10 Absolútne najlepšie online nástroje pre spisovateľov v roku 2020

Kto nechce byť lepším spisovateľom?


Či už pracujete na voľnej nohe alebo pracujete interne, existuje neustály tlak na lepšie formulovanie vašich nápadov, zaujatie publika, menšie chyby a samozrejme efektívnejšie využitie času..

Našťastie (alebo nanešťastie?) Existujú asi dve miliardy nástrojov, ktoré všetky sľubujú, že vám pomôžu vylepšiť písanie. Ale ktoré z nich skutočne ovplyvnia? Ktorým sa skutočne oplatí venovať čas a pozornosť – nehovoriac o vašich peniazoch?

Náš tím strávil posledných pár týždňov kladením týchto rovnakých otázok. Zvážili sme každý krok procesu písania – od brainstormingu a písania poznámok po písanie nadpisov a úprav – a otestovali sme si nástroje pre seba..

V závislosti od oblasti vášho písania, ktorú sa snažíte vylepšiť, vás možno zaujíma iba jedna kategória alebo zistíte, že každý nástroj v tomto zozname môže mať veľký význam. V každom prípade odídete lepšieho spisovateľa.

Čo hľadáme v najlepších nástrojoch na písanie

Náš tím autorov testoval desiatky nástrojov, ktoré sa zaoberajú mnohými aspektmi procesu písania. Toto je desať, ktoré urobili rez. Čo majú spoločné:

 • Prístupný: Nápady môžu zasiahnuť kdekoľvek a kedykoľvek. Ako spisovateľ je dôležité, aby ste svoje nápady mohli zachytávať na cestách a ľahko spolupracovať s ostatnými.
 • všestranný: Každý autor má svoj osobný štýl. Naše obľúbené nástroje môžu fungovať rôznymi spôsobmi, takže môžete nájsť to, čo vám najviac vyhovuje.
 • Zadarmo alebo za nízku cenu: Bez ohľadu na to, či práve začínate alebo ste si už sami vytvorili meno, nemusíte platiť veľkú cenu, a to ani za nástroje, ktoré môžu výrazne zmeniť.

# 1: Gramaticky – najlepšie pre korektúry

Či už píšete dni alebo desaťročia, vždy vám môže pomôcť druhá dvojica očí. Popísané ako „asistent písania zdarma“ Grammarly koriguje akýkoľvek druh textu.

Rovnako ako zvýraznenie pravopisných alebo gramatických chýb, Gramaticky vám povie, či ste vynechali slovo alebo používate nesprávny článok.

Ďalšou výhodou je, že je univerzálna – ak vám nezáleží (alebo nemôžete nainštalovať) rozšírenie prehliadača, môžete navštíviť webovú stránku gramatiky a namiesto toho zvoliť samostatnú online kontrolu gramatiky..

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image7

Je to zadarmo?

Gramatická ponuka a základný plán zadarmo, ale môžete prejsť na jeden z prémiových plánov a získať pokročilejšie kontroly interpunkcie, kontextu, gramatiky, slovnej zásoby a štruktúry viet. Po tom, čo bolo povedané, tieto dva poistné plány majú pomerne výraznú mesačnú sadzbu.

# 2: Scapple – Najlepšie pre brainstorming

Najťažšou časťou písania niekedy môže byť snaha pochopiť vaše počiatočné nápady. Scrapple vám pomôže zachytiť všetky vaše myšlienky a vytvoriť medzi nimi vizuálne prepojenia.

Je to skvelé pre vytváranie máp máp a sledovanie vašich myšlienok, zatiaľ čo vy sa oddávate tvorivému tvoreniu nápadov. Flexibilné rozhranie je zvlášť dobré pre vizuálnych mysliteľov a kreatívne typy, ktoré potrebujú trochu pomôcť pri organizovaní a plánovaní.

Najlepšie online nástroje pre spisovateľov-in-2019-image1

Je to zadarmo?

Môžete využiť Scapple zadarmo po dobu 30 „aktívnych“ dní, čo znamená iba dni, kedy ste sa skutočne prihlásili, na rozdiel od 30 kalendárnych dní po registrácii. Potom môžete tento nástroj používať na štandardnú licenciu za veľmi primeraný jednorazový poplatok.

