3 najlepšie stratégie generovania potenciálov B2B

Stále generovaná výzva pre takmer každú spoločnosť B2B, vedúca generácia, je rozhodujúcou súčasťou procesu predaja a marketingu, ktorej výsledkom je identifikácia potenciálnych zákazníkov počas celej nákupnej cesty. Prinajmenšom by to malo byť. Aj keď existujú určité prekrývania so stratégiami vytvárania potenciálov B2C, existujú jemné, ale dôležité rozdiely týkajúce sa B2B, ktoré si vyžadujú premyslený prístup.


Pravdepodobne je generovanie olova B2B zložitejšie z dôvodu jeho existencie viac osôb s rozhodovacou právomocou, väčšie rozpočty a neustále sa meniaca demografia publika B2B. Jednoduchá správa hlavnej cesty môže byť náročná úloha, a preto je vždy dobré držať sa v blízkosti zoznamu účinných stratégií, ktoré – ak sa urobia dobre – môžu priniesť hmatateľné výsledky..

# 1: Prijmite silu sociálneho predaja

V čoraz digitálnejšom prostredí by nemalo byť žiadnym tajomstvom, že sociálne médiá zohrávajú dôležitú úlohu v každom úsilí o generovanie olova. Aj keď je to trochu komplikovanejšie, pre spoločnosti B2B bez jednotného výmenného konverzného kurzu, štatistiky naznačujú, že sociálne médiá sú skvelé pre hornú časť zúženia, so zameraním skôr na kvalitu ako na kvantitu. Výskum LinkedIn ukazuje, že 78% sociálnych predajcov predáva tých, ktorí sa nespoliehajú na sociálne médiá, a je o viac ako 50% pravdepodobnejšie, že dosiahnu svoje predajné ciele..

Prečo to funguje

Veľká časť toho, prečo je sociálny predaj taký úspešný, spočíva v tom, že Kupujúci B2B konkrétne vyhľadávajú hodnotu. Väčšina počas procesu nákupu vykonáva určitú formu prieskumu online a poskytuje podnikom ideálny výhodný bod na zacielenie na potenciálnych zákazníkov a na získanie informácií o problémoch, ktoré sú pre nich dôležité.. Sociálny predaj kultivuje osobné vzťahy kde na rozdiel od spoločnosti B2C chcú spoločnosti skutočne viesť rozhovory s predajcami, aby úplne pochopili, k čomu by sa mohli zaviazať. Publikum je tu, stačí sa s nimi stretnúť.

3 najlepšie stratégie generovania potenciálov B2B

Sociálna sieť s prechodom na B2B je LinkedIn, kde môžete získať informácie, ktoré vám pomôžu rozvíjať potenciálnych zákazníkov, ako aj analyzovať ich pozadie (t. j. nájdete spoločnosti, ktoré zodpovedajú cieľovému publiku, identifikujú osoby s rozhodovacou právomocou, kontrolujú najnovšie aktualizácie atď.). Nezabudnite použiť ďalšie zdroje online, ako napríklad Medium alebo Quora, ktoré obsahujú množstvo informácií týkajúcich sa B2B, ktoré by ste mohli využiť..

# 2: Investujte viac do svojho blogu (a webových stránok)

Spoločnosti B2B musia uspokojiť dopyt po predbežnom nákupe. Pokiaľ ide o tvorbu obsahu, najpozoruhodnejším a najefektívnejším miestom na prezentovanie výskumných informácií je blog. Trik má byť viac venovaný tomu. Podľa prieskumu Hubspota, spoločnosti, ktoré mesačne publikovali 16 alebo viac blogových príspevkov, získali takmer 3,5-krát vyššiu návštevnosť (a teda aj potenciálnych zákazníkov) ako ich náprotivky, ktoré uverejňovali nulu až štyri mesačné príspevky.

3 najlepšie stratégie generovania potenciálov B2B

Prečo to funguje

Podniky B2B pôsobia v prostredí, v ktorom pôsobia Potenciálni kupujúci sa spoliehajú na blogy a zdroje online nájsť potrebné informácie; ako už bolo spomenuté, väčšina kupujúcich B2B vykonáva svoj prieskum. Či už ponúkate odvetvové informácie, správy o trhu a vývoj, alebo odpovedáte na konkrétne otázky o problémoch a riešeniach (vrátane tých vašich), dávate ľuďom dôvod navštíviť váš web vytvorením pravidelného a relevantného obsahu..

teraz, každý kus by mal byť v súlade s konkrétnymi cieľmi, v závislosti od typu obsahu. Môžete experimentovať a začleniť niektoré z najlepších online tvorcov formulárov, aby ste zvýšili šance na konverziu. V každom prípade znamená často publikovanie relevantného obsahu priťahovanie potenciálnych zákazníkov, ktorí sa nezaujímajú iba o to, čo musíte povedať, ale sú pripravení vytvoriť s vami vzťah..

