13 Podcast Tüm Küçük İşletme Sahiplerinin Dinlemesi Gereken (GÜNCELLENDİ)

İnternet, bilgi paylaşımını birkaç düğmeye basmak kadar kolay hale getirdi. Podcast’ler sayesinde, bir kişinin işletme derecesi alması için tek gereken hızlı yükleme / indirme değişimi. Kağıt değil, bilgi; ve önemli olan da bu.


Küçük işletmelerle ilgili sayısız sesli bölüm çevrimiçi olarak mevcuttur. Belirli bir iş gereksiniminiz için doğru olanı bulmanın çok zor olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, küçük işletme sahipleri için en iyi 10 podcast’in bir listesini oluşturduk. Bu listede herkes için bir podcast var.

Küçük İşletme Sahipleri Neden Dinlemeli

Podcast’ler, girişimcilik sürecinin herhangi bir aşamasında küçük işletme sahipleri için harika bir araçtır. İster bir fikir tohumunuz olsun, ister büyüyen, köklü bir iş için yaratıcı yeni çözümler arıyor olun, bir podcast dinlemek bir girişimciye başarının üç temel unsurunu sunar:

 • Bağ: Özellikle günümüzün dijital çağında, herhangi bir işin başarısı için bağlantı esastır. Sadece müşterilere değil, diğer işletme sahiplerine de bağlanın. Podcast’ler başarı, başarısızlık ve en önemlisi kaynakları düzenli olarak paylaşmak için bir araçtır..
 • İlham: Başarılı bir iş yürütseniz bile, bazen ilham almanız gerekir. Belki yeni bir ürün iyi satmıyor veya kâr normalden daha düşük. Bu listede sizi yeni bir yaklaşım denemeye motive edecek bir podcast var, eminiz.
 • Çözümler: Yakın olabilir, ama ilham bir çözüm değildir. Endişelenmeyin, iş podcast’leri de bunlara sahip olacak. Bazen neredeyse her girişimcinin bir sorunu çözmek veya bir ihtiyacı karşılamak için atabileceği eyleme geçirilebilir adımlar vardır. Örneğin, dijital ödeme seçeneklerini mağazanıza uygulamak için ilham almanıza gerek yoktur, ancak bunu yapmak için en iyi ürünleri bilmeniz gerekebilir.

Hemen hemen her küçük işletme sahibine bağlanmaya ve ilham vermeye yardımcı olmak için bu listede bir podcast olduğundan eminiz. Dinlemeye başlamadan önce bile bilmediğiniz bir sorunun çözümünü bile bulabilirsiniz.

Küçük İşletme Podcast 01

Ateş Girişimcisi

Host: John Lee Dumas

twitter: @JohnLeeDumas

Ortalama podcast uzunluğu: 45 dk

Podcast’i burada bulabilirsiniz: https://www.eofire.com/podcast/

John Lee Dumas ile iş başarınızı haftada iki kez ısıtın. Ateş Girişimcisi Pazartesi ve Perşembe günleri serbest bırakıldı. Pazartesi günü, başarılı bir işletme sahibi ile bir röportaj yer alıyor. Geçmiş Mülakatlar arasında Barbara Cocoran, Tony Robbins ve Tim Ferris var.

Her görüşmeci, Dumas’la konuşmaları sırasında paylaşımla birlikte üç iş hikayesini paylaşır:

 • En büyük başarısızlıkları
 • En unutulmaz “aha” anları
 • Yeni başlayan girişimcilere yardımcı olmak için bildikleri en iyi kaynaklar

Perşembe günleri Q gibi daha genel içeriklere ayrılmıştır&Gelir ve gelir raporları. Entrepreneur on Fire web sitesinde podcast’in yanı sıra bölümle ilgili kaynaklar ve dinleyicinin içerikten en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için zaman damgaları bulunmaktadır. Bu, iş podcastleri dünyasında bir kaçıramaz. SEO’da uzmanlaşma, Facebook’ta erkeklik ve güvenilirlik, bir ekip oluşturma ve çok daha fazlası gibi konularda bugüne kadar 2000’den fazla bölüm var!

Mixergy

Host: Andrew Warner

twitter: @Mixergy

Ortalama podcast uzunluğu: 30-45 dakika

Podcast’i burada bulun: https://mixergy.com/interviews/

Girişimci Ateş gibi, Mixergy da işletme sahipleriyle görüşmeye odaklanmıştır, çünkü girişimci bilgi toplamanın en iyi yollarından biri diğerlerinden öğrenmektir. Amazon’da satış yapmak ve işletmenizi başka bir platformda oluşturmak gibi konularda vaka çalışmaları vardır. Daha genel yeni bölümler zamanlamaya, kurucu ilişkide gezinmeye ve fırsat ve nerede bulacağınıza genel bakış.

