NTLab İnceleme 2020 – Overrated mı?

NTLab-Genel Değerlendirme1NTLab gayet iyi, ama gayet iyi değil. NTLab iyi bir web barındırma olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


NTLab, 1999’dan beri faaliyet gösteren bir İtalyan şirketidir, Avrupa ve ABD’deki veri merkezlerinde bulunan 4.000’den fazla sunucuyla kapsamlı web sitesi İtalyanca olarak mevcuttur..

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Bu, paylaşılan barındırma ve etki alanı kaydından özel sunuculara ve VPS’ye kadar tüm barındırma hizmetlerini sunan tam bir hizmet sunucusudur. Paylaşılan hosting planları şu temel özelliklere sahiptir:

 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • Günlük otomatik yedekleme
 • Ücretsiz alan adı kaydı mevcut
 • SSL sertifikaları
 • 200 GB’a kadar SSD disk alanı
 • Aylık 1000 GB’a kadar trafik

NTLab’dan bir plan satın aldığınızda, sunucularında yer almasını seçebilirsiniz. Avrupa merkezli bir veri merkezinde bulunan kendi ABD merkezli veri merkezi veya sunucuları. Tüm planlar daha yüksek disk hızları için SSD kullanır ve paylaşılan barındırma planları Linux’ta çalışırken, özel bir sunucu satın alıyorsanız, Windows veya Linux işletim sistemlerinden birini seçebilirsiniz.

Çalışma süresi garantileri biraz sıra dışıdır; Ekonomi planları% 99,5 kesintisiz çalışma garantisinin çok altındadır ve endüstri standardı% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi almak için “Profesyonel” bir plana geçmeniz gerekir.

Gibi her zamanki gelişmiş seviye özellikleri vardır PHP sürüm 5 ila 7, CGI, Perl, MySQL veritabanları ve phpMyAdmin aracı. Uzak SQL bağlantıları ile birlikte tekrarlanan görevleri zamanlamak için Cron işlerine de izin verilir.

Başlangıç ​​dostu araçlarla ilgili durum daha az açık ve daha fazla bilgi almak için destekle iletişime geçmem gerekiyordu. Orada teyit edildi tek tıklamayla yükleyici, ancak web sitesi oluşturma aracı yok, bu senin için önemli bir özellikse.

Sunulan benzersiz değer eklentileri şunları içerir: (oldukça belirsiz) “her ihtiyaç” ve özel barındırma yapılandırması için ücretsiz danışmanlık, ikisi de hizmetler üzerinde genellikle paylaşılan barındırma planlarında sunulandan çok daha fazla el.

Paylaşılan barındırma planlarının yanı sıra çok sayıda VPS ve özel sunucu planı da var, bu nedenle gelecekte çevrimiçi varlığınızı ölçeklendirmeniz gerekiyorsa, bu sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Fiyatlandırma ve Destek

Çok fazla plan ve fiyat var, fiyatları hissetmek ve paranın değeri hakkında bir karar vermek oldukça zor. Çoğu plan bir Ücretsiz SSL sertifikası ve ücretsiz alan adı, hangisi mükemmel.

Kısaca, “Ekonomi” ve “Profesyonel” planlarının iki aşaması vardır. Ekonomi planları, beklediğiniz gibi ucuzdur, ancak uyarı, ekstra ödeme yapmanız gereken özellikler (örn. Günlük yedeklemeler ve Cron işleri) olmasıdır.. Bununla birlikte, özellik eklemelerini dikkatlice okuduğunuz sürece, daha ucuz planlar, çoğu günlük kullanıcı için fazlasıyla yeterli kaynak içerir (sınırsız alan adları dahil).

Planlar yalnızca bir yıllık dönemlerde satın alınabilir ve hesabın Standart veya Tam izlemesini seçmeniz gerekir; bu seçenek, ikincisini seçerseniz ekstra bir ücrete tabidir. Üstüne üstlük, kurulum ücretini ayarla. Dürüst olmak gerekirse, sağlayıcılar nikel ve kuruş müşterileri böyle olduğunda hoşlanmıyorum.

Destek alabileceğiniz çok çeşitli yollar var. Oturumu kapatmış kullanıcılar kapsamlı bir SSS bölümüne erişebilir ve mevcut müşteriler bir yardım masası alanına giriş yapabilir. Günün 24 saati hizmet veren müşteri hizmetleri temsilcileriyle e-posta gönderebilir, telefon edebilir, bilet gönderebilir veya canlı sohbete atlayabilirsiniz..

Bir hafta içi 10:00 AM web sitesini ziyaret ettiğimde, canlı sohbet penceresi çevrimdışıydı. Aynı gün bir e-posta gönderdim ve yanıt aldım. Cevap kibar ve tüm sorularımı tam olarak cevapladı, acemi dostu özelliklerden bazılarını açıkladı.

NTLab-Genel Bakış2

NTLab’ın maliyeti nedir? NTLab, 3,30 $ ila 30 $ arasında planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi NTLab planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. NTLab, daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve NTLab’ın bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
NTLab’ın müşteri desteği ne kadar iyi? NTLab en iyi web sunucularımızdan biri olarak derecelendirilmedi. Ancak bu, NTLab’ın radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

NTLab rekabete nasıl uyuyor??

Bu açıklamayı şu sayfada yedekleyemiyorum: “NTLab artık barındırma endüstrisinde dünya çapında pazar liderlerinden biri olarak tanınıyor”, ancak çalışma süresi hayal kırıklığı yaratıyor olsa da SSD’de yürütülen planların 7/24 müşteri hizmetleri ve ücretsiz danışmanlık gibi olağandışı özellikler sunuyoruz.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • Birçok farklı paket ve fiyat mevcuttur
 • SSD depolama alanı tüm planlarda kullanılıyor
 • Yararlı SSS bölümü ve yardım masası
 • 7/24 müşteri servisi mevcuttur

Eksileri

 • Çalışma süresi garantisi bazı planlarda yalnızca% 99,5’tir
 • Web sitesi oluşturma aracı yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me