4 veci, ktoré by ste mali vedieť pred vytvorením webovej stránky služby Squarespace

Zaujali vás nádherné šablóny spoločnosti Squarespace a jej prísľub poskytnúť vynikajúcu podporu. Možno ste sa už zaregistrovali alebo sa na ňu postavili. Squarespace je nepochybne jedným z najlepších tvorcov webových stránok, ak chcete bezstarostný spôsob, ako vytvoriť fantasticky vyzerajúcu webovú stránku akéhokoľvek druhu, rýchly.


Existuje veľa alternatív Squarespace a každý má svoje klady a zápory. Preto sa oplatí robiť výskum týkajúci sa konkrétnych príležitostí, ktoré predstavujú, ako aj prekážok, s ktorými sa môžete stretnúť na ktorejkoľvek danej platforme. Urobte to skôr, ako začnete vytvárať svoje webové stránky, aby ste maximalizovali svoju šancu dostať sa hneď od začiatku.

Vychutnáte si bezplatné prispôsobenie krásnych responzívnych šablón

Jedna vec, ktorú spoločnosť Squarespace berie veľmi vážne, je kvalita jej šablón. Program Squarespace sprístupňuje všetkých 70 svojich šablón namiesto toho, aby ich obmedzoval na konkrétne plány alebo aby ich platil, ako to robia niektoré iné platformy. Šablóny sú atraktívne a vizuálne príťažlivé. Vypĺňajú niekoľko výklenkov a sú usporiadané podľa bežných kategórií, ako je jedlo & Nápoj, čl & Dizajn a internetové obchody; ako aj niekoľko zaujímavých kategórií ako Hudba a dokonca Svadby. Všetky šablóny tiež plne reagujú a vyzerajú skvele na všetkých mobilných zariadeniach.

4 veci, ktoré by ste mali vedieť pred vytvorením webovej stránky služby Squarespace

To znamená, že poslednou vecou, ​​ktorú si budete musieť robiť starosti pri vytváraní svojich webových stránok pomocou služby Squarespace, je prístup k vysoko kvalitným šablónam, ktoré vyzerajú fantasticky a dobre fungujú. Keď si vyberiete vhodnú šablónu, v zásade už máte moderný a krásny web, ktorý priťahuje pozitívnu pozornosť.

Potom môžete šablóny značne prispôsobiť pomocou nástroja na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop. Pretože je založený na koncepte „blokov rozloženia“, ktoré sú ako riadky obsahu a tvoria jednotku súvisiacich prvkov, je veľmi jednoduchý a ľahko použiteľný. Niektorí však môžu nájsť tieto bloky rozloženia trochu obmedzené v porovnaní s ostatnými „tvorcami webových stránok“ perfektnými na pixel, ktoré vám umožňujú presúvať prvky na presnú pozíciu, ktorú sa vám páči.

4 veci, ktoré by ste mali vedieť pred vytvorením webovej stránky služby Squarespace

Budete musieť byť spokojní so zabudovanými funkciami služby Squarespace

Jedným z veľkých rozdielov medzi serverom Squarespace a väčšinou iných platforiem hostujúcich webové stránky v tej istej lige je, že neexistujú žiadne doplnky, rozšírenia, doplnky ani čokoľvek, čo im chcete volať.. Získate iba funkcie, ktoré sú už zabudované v službe Squarespace, a neexistuje žiadny spôsob, ako rozšíriť funkčnosť prostredníctvom interných doplnkov alebo doplnkov tretích strán..

Áno, program Squarespace poskytuje slušné množstvo funkcií týkajúcich sa SEO, marketingových kampaní, elektronického obchodu a blogovania. Ak napríklad porovnáte priestor Squarespace s Wixom, všimnete si, že tento priestor ponúka mnoho rôznych aplikácií pre internetový obchod, blogov, aplikácií SEO a ďalších. To umožňuje používateľom Wix vybrať si aplikácie, ktoré najlepšie vyhovujú ich potrebám. Naopak, pre Squarespace je nemožné poskytnúť rovnaké bohatstvo funkcií alebo možností samo o sebe.

K negatívnym stránkam však patrí oveľa menšia pravdepodobnosť neúmyselného porušenia vašich webových stránok, ako aj lepšia konzistentnosť, pokiaľ ide o kvalitu a skúsenosti.. Na platformách na vytváranie webových stránok sa pluginy stanú hlavným zdrojom problémov, keď sa stanú zastaralými alebo ak interagujú s nekompatibilnými doplnkami. V službe Squarespace sa to nebude týkať.

Jediný spôsob, ako budete môcť používať platformy alebo widgety tretích strán, je to, že ak používate vlastný kód na vkladanie skriptov, kódových blokov alebo obsahu na svoje webové stránky, môžete pohodlne.. K dispozícii sú kódové bloky, ktoré to umožňujú priamo v staviteľovi.

