3 stratégie na zvýšenie životnosti obsahu

Každý obsah, ktorý vytvoríte, má obmedzenú životnosť. Na platformách sociálnych médií, ako sú Facebook a Twitter, sa táto doba použiteľnosti môže často merať v hodinách alebo minútach. A kvôli nekonečnej potrebe vytvárať nový obsah, môže to predstavovať vážny problém aj pre najplodnejšie webové stránky. Ale vytvorenie stáleho prúdu nového materiálu nemusí nevyhnutne znamenať vytvorenie niečoho, čo je úplne nové.


Mnoho popredných distribútorov obsahu na internete používa tzv. Preformulovanie obsahu, aby pomohlo splniť ich kvótu na nový obsah. Kedykoľvek zapnete správy a zistíte, že príbeh je už piatykrát zahrnutý iba s niekoľkými novými prírastkami, ste svedkami toho, že obsah je znovu zameraný v akcii.

Čo to znamená, aby ste úspešne preorientovali svoj obsah? Nižšie sa pozrieme na niekoľko spôsobov, ako môžete predĺžiť trvanlivosť vášho existujúceho obsahu pomocou niekoľkých jednoduchých preformátovacích techník.

Z vašich najväčších hity

Dobrým miestom na začatie preformulovania obsahu je prehliadanie vášho starého materiálu pre niektoré z vašich populárnejších príspevkov. Ak prevádzkujete blog, vaše archívy sú dobrým miestom na začatie hľadania podobností medzi príspevkami, ktoré ste vytvorili, ako aj bežných tém medzi vašimi príspevkami, ktoré môžu pomôcť pri rodení nových nápadov…

Ak čerpáte z pomerne veľkej zbierky obsahu, môžete zvážiť použitie analytických nástrojov, ktoré vám pomôžu určiť, ktoré kľúčové slová mali s vašimi čitateľmi najväčší záber. Odtiaľ sa môžete vrátiť k vyhľadávaniu obsahu v archívoch, ktorý tieto kľúčové slová používa, a potom sústrediť svoje úsilie o presmerovanie na tento materiál..

Predovšetkým by ste mali vyhľadať obsah, ktorý by sa dal ľahko rozšíriť, a potom by ste mali začať uvažovať o tom, čo ešte môžete pridať k svojim pôvodným nápadom. Napríklad, ak ste urobili príspevok v dávnej minulosti, o ktorom si myslíte, že by ste dnes mohli mať viac skúseností, zvážte jeho prepísanie. Ak nájdete obsah, v ktorom by malo zmysel rozšíriť jeho pôsobnosť, je to vynikajúci kandidát na nové použitie.

Z histórie zdieľania

Okrem vašich archívov je ďalším dobrým miestom na vyhľadávanie obsahu, ktorý sa má znova použiť, obsah, ktorý zdieľate. Ak zdieľate článok so svojimi čitateľmi, musí obsahovať aj niečo, čo považujete za užitočné. Vezmite si tieto nápady a znovu ich vložte, je to vynikajúci spôsob, ako rozvíjať nové nápady, ak na to máte odborné znalosti.

3 stratégie na zvýšenie životnosti obsahu

Ak nedokážete opätovne zdieľať zdieľaný obsah, pomocou týchto článkov môžete vždy vytvoriť zoznam čitateľov pre svojich čitateľov. Tieto zoznamy vám umožňujú poskytnúť vysoko hodnotný katalóg informácií, ktoré môžu byť pre vašich čitateľov výnimočne užitočné, poskytujú možnosť prepojenia s inými webmi a dokonca majú hodnotu SEO pre budovanie odkazov..

Rovnaký nápad, nový formulár

Ďalším spôsobom, ako zmeniť svoj obsah, je zobrať starý materiál a preformátovať ho. Môžete si napríklad vziať článok, ktorý ste napísali, a zmeniť ho na podcast. Prípadne môžete vytvoriť krátku sériu videí. Preformátovanie existujúceho obsahu je vo všeobecnosti jednoduché, pretože takmer všetky podklady a výskum sa už vykonali. Zvýšenie počtu formátov, v ktorých je váš obsah k dispozícii, ho tiež sprístupní širšiemu okruhu čitateľov.

3 stratégie na zvýšenie životnosti obsahu

Pri preformátovaní starého obsahu je potrebné pamätať na to, že vaše nové dielo by nemalo byť slovom pre repliku vašich minulých diel. Je to čiastočne preto, že doslovná rekreácia má pre vašich čitateľov malú hodnotu a čiastočne preto, že keď prenášate svoju prácu na nové médium, je dôležité porozumieť jedinečným požiadavkám tohto média. Napríklad videá sú vo všeobecnosti vizuálnejším zážitkom a mali by využívať širokú škálu vizuálnych informácií, ktoré pomôžu vášmu divákovi zaujať. Podobne aj podcasty vyžadujú viac konverzačného jazyka, ako pravdepodobne používate písanie.

Lekcia so sebou

Neexistuje spôsob, ako nahradiť potrebu skutočne originálneho obsahu. Čitatelia aj vyhľadávače budú vyžadovať, aby ste skôr či neskôr vyrobili niečo úplne nové. Ak však pri prebaľovaní obsahu dodržiavate osvedčené postupy a zabezpečíte, aby sa vylepšenie najnovšej iterácie vašej práce nejakým spôsobom zlepšilo, je možné viac ako zdvojnásobiť trvanlivosť vášho obsahu pri veľmi malej práci..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me