ZNetLive Review 2020 – Bu Gizli Maliyetlere Dikkat!

ZNetLive, dünya çapında bir milyondan fazla müşteriye BT ve bulut bilişim çözümleri sağlayıcısı olan ZNet Technologies Private Limited’in web barındırma şubesidir. Ana şirketleri 2001 yılında kuruldu ve o zamandan beri Hindistan, Dubai ve Singapur’daki ofislerde bulunan 100’den fazla çalışana ulaştı. Sadece web hosting kollarıyla 100.000’den fazla müşteriye hizmet veriyorlar.


ZNetLive

Aslında ZNetLive’daki bir yöneticiyle görüştük ve işte öğrendiklerimiz.

Özellikleri ve Kullanım Kolaylığı

Ana şirketlerinin köklü bir BT ve bulut çözümleri sağlayıcısı olarak uzun yıllara dayanan kaydı göz önüne alındığında, ZNetLive’ın paylaşılan, VPS ve özel barındırma çözümleriyle biraz teknik uzmanlık getirmesi şaşırtıcı değildir. Paylaşılan barındırma planları özelliği:

 • SSD önbellekleme
 • DDoS saldırı koruması
 • Google’ın PageSpeed ​​Mod
 • Plesk Onyx geliştirici paketi ve kontrol paneli
 • RAID 10 disk dizileri
 • Günlük yedekleme ve cron işleri

SSD önbellekleme sunmasına rağmen ZNetLive’ın paylaşılan barındırma müşterilerine SSD depolama alanı sunmadığı için biraz şaşırdım ve hayal kırıklığına uğradım. Bunun yerine, SATA HDD’leri, saygıdeğer ama en iyisi değil. Parlak tarafta, En temel paylaşılan barındırma planlarıyla bile 40 GB depolama ve 150 GB bant genişliği, diğer birçok sağlayıcıda elde edeceğinizden biraz daha fazladır. Paylaşılan hosting planları bir % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi.

VPS çözümlerini kullanmak, bulut bilişim teknik uzmanlığının tüm gücünü ön plana çıkaracak. Beklediğiniz gibi, bu sanal sunucular bir bulut altyapısı, sana bir ölçeklenebilir, yüksek kullanılabilirlikli ve son derece güvenilir ağ. Bunlar tek bir ücretsiz birincil IP adresi, kök erişimi, ücretsiz bir Plesk kontrol paneli, SSD depolama, garantili kaynaklar ve anında sağlama ile birlikte gelir. VPS çözümleri yönetilir, böylece hizmeti kullanmak için fazla teknik uzmanlığa ihtiyaç duymayacak.

Fiyatlandırma ve destek

Fiyatlarını görünce ilk düşüncem “Bu fiyatlarda hosting satmayı nasıl karşılayabiliyorsunuz?” Ancak daha yakından incelendiğinde, ZNetLive’ın sektördeki birçok barındırma sağlayıcısının tipik promosyon numaralarına abone olduğu ortaya çıkıyor. En düşük oranlardan yararlanabilmek için on yıllık bir sözleşme için ödeme yapmanız gerekir – bu, on yıl boyunca tek bir barındırma sağlayıcısına kilitlendiğinizdir. Yani, eğer matematik yaparsan, giriş seviyesi barındırma paketinin on yılını ödemek aslında piyasa ortalamasında üç yıllık bir sözleşmeden daha ucuz, sonuçta değerli olabilir.

Ücretsiz barındırma planları yoktur, ancak Linux paylaşılan barındırma paketleriyle bir dizi freebies sunduklarını iddia ederler. Bu freebies bir Plesk Onyx kontrol paneli, Let’s Encrypt SSL sertifikası ve e-posta spam koruması – Bu arada, tümü varsayılan olarak en saygın web barındırıcılarına dahil edilir. ZNetLive, paketinizi iptal etmeyi ve bir tane için uygun olmayı seçerseniz, bu freebies maliyetinin geri ödemenizden düşüleceğine dair bir feragatname koymaya dikkat eder. Bu notta, onlar 45 günlük para iade garantisi var yanı sıra yedi günlük ücretsiz deneme.

ZNetLive bir 7/24 destek kanalı sayısı, dahil olmak üzere Hindistan sabit hattı ve cep telefonu numarası, e-posta ve canlı sohbet. Canlı sohbetleriyle saniyeler içinde bir aracıya bağlandım ve birkaç dakika içinde bir DNS sorunu çözüldüm, bu yüzden şimdiye kadar gördüğüm daha iyi müşteri destek ekiplerinden birine sahip oldular. Ayrıca bir etkileyici bilgi tabanı ekran görüntüleri, videolar ve beraberindeki metinlerle birlikte yüzlerce makale.

ZNetLive, rekabete nasıl uyuyor??

Sonuçta, ZNetLive Hindistan’dan gelen daha güvenilir web barındırıcılarından biridir ve satın alınabilirliklerine rağmen kaliteden ödün vermiş gibi görünmemektedir. Ancak, ZNetLive çeşitli pazarlama hilelerine yönelir, bu nedenle kullanıcılar paketlerinden herhangi birine karar vermeden önce ince baskıyı dikkatlice okumalıdır..

Artıları

 • Son derece bütçe dostu barındırma planları
 • Sağlam müşteri desteği
 • Ölçeklenebilirlik için kapsamlı barındırma çözümleri
 • Ortalama 45 günden daha iyi para iade garantisi

Eksileri

 • En ucuz fiyatlar için on yıllık sözleşme satın alınması gerekir
 • Hintli olmayan müşteriler için daha yavaş yükleme süreleri
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map