# 3: Evernote – najlepšie na zachytenie nápadov

Aplikácia na zaznamenávanie poznámok Evernote vám stále pomáha zbierať myšlienky a pripravovať sa na písanie. Pomôže vám zachytiť nové nápady aj na cestách prostredníctvom mobilného telefónu..

Kto povedal, že musíte zachytiť svoje myšlienky písomnou formou? Nie Evernote. Táto aplikácia vám umožňuje vkladať obrázky, hlasové poznámky a webové stránky do svojho virtuálneho zošita, aby ste ich mohli bezpečne uschovať. Vďaka týmto funkciám je v porovnaní s niektorými ďalšími aplikáciami na vytváranie poznámok pridanou výhodou.

Môžete tiež synchronizovať svoje poznámky medzi zariadeniami a pristupovať k nim kdekoľvek a všade.

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image2

Je to zadarmo?

Základný program spoločnosti Evernote je bezplatný, ale za malý mesačný poplatok môžete upgradovať na platený program. Ak si nie ste istí, či aktualizovať, môžete vyskúšať Evernote Premium zadarmo po dobu 30 dní.

# 4: CoSchedule Headline Analyzer – Najlepšie pre prvé dojmy

Ako spisovateľ je vašou úlohou vytvárať titulky vhodné pre klikanie, ktoré upútajú pozornosť čitateľov a vyzývajú ich, aby sa dozvedeli viac. Tu prichádza CoSchedule Headline Analyzer.

Stačí zadať nadpis a niekoľko podrobností o vašom článku. Potom kliknite na „Analyzovať teraz“ a na nadpis sa bude hodnotiť na stupnici od 0 do 100 podľa počtu bežných, nezvyčajných, emotívnych a silných slov.

Ak chcete dosiahnuť najvyššie skóre v posledných dvoch kategóriách, pretože čitatelia kliknú, aby si prečítali viac, keď cítia emocionálne spojenie..

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image3

Je to zadarmo?

Áno, ale ak chcete dosiahnuť výsledky, musíte vyplniť niekoľko formulárov a poskytnúť niekoľko podrobností o vás a vašej spoločnosti.

# 5: Hemingway App – najlepšie na vylepšenie písania

Nezáleží na tom, koľkokrát dokážete svoju prácu – každý dobrý autor potrebuje skvelého editora.

Aplikácia online editora Hemingway je obzvlášť užitočná pre autorov so zaneprázdneným obsahom v prísnych časových plánoch – čo do značnej miery znamená pre nás všetkých, stále! Stačí skopírovať a vložiť text do poľa na webovej stránke Hemingway a bude to zdôrazniť bežné chyby, zložité vety a slová, ktoré je možné zameniť za stručnejšie synonymá.

Tento nástroj tiež zabezpečí, že pasívny hlas nezneužívate, a upozorní vás, ak sa niektoré časti textu ťažko čítajú. Celkovo vzaté, aplikácia Hemingway je naozaj neospravedlniteľná.

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image4

Je to zadarmo?

Áno. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu pre stolný počítač pre Windows alebo Mac OS za malú jednorazovú cenu.

# 6: Čítateľné – najlepšie na oslovenie publika

Ako už názov napovedá, čitateľný text urobí … dobre čitateľným.

Čítaním úrovne vzdelania, ktorú by niekto potreboval prečítať pri písaní, vám Readable pomáha písať pre vašu cieľovú skupinu. Jednoducho skopírujte a vložte svoju kópiu do nástroja „Skóre text“, aby ste ju mohli analyzovať za pár sekúnd.

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image5

Je to zadarmo?

Nie, ale máte prístup k bezplatnej skúšobnej verzii. Platené predplatné je nízke mesačné náklady.

# 7: Cliché Finder – najlepšie pre zaistenie toho, aby ste rozumeli

Niektoré štýly písania v skutočnosti vyžadujú klišé a iné frázy, ale mnohé nie. Vaše publikovanie bude lepšie porozumieť medzinárodnému publiku, ak sa vyhnete hovorovým prejavom.

Ak sa vo svojom písaní snažíte vyhnúť nadmernému alebo mätúcemu jazyku, potom by mohol byť váš najlepší priateľ Cliché Finder.

