Webfaction Review 2020 – Standartlarımıza Uygun mu?

WebFactionWebFaction, büyük markalar için uygun olmayan küçük bir barındırma şirketidir Hostinger. Büyük hosting şirketleri benzer yapılandırma için daha iyi bir fiyat sunar.


Paragon Internet Grubu’nun bir parçası olan WebFaction, 15 yılı aşkın deneyime sahip bir web barındırma sağlayıcısıydı. “Öyleydim” diyorum çünkü (yazma sırasında) WebFaction gururla GoDaddy ile güçlerini birleştirdi. Bunun sonucu, zaten bir WebFaction hesabınız yoksa GoDaddy’ye yönlendirilmeniz veya mevcut bir WebFaction müşterisiyseniz giriş yapmanız istenmesidir.

Az önce söylediklerime rağmen, WebFaction’ın İngilizce web sitesi hala web barındırma planlarını açıklıyor, hala destekleyici belgelere ve hala iki günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

webfaction 1

WebFaction, hizmetini geliştiriciler için barındırma, bu nedenle kapsamlı API dokümanları ile desteklenmesi şaşırtıcı değildir.

paylaşılan sunucu barındırma planı 1 GB RAM, 100 GB SSD depolama alanı ve 1 TB bant genişliği sağlar. bulut sunucu barındırma planları 2 GB – 24 GB RAM, 15 GB – 360 GB SSD depolama alanı ve 5 TB bant genişliği için 1,5 TB bant genişliği sağlama.

Bu hosting planları tamamen yönetilen, ve – özellik kümesinin GoDaddy’ye geçişten sonra aynı kaldığını varsayarsak:

 • CentOS işletim sistemi
 • Python, Ruby, Node.js, Git ve PHP programlama desteği
 • Tam kabuk erişimi
 • Tek tıkla uygulama kurulumu
 • E-posta, veritabanı ve DNS barındırma

Barındırma hizmetinizi bir özel kontrol paneli web sunucunuzu, DNS sunucularınızı, web sitelerinizi, alan adlarınızı ve e-postalarınızı görmeyi ve yönetmeyi kolaylaştıran widget tabanlı bir gösterge tablosuyla.

Güvenlik için paylaşılan SSL sertifikalarını şifreleyelim veya özel sertifikalar.

Fiyatlandırma ve Destek

webfaction 2

Her şey sırayla; yine de bir iki günlük ücretsiz deneme WebFaction ile, ve aslında, ilk kez ücretsiz olarak başlamadığınız sürece hosting satın alamazsınız. Başlangıçta, ücretsiz denemenin WebFaction, GoDaddy veya hiçbir sağlayıcı tarafından sağlanmayacağı belli değildi (yani, artık sunulmuyor), ancak kayıt işlemine başladığınızda her şey mantıklı olmaya başlıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, herhangi bir ödeme ayrıntısı girmenize gerek yoktur, ancak yeni oluşturulan WebFaction hesabınızı yeni veya mevcut bir GoDaddy hesabına bağlayın duruşmaya devam etmek için:

Kayıt işlemi, size derhal bir e-posta gönderilmesi anlamında sorunsuzdur. ücretsiz deneme sınırlamaları (SFTP erişimi ancak SSH erişimi yok ve yalnızca statik uygulamalara izin verilir) ve sizi ücretsiz denemenizi ücretli bir plana dönüştürün Birlikte 60 günlük para iade garantisi.

ücretli plan fiyatları bulacağınız en düşük fiyat değildir, ve var bir ay yerine bir yıl kayıt yaptırmak için indirim yapılmaz. PayPal veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz..

WebFaction teklif ederken (veya teklif ederken) 7/24 müşteri desteği, Bunun WebFaction veya GoDaddy tarafından sağlanıp sağlanmayacağını size söyleyemem. Size söyleyebileceğim şey potansiyel müşteri olarak keşif e-postam yanıtlanmadı.

Hâlâ geçerli olduğunu ve kesinlikle mevcut müşteriler için olması gerektiğini varsayarsak, WebFaction’un web sitesi şunları içerir: istisnai belgeler (API belgeleri dahil) (kendi kendine destek amacıyla). Ayrıca mükemmel bir S&Bir topluluk sitesi oldukça aktif görünüyor.

WebFaction’ın maliyeti nedir? WebFaction, en yüksekten en düşüğe fiyatlandırılan birden fazla plan sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi WebFaction planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. WebFaction size daha pahalı bir plana geçişte yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Elbette, ihtiyaçlarınız değişebilir ve WebFaction’dan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
WebFaction’ın müşteri desteği ne kadar iyi? WebFaction en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmamış. Ancak bu, WebFaction’un radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

WebFaction rekabete nasıl uyuyor??

Geliştirici odaklı web barındırma WebFaction, müşterileri GoDaddy’ye taşıma sürecindedir ve yeni müşterileri doğrudan GoDaddy’ye davet ediyor. Ancak yine de WebFaction’un kendisiyle iki günlük ücretsiz bir deneme başlatabilirsiniz.

WebFaction makul bir fiyata iyi bir hizmet sunabilir, ancak üst web hosting şirketleri? “Evet” demeyi zor buluyoruz.

Artıları

 • Kredi kartı gerektirmeyen ücretsiz deneme sürümü
 • 60 günlük para iade garantisi
 • Ayrıntılı belgeler
 • GoDaddy ile bağlantı kurmak iyi bir şey olabilir

Eksileri

 • WebFaction muhtemelen kapanıyor
 • GoDaddy ile ilişki kurmak kötü bir şey olabilir
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me