2020 Yılında Öğrenciler için 3 Mutlak En İyi Serbest Web Sitesi

Bir öğrenci olarak, her türlü geleneksel işi tutmak neredeyse imkansız olabilir. Çalışma grupları ve ekip toplantıları düzenli bir program tutmayı zorlaştırır. Ayrıca, yeni başlıyorsanız, özgeçmişinizde yarı iyi görünecek hiçbir şey için kalifiye olmayabilirsiniz..


Ve, evet, sizi işe götürebilecek bir ulaşım şekliniz var mı? Bu arada, bu öğrenci kredileri ikinci.

İnternet tanrılarına serbestlik için teşekkür ederim.

Anladım. Ben orada oldum. Bunu okuyarak, muhtemelen yapmanız gereken yaklaşık bir milyon şeyi erteliyorsunuz. Mesela, o ara sınav için çalışmak, belki?

Ama endişelenme, senin için çok çalıştım. Aslında, hayatımın son birkaç yılını serbest çalışma platformlarına odaklanarak geçirdiğimi söyleyebilirsin. Çok fazla deneyiminiz olmasa bile, gerçek fırsatlara sahip olanları biliyorum ve aslında size biraz para kazandırabilirim.

Sadece zaman ayırmaya değer olanlara atlayalım.

Öğrenciler İçin En İyi Serbest Web Sitelerinde Neler Arıyoruz?

Halen okulda olanlar için hangilerinin daha iyi olduğunu belirlemek için tüm büyük serbest çalışma platformlarını inceledik. Listemizi oluşturan üç şey birkaç önemli faktörü paylaşmaktadır:

 • Mevcut Çok Sayıda İş: Serbest çalışan bir platform, işçiler ve yeterli müşteri olmayan işlerden başka bir şey yoksa işe yaramaz ve bazı platformlarda değerli fırsatlar bulmak, birçok öğrencinin ayırmaya gücü yetmeyeceği zaman alabilir.
 • Öğrenciye Özgü Beceriler: Bir öğrenci olarak muhtemelen makale yazmak, araştırma yapmak ve serbest platformlarda satılabilecek diğer pazarlanabilir beceriler hakkında bir iki şey biliyorsunuzdur..
 • Nispeten Düşük Ücretler: Para bir sorun olmasaydı, muhtemelen serbest çalışma almak istemezdiniz. Hafta sonu biraz para harcayarak uzaklaşmanızı sağlamak için her platformla ilişkili ücretleri dikkate aldık.
 • Portföy Oluşturma Becerisi: Belki de bir iş deneyimine veya portföye dahil edilecek örneklere ilişkin fazla bir bilginiz yok. Bu platformlar, her ikisini de oluşturmak için harika araçlar olabilir..
 • Müşterilerin Size Gelebileceği Seçenekler: Birçok pazar yeri müşterilere aktif olarak satış yapmanızı beklerken, bazı web sitelerinde, sadece bir iş ilanı gönderebilir ve müşterilerinizin size gelmesine izin verebilirsiniz, bu da yoğun bir kampüs yaşam tarzı için mükemmeldir..

Fiverr – Geniş ve Farklı Bir Pazar Yeri

3-En-Serbest-Web-için-Öğrenci-image1

Mevcut en büyük serbest çalışma platformlarından biri olarak, fiverr aynı zamanda en çeşitlilerinden biridir. Hayal edebileceğiniz hemen hemen her pazarlanabilir yeteneği kapsayan konserlerle – Elvis gibi giyinmiş videoda mutlu yıllar söyleyecek kişilerden kişisel asistan olarak çalışanlara—Fiverr herkese kişisel yeteneklerini ve yeteneklerini pazarlama fırsatı verir. Sadece başarılı bir konser oluşturmayı bilmelisin.