Mixergy, gelecekteki girişimcilerin başlaması için harika bir yerdir. Podcast ile birlikte kurslar dahildir. Ürününüzü bir ünlü tarafından başarılı bir şekilde nasıl onaylayacağınızı öğrenmek ister misiniz? Bir günde daha fazlasını başarmanıza yardımcı olacak eyleme geçirilebilir adımlara mı ihtiyacınız var? Aşağıdakileri oluşturmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Eğer öyleyse, Mixergy kursları tam size göre.

Youpreneur FM

Host: Chris Ducker

twitter: @ChrisDucker

Ortalama podcast uzunluğu: 15-35 dakika

Podcast’i burada bulabilirsiniz: https://youpreneur.com/podcast/

Adından da anlaşılacağı gibi, Youpreneur FM tamamen kişisel markalaşma ile ilgilidir. Sosyal medya, konsepti hepimizle alakalı hale getirdi, ancak yalnızca birkaç kişi kişisel markalarının tüm potansiyelini görüyor ve kişisel bir iş oluşturmak için sonuna kadar takip ediyor. En çok satan yazar ve girişimci Chris Drucker, günlükten marka verimliliğini destekleyecek şekilde doğru ekibi oluşturmaya kadar başarılı bir kişisel marka yaratmanın tüm yönlerini kapsar.

Dikkatimizi çeken bölümlerden bazıları, etkinliklerde verimliliği en üst düzeye çıkarmayı, sanal asistanların etkisini ve büyük hedefleri kırmanın önemini tartıştı. Bölümlerin çoğu yaklaşık 30 dakika veya daha azdır, bu nedenle tüm tavsiyelerin sindirimi kolaydır ve mükemmel bir öğle yemeği arkadaşıdır..

İçine Giren Girişimci

Host: Beth Buelow

twitter: @IntrovertCoach

Ortalama podcast uzunluğu: 15-30 dakika

Podcast’i burada bulabilirsiniz: http://theintrovertentrepreneur.com/category/podcast/

İş dünyası sadece dışadönüklükler için değil, en azından iş koçu Beth Buelow’un yardım edebileceği durumlarda değil. İntroverlerin girişimcilikte başarılı olmasına yardımcı olmak için tamamen kişisel ve profesyonel bir geliştirme şirketi kurdu. Introvert Entrepreneur podcast’i, Buelow şampiyonları gibi, gözle tanışmaktan daha fazlası.

Bazı bölümlerde incelenen geleneksel iş konuları vardır. İçe dönük liderler, akıllı marka bilinci oluşturma ve müşterinin gizli dilini öğrenme üzerine tartışmalar var. Ancak, Buelow’un her gün mutluluğu bulmanın basit yolları hakkında bir blog yazısı okuduğu daha kişisel “blog yayınları” da var; çatışma çözme üzerine tartışmalar var ve neden “Sırada ne var” sorusunun neden her zaman en iyi yaklaşım olmadığını gösteren bir bölüm bile var. Bu podcast, işletme sahiplerini bazen kendilerini incelemeye zorlarken, işlerinin başarılı olmasına yardımcı olacak stratejiler sunarak içten içe bir yaklaşım benimser..

Küçük İşletme Trendleri: Bire Bir Mülakatlar

Host: Brent Leary

twitter: @Smallbiztrends

Ortalama podcast uzunluğu: 15 dakika

Podcast’i burada bulabilirsiniz: https://itunes.apple.com/us/podcast/one-on-one-interviews/id1023250761?mt=2

Bu listedeki podcast’lerin tümü olmasa da birçoğu, birebir görüşmeler içeriyor. Ancak, Küçük İşletme Trendlerinin kısa ve tatlı kalmasını seviyoruz ve küçük işletme sahipleriyle ve daha büyük şirketlerin liderleriyle olan görüşmeleri de içeriyoruz. Önceki görüşmeler Microsoft Christi Olson, Yelp Darnell Holloway ve Molly Q. Ford for Salesforce.

