virtuálnych asistentov, vývojárov webu alebo grafických dizajnérov.. Aj keď môže trvať trochu času, kým vyhľadáte dostupné nezávislé živnostníky, tieto dve platformy majú niektorých neuveriteľne talentovaných spisovateľov za ceny, ktoré sú výrazne pod štandardnou sadzbou..

Chcete porovnať svoje možnosti? Prezrite si nasledujúcu tabuľku a budete na dobrej ceste k nájdeniu ideálneho autora obsahu!

PlošinaMain ProMain ConIdeálne pre kedy…
FiverrObsahuje veľa vynikajúcich spisovateľov, ktorí sa môžu ubytovať takmer v akomkoľvek rozpočtePrezeranie všetkých dostupných spisovateľov môže byť časovo náročnéChcete kvalitný obsah a ste ochotní venovať čas na prezretie vystúpení autorov
ProBloggerSpisovatelia na tejto platforme vedia, ako vytvoriť kvalitný webový obsahZa 70 dolárov je zverejnenie práce na tejto stránke drahéHľadáte profesionálneho spisovateľa, ktorý vie, čo robí, a ste za to ochotní zaplatiť
iWriterČlánky sú k dispozícii za neuveriteľne nízke cenyKvalita obsahu nie je vždy najlepšiaChcete lacný obsah a nemáte čas sa pozrieť na množstvo aplikácií
Nepretržitý obsahPreskúmali sa všetci dostupní autori; plus, obsah bol upravený a skontrolovaný na originalituObsah môže byť drahýChcete dobre napísaný obsah a nemáte čas sa pozrieť na skupinu žiadateľov
UpworkVďaka vynikajúcemu systému filtrovania môžete rýchlo zúžiť dostupné možnosti a nájsť presne to, čo hľadátePri uverejňovaní úlohy môžete dostať veľa návrhovHľadáte veľa a máte čas prečítať si návrhy na jeho nájdenie

zdroje

https: //buyers.fiverr.com/sk/article/how-fiverr-works
https: //sellers.fiverr.com/en/article/creating-your-portfolio
https: //www.fiverr.com/trust_safety
https: //problogger.com/jobs/about/
https: //www.iwriter.com/pricing
https: //toughnickel.com/self-employment/iWriter-review
https: //www.constant-content.com/content-writing-service/knowledge-base/client-faqs/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me