Özellikleri

 • Kendi Fiyatınızı Belirleyin: Fiverr daha yeni başladığında, tüm teklifler 5 dolar olarak fiyatlandırıldı. Bugün, uygun gördüğünüz gibi konserinizi fiyatlandırıyorsunuz. Bu, serbest çalışanın, müşterileri ekli bir bütçeyle proje yayınlayan kişiler olduğu diğer pazarlardan daha fazla kontrol sağlar..
 • Gig Paketleri Oluşturma: Yapısal, katmanlı paketler oluşturarak aynı hizmetin en fazla üç sürümünü (ör. Grafik tasarım) sunabilirsiniz. Temel olarak, bu, müşterilerin ek ücret karşılığında “ekstralar” (ör. Daha fazla revizyon, daha hızlı geri dönüş süresi vb.) İçin “yeni sürüme geçmelerini” sağlar.
 • Girişlerinize Fotoğraf ve Video Ekleyin: Teklifinizi hayata geçirin ve sizinle birlikte çalışırken neler alabileceklerini anlatarak potansiyel müşterilerinizi ikna edin. Fiverr’e göre, tanıtım videoları olan konserler daha yüksek satış oranlarından yararlanıyor.

3-En-Serbest-Web-için-Öğrenci-image2

Artıları

 • Birçok Sadık Müşteri: Çok çeşitli beceriler, mükemmel fiyatlarla sunulması nedeniyle, Fiverr geniş ve sadık bir müşteri tabanına sahiptir. Hakemler de beğendi.
 • Ekstra Hafta Sonu Para Kazanmanın Kolay Yolu: Fiverr’da düzenli bir gelir elde etmeye başlamak biraz zaman alabilirken, birçoğu bunun ekstra para kazanmanın hızlı ve kolay bir yolu olduğunu buldu.
 • Eğlenceli ve Farklı Bir Pazar: Mevcut konserlerin bazılarında hızlıca ilerlemek, ilginç yeteneklere sahip yaratıcı insan sıkıntısı olmadığını kanıtlıyor. Bu listedeki daha “ciddi” listelere odaklanan diğer platformlardan farklı olarak Fiverr, eğlenceli, aptalca ve gerçekten tuhaf konserleri bir araya getiriyor.
 • Herkes Konser Yapabilir: Yasal olduğu ve platformun oldukça gevşek hizmet şartlarını ihlal etmediği sürece Fiverr’de neredeyse her şeyi satabilirsiniz.
 • İpuçları Kazanmak Mümkün: Konserleriniz düşük bir fiyatla satılıyor olsa bile (başlangıçta kaçınılmaz olabilir), birçok alıcı iyi yapılan siparişlere ipuçları ekleyecektir.
 • Müşterileri Aramak İçin Zaman Kazandırır: Diğer popüler serbest platformlardan farklı olarak, müşteriler size Fiverr’da geliyor ve size cevapsız sayısız teklif gönderme deneyimini (bazen sinir bozucu) kurtarıyor.

Eksileri

 • Nispeten Yüksek Ücretler: Fiverr artık PayPal üzerinden para çekmek için bir ücret almazken, platform toplam satıcı kazancının% 20’sini tahsil ediyor. Ancak, bu serbest çalışan web siteleri için normaldir.
 • Öne Çıkmak Zor Olabilir: Herkesin istediği çılgın şeyi satabilme yeteneğiyle, bu platformda çok fazla rekabet var ve kalabalığın arasından sıyrılmayı biraz zorlaştırıyor.
 • İtibar Kazanmak Zaman Alabilir: İlk birkaç yorumunuzu almak, herhangi bir serbest platformda çalışmanın en zor kısmıdır. İlk başladığınızda, alıcıları teşvik etmek ve olumlu geri bildirimlerinizi oluşturmak için tekliflerinizin altını çizmek isteyebilirsiniz.

Fiverr’i Seçin…

 • Dikkat çekici bir niş yeteneğiniz var. Yerinde corny şarkıları bulmakta harikaysanız veya komik şaka çağrıları yapmak için eşsiz bir yeteneğe sahipseniz, bu platformda kendiniz için bir niş oluşturabilirsiniz..
 • Becerileriniz ölçeklenebilir. Listelenen konserlerin çoğunda, alıcıların seçebileceği üç katman (temel, standart veya premium) vardır.
 • Bir ton zamanın yok. Alıcılar doğrudan serbest çalışanlara geldiğinden, zamanınızı iş aramak ve teklif göndermek için harcamazsınız.

