5 En İyi Shoutcast Barındırma Hizmetleri [2020] – Güvenli ve Güvenilir

 Çoğu barındırma hizmeti Shoutcast için optimize edilmemiştir. Yüksek kaliteli ses akışı, arabellek veya yükleme kesintileri ve kolay bir yönetim deneyimi sağlayan çok özel bir bileşen karışımına ihtiyacınız var. Barındırma seçiminize dikkat etmiyorsanız, düşük performansın bir sorun olacağından emin olabilirsiniz.


Bazı sağlayıcılar ücretsiz Shoutcast barındırma hizmeti sunar, ancak orada kötü performans endişelerinizin en azı olacaktır. Tüm projenizi keyfi kullanım koşullarına veya saldırganların dışında kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaksınız.

Bu yüzden risk almanıza gerek yok, sizin için bir dizi farklı hizmet denedim. Şimdi, size en hızlı, en sorunsuz ve en kolay Shoutcast barındırma deneyimini sunan beş ana bilgisayarı sunuyoruz. 

En İyi Shoutcast Hosting Hizmetleri İçin En İyi Seçtiklerimiz

 • Hostinger – Ucuz VPS planları, cömert kaynaklar ve çok yararlı 7/24 destek
 • arasi – Basit, anlaşılır ABD barındırma; kolayca ölçeklenebilir ve Amerikalı kullanıcılar için iyi
 • InMotion Barındırma – İki ABD veri merkezi ve uygulamalı servis; Amerikalı kullanıcılar için en iyilerinden biri
 • Liquid Web – Tonlarca ekstra avantaj ve güvenlik özelliği ve bir sürü bant genişliği
 • A2 Hosting – Yalnızca kullanıma hazır bir Shoutcast barındırma planına sahip sağlayıcı, tamamen kullanıma hazır

En İyi Shoutcast Hosting Hizmetlerinde Ne Arıyoruz

 • Güçlü VPS ve özel çözümler – Shoutcast nadiren paylaşılan bir barındırma planının bir parçası olarak sunulur, bu nedenle daha gelişmiş barındırma çözümlerinden birine ihtiyacınız olacaktır. Özel sunucular son derece pahalı olabilir, ancak VPS (sanal özel sunucu) planları bir sonraki en iyi şeydir.
 • Yedeklenecek bant genişliği – Shoutcast gibi internet radyosu uygulamaları çok fazla bant genişliği gerektirir. Ne kadar çok alabilirsiniz, o kadar iyi. Bant genişliği tüketimi dosya kalitenize (bit hızı) bağlıdır, ancak ayda 1 TB’den az bant genişliği hiçbir şey kullanılmaz.
 • Kolay, kolay kurulum – Kullanım kolaylığı açısından listemizdeki sağlayıcılar arasında bazı farklar vardır. Bazıları takip etmesi kolay kurulum öğreticileri sunar, bazıları kendinize bakmanız için size güvenir (çok karmaşık değildir) ve diğerleri sizin için Shoutcast’i kuracaktır.
 • Veri merkezi konumları – Kitlenize ne kadar yakınlarsa performans o kadar iyi olur. Amerikalı kullanıcılar ABD veri merkezlerini takdir edecekler, eğer Avrupa’daysanız, Amsterdam gibi bir ana Avrupa merkezinde bulunan bir veri merkezinin olmasını istersiniz..
 • Yedekler – Mükemmel müzik kütüphanesini topladıktan, düzenledikten ve oluşturduktan sonra, hepsi boşa giderse ağlamak utanç verici olurdu. Yedeklemelerle endişelenmeniz gereken bir şey daha az. Listemizdeki bazı şirketler temel bir hizmet olarak yedeklemeler içerirken, diğerleri bunları ücretli bir eklenti olarak sunar.

1. Hostinger – Mükemmel Destek Acentaları Tarafından Desteklenen En Ucuz Shoutcast Planı

Hosting Bulut VPS Hosting Açılış Sayfası

Paylaşımlı hosting çözümleri ile yaygın olarak bilinen Hostinger, ucuz Shoutcast hosting için de mükemmel bir hizmet sunuyor. Hostinger’ın temel VPS planı başlamak için iyi bir yerdir ve ihtiyaç olduğunda her zaman ölçeklendirebilirsiniz. Fiyatlar son derece düşüktür ve ABD, İngiltere, Brezilya, Hollanda, Singapur ve Endonezya’da altı veri merkezi konumu mevcuttur.

Tüm Hostinger’ın VPS ve özel sunucuları yönetilmez, yani sunucuyu kurmak, yapılandırmak ve güncellemek ve Shoutcast’i yüklemekle sorumlu olacaksınız. Shoutcast, kaynağa aç bir uygulama olmaktan çok uzak olduğundan, her küçük şeyi optimize etme konusunda çok endişelenmenize gerek yok.