Destek Seksi

Host: Elayne Fluker

twitter: @SupportisSexy

Ortalama podcast uzunluğu: 45 dakika-1 saat

Podcast’i burada bulabilirsiniz: http://elaynefluker.com/podcast/

Kadınlar bugünün medya ortamında seslerini daha sık kullanıyor ve duyulduklarından emin olmak için yeterince yüksek sesle konuşuyorlar. Bu iş dünyasında da geçerlidir. Support Is Sexy, kadınlar tarafından kadınlar için bir podcast’tir. Medya girişimcisi Elayne Fluker, haftada beş kadın girişimciyle, yolculuklarının, tavsiyelerinin ve kaynaklarının kadın dinleyicilere girişimci hedeflerine ulaşmaları için ilham vereceğini umarak konuşuyor. Bu yazı yazıldığı sırada tartışılan son beş konu şunları içeriyordu:

 • Çocuklarda girişimci ruhu desteklemek
 • Yapay zeka ve finansal geleceğinize yatırım
 • Bir iktidar yerinden müzakere
 • Değer verdiğiniz şeyi güvenle şarj etme
 • Bir aksilikten sonra ilerlemek

Konu aralığı, her bölüm uzunluğu gibi geniş. Ama bu kötü bir şey değil. Kız patronların çeşitli çıkarları vardır. Kadınsanız ve küçük bir işletmeniz varsa, hatta sadece büyük bir fikriniz varsa, size yardımcı olacak bir bölüm var.

Koli Bantı Pazarlama Podcast

Host: John Jantsch

twitter: @Koli Bandı

Ortalama podcast uzunluğu: 20 dk

Podcast’i burada bulabilirsiniz: https://ducttapemarketing.com/about/duct-tape-marketing-podcast/

Duct Take Marketing’in kurucusu ve danışmanı John Jantsch, geniş pazarlama bilgisini dinleyicileriyle paylaştığı haftalık Duct Tape Marketing Podcast’i yarattı. Podcast, her iyi küçük işletme podcast’i gibi röportajları, tavsiyeleri ve kaynakları içerir. Ancak bazı genel girişimci kavramları tartışılırken, bu podcast neredeyse tamamen bir işletme pazarlamayı içeren konulara bakar. Son bölümler, küçük işletme sahiplerinin sesli arama hakkında ne bilmeleri gerektiğini, 2018’de pazarlama için sosyal medyayı kullanmalarını ve yerel işletmelerin çevrimiçi olarak bulunmaları için ipuçlarını tartıştı.

TWIST

Host:  John Calacanis

twitter: @TWistartups

Ortalama podcast uzunluğu: 1-1.5 saat

Podcast’i burada bulabilirsiniz: https://itunes.apple.com/us/podcast/this-week-in-startups-audio/id315114957?mt=2

TWIST veya “Startups’ta Bu Hafta” tamamen web ile ilgili. John Calacanis ve konuk uzmanlar, web tabanlı bir şirkete sahip olmanın iyi, kötü ve çirkin yönlerini tartışmak için haftalık olarak otururlar. Ayrıca o hafta teknoloji dünyasındaki güncel olayları tartışıyorlar. İlham ve tavsiye faydalıdır, ama haberler de öyle. Küçük işletme sahiplerinin özellikle internette olup bitenlere dikkat etmesi gerekir. Seni bu gün yapabilir ya da kırabilir.

Pazarlama Okulu

Host: Neil Patel ve Eric Siu

twitter: @NeilPatel & @EricoSui

Ortalama podcast uzunluğu: 5 dakika

Podcast’i burada bulun: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketing-school-neil-patel/id1138869817?mt=2

Yolculuklar, ilhamlar ve tavsiyeler hakkında çok konuşuyoruz. Bunlar bazı insanlar için büyük motivasyon kaynağı. Ancak genellikle belirli sonraki adımlara açık bir yol sağlamaz veya en azından hızlı bir şekilde sağlamazlar. Neil Patel ve Eric Siu bunu değiştiriyor. Gününüzden beş dakika ayırmaya istekli iseniz, her gün size ne yapmanız gerektiğini söyleyeceklerdir. Sadece beş dakika içinde belirli bir hedefe ulaşmak için eyleme geçirilebilir adımlar sağlarlar. İşte ele aldıkları en son beş konu:

 • Zengin insanların size yanıt vermesini sağlama
 • Neden kitap okumamalısınız (İpucu: Bunun yerine işletmeniz için harekete geçiyor olabilirsiniz.)
 • SEO olmadan Google’da daha yüksek sıralama
 • Milyon dolarlık bir iş kurmanın temelleri
 • Milyar dolarlık bir şirket nasıl “pazar dışı”

Hikaye İşi

Host: Park Howell

twitter: @Businessofstory

Ortalama podcast uzunluğu: 1 sa.

