Rochen Review 2020 – Bilmeniz Gerekenler

Rochen gayet iyi, ama gayet iyi değil. Rochen iyi bir web barındırma olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


2003 yılından bu yana, Rochen dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine web barındırma hizmetleri sunmaktadır.. İngiltere merkezli şirketin ayrıca ABD’de bir yan kuruluşu var ve harika depolama ve ücretsiz SSL sertifikaları gibi sağlam özelliklere sahip planlar sunuyor. ancak, destekleri benzer hizmetlere göre biraz daha kısadır.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Rochen, çoğu web sitesi için uygun hale getiren sağlam özelliklere sahip tek ve çok web sitesi barındırma planları sunar. Temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Sağlam SSD depolama
 • Ölçülmemiş bant genişliği
 • Sınırsız MySQL veritabanı
 • WordPress, Joomla ve Drupal için otomatik yükleyici
 • Ücretsiz e-posta hesapları

Özellikler, diğer sağlayıcılardan ayıran çeşitli katma değerli hizmetler sundukları için burada bitmiyor. Bu özellikler şunları içerir:

 • Ücretsiz SSL sertifikaları
 • 5.3’ten 7.1’e PHP desteği
 • SSH erişimi
 • Günlük yedeklemeler
 • WAF koruması

Rochen, yardımcı olan bir Web Uygulaması Güvenlik Duvarı olan Rochen Shield’i sunar en yaygın SQL ve CSS enjeksiyon saldırılarını önleme. Ayrıca günlük güncellemeler sağlar. en yeni tehditlere karşı koruma, WordPress, Drupal ve Joomla web sitelerinizi korumaya yardımcı olacak sanal yama dahil.

Ben teklif etmelerini bir şey Python ve Ruby on Rails gibi web programlama dilleri için destek. PHP’yi desteklerken, web yöneticileri sitelerini kodlama konusunda daha fazla özgürlük istiyor ve Rochen’in bunu sunmaması hayal kırıklığı yaratıyor.

Yeni başlayan biriyseniz, Rochen hizmetleri için bir web sitesi oluşturucu sunmadığı için biraz öğrenme eğrisine sahip olursunuz. Bunun yerine, standart cPanel erişimi ve yukarıda belirtilen otomatik yükleyici sağlarlar. Otomatik yükleyici çok hafiftir, diğer birçok ana bilgisayar 30 ila 300’den fazla uygulama yükleyici sunar.

Fiyatlandırma ve Destek

Rochen, paylaşılan barındırma hizmetleri için iki plan sunar:

 1. bir tek site planı 20 GB SSD depolama alanı sunar ve ayda 25.000 görüntülemeye uygundur.
 2. bir çoklu site planı en fazla on alan barındırma olanağı sağlar ve 60 GB SSD depolama alanı sunar. Ayda 100.000 görüntülemeye uygundur. Bu plan ayrıca on adet ücretsiz web sitesi transferi sunuyor.

Rochen ücretsiz alan adı kaydı sunuyorn, bu yüzden önünüzde para tasarrufu sağlayacak. Ayrıca tüm web siteleri için ücretsiz SSL sertifikaları sağlarlar, barındırdığınız her sitede yılda yaklaşık 30 ABD doları tasarruf.

Rochen’in desteği biraz eksik. Canlı sohbet veya telefon desteği sunmuyorlar ve şu anda yalnızca müşteriler tarafından erişilebilen bilet desteği sağlıyorlar. Ayrıca, bir bilgi tabanı sağlamazlar, bu nedenle çoğu konuda bir bilet göndermeye zorlanırsınız. Bununla birlikte, satış departmanları bana daha fazla sorun yaşarsanız, bir teknisyenden arama talep edebilirsiniz.

Rochen ne kadar tutar? Rochen 8 $ ‘dan 11 $’ a kadar planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Rochen planını almalıyım? Benim tavsiyem daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Rochen daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Rochen’den bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Rochen’in müşteri desteği ne kadar iyi? Rochen en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmamış. Ancak bu, Rochen’in radarın altında küçük bir barındırma sağlayıcısı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Rochen rekabete nasıl uyuyor??

İster tek bir alan adını ister bir web sitesi ağını barındırmak isteyin, Rochen’de ihtiyaçlarınıza uygun çözümler bulunur. Onlar, özellikle onların destek yapısı üzerinde geliştirebilir alanlar olsa da, hala diğer web barındırma üzerinde para kazandıracak büyük özelliklere sahip güvenilir barındırma sağlar.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • Sağlam SSD depolama
 • Ölçülmemiş bant genişliği
 • Günlük yedeklemeler
 • WAF koruması

Eksileri

 • Standart altı destek
 • Python veya Ruby on Rails için destek yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me