4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Bez oficiálneho loga a vizuálnej identity, značka v skutočnosti neexistuje.


Či už iba budujete svoju značku prvýkrát, alebo rebrandingujete, je dôležité pamätať na to, že logá sú pri navrhovaní nápomocné.

Prečo? Ľudské bytosti sú vysoko vizuálne. Podľa Intechnic, mozog spracováva vizuály 60 000x rýchlejšie ako text. Vizuály idú priamo do dlhodobej pamäte a zlepšujú rozpoznávanie.

Logo sa často skladá z rôznych konštrukčných prvkov. Účelom je zastupovať vašu spoločnosť, odlíšiť vás od konkurencie a vybudovať si lojálneho partnera. však, niekedy už logo nefunguje správne.

Existujú prípady, keď budete musieť zmeniť alebo prispôsobiť svoje logo podľa najaktuálnejších potrieb vašej firmy a / alebo zákazníkov.

Prvá vec je prvá, existuje veľa dôvodov, prečo by ste sa mali rozhodnúť prepracovať svoje logo. Napríklad:

  • Upravujete svoje webové stránky. Váš nový web nemôže fungovať dobre, ak má vaše logo slabý výkon alebo ak sa nezhoduje so zvyškom vašej vizuálnej identity..
  • Ponáhľali ste sa so svojím pôvodným logom. Ak ste vytvorili logo ako jeden z prvých krokov pri budovaní firmy, aby ste ho dostali „vonku“, možno budete chcieť prepracovať teraz, keď budete mať viac skúseností a znalostí o svojom odbore..
  • Vaše súčasné logo nezvyšuje silné stránky vašej spoločnosti. Možno ste zmenili smer svojej firmy a vaše logo musí odrážať váš nový produkt alebo hodnoty.
  • Chcete zmeniť svoje podnikanie. Všetko sa časom mení; preto by ste mohli chcieť aktualizovať svoje logo a občas obnoviť svoju značku a potom sa pohnúť s dobou.
  • Vaši konkurenti obnovujú svoje logá. Ak vaši hlavní konkurenti aktualizujú svoje logá, ale nemáte, mohli by sa spotrebitelia čudovať prečo. Môžete sa tiež objaviť mimo kontaktu s moderným svetom, ktorý nie je pekný.
  • Svoje logo musíte prispôsobiť rôznym platformám. Používanie online v sociálnych sieťach sa môže v priebehu času zmeniť. Možno budete musieť vytvoriť zjednodušené variácie svojho loga, aby ste na týchto platformách zostali relevantní.

Bez ohľadu na dôvod by ste mali vždy zvážte spotrebiteľa skôr, ako podstúpite veľkú vizuálnu zmenu. Práca s demografickými údajmi cieľového publika vám pomôže určiť štýl vášho nového loga podľa ich preferencií. Napríklad ženy vo veku 18 – 24 rokov budú reagovať inak ako muži vo veku 34 – 50 rokov.

Kliknutím sem sa dozviete viac o iné robia a nerobia, pokiaľ ide o redizajn vášho loga.

Úspešné prepracovanie hviezdneho loga

V priebehu rokov existuje niekoľko lídrov na trhu, ktorí úspešne rebrandingovali svoje logo pri viacerých príležitostiach.

Google

Internetový gigant Google pravidelne aktualizuje svoje logo od svojho založenia v roku 1998.

Obnovenie ich loga spoločnosťou Google v septembri 2015 bolo pozoruhodné, pretože sa zmenilo na sans-serif písmo, vďaka ktorému vyzeralo modernejšie a hravejšie.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Farby boli mäkšie a pastelovejšie – a všeobecnou estetikou bola nová materská spoločnosť spoločnosti Google, Alphabet, ktorá vylepšila vizuálnu identitu.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Čo ešte vyvolalo zmenu? Spoločnosť bola reštrukturalizáciou. Najali si úplne nového generálneho riaditeľa Sundar Pichai a chceli si dať nový skvelý imidž.

Pretože spoločnosť Google je digitálnym inovátorom s tisíckami používateľov, okolo aktualizácie loga bolo veľa zvukov, ktoré nevyhnutne pritiahli pozornosť a len zvýšili príťažlivosť pre spotrebiteľov..

Starbucks

Spätná väzba na január 2011, keď kávová spoločnosť Starbucks vytiahla slová obkľučujúce slávnu morskú sirénu. Pamätáte si množstvo mediálnej pozornosti, ktorú táto aktualizácia loga pritiahla?

