2020 Restoranları için En İyi 6 (Gerçekten Ücretsiz) Web Sitesi Oluşturucuları

Bir restoran işletiyorsanız, bunun bir mücadele olabileceğini biliyorsunuz. Kadar Restoranların% 75’i işin ilk beş yılında başarısız oluyor. Bu nedenle, mümkün olduğunca erken bir müşteri tabanı oluşturmanız ve müşterilerinize başka hiçbir yerde bulamayacakları katma değerli hizmetler sunmanız çok önemlidir..


Bir restoran web sitesi, yalnızca işletmenizin reklamını yapmakla kalmaz, aynı zamanda sipariş ve rezervasyonlar oluştururken de harika bir araçtır. Restoran web sitenizi oluşturmak için en iyi web sitesi oluşturucularından birini kullanarak müşterilerin işletmenizi bulmasına, menünüz hakkında bilgi edinmesine ve hatta çevrimiçi sipariş vermesine veya rezervasyon yapmasına izin vermiş olursunuz..

Wix

Wix için sayısız çevrimiçi ve TV reklamı gördünüz, ancak restoranınızı çevrimiçi hale getirmenize yardımcı olacak çok çeşitli araçlara sahip olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Onun kapsamlı şablon kütüphanesi çeşitli restoran şablonlarına sahiptir mobil cihazlar için optimize edilmiş ve ShoutOut e-posta pazarlaması ve Google Analytics.

Wix’in Uygulama Pazarı aşağıdakiler de dahil olmak üzere restorancılar için yararlı çeşitli araçlar içerir:

 • Restaurant Sosyal Bar
 • Online Kartvizit
 • Wix Restoran Menüleri
 • İşletmeye Açık

Restoran şablonlarından ve yardımcı uygulamalardan daha iyi olan nedir? Nasıl bir tam restoran sistemi? Wix teklifleri Menünüzü yayınlayabileceğiniz, çevrimiçi rezervasyon ve sipariş alabileceğiniz ve hatta ödeme alabileceğiniz hepsi bir arada bir restoran sistemi olan Wix Restaurants. Tam bir paketlenmiş kurulum arayanlar için, burası başlamak için harika bir yerdir.

Tam restoran sistemini istiyorsanız, Sınırsız veya VIP ile gitmek zorundasınız. Yalnızca menünüzü çevrimiçi hale getirmek istiyorsanız, Combo planı en iyisidir, çünkü Etki Alanına Bağlan planı rezervasyon yaptırmanıza izin vermez ve Wix Restoranlarının Pro Menü Oluşturucu özelliklerini de sağlamaz.

Restoranlar için Wix kullanmanın tek dezavantajı, şablonlardaki tasarımlar ve değişiklik seçenekleriyle sınırlı olmanızdır. Wix, CSS’yi düzenleyerek veya üçüncü taraf uygulamaları ve widget’ları ekleyerek web sitelerinin derinlemesine düzenlenmesine izin vermez. Bahsedilen, Wix komisyon almıyor siparişleri çevrimiçi olarak kabul etmenize izin vererek, diğer web siteleri üzerinden size para kazandırır.

2020 Restoranları için En İyi 6 (Gerçekten Ücretsiz) Web Sitesi Oluşturucuları

Site123

Site123, restoran web sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Wix gibi, 20’den fazla restoran şablonu seçimi yararlı özellikleri bir sürü ile. Ayrıca, Site123 aşağıdaki iki standart özelliği sağlar:

 • Restoran menüsü
 • Restoran Rezervasyonları

Restoran Menüsü, tüm menülerinizi çalışma saatleri ve daha fazlası ile çevrimiçi yapmanıza olanak tanır. Site123, onu nasıl kullanacağınızı gösteren eksiksiz bir öğretici web sayfası sunar.

Restoran Rezervasyon özelliği müşterilerinizin rezervasyon yapmasına ve masa kenarlarını ayarlamasına olanak tanır. Rezervasyonlar için bir ek süre ayarlayabilir ve rezervasyonları otomatik olarak onaylama olanağı sunabilirsiniz.

Site123 ile giderseniz, bir restoran web sitesi kurmanın avantajlarından yararlanmak için Premium’u kullanmanız gerekir. Site123’ün ana dezavantajı, diğer web sitelerine kıyasla daha az şablon. Bununla birlikte, mevcut özelliklerle birlikte düşük fiyatlandırma, bütçelerini bozmadan web varlığına ihtiyaç duyanlar için mükemmel olabilir.

WordPress.com

Bu listedeki tüm inşaatçılardan, restoran web sitenizi tasarlamak için daha iyi seçenekler WordPress ile. Bu platform en kapsamlı ücretsiz ve premium şablon seçenekleri herhangi bir web oluşturucunun, yalnızca bu listede değil.

Ayrıca, WordPress’in hayal edebileceğiniz her tür özellik için eklentileri vardır. Menünüzü göndermek, çevrimiçi siparişleri kabul etmek, rezervasyon yaptırmak veya faturanızı çevrimiçi ödemek istiyorsanız, WordPress’in bu özellikleri ekleme seçenekleri vardır.

Premium planla gidebilirken, İşletme tüm özelliklerin kilidini açars ve web sitenize özel eklentiler ve temalar yüklemenizi sağlar.

WordPress’in ana dezavantajı, bu listedeki diğerleri gibi bir sürükle ve bırak üreticisi değil. Yeni başlayanlar için bir öğrenme eğrisi var, ancak web tasarım deneyimine sahip olanlar veya işlerinin büyümesine yardımcı olmak için daha fazla öğrenmeyi düşünmeyenler için bu iyi bir seçim olabilir.