Freelancer.com – Portföyünüzü Oluşturmak İçin Harika Bir Yer

3-En-Serbest-Web-için-Öğrenci-image3

Bu muazzam platform, dünyanın dört bir yanından gelen yeteneklere sahiptir ve herkesi bir profil oluşturmaya ve şansını serbest meslek sahibi olarak denemeye davet eder. Milyonlarca serbest çalışan ve müşteri tarafından kullanılan ve güvenilen, Freelancer.com öğrencilerin becerilerini geliştirmek ve biraz fazladan para çekmek için mükemmel bir yerdir. Kolayca iş bulmayı öğrenmek için buraya tıklayın.

Özellikleri

 • Ekran Üstü Sohbet ve Bildirimler: Aynı anda platforma göz atarken istemcilerle konuşmanıza izin veren bir sohbet kutusu var. Ayrıca, ekranın alt kısmında yeni işlerin ne zaman yayınlandığını bildiren açılır bildirimler görürsünüz. Bu, ilk teklif gönderenlerden biri olmanıza yardımcı olur.
 • Acil Projeleri Arayın: Yakında boş vaktiniz olduğunu biliyorsanız, özellikle hemen başlatılması ve kısa sürede geri dönmesi gereken işleri arayabilirsiniz..
 • Hizmetlerinizi Listeleyin veya Teklif Gönderin: Freelancer.com iş bulmak konusunda size iki seçenek sunuyor: hizmetlerinizi (Fiverr’daki konserlere benzer) gönderebilir veya müşterilerin gönderdiği işler için teklif gönderebilirsiniz.

3-En-Serbest-Web-için-Öğrenci-image4

Artıları

 • Tarama Süreci Yok: Bir öğrenci olarak, muhtemelen kariyerinizin oldukça erken bir aşamasındasınız ve gösterecek ton deneyiminiz olmayabilir. Herkes bir profil oluşturabilir ve iş başvurusunda bulunabileceğinden, bu Freelancer.com’da bir sorun değildir.
 • Yarışmanın Kapsamı: Diğer serbest çalışma platformlarının aksine, belirli bir fırsat için başka kimin teklif gönderdiğini görebilirsiniz. Bu, serbest çalışanların profillerini, teklif tutarlarını ve önerilen zaman çizelgelerini görüntülemeyi içerir.
 • Makul Ücretler: Ücretler, serbest web siteleri kullanılırken kaçınılmaz bir gerçektir. Neyse ki, Freelancer.com, freelancerlar için en düşük ücretlerden bazılarına sahip.
 • Büyük ve Aktif Pazar Yeri: Milyonlarca aktif kullanıcı ve her gün yayınlanan yeni işlerle, uzmanlığınız veya deneyim seviyenizden bağımsız olarak iş bulmak için mükemmel bir platformdur. Birçok yorumcu bunu bir artı olarak görüyor.
 • Tüm Beceri Seviyeleri için İşler: İster deneyimli bir yazar olun, isterse sadece okul için makaleler, profesyonel bir programcı veya birkaç satırdan daha fazla kod yazmamış biri olsanız, burada yeteneklerinize uygun bir iş bulma şansınız yüksektir.
 • Hızlı Geri Bildirim Oluşturun: Daha düşük fiyat aralığında yayınlanan iş sayısı nedeniyle, ilk çift projelerinizi kazanmak ve olumlu geri bildirim almaya başlamak nispeten kolaydır..

Eksileri

 • Ücretsiz Hesapla Sınırlı Teklifler: Ücretsiz bir Freelancer.com hesabına kaydolabilirsiniz, ancak her ay yalnızca çok sınırlı sayıda teklif gönderebilirsiniz. Daha fazla teklif göndermek istiyorsanız, bir hesap için ödeme yapmanız gerekir (seçim yapabileceğiniz birçok hesap seçeneği vardır).
 • Dürüst Olmayan Bazı Müşteriler: Tüm serbest çalışan web sitelerinin ücretsiz iş almak isteyen sahtekâr müşterileri olduğu için, Freelancer.com’u seçmek biraz haksız olabilir. Ancak, tecrübelerime göre, burada diğer platformlardan biraz daha kötü
 • Rekabet Sert Olabilir: Gevşek kayıt politikası yeni başlayanlar için harika olsa da, daha yüksek bir rekabet seviyesine yol açar. Bazı serbest çalışanların tekliflerini yenmenin imkansız olduğunu görebilirsiniz..

