4 testy A / B na zvýšenie miery prekliknutia v e-mailovej kampani

E-mailový marketing predstavuje účinný spôsob, ako pravidelne učiť nových aj vracajúcich sa zákazníkov a zároveň ich udržiavať nadšení z vašich produktov a služieb. E-mail je však zbytočný, ak núti ľudí preklikávať sa na vaše webové stránky a nakupovať. Ak sú vaše miery prekliknutia (MP) nízke alebo stagnujúce, je to dobré znamenie, že musíte vykonať jeden alebo viac testov A / B, aby ste mohli účinne aktualizovať svoju e-mailovú marketingovú kampaň..


Na čo môžete A / B-test? Možnosti sú obmedzené iba rozsahom vašej kreativity. Tu je niekoľko bežných testov, ktoré by ste mali začať:

# 1. obsah

Hoci to nie je prvá vec, ktorú ľudia uvidia, obsah e-mailu je pravdepodobne najdôležitejším prvkom. Bez presvedčivého a ľahko pochopiteľného obsahu ľudia nekliknú.

Čo sa týka obsahu, môžete otestujte typ (napr. obrázky verzus text), rozloženie alebo objednávku. Napríklad bloger s potravinami by mohol vyskúšať, či by vedenie s grilovaným kuracím mäsom alebo s parfitom červeného, ​​bieleho a modrého jogurtu viedlo k vyššej MP na príspevok „Summer Eats“..

Obsah tiež obsahuje rôzne prvky e-mailu. Cieľom každého testu A / B je získať viac kliknutí, tak prečo nie otestujte prvok, na ktorý majú používatelia skutočne kliknúť? Môžete napríklad predpokladať, že tlačidlá sú automaticky lepšie ako odkazy, pretože vyzerajú čistejšie alebo výraznejšie. Úspech tlačidla však závisí od spoločnosti a typu obsahu.

 • v skutočnosti, Odkazy niekedy fungujú omnoho lepšie, najmä pre e-mailové informačné bulletiny. To platí najmä pre spoločnosť Sitepoint, spoločnosť, ktorá poskytuje HTML a ďalšie vzdelávacie služby v oblasti kódovania.
 • Ale inokedy, tlačidlá s vysokým kontrastom sú výkonnejšie. V prípade sledovania kampaní sa miera prekliknutia zvýšila o neuveriteľných 127%; jeden z ich vylepšení e-mailu zahŕňal nahradenie ich odkazov pomocou e-mailových tlačidiel.

Obsah je pravdepodobne najuniverzálnejšia kategória, ktorú môžete otestovať. Pri navrhovaní A / B testov na obsah buďte odvážni a premýšľajte.

# 2. Predmet správy

Ako prvý prvok, ktorý potenciálny zákazník vidí, sú dôležité predmety. Ako uvádza správa Presvedčiť a Konvertuj, 35% príjemcov e-mailu sa rozhodne, či zahodiť e-mail výlučne na základe predmetu.

Tu sú niektoré aspekty predmetov, ktoré môžete A / B testovať:

 • dĺžka. Nedávna štúdia spoločnosti Return Path ukázala, že optimálna dĺžka predmetu e-mailu je 61 – 70 znakov. Vaši zákazníci môžu reagovať na predmety, ktoré sú o niečo dlhšie alebo kratšie. Jediný spôsob, ako to zistiť, je testovanie.
 • Výber slov. Slová sú dôležité. Test A / B vám môže pomôcť vybrať medzi dvoma podobnými možnosťami. Napríklad „cash back“ je pre niektoré spoločnosti účinnejšie znenie ako „diskont“. Hovorí slovo „ponuka“ alebo „predaj“ viac k zákazníckej základni? Skúste to zistiť.
 • Slovosled. Musíte venovať pozornosť aj slovnému poradiu, najmä ak vaša spoločnosť často realizuje predaj. Môžete otestovať, či uvedenie produktu na trh ako prvé alebo uvedenie zľavy najprv vyvoláva lepšiu MP. Napríklad, „Ruby červené papuče, zľava 40%“ môže mať za následok CTR výrazne vyššiu alebo nižšiu ako “40% zľava na rubínovo červené papuče.”   
 • Obsah riadku predmetu. Ak váš e-mail obsahuje rôzne časti obsahu (napríklad rôzne články), v riadku predmetu nemusí byť nevyhnutne uvedený zoznam všetkých položiek. Namiesto toho by ste mali spustiť A / B test, aby ste zistili, na ktorý obsah by mal predmet správy upozorniť. Napríklad Buzzfeed pravidelne dolaďuje svoj obsah predmetu, aby určil, čo vedie k lepšej MP. Posledný zahŕňal rozhodovanie medzi „Tu je to, čo zdraví ľudia jedia na raňajky“ a “23 jednoduchých piknikových receptov, ktoré si všetci zamilujú.”

