Vodien Review 2020 – Bunu Okuyana Kadar Ödeme Yapmayın

Vodien, büyük markalar için uygun olmayan küçük bir hosting firmasıdır. Hostinger. Büyük hosting şirketleri benzer yapılandırma için daha iyi bir fiyat sunar.


Vodien-genel bakış

Vodien Singapur merkezli bir web hosting şirketi 2002 yılında kurulmuş olup her büyüklükteki işletmeye BT hizmeti vermektedir. Müşteri tabanları uluslararasıdır ancak Asya-Pasifik bölgesinde merkezlidir. Vodien, 210.000’den fazla kullanıcıyı ve 35.000 şirketi desteklemelerine olanak tanıyan neredeyse her tür web barındırma özelliğini sunuyor.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Vodien-özellikler

Vodien’in özellik listesi çok kapsamlı, ancak işlevselliği azaltma ve yalnızca temel ücretler için ödeme yapma yeteneği sınırlı. Aylık trafiği düşük ve orta yoğunlukta olan tek bir web sitesine ev sahipliği yapan web yöneticileri, Vodien’in paketlerini biraz aşırı bulacak.

Örneğin, giriş düzeyi webDeğeri planı 5 GB disk alanı, on e-posta hesabı, en fazla beş barındırılan web sitesi, sınırsız veri aktarımı ve% 99,9 ağ ve donanım SLA süreleri ile birlikte gelir. Ayrıca, en küçük WordPress barındırma planı sadece bir web sitesini değil, aynı zamanda aylık 100.000 ziyareti de destekler. Tüm bunlar, web yöneticilerinin ihtiyaç duyduklarından daha fazlasıdır. WordPress temalarının yanı sıra web sitesi oluşturucu ve CMS seçenekleri de yoktur, bu nedenle WordPress dışında bir şey kullanmak istiyorsanız, bunu yapmak için uzmanlığa ve kaynaklara ihtiyacınız olacaktır..

Olumlu tarafı, Vodien’in katma değerli özellikler, web yöneticilerinin gereksinimleri için belirli araçlar satın almalarını sağlar:

 • Web sitesi aktarımlarını, otomatik çekirdek güncellemelerini, tek tıklamayla hazırlama ortamlarını ve GIT ön kurulumunu içeren WordPress’e özel bina paketleri
 • Basit bir dosya yöneticisi, e-posta hesabı yönetimi ve tek tıklamayla uygulama yükleyicileri içeren görsel web barındırma kontrol paneli
 • Popüler e-ticaret seçenekleri Shopify ve Magento’nun yanı sıra WordPress ve Joomla gibi CMS’lerin tek tıklamayla yüklenmesi
 • Vodien’in tescilli e-posta spam’ı
 • SQL enjeksiyonlarına, gelişmiş günlük analizine, Google tarayıcı güvenlik uyumluluğuna ve daha fazlasına karşı koruma sağlayan Vodien’in tescilli webGuard ile gelişmiş web sitesi güvenliği
 • Şifreleme, kötü amaçlı yazılım / virüs koruması ve Vodien’in Bulut Güvencesi yedeklemesi gibi özellikleri içeren e-posta barındırma

Fiyatlandırma ve Destek

Vodien destek

Tüm bu Vodien işlevselliğinin kesinlikle bir bedeli vardır. Hatta onların en düşük uç web hosting planları rakiplerinden en az iki kat daha pahalı ve bazen daha fazla. Ama yine, işlevselliğe ihtiyacınız varsa, giriş seviyesinde bile alabilirsiniz.

En düşük maliyetli WordPress barındırma paketi yalnızca tek bir web sitesi içerir, ancak web sayfası yükleme sürelerine yardımcı olmak için “tek tıklamayla” web sitesi geçişi, otomatik yedekleme / geri yükleme yetenekleri ve gelişmiş önbellek teknolojisi ile birlikte gelir.

Buna karşılık, Vodien’in genel web barındırma paketleri ücretsiz alan adı kaydı ile gelmiyor, ancak yine de aylık ve web sitesi bazında daha ucuz WordPress sürümünden daha iyi ve daha iyi işlevsellik ile geliyor. Örneğin, en yüksek seviye webElite paketi önemli ölçüde daha yüksek sınırlarla gelir 80GB disk alanı, 60 e-posta adresi ve daha büyük kuruluşlar için geçerli olabilecek 30 web sitesi dahil. Ancak çok sinir bozucu olan şey, bu web barındırma paketlerinin hiçbirinin ayrı olarak satın almanız gereken SSL sertifikaları içermemesidir.

İşlevsellikte benzer sınırlar içeren, aynı zamanda özel IP, spamGuard ve SSL sertifikası gibi çeşitli katma değerli hizmetlerle birlikte gelen belirli “İş Barındırma” planları vardır. Bununla birlikte, bu ek özellikler ayrı olarak satın alınabilir, bu nedenle optimum maliyet / fayda yapılandırması açık değildir. Vodien’in ücretsiz planı yok, ancak 30 günlük para iade garantisi var.

Destek seçenekleri de iyi, ama harika değil. Singapurlu bir sabit hat üzerinden 7/24 telefon desteği var, ancak canlı sohbet yok. E-posta yanıtları genellikle 24 saat içinde soruların ayrıntılı cevaplarıyla birlikte gelir. Çok ayrıntılı bir bilgi tabanı, çoğu soruyu yardım almadan cevaplamaya yardımcı olur.

Vodien’in fiyatı ne kadar? Vodien, 7 $ ‘dan 175 $’ a kadar planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Vodien planını almalıyım? Benim tavsiyem daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Vodien size daha pahalı bir plana geçişte yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Vodien’den bir hosting uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Vodien’in müşteri desteği ne kadar iyi? Vodien en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, Vodien’in radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Vodien rekabete nasıl uyuyor??

Vodien, orta ve büyük ölçekli işletmeler ve organizasyonlar için kapsamlı bir web hosting çözümüdür. Bireyler ve küçük işletme sahipleri büyük olasılıkla ek maliyet karşılığında işlevlerini gereksiz bulacaktır.

Vodien makul bir fiyata iyi bir hizmet sunabilir, ancak üst web hosting şirketleri? “Evet” demeyi zor buluyoruz.

Artıları

 • Özelleştirilmiş WordPress barındırma hizmeti mevcut
 • Yerleşik güvenlik özelliklerine sahip işletme barındırma paketleri
 • Ekstra maliyetle katma değerli özelliklerin kapsamlı listesi
 • 7/24 telefon desteği

Eksileri

 • Birçok başlangıç ​​web yöneticisinin ihtiyaç duyduğundan daha fazla özellik
 • SSL sertifikası yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me