Zážitok z celého štvorca je prispôsobený pre mobilné zariadenia

V rámci prísnych kurátorských štandardov spoločnosti Squarespace sú všetky ponúkané šablóny optimalizované pre mobilné zariadenia, aby reagovali na dizajn a výkon.. Uvidíte to v akcii pri úprave svojho webu, pretože môžete prepínať medzi zobrazením mobilných zariadení, tabletov alebo stolných počítačov.. Toto je užitočný nástroj na zaistenie toho, aby ste pri úprave nenarušili dizajn pre iné zariadenia. Dúfajme, že ste si vedomí toho, aký dôležitý je mobilný prehliadač, pretože v súčasnosti predstavuje asi 51% celkového surfovania na webe. Ak však z akéhokoľvek dôvodu uprednostňujete vypnutie zobrazenia pre mobilné zariadenia, môžete tak urobiť.

Jednou z funkcií, ktorá je pre mobilné zariadenia jedinečná, je „informačný panel pre mobilné zariadenia“, ktorý sa zobrazí s dôležitými skratkami a kontaktnými informáciami, ako je vaša e-mailová adresa, telefónne číslo, poloha a pracovná doba..
4 veci, ktoré by ste mali vedieť pred vytvorením webovej stránky služby Squarespace

Ďalšou vynikajúcou funkciou, najmä pre tých, ktorí sú často na cestách, je to, že program Squarespace poskytuje používateľom prístup k všetkým nástrojom informačného panela, ako sú analytika a prehľady, z ich mobilného zariadenia..

Squarespace má Lackluster SEO, ale vzrušujúce marketingové nástroje

Jednou z oblastí, kde nedostatok doplnkov alebo rozšírení pravdepodobne zasiahne používateľov služby Squarespace, je najťažšie, pokiaľ ide o SEO. Budete musieť využiť vstavané nástroje spoločnosti Squarespace, ktoré nie sú také rozsiahle a môžu obmedzovať najmä zákazníkov elektronického obchodu.. Spoločnosť Squarespace však sľubuje, že jej šablóny sú zostavené pomocou ľahko indexovateľného HTML, vopred vygenerovaných súborov Sitemap a automatických presmerovaní, ktoré sú všetky dôležité pre SEO.

Na účely SEO môžete upravovať názvy, popisy a obrázky webových stránok; To isté však nemôžete urobiť pre webové stránky produktu. Vaše nastavenia SEO v nástroji Builder sú tiež obmedzené na vytvorenie popisu SEO a výber predvolených formátov nadpisov. Musíte sa ubezpečiť, že sa podieľate na tom, že optimalizujete všetky svoje tituly a vytvoríte popisy a adresy URL priateľské k SEO, aby ste mohli naplno využívať výhody funkcií Squarespace SEO..

Spoločnosť Squarespace však poskytuje množstvo marketingových nástrojov na používanie iných platforiem alebo e-mailových kampaní na predaj svojich webových stránok, obsahu a produktov (ak máte plán elektronického obchodu).. Facebook a Instagram sú dva veľmi lukratívne kanály pre podnikateľov v oblasti elektronického obchodu, ktoré vám umožňujú program Squarespace priamo zacieliť. Je to skvelé, ak sú tieto platformy sociálnych médií súčasťou vašej predajnej stratégie a chcete na ne vložiť webové stránky alebo produkty..

Nástroje e-mailového marketingu sú tiež skvelé, pretože si môžete vybrať z rozložení na vytvorenie cielených e-mailov pre konkrétne zoznamy e-mailov a zobrazenie ich výkonnosti.

Squarespace ste pokryli akýmkoľvek typom webových stránok

Pokiaľ ide o tvorbu cien a funkcie, mal by byť program Squarespace vhodný pre široké publikum potenciálnych vlastníkov webových stránok. Či je to pre vás tá správna voľba, bude do veľkej miery závisieť od rozdielu medzi ňou a ostatnými platformami, pokiaľ ide o faktory diskutované vyššie.

Ak vytvárate svoje webové stránky pomocou programu Squarespace, môžete očakávať, že začnete s krásnou a optimalizovanou šablónou, ľahko použiteľným nástrojom na tvorbu webových stránok a fantastickou podporou.. Neočakávajte však všetky funkcie a prispôsobiteľnosť riešenia na úrovni podniku.

Dúfajme, že táto informácia vám nielen poskytne dobrú predstavu o tom, či je program Squarespace pre vás tým správnym staviteľom, ale tiež objasňuje, čo môžete očakávať, keď skutočne začnete s tvorbou svojich webových stránok – bez ohľadu na to, aký staviteľ si vyberiete. Akákoľvek platforma má svoje vlastné výhody a obmedzenia; nájde správnu rovnováhu, vďaka ktorej bude služba pre vás víťazom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map