Podcast’i burada bulabilirsiniz: https://businessofstory.com/storytelling-podcast/

Diğer insanların ticari marka öykülerini dinlemek faydalıdır. Ancak, markanızın müşteri çekmek için bir tanesine ihtiyaç duyduğu gerçeğini gözden kaçırmayın. Bir marka hikayesi pazarlamanın en önemli unsurlarından biridir. Bu nedenle reklam profesyonelleri Park Howell Hikayenin İşini başlattı.

Howell her hafta farklı reklam uzmanlarıyla, yazarlarla, girişimcilerle ve diğer yaratıcılarla marka hikaye anlatımı hakkında konuşuyor. Bunlar danışmak garip insanlar gibi görünebilir ve işlerle ilgili garip bir konu, ama değil. Doğru hikaye ile ürününüzü herkese satabilirsiniz ve Howell bunu bilir. Son konular arasında uzun biçimli hikaye tabanlı reklamlar, marka hikayenizde enerji ve eğlence bulma ve marka öykünüzü öne çıkarmak için.

Yeniden Başlat Podcast

Host: Jerry Colonna

twitter: @JerryColonna

Ortalama podcast uzunluğu: 1 sa.

Podcast’i burada bulun: https://podcasts.apple.com/us/podcast/the-reboot-podcast/id918963927?mt=2

Reboot Podcast, girişimcilerin bir iş yürütmenin psikolojik etkilerini tanımasına ve ele almasına yardımcı olmaya odaklanır. Çünkü işin üzerine biraz daha az, zihnin durumunu nasıl etkilediğine biraz daha fazla odaklanmak girişimcilerin daha üretken olmalarına yardımcı olur. Etkili bir patron mutlu bir patron. Son beş bölümün konuları şunlardır:

 • Nazik ve açık bir şekilde yaşamak
 • Dürüstlükle yaşamak ve liderlik etmek
 • Imposter sendromu & yanma
 • Bırakın ya da anları yapıştırın
 • Korku ve cesaretin Roshi Joan Halifax ile buluştuğu yer

Çevrimiçi Pazarlama Kolaylaştı

Host: Amy Porterfield

twitter: @AmyPorterfield

Ortalama podcast uzunluğu: 30 dakika-1 saat

Podcast’i burada bulun: https://podcasts.apple.com/us/podcast/online-marketing-made-easy/id594703545?mt=2

Bugün bir işletme yürütüyorsanız, çevrimiçi bir varlık şarttır. Ancak, nadiren güncellenen bir web sitesi artık çalışmaz. Bu podcast’te, çevrimiçi pazarlama stratejisti Amy Porterfield, çevrimiçi bir işe nasıl başlayacağınız, e-posta listelerinize abone sayısını nasıl artıracağınız, içerik oluşturma eğitimi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çevrimiçi pazarlama ile ilgili her şeyi kapsar. Her bölüm, dinleyiciyi çevrimiçi işlerini büyütmeye yardımcı olması için bir sonraki işlemi yapmaya teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır..

Yan Acele Gösterisi

Host: Nick Loper

twitter: @Nloper

Ortalama podcast uzunluğu: 45 dakika

Podcast’i burada bulun: https://www.sidehustlenation.com/side-hustle-show/

Yarı zamanlı veya yarı zamanlı işletme sahiplerinin The Side Hustle Show’a göz atmaları gerekiyor. Dokuzdan beşe kadar basılı tutarak bir iş yapabilirsiniz ve Nick Loper’ın podcast’i size nasıl yapılacağını söyleyecektir. Bir fikrin yok mu? Sorun değil, o ve konukları size biraz verecek. Bir fikriniz var ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Sizi nasıl başlatacağınızla ilgili harekete geçirici ipuçlarıyla kapladı. Küçük adımlar büyük kârlara ve bir gün tam zamanlı bir işletmeye yol açabilir. Ama ilk adım başlamak.

Bunları Podcast Rotasyonunuza ekleyin

Atılacak harekete geçirici adımlara, kadınları destekleyen bir kadın ağına, küçük işletmenizi başlatmak ve / veya sürdürmek için motivasyon veya pazarlama tavsiyesine ihtiyacınız olursa olsun, bu listede sizin için bir podcast var. Her iş aynı değil, aynı zamanda işletmeyi yürüten her insan aynı olmadığı için çeşitli podcast’ler sunduk. Biri sizinle bağlantı kurmuyorsa, başka birini deneyin. Ve unutmayın, bir podcast’i cevaplar için değil fikirler için kullanabileceğiniz sabit bir araç olarak düşünün. Outro kaybolduğunda kalkın ve iş hayallerinizi gerçeğe daha yakın hale getirmek için bir şeyler yapın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me