SimpliQ Review 2020 – Akıllıca Bir Yatırım mı?

basit anaSimpliQ, Romanya’nın Cluj-Napoca kentinde bulunan kendi veri merkezi ile 2007 yılından beri faaliyette olan bir Rumen hosting sağlayıcısıdır. O zamandan beri, şimdi Amsterdam, Hollanda ve Dallas, ABD’de barındırma sağlamak için küresel ortaklıklar oluşturdular. Web sitesi, VPS ve özel sunucu barındırma koleksiyonları.


Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

basitlik 1

Her ne kadar SimpliQ’un teklifleri hakkında çığır açıcı bir şey olmasa da, tüm temel ihtiyaçları ve sağlam barındırma ürünlerini sağlıyorlar:

 • Tüm planlarda% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • Yıllık planlar için ücretsiz alan adlarıyla alan adı kaydı
 • Harici sunuculara otomatik günlük yedekleme
 • Sınırsız alana sahip planlar
 • Satın alınabilir SSL sertifikaları
 • Web barındırma için sınırsız depolama seçeneğiyle yüksek depolama alanı sınırları
 • Web barındırma için bazı sınırsız seçeneklerle yüksek aylık trafik sınırları

Web sitesi barındırma çok basit olmasına rağmen, bazı iyi bulut teknolojisine dayanmaktadır. Sunucular cPanel kontrol paneline sahip CloudLinux İşletim Sistemine sahiptir ve LiteSpeed ​​optimizasyonu ile birlikte gelir. Ayrıca Oracle’ın Ksplice sunucu mimarisinde de çalışırlar. Sunucu konumları hem fiziksel tehditlerden hem de DDoS saldırılarından korunur.

VPS planları ile cPanel / WHM lisansınızı ek ücret karşılığında eklemeniz gerekecek, ancak Cluj-Napoca, Amsterdam ve Dallas’ta birden çok sunucu konumu arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bir Linux veya Windows makinesi arasında seçim yapabilir ve gigabit hız bağlantı noktalarına bağlanabilirsiniz.

Adanmış sunucular, sekiz çekirdeğe, 12 GB RAM ve 4000 GB depolama alanına sahip Intel Core i3 / i5 / i7 işlemcilerde çalışır. Ayrıca beş IP adresi alırsınız ve daha fazla satın alabilirsiniz. Belleğinizi (maksimum 16 GB), depolamayı ve yedek depolamayı yükseltebilirsiniz Linux veya Windows arasında seçim yapabilirsiniz. Hem özel sunucular hem de VPS ürünleri, birden çok global konumda yedek DNS özelliğine sahiptir.

Fiyatlandırma ve Destek

SimpliQ, web sitesi barındırma, VPS ve her biri üç paket içeren özel sunucu ürünleri ile adlarına sadık kalıyor. İnanılmaz bir şekilde, Başlangıç ​​planları ilk altı ay boyunca ücretsiz olarak gelir ve bundan sonra gelecek yıl için ödeme yaparsınız.

Diğer planlar için aylık, altı aylık, yıllık ve iki yıllık faturalandırma arasında daha uzun dönemler indirimli olarak seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, yalnızca yarım yıl boyunca yıllık veya daha uzun faturalandırma dönemi olan ücretsiz bir alan adı da alırsınız.

VPS planları, aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık faturalandırmanın gittikçe indirimli fiyatlara sahip olmasını sağlar. Aynısı adanmış sunucular için de geçerlidir, ancak yıllık bir seçenek yoktur. Her ikisi de yıllık faturalandırmayla ücretsiz alan adıyla birlikte gelmiyor.

Temel sunucu yönetimi, kontrol paneli, işletim sistemi ve destek gibi ihtiyaç duyduğunuz çoğu özellik dahil edilmiş olsa da, ayrı olarak bir SSL sertifikası satın almanız gerekir. Ayrılmış sunucunuzu depolama, RAM ve ekstra yedekleme alanıyla da özelleştirebilirsiniz. Özel sunucu ve kollokasyon ürünleri dışında her şey 30 günlük para iade garantisi ile desteklenmektedir. Ancak, tam olarak soru sorulmuyor.

SimpliQ ayrıca tüm hosting ürünleriyle e-posta, bilet ve telefon aracılığıyla 7/24 teknik destek sunar. Hızlı yanıtlarla sağlanan destek, para iade garantisi için kriterlerden biri olduğundan, bunu ciddiye alırlar ve bir yanıt için veya aramanızın yanıtlanması için asla çok uzun süre beklemeniz gerekmez. Ayrıca bir bilgi tabanı da sağlarlar, ancak yalnızca temel gerekliliklerle tam olarak yakın değildir..

SimpliQ’nun maliyeti nedir? SimpliQ, 1 $ ‘dan 9 $’ a kadar planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi SimpliQ planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. SimpliQ size daha pahalı bir plana geçişte yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve SimpliQ’dan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz buraya.
SimpliQ’nun müşteri desteği ne kadar iyi? SimpliQ, en iyi web sunucularımızdan biri olarak derecelendirilmedi. Ancak bu, SimpliQ’nun radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

SimpliQ, rekabete nasıl uyuyor??

SimpliQ, bir hosting çözümü bulmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar. Kurumsal düzeyde özellikler veya ürünler sunmasalar da, temel bilgileri doğru yapan sağlam bir ürün yelpazesi sunarlar.

Artıları

 • Global olarak birden fazla veri merkezi
 • Basit ve anlaşılır paketler
 • Altı ay ücretsiz web hosting
 • Çok sayıda sınırsız depolama ve trafik seçeneği

Eksileri

 • Çok fazla özellik yok
 • Daha pahalı web hosting

Bugün SimpliQ’nun web barındırma seçeneklerine göz atın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me