Hostinger’ın 7/24 destek personeli, sunucunun kurulumuyla ilgili sorularınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır, ve sitede güncellenmiş birkaç öğretici var. Shoutcast için belirli bir tane bulamazsınız, ancak Shoutcast web sitesinde bulunan standart kurulum prosedürünü takip edin ve iyi olacaksınız. Check it out emin olun benim tam Hostinger incelemesi neden web barındırma dünyasında bu kadar yüksek olduğunu bulmak için.

İşte alacağınız şeyler:

 • 20 GB depolama alanı ve 1 TB bant genişliği – Temel VPS planında. Bu, orta ila büyük kaliteli bir müzik kütüphanesine ev sahipliği yapmak için yeterlidir ve bant genişliği ayda yaklaşık 300.000 şarkı akışı için yeterli olmalıdır.
 • 7/24 destek – Canlı sohbet yoluyla ulaşılabilir. Yanıt süreleri bir dakikadan azdır ve Hostinger’in bilgili destek aracıları sunucu kurulumu ve yapılandırmasına yardımcı olabilir. Yine de, çok şey öğrenmeye ve ayrıntılı eğiticileri kendiniz takip etmeye hazır olun.
 • Yedekler – VPS konteyneriniz cPanel kullanılarak yedeklenebilir ve geri yüklenebilir ve Hostinger ayrıca ek bir ücret karşılığında otomatik günlük yedeklemeler sunar.
 • 30-gün para iade garantisi – Hizmeti bir ay boyunca deneyin ve memnun kalmazsanız tam bir geri ödeme alın.

2. InterServer – Esnek Aylık Faturalamaya Sahip Yönetilmeyen Bir Hizmet

InterServer'ın VPS Hosting Açılış Sayfası

Amerikan hosting şirketi InterServer, Shoutcast projeniz için mükemmel bir ev olabilecek yönetilmeyen VPS planları sunar. Temel yapılandırmalar çok hesaplıdır ve dört veya daha fazla CPU çekirdeği ile servis yönetilir.

Shoutcast’i çalıştırmak için dört CPU çekirdeği gerekli mi? Hayır diyebilirim, kesinlikle değiller. Bu bizi güvenilir ancak yönetilmeyen bir hizmet. Destek personelinin kurulum ve kurulum boyunca size rehberlik etmesini beklemeyin, ancak sunucu eğitimlerini yakından takip ederseniz, bunu kendiniz alırsınız. Ayrıca, uzmanımız destek ekibiyle ilginç bir deneyime sahipti, bu yüzden tam InterServer incelemesi.

Veri merkezi durumunun InMotion’ın her Amerikan sahilindeki veri merkezleri ile benzer olduğunu unutmayın.. Küresel kitleleri hedefliyorsanız, InterServer gerçekten en iyi bahsiniz değildir.

İşte alacağınız şeyler:

 • 30 GB depolama alanı ve 2 TB bant genişliği – En temel VPS yapılandırmasında. Bu oldukça büyük bir şarkı kütüphanesi ve ayda yaklaşık 600.000 şarkı akışı yapabilirsiniz.
 • Tercih ettiğiniz işletim sisteminizle anında dağıtım – Shoutcast herhangi bir işletim sisteminin çalışmasını gerektirmediğinden, en rahat olduğunuz sistemi seçmekten çekinmeyin. Windows lisanslarının daha yüksek bir fiyat etiketine etki ettiğini unutmayın..
 • SSD sunucuları – Shoutcast mevcut en yeni donanımı gerektirmese de, SSD eski HDD sunucularını utandıracak düzeyde bir güvenilirlik sağlar.
 • Yalnızca aylık faturalandırma – En iyi teklifleri almak için yıllarca kaydolmanıza gerek yoktur. Bu aynı zamanda para iade garantisi olmadığı anlamına gelir, ancak her zaman ilk aydan sonra çıkabilirsiniz.

3. InMotion Hosting – Uygulamalı Sunucu Kurulumu ile Mükemmel ABD Performansı

InMotion Hosting'in VPS Hosting Açılış Sayfası

InMotion Hosting, işleri kişisel, şirket içi ve en yüksek kalitede tutan tek büyük Amerikan hosting şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Dış kaynaklı destek, taş devri sunucuları veya InMotion ile zor ince baskı yok ve bu garanti.