Je to veľmi jednoduché a efektívne použitie. Stačí, ak do poľa zadáte text a kliknete na tlačidlo „Nájsť klišé“. Výsledky sa zobrazia za pár sekúnd a všetky klišé budú zreteľne zobrazené.

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image6

Je to zadarmo?

Áno.

# 8: Dokumenty Google – to najlepšie pre spoluprácu

Aj keď sú aplikácie Microsoft Word a Stránky Apple najpoužívanejšími aplikáciami na písanie na celom svete, služba Dokumenty Google sa rýchlo stáva textovým procesorom typu go-to špeciálne pre autorov obsahu..

prečo? Je to najlepší nástroj na spoluprácu s ostatnými na projekte písania. Okrem toho, že máte prístup k rovnakému dokumentu z rôznych zariadení, môžete si tiež zobraziť zmeny v reálnom čase, keď do dokumentu píšu iní používatelia, a môžete komentovať, čo píšu..

Najlepšie informácie o službe Dokumenty Google? Je integrovaný s Diskom Google, čo znamená, že môžete jednoducho zdieľať dokumenty so svojím tímom.

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image8

Je to zadarmo?

Áno. Budete však musieť zaplatiť, ak chcete neobmedzené úložisko.

# 9: Aplikácia StayFocusd – najlepšie pre prácu na úlohe

Písanie môže byť intenzívne a občas je ľahké stratiť koncentráciu. K dispozícii ako rozšírenie prehliadača Google Chrome, je jednoduchým predpokladom StayFocusd obmedziť množstvo času, ktorý trávite na webových stránkach, ktoré strácajú čas. Pomôže to eliminovať akékoľvek zbytočné rozptýlenie a zvýši vašu produktivitu!

Potrebujete ďalšiu pomoc so zameraním? Vyskúšajte najvýhodnejšie aplikácie pre najlepšiu produktivitu.

Aplikáciu môžete prispôsobiť podľa konkrétnych webových stránok, subdomén, online hier a videí, ktoré spôsobujú vašu neschopnosť sústrediť sa. Po vyčerpaní prideleného času vám bude blokovaný prístup na tieto webové stránky po zvyšok dňa. Jednoduché, ale efektívne?

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image9

Je to zadarmo?

Áno.

# 10: Noisli – najlepšie pre zvýšenie produktivity

Ak sa pri písaní budete snažiť zostať produktívni a odstránenie rozptýlení nestačí, tento nástroj bude veľkou pomocou.

Noisli vám poskytuje šum v pozadí, ktorý vám pomôže zaostriť. Umožňuje vám vytvoriť si vlastné kombinácie zvukov– vo vetre škriabe listy, búrka pred oknom alebo upokojujúce vlny narážajúce na pobrežie. Môže to pomôcť blokovať rušivé zvuky– ako ľudia hovoriaci v okolí alebo deti, ktoré kopajú futbal okolo vášho okna.

Noisli nielenže vytvára príjemné prostredie, ale pracuje predovšetkým tak, že redukuje stres a upokojuje vašu myseľ, aby nakoniec zvýšila vašu kreativitu a rýchlejšie vstúpila do režimu písania..

Najlepšie-Online-Tools-for-spisovateľov-in-2019-image10

Je to zadarmo?

Áno.

Najlepšie online nástroje pre spisovateľov

V tomto odbore sú čas peniaze. Bezplatný nástroj teda v skutočnosti nie je bezplatný, ak vám pri ukladaní textu, písaní alebo úpravách textu ušetrí čas. Preto som sa zamerala na nástroje online spisovateľov, ktoré prinášajú pridanú hodnotu za malú alebo žiadnu cenu.

To znamená, že ak vaše podnikanie bude ďalej rásť, môžete si dovoliť vynaložiť náklady, alebo ak chcete svoje písanie ďalej rozvíjať, zvážte prechod na platenú verziu nástrojov, ktoré pre vás najlepšie fungujú. A ak práve začínate vo svete nezávislých pracovníkov, náš konečný sprievodca vám môže pomôcť.

V každom prípade, pokiaľ ste odhodlaní byť najlepším autorom obsahu a ste ochotní investovať do príslušných nástrojov, nie je dôvod, prečo nebudete mať dlhú a prosperujúcu kariéru..

ZÍSKAJTE ZDARMA GRAMMARLY ÚČET TERAZ

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map