5 alternatív k službe YouTube na streamovanie vášho videoobsahu

YouTube je ľahko najobľúbenejšou službou na streamovanie videa na svete. Každý deň sa na YouTube pozrie viac ako 100 miliónov videí. Google odhaduje, že na YouTube existuje viac ako 120 miliárd videí. Toto číslo bude naďalej rásť, pretože sa denne nahráva 200 000 videí.


Ak chcete, aby vaše videá videli masy, YouTube by vyzerala ako skvelé miesto pre začiatok. Teoreticky to znie skvele, ale realita je taká, že veľa videí sa stratí v mori obsahu a iba niekoľko z nich sa stane populárnou alebo zostane populárnou veľmi dlho. Hostitelia videa sa tiež stretávajú s rôznymi problémami s hosťovaním na YouTube a pre mnohých to jednoducho nestojí za námahu.

4 dôvody na zváženie zmeny

Aj keď existuje veľa ľudí, ktorí milujú službu YouTube, existuje toľko ľudí, ktorí aktívne hľadajú alternatívu. Nižšie uvádzame iba niekoľko bežných sťažností týkajúcich sa služby YouTube.

 1. Reštriktívne pravidlá pre obsah – denne sa sťahuje veľké množstvo videí, pretože porušujú niektoré z pravidiel pre obsah YouTube alebo pretože niekto vo svojom videu omylom použil niečo, čo je chránené autorskými právami. Tieto porušenia nemusia byť očividné. Niekedy stačí uviesť niečo, čo môže byť chránené autorskými právami, aby bolo vaše video zakázané.
 2. Boti a trollovia – Ak ste si prezerali videá YouTube, všimli ste si, že sa časti „Páči sa mi“ a „komentáre“ niekedy môžu trochu zblázniť. Počet účtov Troll na YouTube je ohromujúci a zdá sa, že na potlačenie tejto aktivity sa vykonalo len málo práce. Nedostatok kontroly nad účtami vedie tiež k spamovaniu robotov, čo znamená použitie falošných účtov na neprirodzené zvýšenie alebo potiahnutie videa. Ak narazíte na nevírusové video, ktoré sa za pár hodín náhle dostane na 2 000 páči alebo nepáči, pravdepodobne ide o prácu robotov.
 3. Nevyžiadaný obsah – Koľkokrát ste niečo hľadali a našli 20 duplikátov videí. Počet videí, ktoré nemajú vôbec žiadnu hodnotu pre zábavu, môže byť tiež ohromujúci.
 4. Ťažkosti so speňažením – Môže niekto na YouTube zarobiť peniaze? Určite, ak sú ochotní dovoliť službe YouTube strih, dodržiavať ich pravidlá a získať šialený počet sledovateľov a pozerať sa na VŠETKY video. Dokonca aj pre niektorých to sotva stojí za námahu.

Ak aktívne hľadáte alternatívu k službe YouTube na hosťovanie vašich streamovaných videí, nižšie sa oplatí vyskúšať niekoľko.

Dailymotion

Dailymotion je vďaka svojej známosti jednou z najpopulárnejších alternatív k službe YouTube. Kategórie rozloženia a videa sú veľmi podobné službe YouTube, ale bez mnohých rovnakých obmedzení obsahu, aké nájdete na stránkach YouTube.

5 alternatív k službe YouTube na streamovanie vášho videoobsahu

Existuje však niekoľko obmedzení týkajúcich sa bežných nahrávaní. Najskôr môžete nahrať iba dve hodiny celkového videa za deň a maximálna dĺžka videa je 60 minút. Ak máte komplexné videá, možno budete chcieť prepnúť na inú službu.

Vimeo

Vimeo je populárna alternatíva streamovania, ktorá sa zameriava na kvalitný obsah pred kvantitou. Spoločnosť Vimeo, ktorá sa začala v roku 2004, bola prvou stránkou, ktorá podporuje streamovanie videa vo vysokom rozlíšení. Stránka ponúka množstvo výkonných video nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvárať lepšie videá a zapojiť sa do jazdy.