Freelancer.com’u Seçin…

 • Profesyonel portföyünüzü başlatmak istiyorsunuz. Mevcut en büyük serbest çalışma platformu olarak, temel olarak sınırsız fırsatlar var. Geçmişiniz ne olursa olsun, paha biçilmez bir iş deneyimi kazanabileceksiniz..
 • Birkaç farklı beceriyi test etmek istiyorsun. Belki de yazma veya çeviri, grafik tasarım veya programlamaya odaklanmak isteyip istemediğinizi bilmiyorsunuzdur. Freelancer.com, diğer tüm freelancer platformlarından daha fazla kategoride daha fazla iş sunuyor.
 • Hâlâ serbest çalışma konusunda emin değilsiniz, ve kullanımı ücretsiz ve kullanıcı dostu bir platformda denemek istiyorum.

Upwork – Birçok Kaliteli Müşteri

3-En-Serbest-Web-için-Öğrenci-image5

Upwork muhtemelen bu listedeki en ciddi platform. Birçok serbest çalışan, bunu kendilerini desteklemek veya gelirlerini desteklemek için bir araç olarak kullanır. Öğrenciler için, bu büyük platformu seçmek için birçok harika neden var.

Özellikleri

 • Seçici Tarama Süreci. Upwork’te bir profil oluşturmadan önce onaylamanız gerekir. Bu, işler için aynı beceri seti teklifine sahip çok fazla freelancer olmamasını sağlar. Bu rekabeti önemli ölçüde sınırlasa da, ilk kez kabul etmek zor olabilir.
 • Freelancer “Rozetler” kazanın: Upwork, söz verenlere ve sürekli olumlu geribildirim alanlara “Yükselen Yetenek” veya “En Yüksek Puanlı” rozetler vererek serbest çalışanların başlamasına ve platformda ivme kazanmasına yardımcı olur. Bu, kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olabilir.
 • İyi Tasarlanmış Filtreler: Bu platform, deneyim düzeyi, proje uzunluğu, ihtiyaç duyulan saatler, teklif sayısı vb. Gibi belirli parametreleri belirterek iş aramanızı daraltmanızı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Bu, yalnızca uygun projeler için başvurmanızı sağlamanın harika bir yoludur programınıza.

3-En-Serbest-Web-için-Öğrenci-Image6

Artıları

 • Daha Az Rekabet: Upwork’ün tarama süreci sayesinde diğer platformlardan daha az rekabet var.
 • Müsaitlik Durumunuzu Ayarlayın: Tam sınıf bir yük ile, haftada sadece birkaç saat serbest çalışabilirsiniz. Upwork, kullanılabilirliğinizi ayarlamanızı ve farklı iş fırsatları için zaman taahhüdünü görüntülemenizi kolaylaştırır.
 •  Tüm Deneyim Düzeyleri için Çalışın: İster alanınızda uzman olun ister yeni başlayın, bu platformda yeteneklerinize uygun projeler var.
 • İyi Para Kazanma Potansiyeli: Yeterli miktarda olumlu geri bildirim kazandıktan ve güvenilir bir freelancer olarak itibar kazandığınızda, bu platformda yüksek bir ücret almak tamamen mümkündür.
 • Yüksek Kaliteli İş ve Müşteriler: Upwork, diğer serbest çalışan platformlardan daha ciddi müşteriler çekiyor gibi görünüyor, bu da makul oranlarda daha kaliteli işler anlamına geliyor.