# 3: Rozšírenie pomocou nástrojov na generovanie potenciálnych zákazníkov

Pretože proces predaja B2B je svojou povahou komplexný, vedecký výskum môže byť časovo náročný proces. V záujme skrátenia času je kľúčom automatizácia čo najväčšieho počtu procesov. Toto je hlavná myšlienka nástrojov na generovanie potenciálnych zákazníkov: poskytnúť automatizáciu vedenia implementáciou iba najužitočnejších a najrozumnejších údajov. Stali sa neoddeliteľnou súčasťou arzenálu potenciálnych zákazníkov az dobrého dôvodu: 80% podnikových profesionálov generuje viac potenciálnych zákazníkov pomocou softvéru na generovanie potenciálnych zákazníkov, pričom 77% zaznamenalo vyšší počet konverzií.

Prečo to funguje

V skutočnosti sú odporúčania, vytváranie kontaktov a odporúčania na ústne vyjadrenie legitímnymi zdrojmi generovania olova, aj keď majú dva do očí bijúce problémy: zastarané údaje a obmedzený dosah. Softvér na generovanie olova spravuje presné údaje a zisťuje nové potenciály získavaním informácií z rôznych kontaktných miest: od otvoreného e-mailu po vstupnú stránku po stiahnutí whitepapiera a všetkého medzi tým, čím sa škálovanie zmení na nové výšky.

Akákoľvek efektívna platforma vám poskytne dostatok informácií na kvalifikáciu vašich potenciálnych zákazníkov a uľahčenie starostlivosti o elektródy. Preto softvér robí ťažké zdvíhanie pre vás a nasmeruje vás v smere, ktorý vyžaduje najvyššie zameranie. Pridajte povinnú integráciu CRM a máte vždy správne údaje v správnom čase.

Zatiaľ čo tradičné úsilie o generovanie potenciálnych zákazníkov – vrátane e-mailového marketingu – je stále dôležité, schopnosť zachytiť viac údajov a použiť ich na základe určitých spúšťačov robí spoločnosti B2B zázraky.. Umožnil B2B profesionálom byť múdrejší o tom, ako zacieľujú na svoje publikum a môže sa zamerať na uzavretie predaja.

Ste pripravení prepracovať svoju stratégiu generovania potenciálnych zákazníkov?

To, čo vedie s B2B, je, že musíte obsadenie čo najširšej siete, najmä ak ste nejako obmedzení, pokiaľ ide o zdroje a pracovnú silu. Vzhľadom na to, že sa trh B2B neustále vyvíja, existuje mnoho možností musíte sa ubezpečiť, že vaša spoločnosť sa s ňou vyvíja. Ak však existuje jedna vec, ktorá je oporou všetkých turbulencií, je potrebné, aby ste pokračovali v raste firmy..

Zmeny v podnikateľskom prostredí môžu rýchlo ovplyvniť, ako a kde zákazníci kupujú, ako aj to, ako interagujú so spoločnosťami. Sama osebe sa olovo generuje často predtým, ako si vedenie vôbec vyvinie silné pocity vo vašom podnikaní. Teda najmenšie nepríjemnosti môžu mať negatívny vplyv s trvalými následkami. Na pritiahnutie potenciálnych zákazníkov musíte zaujať prístup zameraný na zákazníka prostredníctvom osobnej komunikácie a obsahu. Až potom sa môžete uistiť, že ste chytili každú príležitosť, ktorá vám príde do cesty.

zdroj:

https://business.linkedin.com/sales-solutions/social-selling/the-social-selling-index-ssi.

https://www.fronetics.com/most-b2b-buyers-use-social-media-research/.

https://blog.hubspot.com/marketing/blogging-frequency-benchmarks.

https://www.invespcro.com/blog/marketing-automation/.

Kredity obrázkov:

SuperOffice

HubSpot

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me