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Bola to taká jednoduchá zmena – a napriek tomu tak významné vo svete spoločnosti Starbucks a jej spotrebiteľov.

Podľa The Telegraph, Howard Schultz (vtedy výkonný riaditeľ spoločnosti Starbucks) vo webcaste uviedol, že zámerne chcel, aby Siréna vyšla z kruhu. Bolo to z niekoľkých dôvodov:

  • Spoločnosť sa pripravovala na oslavu 40. výročia svojho založenia
  • Spoločnosť bola nastavená na rozšíriť ponuku svojich výrobkov za kávu
  • Zmena loga bola súčasťou väčšieho procesu rebrandingu, ktorý ovplyvnil vzhľad a dojem z ich obchodov
  • Spoločnosť sa chcela považovať za spoločnosť flexibilné a prispôsobivé novým trhom

Základnou myšlienkou bolo značka sa zmení s novým logom, a slúžiť ako zrkadlový obraz novej stratégie spoločnosti Starbucks.

Chytrá, hm?

McDonald

V roku 2006 sa reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s ocitol v centre epidémie obezity. V dôsledku toho sa ich predaj začal znižovať.

Namiesto toho, aby pokračovali v temnej ceste, zmenili svoju ponuku produktov na šaláty a čerstvé jedlo a reštaurovali svoje reštaurácie. Aby odzrkadlili svoje rebranding, prispôsobili svoju vizuálnu identitu jednoduchším a modernejším logom.

Cieľom jednoduchšieho dizajnu je zohľadniť začlenenie jednoduchších, zdravších prísad bez pridaných konzervačných látok. A viete, čo to má za následok? Čerstvejší, zdravší McDonald’s, s ktorým sa každý chce dostať na palubu. Dala tejto značke modernú výhodu, a tým spôsobila hlavné zvýšenie predaja.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

jablko

Logo Geek považuje technologickú spoločnosť Apple za jeden z doteraz najúspešnejších príbehov o rebrandingu.

Apple bola značka, ktorá bola takmer mŕtvy na začiatku 90. rokov; predaje boli nízke a spotrebitelia sa nezaujímali najmä o to, čo ponúkali. Potom sa Steve Jobs vrátil na palubu v roku 1997 a 2003 všetko zmenilo.

Steve Jobs omladil spoločnosť Apple, aby sa mohla zamerať minimalizmus a modernosť vo všetkých aspektoch svojej značky vrátane dizajnu loga.

Logo prispôsobené od viacfarebného modrého jablka po zjednodušujúce čierne jablko. Pretože čierna je farba loga známa svojimi klasickými, hladkými a luxusnými význammi, značka okamžite posunula značku na úplne novú úroveň.. Pritiahlo tiež novú a diverzifikovanú zákaznícku základňu a zmenilo spôsob, akým spotrebitelia Apple navždy vnímali.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Neúspešné prepracovanie loga

Rebranding má svoje riziká a nie každý má vždy pravdu. To, že si myslíte, že vaše logo potrebuje aktualizáciu, nemusí nevyhnutne znamenať, že to budú aj vaši zákazníci.

medzera

V októbri 2010 musel maloobchodný predajca odevov z USA v USA Gap vyradiť svoje nové logo len jeden týždeň po jeho uvedení na trh kvôli verejnému protestu..

Aktualizácia loga mala nepochybne čerstvejšiu estetiku, pričom značka bola uvedená v jednoduchom písme Helvetica. Potom mal pôvodný modrý štvorcový tvar ako prízvuk nad písmenom „p“.. Zámerom tejto zmeny bolo koordinovať prechod spoločnosti Gap z klasického amerického dizajnu na moderný, sexy a cool.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Značka má však silné dedičstvo postavené na princípoch základného a tradičného, ​​ale štýlového oblečenia. Hlavná ponuka spoločnosti Gap má (a vždy bude) klasické americké svorky, ako sú džínsové džínsy a bundy, čo sa odrazilo v pôvodnom logu tmavomodrým pozadím.

Problém s rebranded vizuálnou identitou bolo to nezosúladila sa s ponukou základných produktov spoločnosti a všimli si spotrebitelia. Podľa BBC zostalo na firemnej stránke spoločnosti Facebook viac ako 2 000 pripomienok vyžadujúcich vrátenie pôvodného loga. A viete čo? Gap urobil správnu vec počúvaním a obnovením pôvodného loga.