Hľadáte dobrú platformu pre e-mailový marketing na zvýšenie konverzie a NI? Vyskúšajte náš zoznam piatich najlepších e-mailových marketingových služieb na testovanie A / B. Vyskúšali sme všetky možnosti a priniesli sme vám iba tie, ktoré fungujú!

# 3. kópie

Kópia označuje text použitý v e-maile. Nie je ťažké pochopiť, prečo existuje toľko rôznych typov A / B testov na kópiu. Tu je niekoľko dôležitých:

 • Výber slov. Ak vás zaujíma, ako vaše publikum reaguje na konkrétne slovo, frázu alebo vetu, zmeňte ho a zistite, ktorá verzia vedie k lepšej MP.
 • dĺžka. Dĺžka kópie sa dá testovať spolu s obrázkami, aby sa zistilo, či predplatitelia lepšie reagujú na verzie e-mailov s viac či menej textom pred obrázkami. Pretože je naša spoločnosť taká mobilná, e-maily s menším počtom kópií niekedy dostanú lepšiu odpoveď. Kozmetická spoločnosť La Mer dostala pozitívnu odpoveď s menším počtom kópií.
 • Organizácia. Poradie, ktoré hovoríte, bude lákať alebo niesť vašich čitateľov. Pravidelne testujte poradie svojej kópie a zistite, na čo vaši zákazníci reagujú viac. Po vyskúšaní ich kópie a rozloženia AwayFind zvýšila registráciu o 33% po testovaní A / B. Ich víťazná verzia mala kratší nadpis a podnadpis s tučnými prvkami.

# 4. snímky

Niektoré firmy vidia vyššie percento MP, keď namiesto kopírovania používajú obrazom riadený obsah. Ale samozrejme, jediný spôsob, ako sa ubezpečiť o svojej spoločnosti, je testovanie. Všeobecným tipom je, aby snímky kampaní boli konzistentné na všetkých platformách.

Tu je niekoľko príkladov obrazových A / B testov:

 • Obsah riadený obrázkom a kopírovaním
 • Obrázok vs obrázok
 • Počet použitých obrázkov
 • Obsah obrázkov
 • Farba obrázkov
 • Veľkosť obrázkov

Je dôležité si uvedomiť, že pridanie alebo zmena obrázka nie je vždy riešením; niekedy je potrebné obrázok len odobrať.

Ako ďalší príklad zo súboru Sitepoint sa MP znížili, keď do svojho spravodajcu pridali obrázok:

4 testy A / B na zvýšenie miery prekliknutia v e-mailovej kampani

Zdá sa, že obrázok rozpútal veľa čitateľov od kliknutia.

Ďalšie dôležité prvky

Ukázalo sa, že mnohé ďalšie prvky e-mailových kampaní zvyšujú MP. Tu je niekoľko, ktoré môžete vyskúšať:

 • prispôsobenie. celkovo, prispôsobenie prvkov, ako sú napríklad riadky predmetov, môže zvýšiť vašu MP až o 14%. Môžete si tiež prispôsobiť kópiu a obsah svojich e-mailov.
 • Výzvy na konanie. Výzvy k akciám sú dôležité, pretože používateľov nabádajú, aby doslova klikli. Takže, ak ich vložíte do e-mailu, slová, ktoré používate, a váš tón sú dôležitými prvkami na testovanie.
 • Štýly písma. Je vaša spoločnosť nervózna? Inšpirujúca? Priamy? Aké druhy výrobkov predávate? To všetko môže ovplyvniť štýl písma, na ktorý vaše publikum reaguje najlepšie.

