ZOOM Hosting İnceleme 2020 – Overrated mı?

ZOOM BarındırmaZOOM Hosting gayet iyi, ama gayet iyi değil. ZOOM Hosting iyi bir web barındırma olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


ZOOM Hosting 2009 yılından bu yana Filipinler ve ötesine web sitesi barındırma hizmetleri sunmaktadır. Küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet vermek konusunda uzmanlaşırken, bazı web sitelerinin ihtiyaç duyacağı birçok gelişmiş özellikten yoksundurlar.. Kişisel ve küçük işletme web siteleri bu platformda iyi olacak, ancak gelişmiş geliştirici desteğine ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakmanız gerekecek.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

ZOOM Hosting bir paylaşımlı hostingleri için temel özellikler kümesi ve hepsi bu. Planları şunları içerir:

 • Çok sayıda bant genişliği
 • Softaculous otomatik yükleyici
 • Beş veya daha fazla alanı destekler
 • Çoğu planda uzaktan yedekleme
 • PhpMyAdmin’i destekler
 • MagicSpam anti-spam
 • SiteHaven web sitesi oluşturucu

PhpMyAdmin desteği ve MagicSpam anti-spam desteği dışında, katma değerli özellikler için fazla bir teklif sunmazlar. Planlarıyla birlikte ücretsiz SSL sertifikaları veya ücretsiz alan adları bile sağlamazlar.

Şimdi, basit bir web sitesi arıyorsanız veya kullanımı kolay bir web sitesi barındırıcısı arayan bir acemi iseniz, bu düşünebileceğiniz bir sitedir. Onlar teklif WordPress, Joomla, Drupal, Coppermine, Zen Cart ve daha fazlası dahil olmak üzere yüzlerce uygulama içeren Softaculous otomatik yükleyicisiyle birlikte kullanımı kolay SiteHaven web sitesi oluşturucu. Aksi takdirde, dosyalarınızı yüklemek ve web sitenizi oluşturmak için cPanel’i kullanabilirsiniz..

Fiyatlandırma ve Destek

ZOOM Hosting, paylaşılan barındırma için birden fazla seçenek sunar. En popüler planları Business Cloud planları.. Yukarıda listelenen özellikleri, aşağıda özetlenen ölçeklenebilir seçeneklerle sunarlar:

Bulut KısaBulut TemelBulut-ProBulut Biz
Depolama1GB5 GB15 GB25GB
Bant genişliği10GB50GB90GB180GB
E-posta hesapları51030Sınırsız
MySQL Veritabanları51030Sınırsız
Alt alanlar51030Sınırsız
Addon Etki Alanları5710Sınırsız
Veri deposu128MB256MB512MB1024MB

Cloud-Mini ve Cloud-Basic tek etki alanları için yeterlidir, ancak daha fazlası için depolama alanı biraz hafiftir. Cloud-Pro ve Cloud-Biz en iyi seçeneklerinizdir, ancak Cloud-Biz’de daha fazla depolama alanı görmek istiyorum.

Elbette, sınırsız depolama alanı ve bant genişliği istiyorsanız, Sınırsız Bulut Barındırma planlarını tercih edebilirsiniz. Ancak, bunlar bilmeniz gereken ciddi sınırlamalar. Özellikle, planlar yalnızca bir ila beş MySQL veritabanını destekler ve planlardaki RAM eksik. Bu nedenle, Sınırsız planlarını düşünmenizi bile önermiyorum.

Yerine, Enterprise Cloud hosting planlarına bir göz atın. Biraz daha pahalı olsa da, daha iyi özellikler sunuyorlar. İşte hızlı bir döküm:

Corpkapıecommyakınlaştırma
Depolama30GB60GB80GB100GB
Bant genişliği300 GB600GB800GB1TB
E-posta hesaplarıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
SQL VeritabanlarıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Alt alanlarSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Addon Etki AlanlarıSınırsızSınırsızSınırsızSınırsız
Veri deposu1.5GB2GB2.5GB3 GB

Bunlar çok daha iyi planlar ve kapsamlı veritabanı desteği gerektiren işletmeler için mükemmel.

ZOOM Hosting’ler Business Cloud ve Unlimited Cloud planları benzer tekliflerden biraz daha ucuz ortalama bir web barındırma şirketinden, Planlardaki sınırlamalar nedeniyle Sınırsız Bulut ile bile uğraşmazdım. Enterprise Cloud planları daha pahalıdır, ama aynı zamanda işletme düzeyinde barındırma. Shopify, Weebly ve Wix gibi diğer ana bilgisayarlarla karşılaştırıldığında, fiyatlandırma eşit veya biraz daha yüksektir.

Destek ile ilgili, ZOOM Hosting en iyi ihtimalle ortalama destek sunar. Yalnızca telefon, bilet ve çevrimiçi iletişim formu desteği sağlarlar. Canlı sohbet desteği sunmuyorlar. Onların bilgi tabanı da diğer ev sahiplerine göre biraz ortalama.

ZOOM Hosting’in maliyeti nedir? ZOOM Hosting 1 $ ‘dan 100 $’ a kadar planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi ZOOM Hosting planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. ZOOM Hosting daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve ZOOM Hosting’den bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
ZOOM Hosting’in müşteri desteği ne kadar iyi? ZOOM Hosting en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, ZOOM Hosting’in radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

ZOOM Hosting rekabete nasıl uyuyor??

ZOOM Hosting, Python veya Ruby gibi gelişmiş geliştirici desteğine ihtiyaç duymayan çoğu web sitesi için uygundur. Ancak, İş ve Kurumsal planlarla karşılaştırıldığında sınırlamaları olduğundan “Sınırsız” planlardan uzak durun.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • Softaculous otomatik yükleyici
 • Beş veya daha fazla alanı destekler
 • PhpMyAdmin’i destekler
 • Ücretsiz SiteHaven web sitesi oluşturucu içerir

Eksileri

 • RAM ve veritabanlarında sınırsız planlar sınırlıdır
 • Gelişmiş geliştirici özelliklerinin eksikliği
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me