Airbnb

Ubytovacia platforma Airbnb sa v roku 2014 rozhodla zrušiť logo skriptu pre symbol „Belo“. Viete, čo nasledovalo? Verejné šialenstvo kvôli jeho podobnosti s dámskymi časťami alebo, z určitých uhlov, s dnom.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Podľa Ad Age bolo logo navrhnuté tak, aby sprostredkovalo štyri koncepty ľudí, miest, lásky a značky Airbnb. Hlava symbolu má predstavovať ľudí, ikona umiestnenia predstavuje miesta, srdce je z lásky a tvar „A“ označuje obchodnú značku.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Táto nová vizuálna identita mala byť niečo, čo mohol ktokoľvek kresliť, ale to, čo nedokázali rozpoznať, bola provokatívna povaha symbolu.

Aj keď pri prvom uvedení na trh došlo k rozhorčeniu, spoločnosť Airbnb sa rozhodla držať svojho rebranded loga. Predpokladá sa, že sa im páči skutočnosť, že o tom ľudia stále hovoria. Nedá sa však poprieť, že ľudia o tom stále hovoria zo všetkých nesprávnych dôvodov.

yahoo!

Poskytovateľ webových služieb Yahoo! v roku 2012 prevzala nová generálna riaditeľka Marissa Mayer.

Na oslavu tohto prevzatia sa rozhodla prehodnotiť logo spoločnosti. Počas 30 dní predstavila 30 rôznych dizajnov a posledný deň vydala konečnú podobu.

4 aktualizované logá, ktoré fungujú (+ 3 zlyhané)

Zámerom bolo vytvoriť zvuky okolo značky. Na konečnú podobu loga však nanešťastie pôsobila komunita dizajnov. V skutočnosti sú najvýhodnejšie niektoré z predchádzajúcich dizajnov. (Prispôsobte vôľu.) Je to preto, že konečný vzhľad boli nevýrazné a nepopisované v porovnaní s niektorými predchádzajúcimi návrhmi, ktoré mali viac charakteru a lepšie sa zviazali s odvážnou osobnosťou značky..

Mayer sa rozhodol nepočúvať, keď sa jej zákazníci pokúsili povedať, aké nevýrazné bolo nové logo, čo jej nezačalo presne ako generálny riaditeľ na pravej nohe.

Premenujte svoju cestu k úspechu

Ak uvažujete o rebrandingu svojej vizuálnej identity, ale snažíte sa zistiť, kedy to urobiť, v prvom rade zvážte, kedy bolo vaše súčasné logo naposledy aktualizované.. Logá, ktoré sú dôležitým marketingovým nástrojom, musia znova a znova revitalizovať, rovnako ako vaše marketingové kampane.

Najlepšie služby v oblasti dizajnu loga vám môžu pomôcť osviežiť vaše logo bez toho, aby ste zabudli na základné hodnoty spoločnosti, ponuku produktov a cieľové publikum.

Nápoveda o nápovede nie je hanebná, ak ju potrebujete. Koniec koncov, ak je redizajn loga urobený zle, môže to vašej spoločnosti stáť čas, zdroje a možno dokonca aj vašu povesť.

však, keď sa to urobí správne, aktualizácia loga môže úspešne oživiť vašu značku, aby zvýšila vašu viditeľnosť, príťažlivosť pre spotrebiteľa – a nakoniec aj váš predaj.

zdroje

Intechnic: https: //www.intechnic.com/blog/why-does-your-company-need-a-logo-redesign/

Logo Geek: https: //logogeek.uk/branding/time-to-rebrand/

Média Blue Fountain: https: //www.bluefountainmedia.com/blog/logo-update-5-tips-for-rebranding-your-logo-design

The Telegraph: https: //www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/retailandconsumer/8244282/Starbucks-changes-logo-as-part-of-new-strategy.html

BBC: https: //www.bbc.co.uk/news/business-11520930

Podnikateľ: https://www.entrepreneur.com/article/235709

The Verge: https: //www.theverge.com/2015/8/10/9128083/sundar-pichai-ceo-google-larry-page-sergey-brin

Rozdelenie loga Airbnb: https: //www.entrepreneur.com/article/235709 prostredníctvom https://www.youtube.com/watch?v=nMITXMrrVQU&feature = youtu.be

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me