5 alternatív k službe YouTube na streamovanie vášho videoobsahu

Hlavnou nevýhodou Vimeo je to, že ste obmedzení na 500 MB odovzdaných videí týždenne. Ak chcete získať viac miesta, musíte zaplatiť poplatok v rozmedzí od 7 do 75 dolárov. Získate 5 GB nahraných videí týždenne za 7 dolárov mesačne.

Metacafe

Ak hľadáte streamovanie a hostovanie krátkych klipov, môže byť pre vás Metacafe vhodný. Táto stránka je hostiteľom krátkych videí s dĺžkou desiatich minút alebo menej. Stránka tiež nepovoľuje duplicitné videá, takže pri svojich vyhľadávaniach nebudete mať 15 rovnakých videí..

5 alternatív k službe YouTube na streamovanie vášho videoobsahu

S viac ako 40 miliónmi divákov budete mať stále stabilné zobrazenia, ale na YouTube sa vám nič podobné nebude. Nebudete tiež môcť odovzdávať dlhšie videá, čo je reštriktívne pre tých, ktorí používajú podcasty, návody alebo iné dlhé videá.

Veoh

Veoh ponúka virtuálnu platformu videa „bez blokovania“, ktorá vám umožňuje zverejňovať väčšinu všetkých foriem videoobsahu, ktoré si možno predstaviť, s nulovými obmedzeniami. Videá sa dajú okamžite zdieľať bez dlhého času spracovania a Veoh má nástroje na zdieľanie, ktoré vám umožňujú okamžite začať zbierať zákazky.

5 alternatív k službe YouTube na streamovanie vášho videoobsahu

Hlavnou nevýhodou Veohu je, že stránka má tendenciu byť trochu preplnená a funkcia vyhľadávania je neštandardná. Zdieľanie obsahu na vašom webe a sociálnych médiách bude fungovať dobre, ale tí, ktorí sa ho snažia nájsť priamo na webe, môžu mať problémy.

flickr

Keď ľudia spomenú Flickra, myslia si obrázky. Flickr je však užitočný aj na zdieľanie videí. Každý účet Flickr má až 1 TB úložiska, čo je dobré pre 1 000 videí. To je ideálne pre tých, ktorí chcú veľa voľného miesta bez toho, aby museli platiť poplatok za upgrade. Videá sa dajú ľahko vložiť na akúkoľvek webovú stránku alebo platformu sociálnych médií.

Existuje niekoľko nedostatkov. Najskôr je maximálna veľkosť súboru 1 GB a prehrávanie je obmedzené na 3 minúty. Pre tých, ktorí uverejňujú krátke videá, je to v poriadku, ale tí, ktorí potrebujú dlhšie videá, budú musieť ísť inam.

Znovunadobudnite svoju tvorivú slobodu priekopou YouTube

YouTube začal ako fantastický spôsob zdieľania a prezerania streamovaného obsahu online. Rovnako ako mnoho mega-stránok sú však obeťami ich úspechu. Pre mnohých nie je služba YouTube životaschopná alebo množstvo práce, ktorá je potrebná na streamovanie prostredníctvom služby YouTube, nie je s úsilím.

Našťastie existujú alternatívy a mnoho z nich nemá masívne obmedzenia v obsahu, ktorý nájdete na YouTube. Takisto nehrozí, že sa stratíte v mori s nerelevantným materiálom alebo že ho vyhodia trollové alebo falošné účty..

Existuje kompromis. Nebudete mať prístup k rovnakému počtu divákov ako YouTube. Budete mať však slobodu rozširovať svoje stránky a váš obsah, ako uznáte za vhodný a kvalitný obsah si vždy nájde cestu na správnu demografickú skupinu bez ohľadu na platformu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map