PCextreme Review 2020 – Neden En İyi Bahis?

Hollanda merkezli web barındırma şirketi PCextreme, 2003 yılından beri barındırma hizmeti sunmaktadır ve zamanla bulut sunucu alanına gittikçe daha fazla taşınmıştır. Çok şeffaf bir şekilde çalışırlar, uygun fiyatlı kalırlar, müşterilerini en iyi barındırma çözümleriyle güçlendirirler ve ürünleri hakkında eşsiz teknik bilgiye sahip olmaktan gurur duymak.


PCextreme, Avrupa ve ABD’de birden fazla veri merkezi konumuna sahiptir ve Hollandaca ve İngilizce olarak faaliyet göstermektedir.

PCextreme

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Özellikle web barındırma için en geniş ürün yelpazesine sahip olmasalar da, bu şirket hizmetlerinin kalitesi, içeren:

 • Alan adı kaydı (fiyatlandırmaya dahil değildir)
 • Satın alınabilir bulut depolama nesneleri
 • Evde yetiştirilen kontrol paneli
 • Yedekler
 • Gelişmiş DDoS karşıtı koruma

PCextreme ayrıca hostinginizi geliştirmek için bazı güçlü araçlar ve hizmetler sunar:

 • DNS & Sağlık kontrolleri: Aurora DNS üzerinden API güdümlü, akıllı bir DNS hizmeti. DNS bölgelerinizi ve kayıtlarınızı yönetmek ve sağlıklı sunuculara otomatik yönlendirme ile HTTP / HTTPS / TCP için bir dizi sağlık kontrolü çalıştırmak için kullanabilirsiniz.
 • Önbellek Yük Dengeleyici: Bu paket, sitenizi birden fazla sunucudan trafiğe dağıtan bir yük dengeleyici de dahil olmak üzere site performansınızı artırmak için bazı büyük araçlarla birlikte gelir. Ayrıca sağlık kontrolleri, Vernik Önbellek, varsayılan Let’s Encrypt SSL sertifikası ve HTTP / 2 desteği içerir.

PCextreme ile ilgili en iyi şey harika donanım ve altyapı sunucularının dayandığı Özel sunucular üçlü veri çoğaltması için hipervizör teknolojisini kullanır (Ceph tarafından) neredeyse benzersiz kullanılabilirlik ve performans. Tüm sunucuları daha iyi disk yazma hızları için SSD depolamayı da kullanır. Ürünler her zaman ölçeklendirilebilir ve yükseltilebilir ve bunlar için barındırma şablonları sağlar en başından itibaren en uygun yapılandırmalar. Sunucularınızı birden çok veri merkezinde barındırabileceğinizi ve güçlü bir kombinasyonunuz olduğunu da ekleyin.

Fiyatlandırma ve Destek

PCextreme’in eski kolokasyon hizmetleri, her şeyin bulut teknolojisine dayandığı bir geleceği dört gözle bekledikleri için artık durduruldu. Ne yazık ki, bulut, VPS ve raf alanı ürünleri için çeşitli faturalandırma seçenekleri veya para iadesi garantisi sunmuyorlar. Bunun yerine, aşağıdaki planlar ne ödeme için iyi bir değer donanım ve güvenilirlik açısından:

 • Ağ sağlayıcısı: Ücretsiz bir seçenek ve ücretli bir plan olarak mevcuttur. Ücretsiz sürüm yalnızca 0,15 GB depolama alanı ve 5 GB bant genişliği ile birlikte gelirken, ücretli plan 15 GB depolama alanı, 150 GB bant genişliği ve SSL sertifikası ile birlikte geliyor. Bununla, 14 günlük para iade garantisi alırsınız.
 • Bulut Sunucuları: Son derece yapılandırılabilir bulut sunucuları, 512 MB ile 64 GB arasında istediğiniz RAM miktarını ve 20 GB veya 50 GB SSD depolama isteyip istemediğinizi seçmenize olanak tanır. 4 GB RAM’den itibaren daha pahalı yüksek kullanılabilirlikli sunucuları tercih edebilirsiniz. Bant genişliği, seçimlerinize bağlı olarak 1 ila 10 TB arasında değişir.
 • Cloud VPS: Özel bulut sunucuları ayrı ayrı sağlanır ve fiyatlandırılır. Standart ve yüksek kullanılabilirlik seçeneklerinin yanı sıra, farklı ülkelerdeki birden çok veri merkezinden seçim yapabilirsiniz. Sunucular 10 GB bağlantılarla hiper yönetici teknolojisinde ve RAID yedekli SSD depolamada çalışır.
 • Raf Alanı: Üst düzey veri merkezlerinde yarı özel raf alanı kiralayabilirsiniz.

PCExtreme tüm hosting ürünleriyle 7/24 teknik destek sunmaktadır. Bu onların gece gündüz veri merkezlerindeki sunucuları izleyen özel teknisyenler. Destek ekibine e-posta, bilet veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Tepki süreleri çok değişir: hızlıdan hiçe değil. Personel yetkin, ama karşılaştığım en dostça değil.

PCextreme, rekabete nasıl uyuyor??

Web barındırma için tartışmasız en iyi sağlayıcı olmasa da, PCextreme, önde gelen ağ altyapı teknolojilerine dayanan bir dizi yenilikçi, ancak kaya gibi sağlam bulut sunucu çözümleri sunmaktadır. En iyi şey şu ki dünyaya mal olmaz.

Artıları

 • Temel ücretsiz web barındırma seçeneği
 • Yüksek kullanılabilirlik, güçlü bulut sunucuları
 • Çok sayıda dağıtılmış veri merkezi tesisi
 • Farklı ihtiyaç ve gereksinimleri karşılayan çok çeşitli paketler

Eksileri

 • % 99’luk nispeten düşük çalışma süresi garantisi
 • Yalnızca iki web barındırma planı
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me