InMotion VPS planları yönetilen veya yönetilmeyen (bulut VPS) ve bence yönetilen hizmetler fiyat farkına değer. InMotion butik, uygulamalı bir hizmet sunar ve yönetilen VPS çözümleri bunun keyfini çıkarmanın en iyi yoludur. Sunucunuzu Shoutcast için ayarlamak ve yapılandırmak üzere bir InMotion uzmanıyla bire bir karşılaşırsınız ve güvenlikten güncellemelere kadar her şey hizmetin bir parçası olarak dahil edilir. Bizim özelliklerin tam listesini görebilirsiniz detaylı InMotion Hosting incelemesi.

InMotion ile ilgili tek sorun, Los Angeles, California ve Washington, DC’deki veri merkezi konumlarıdır. Bu, ABD kullanıcıları için harika olsa da, tüm ülkede hızlı teslimat hızları sağlanır, benKitleniz Avrupa, Güney Amerika veya özellikle Asya’da ise, gecikmeler ve tamponlar temel olarak kaçınılmazdır.

İşte alacağınız şeyler:

 • 75 GB depolama alanı, 4 TB bant genişliği – Temel yönetilen VPS planında. Bu gerçekten etkileyici bir depolama ve bant genişliği miktarıdır. Ayda bir milyondan fazla yüksek kaliteli şarkıyı kolayca aktarabilirsiniz.
 • Lansman Yardımı – InMotion’ın yönetilen tüm planları iki saatlik Başlatma Yardımı içerir. Hizmet, ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi anlayacak ve sunucuyu tam teknik özelliklerinize göre yapılandıracak bir InMotion sistem yöneticisi ile ayrılan zamanı içerir.
 • İsteğe bağlı ve planlanmış anlık görüntüler – Hareket halindeyken tam konteyner yedeklemeleri gerçekleştirebilir veya önceden planlayabilirsiniz.
 • 90 günlük para iade garantisi – InMotion, hizmeti denemenizi ve performansını uzun süre ölçmenizi sağlayan cömert bir garanti süresi sunar. Üç ayın sonunda, InMotion’ın sizin için olup olmadığını ve değilse – tam para iadesi geldiğini öğreneceksiniz.

4. Liquid Web – Demir Kaplama Garantili Tonlarca Ekstra Güvenlik ve Güvenlik Özellikleri

Liquid Web'in VPS Hosting Açılış Sayfası

Liquid Web yalnızca çok çeşitli sistem ve uygulamalar için üst düzey yönetilen çözümler sağlamaya odaklanır. Onun VPS hosting planları Shoutcast için mükemmeldir, güç merkezi performansı ve bir dizi harika güvenlik önlemi sunar.

Liquid Web’in benzersiz performansı – bağımsız testlerde Amazon Web Services (AWS) gibi küresel devleri yenmek – Shoutcast sunucusunu barındırmak için özellikle önemli bir varlıktır. İkisi ABD’de ve biri Amsterdam’da olmak üzere üç veri merkezi ile şarkılarınız ve yayınlarınız kitlesel küresel kitlelere hızla ulaşabilir.

Burada ana uyarı fiyattır. Sorun iki yönlüdür – para iade garantisi yoktur ve aylık fiyatlar çok yüksektir. Yıllık ödemelerle giderseniz fiyat yarıya indirilebilir, ancak DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) korumaları ve güvenlik açığı değerlendirme araçları gibi Liquid Web’in sunduğu birçok ekstra özelliğe gerçekten ihtiyacınız olduğundan emin olmak için zaman ayırın.

Onlara ihtiyacınız olup olmadığını nasıl anlarsınız? Bu, yayın nişinizin ne kadar doygun olduğuna ve rakiplerinizin ne kadar ahlaki olduğuna bağlı olduğunu söyleyebilirim. Shoutcast projenizin saldırı girişimlerinden muzdarip olduğunu düşünüyorsanız, Liquid Web’in ekstra özellikleri paha biçilemez.

İşte alacağınız şeyler:

 • 40 GB depolama alanı ve 10 TB bant genişliği – En temel VPS planında. Yarından başlayarak gülünç bir şekilde viral olmayı planlamıyorsanız, ayda milyonlarca şarkı akışından daha fazlası olacaksınız.
 • Tam sunucu yönetimi dahil – Çekirdek yönetilen veya yönetilmeyen çekirdeklere geçebilirsiniz, ancak tüm VPS planları varsayılan olarak tam yönetilen bir hizmetle birlikte gelir. Bu, Liquid Web’in sunucuyu kuracağı, güncel tutulacağı ve güvenlik zayıflıklarını sürekli kontrol edip izleyeceği anlamına gelir.
 • % 100 kesintisiz çalışma garantisi – Liquid Web taahhütlerini çok, çok ciddiye alır ve SLA’larda detaylandırır (hizmet seviyesi anlaşmaları). % 100 çalışma süresi işaretini veya 59 saniyelik sohbet yanıt işaretini kaçırırsa, ne kadar cevapsız kalacağınıza karar verilir.
 • Güvenlik özellikleri – Tüm planlar, entegre bir güvenlik duvarı, Cloudflare’nın korumalarını, DDoS saldırı korumasını ve daha fazlasını içerir. Tüm VPS sunucularına dahil olan ServerSecure, istenmeyen erişimi engelleme ve verilerinizi güvence altına alma yeteneğinizi daha da artırır. Bu özellikler hakkında daha fazla bilgiyi Liquid Web tam inceleme.