Weebly

Weebly, size restoran web siteleri oluşturmak için basit bir çözüm sunar ve normalde şablonlar da dahil olmak üzere tüm özellikleri incelerken, bunun yerine Weebly’nin Uygulama Merkezlerindeki mevcut uygulamalarına daha fazla odaklanacağım.

Uygulama Merkezi, restoranınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve ücretli araç sunar. Bir restoran şablonu seçtikten sonra, aşağıdakileri içeren uygulamaları arayabilirsiniz:

 • OpenMenu
 • OpenMenu Fırsatları
 • Menü
 • Restoran Sistemi

Web sitesindeki uygulamalardan, bir tane seçmek zorunda olsaydım, Restoran Sistemi. Aşağıdaki özelliklerin tümünü sunar:

 • Çevrimiçi menünüzü oluşturun
 • Çevrimiçi rezervasyonları kabul et
 • Online sipariş kabul et

Bu kurulumun en iyi yanı, % 0 komisyon (uygulama için). Yine de Weebly’nin ödeme sistemi üzerinden bir işlem ücreti ödeyebilirsiniz. ancak, İş planı ile giderseniz, komisyon almazsınız. Açıkçası, sadece birkaç çevrimiçi siparişle iş planının bir yılı için ödeme yapabilirsiniz.

Weebly’yi seçmenin tek dezavantajı, müşteri girişleri veya sipariş geçmişi gibi belirli özellikler sunmamasıdır, böylece otomatik bağlılık programları gibi şeyleri gerçekten yapamazsınız. Aksi takdirde, bu eksiksiz bir restoran çözümü kurmak için başka bir güvenilir seçenektir.

2020 Restoranları için En İyi 6 (Gerçekten Ücretsiz) Web Sitesi Oluşturucuları

SimpleSite

SimpleSite basit web siteleri oluşturmak için mükemmel, ancak bunun dezavantajı, diğer sağlayıcıların sağlamlığına sahip olmamasıdır. Örneğin, SimpleSite birkaç “restoran şablonu” sunarken, diğer web sitesi oluşturucularıyla aynı gelişmiş özellikleri sağlamaz.

benÖrneğin, bir menü ayarlamak istiyorsanız, manuel olarak ayarlamanız gerekir basit tablolar veya listeler kullanarak bir blog yayını yapacağınız gibi. Ayrıca, çevrimiçi sipariş veya rezervasyon alma seçenekleriniz yok.

Bununla birlikte, bir restoran web sitesi yapmak için E-ticaret planını uygun bir şekilde kullanabileceğinizi ve ürünlerinizi menü stili kategorilerinde kurabileceğinizi söyledi. Biraz daha fazla iş ister, ancak teknik olarak çevrimiçi sipariş için ayarlayabilirsiniz.

Restoranınız için bir web mağazası oluşturmak istiyorsanız, mağazayı çevrimiçi duruma getirmek için ihtiyacınız olan özellikleri sunduğu için E-ticaret planını seçin.

Dürüst olmak gerekirse, listelenen sağlayıcılardan, SimpleSite muhtemelen bir restoran web sitesi yapmak için en az uygundur. Bu listedeki diğerlerinin sağladığı özelliklerden yoksundur ve şablonları muhtemelen grubun en az ilham kaynağıdır.

Jimdo

Bu listedeki diğer birçok web sitesi üreticisiyle karşılaştırıldığında Jimdo, en az özellik sunuyor. Jimdo ile otomatik restoran araçları veya menü oluşturucuları bulamayacaksınız. Ne sunuyor kendi araçları ekleme yeteneği ile web sitenizi oluşturmak için basit bir yoludur.

Diğer geliştiricilerin bazılarıyla oluşturmanın bir dezavantajı, kendi widget’larınızı veya uygulamalarınızı gömme seçeneğinizin olmamasıdır. Aksine, Jimdo, web sitesi tasarım öğelerini kullanarak kodunuzu ve widget’larınızı gömmenize olanak tanır.

Önceden yapılandırılmış şablonlar sunmanın yanı sıra, Jimdo, PDF menüleri ve daha fazlası gibi öğelerin nasıl ekleneceği de dahil olmak üzere kendi restoran web sitenizi nasıl oluşturacağınız konusunda bir eğitim sunar.. Jimdo ile giderseniz, İş planı yeterlidir. SEO ile ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, yeni sürüme geçmek isteyebilirsiniz.

Jimdo, bir restoran web sitesi oluşturmak isteyenler için daha uygundur, ancak yalnızca Wix veya Weebly gibi web oluşturucularının tasarım öğeleriyle sınırlı olmak istemez.

Harika Bir Restoran Web Sitesi ile Restoranınızı Başarılı Hale Getirin

Başarılı bir restoran işletmenin anahtarı nedir? Elbette istikrarlı bir müşteri akışı. Çarpıcı bir menü sunmak harika bir başlangıç ​​olsa da, müşteriler uygun bir yemek deneyimi ister ve bu harika bir web sitesi ile başlayabilir.

Yukarıdaki web sitesi üreticilerinden birini kullanarak bir restoran web sitesi oluşturduğunuzda, müşterilerin işletmenizi bulmasını ve tam menünüzle iştahlarını uyandırın. Onları bağladıktan sonra, çevrimiçi rezervasyonlarla veya çevrimiçi siparişle anlaşmayı imzalayın. Restoranınızı çevrimiçi olarak erişilebilir hale getirerek, yemek deneyimini müşterileriniz için daha uygun hale getireceksiniz ve bu da onları mutlu düzenli programlara dönüştürecektir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me