Vyhodnotenie výsledkov testu A / B

Test A / B sa považuje za úspešný, ak je štatisticky významný. V rovnici štatistickej významnosti je hodnota „p“ pravdepodobnosť, že náhodné šance vysvetlia vaše výsledky. Vo všeobecnosti platí, že ak je vaša hodnota „p“ najmenej päť percent, vaše výsledky sa považujú za štatisticky významné.

Pokiaľ ide o veľkosť vzorky, tým väčšie sú. Z 10000 používateľov musí 500 kliknúť na jeden e-mail na iný, aby boli výsledky štatisticky významné. To znamená, že musíte testovať najmenej 1000 ľudí (10%), ale odporúča sa veľkosť vzorky bližšia k 4000 (40%). Nezabúdajte však, že ak otestujete príliš veľa ľudí, potenciálne strácate test zaslaním príliš veľkého počtu používateľov verzie e-mailu s nízkou MP.

Ak nie ste matematický človek, nebojte sa. Tu je zoznam najlepších e-mailových marketingových služieb z roku 2018. Mnoho e-mailových marketingových služieb vám urobí matematiku. Populárne programy ako MailChimp a Active Campaign majú funkcie, ktoré vám pomôžu pri nastavovaní a vykonávaní testov A / B. To by malo zredukovať časť premôcť.

Keď (a ak) služba e-mailového marketingu získa štatisticky významný dôkaz o tom, že jedna verzia má lepšiu výkonnosť ako iná, automaticky začne zasielať „víťaznú“ verziu ostatným predplatiteľom..

4 testy A / B na zvýšenie miery prekliknutia v e-mailovej kampani

Akékoľvek zvýšenie vašej MP je úspech. Ale aby ste mohli rásť a zostať konkurencieschopní, musíte vedieť, ako sa vaše MP porovnávajú s MP vašich konkurentov. Len urobte výskum. Spoločnosť Constant Contact napríklad uverejnila graf, v ktorom porovnáva MP mnohých typov podnikania s internetom celkový priemer v priemysle 7,77%. Tu je niekoľko príkladov:

 • Automobilové služby: 8,83%
 • zdravie & Sociálne služby: 8,27%
 • poistenie: 8,21%
 • Právne služby: 7,05%
 • Nehnuteľnosť: 5,76%
 • Maloobchod: 7,75%
 • technológie: 5,84%
 • Cestovanie a turistika: 7,73%

Nechajte testy A / B pracovať za vás

Obsah, riadky predmetu, kópia, obrázky a rôzne ďalšie diskutované prvky by mali byť dobrým východiskovým bodom pre vaše testy A / B. Začnite hypotézou a otestujte prvok, ktorý je podľa vás zodpovedný za nízku mieru prekliknutia v e-mailovej kampani. Nezabudnite, že prvky e-mailu, ktoré môžete A / B-testovať, nie sú nijako obmedzené. Viete, že vaša spoločnosť potrebuje najlepšie. Takže aj keď uvažujete o teste, ktorý ste nikdy nevideli, urobte to!

Hypotekárne maklérstvo Aussie: https://unbounce.com/a-b-testing/shocking-results/

Presvedčiť a previesť: https://www.convinceandconvert.com/convince-convert/15-email-statistics-that-are-shaping-the-future/

Spiatočná cesta: https://www.campaignmonitor.com/blog/email-marketing/2015/12/best-email-subject-line-length/

MP v priemysle s konštantným kontaktom: https://knowledgebase.constantcontact.com/articles/KnowledgeBase/5409-average-industry-rates?lang=sk_SK

SNÍMKY

SitePoint: https://www.campaignmonitor.com/resources/guides/ab-test-email-marketing-campaigns/

Schéma procesu skúšky A / B: https://www.campaignmonitor.com/resources/guides/ab-test-email-marketing-campaigns/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me