5. A2 Hosting – Önceden Yüklenmiş Shoutcast ile Gelen Tek Hosting Planı

A2 Hosting'in Shoutcast Hosting Açılış Sayfası

Özel barındırma çözümleri sağlayıcısı olarak tanınan A2 Hosting, sadece özel olarak tasarlanmış Shoutcast barındırma hizmeti sunar. Planlar en ucuz değil ve Liquid Web’in sunduğu pek çok ekstra içermiyorlar, ancak A2’nin uzmanlarından uygulamalı destek ve yönetim ile geliyorlar. Dahası, A2 size tamamen aktif bir Shoutcast kurulumu sağlayan tek şirkettir. Her ne kadar bizim listemizi dar olarak kaçırsa da en iyi web barındırma hizmetleri, A2 Hosting kesinlikle kontrol edilmeye değer. Bizim okuyun derinlemesine A2 Hosting incelemesi nedenini görmek için.

A2’nin Turbo güçlendirmesi başka bir harika özellik ve Shoutcast uygulamanızın performansını önemli ölçüde artıracak. Müziğinizi yayınlamaya yeni başlıyorsanız, henüz alakalı olmayabilir, ancak gelecekte büyük yarar sağlayacak olabilecek düşük maliyetli bir yükseltmedir.

Veri merkezi konumlarıyla ilgili, A2, listemizdeki (diğeri Hostinger olmak üzere) sadece iki şirketten biridir.. Asya kitleleri radarınızdaysa, A2 ile barındırmak gecikmelerini en aza indirmenin harika bir yoludur.

İşte alacağınız şeyler:

 • 75 GB depolama alanı, 2 TB bant genişliği – Bu büyük bir müzik kütüphanesi için yeterli depolama alanı ve ayda yaklaşık 600.000 şarkı akışı için yeterli bant genişliği.
 • Turbo yükseltme – Ek ücret karşılığında, barındırma hizmetiniz daha iyi performans geliştirme teknolojilerine erişecektir. Shoutcast istasyonunuz hızla büyürse ve sunucuya daha fazla meyve suyu sağlamanın etkili bir yoluna ihtiyacınız varsa, işte bu.
 • Sunucu dosya yedeklerini geri alma – Root olmayan erişimi seçerseniz ücretsiz olarak kullanılabilir. A2 sizin için Shoutcast’i kurmaya ve yapılandırmaya özen göstereceğinden, root erişimine gerçekten gerek yoktur.
 • Herzaman para iade garantisi – Bu terimin klasik anlamında para iade garantisi değildir, ancak A2 ile planınızı her zaman iptal edebilir ve kalan bakiye için orantılı bir geri ödeme alabilirsiniz.

Hangi Shoutcast Barındırma Planı Size Uygun?

Fiyat açısından, Hostinger’in temel VPS planı rakipsizdir. Shoutcast ile yeni başlamışsanız ve yönetilmeyen bir planla çalışıp çalışamayacağınızı görmek istiyorsanız, Hostinger’ı denemenizi şiddetle tavsiye ederim. 30 günlük para iade garantisi ile tamamen risksizdir.

Karışıklığı en aza indirmek ve mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çevrimiçi olmak istiyorsanız, A2 Hosting sizin için ev sahibi. Küresel veri merkezi dağıtımı ve özelleştirilmiş planları ile kitlenizin nerede olduğu önemli değil.

Dikkate al Liquid Web için son derece başarılı Shoutcast istasyonları. Ekstra korumalar mükemmel ve ayda milyonlarca şarkı akışı sağlayabileceksiniz. Bu sizin durumunuz değilse, Liquid Web sizin için değil.

Hızlı bir karşılaştırma için aşağıdaki tabloya göz atın:

Temel VPS Planında DepolamaTemel VPS Planında Bant GenişliğiSunucu Konumları
Hostinger20 GB1 TBABD, İngiltere, Brezilya, Hollanda, Singapur, Endonezya
arasi30 GB2 TBBİZE
InMotion Barındırma75 GB4 TBBİZE
Liquid Web40 GB10 TBABD, Amsterdam
A2 Hosting75 GB2 TBABD, Amsterdam, Singapur
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me