Eksileri

 • En Ucuz Platform Değil: Bu platformdaki ücret yapısı yüksek (toplam kazançlarınızın% 20’si) başlar, ancak aynı müşteriyle çalışmaya devam ederseniz zamanla azalır.
 • Kabul Etmek Zor: Becerilerinize ve mevcut ilgili işe bağlı olarak, Upwork uygulamasının başvurunuzu reddedmesi mümkündür. Bu olursa, birkaç hafta bekleyin, profilinizi değiştirin ve tekrar deneyin.
 • Önemli Zaman Taahhüdü: Bazen müşteriler doğrudan size iş sunarken, çoğu serbest çalışanın projeleri kazanmak için kaliteli teklifler hazırlamak için önemli miktarda zaman harcaması gerekir. Zaten tam bir iş yükünü dengeleyen öğrenciler için bu zor olabilir.

Upwork If Seçin…

 • Profesyonel alanınızda zaten iyi bir deneyime sahipsiniz. Hangi becerilere odaklanmak istediğinizden emin değilseniz veya yeni bir portföy oluşturmaya başlıyorsanız, bu listedeki başka bir seçenek için daha uygun olabilirsiniz
 • Uzun vadeli müşteri ilişkileri arıyorsunuz. Platform ücretleri yüksek, ancak aynı müşteriyle para kazanmaya devam ettikçe düşüyorlar
 • Zaman taahhüdü yapabilirsiniz. Upwork’te bir iş kazanmak için güçlü ve kişiselleştirilmiş teklifler hazırlamaya hazır olmanız gerekir. Bu zaman ve çaba gerektirir, ancak genellikle uzun vadede buna değer.

Sonuç

Başka serbest çalışma platformları olsa da, bu üçü ortalama bir öğrenci için ekstra para kazanmak isteyen açık ara en iyi seçenektir..

Henüz herhangi bir profesyonel yeteneğiniz yoksa, ancak sunabileceğiniz başka pazarlanabilir yetenekleriniz varsa, Fiverr ile gidin. Bu aynı zamanda biraz ekstra para kazanırken eğlenmek için mükemmel bir fırsat.

Seçtiğiniz alanda daha fazla deneyim kazanmaya çalışıyorsanız Freelancer.com ile gidin. Tüm beceri seviyeleri ve çok çeşitli endüstriler için birçok iş mevcuttur.

Alanınızda zaten yetenekli iseniz ve mezun olmadan önce daha fazla itibar kazanmak istiyorsanız, Upwork ile devam edin. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler bu platforma güveniyor, bu da genellikle daha kaliteli işlere sahip olduğu anlamına geliyor..

Kim olduğunuzdan, ne okuduğunuzdan ya da ne kadar boş zamanınız olduğundan bağımsız olarak, sizin için çalışabilecek bir serbest çalışma platformu vardır. Serbest çalışan olmak için nihai kılavuzumuza göz atın. Bu farklı platformlarda serbest çalışan olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Fiverr, Freelancer.com ve Upwork için uzman incelemelerimize göz atın..

SATICIÖğrenciler İçin En İyi Özellikler
fiverr
 • Başka bir yerde fazla iş deneyimi olmayan benzersiz yetenekli öğrenciler için mükemmel
 • Müşteriler size pasif bir şekilde geliyor ve bu, düzenli olarak teklif veya teklif hazırlamak ve sunmak için zamanları olmayan öğrenciler için iyi bir seçenek haline getiriyor
Freelancer.com
 • Herkes bir profil oluşturabilir, bu da öğrencilerin biraz deneyim kazanması, adını oraya koyması ve bir portföy oluşturması için harika bir yer haline getirebilir.
 • Bu kadar çok fırsatla, serbest meslek sahibi olarak işe başlarken ilk işinizi bulmak kolaydır
oDesk
 • Zaten yetenekli ve daha ciddi bir pazar arayan öğrenciler için mükemmel bir yer
 • Proje teklifleri hazırlamak ve sunmak için zamanı olanlar için iyi

Kaynaklar:

https://forum.fiverr.com/t/i-want-to-know-about-fiverr-fees/195595/3 ve
https://www.fiverr.com/terms_of_service (Buna% 20 ücret yerine% 80 gelir diyorlar)
https://www.freelancer.com/services/
https://support.upwork.com/hc/en-us/articles/211062538-Freelancer-Service-Fees?flash_digest=3efbe2af42b5a1ec75f21e2306d5a11c60ae3bd4

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map