Microsoft Azure Review 2020 – Kötü Değil, Ama Daha İyi Gördük

Microsoft’un Bulut Barındırma Bölümü

Microsoft Azure iyi, ancak iyi yeterli değil. Microsoft Azure iyi bir web barındırıcısı olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


Normalde, biraz arka plan bilgisi sağlamak için şirketin kendisine bakarak böyle bir incelemeye başlardım, ancak muhtemelen Microsoft’u duyduğunuzu hissediyorum. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biridir ve Azure bulut bölümü sadece küçük bir bölümdür.

Azure 140 ülke ve 54 bölgeyi kapsıyor, Microsoft’un diğer bulut barındırma sağlayıcılarından daha fazla bölge olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, kapsama alanı, Güney Amerika ve Afrika gibi dünyanın bazı bölgelerinde belirgin şekilde sınırlıdır.

Microsoft gök mavisi-Genel Değerlendirme1

Muhtemelen Fortune 500 şirketlerinin% 95’i Azure’u bir şekilde kullanıyor, 120.000 yeni müşteri ile Coca-Cola, Harper Collins, Chevron, FedEx ve BMW gibi müşteriler de dahil olmak üzere her ay.

Ancak Microsoft Azure mükemmel değil. Aslında, makalenin ilerleyen bölümlerinde göreceğiniz gibi, diğer sağlayıcılara kıyasla bazı ciddi sorunları var. Ancak, her zaman olduğu gibi, anahtar Azure’un neler sunabileceğini tanımak ve sizin için doğru web barındırıcısı olup olmadığını anlamaktır.

Başlayalım.

Bulut Bilişim için Tek Noktadan Mağaza

Microsoft Azure, yalnızca bulut bilişime adanmış olması nedeniyle diğer barındırma sağlayıcılarından farklıdır. Azure 100’den fazla farklı hizmet sunduğunu iddia ediyor, ancak bir tür özel gereksiniminiz olmadığı sürece bunların büyük çoğunluğu ilginizi çekmeyecektir.

Web barındırma ile birlikte bulut bilişim, hatta yapay zeka (AI) ve blockchain platformlarına ihtiyacınız varsa mükemmel bir seçimdir, ancak yalnızca kişisel bir siteyi barındırmak istiyorsanız aşırıya kaçabilir.

Çünkü Azure tamamen güçlü bulut bilişim çözümleri ile ilgilidir, web sitesi aktarımları, kolay yükleyiciler ve tescilli şablonlar gibi çok sayıda yeni başlayanlar için uygun araç yoktur. Bununla birlikte, güçlü özelliklerle gelmediği anlamına gelmez; yalnızca bu özellikler, bir web sitesi kurmanın ve çalıştırmanın aksine genellikle gelişmiş bulut yönetimine odaklanır.

Çeşitli Kullanımlara Uygun

Azure kasıtlı olarak çeşitli kullanım durumları göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur, bu nedenle Microsoft, cihazları bağlamaktan Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) ve AI ve makine öğrenmesine (ML) kadar her şey için hazır çözümlerini tanıtabilir. algoritmaları. Ölçeklenebilir oyun çözümlerini ve blok zincirlerini güçlendirmek için bile uygundur. Özel Minecraft sunucusu, herkes?

Süper Güvenli

Azure’un bir başka avantajı, birçok kaynağın onu mümkün olduğunca güvenli hale getirmesidir. Bu, doğrudan donanım ve ürün yazılımına entegre edilmiş güvenlik kontrollerini ve 3.500 Microsoft siber güvenlik meraklısının büyük bir ekibinden destek.

Bununla birlikte, Azure’un popülaritesinin de onu bir hedef haline getirdiğine dikkat edin, çünkü saldırganlar bir hesapta zayıflık bulabilirlerse milyonlarca kişiyi daha fazla tehlikeye atabileceklerini biliyorlar.

Microsoft gök mavisi-Özellikleri1

Ücretsiz 200 $ Kredi

Yeni Azure müşterilerine 12 aylık popüler ücretsiz hizmetler (her zaman ücretsiz kalacak olan 25’in üzerinde) ve herhangi bir Azure hizmetini 30 gün boyunca test etmek için kullanılabilecek 200 ABD doları kredi sunulur. Freebies, Linux ve Windows sanal makinelerinde zaman, SQL veritabanı, dosya depolama ve hatta Microsoft’un Face API’sında aylık 30.000 çağrı içerir.
Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, Azure’un oldukça kötü bir ünü vardır. Diğer şeylerin yanı sıra, kullanıcılar ağ geçidi / yük dengesinin yapılandırmasını değiştirmek gibi nispeten basit görevlerin olması gerekenden çok daha uzun sürebileceğinden şikayet ediyorlar.

Azure kesinlikle çerezler için değildir, ancak deneyimli bir sistem yöneticisi veya deneyimli bir web geliştiricisiyseniz, kapsamlı araç aralığının zaman zaman kullanımının zor olabileceğini telafi ettiğini görebilirsiniz..

Hesap Oluşturma

Microsoft Azure ile hesap oluşturmak, diğer sağlayıcılara kaydolmaktan biraz farklıdır, ancak bunun nedeni kısmen işletmenin doğasıdır.. Microsoft hesabınızda oturum açıp SMS ile ve kredi kartıyla doğrulayarak başlamanız gerekir..

Ancak endişelenmeyin; ücretli hizmetleri seçmediğiniz sürece sizden ödeme alınmaz. Doğrulama tamamlandığında, hepsi bu. Azure’u kullanmaya hazırsınız!

Bir Etki Alanını Bağlama ve WordPress’i Yükleme

Bir etki alanı bağlamak ve WordPress’i yüklemek biraz daha zordur. Hoş geldiniz e-postanızı bularak ve portalınıza giriş yaparak başlamanız gerekir. Oradan bir kaynak oluşturun, WordPress’i seçin ve uygulama ayarlarını doldurun.

Alan adının kendisini bağlamak çok daha karmaşıktır ve başlamak için en iyi yol okumaktır. süreç hakkındaki makalem. Siz oradayken, Microsoft’un sunduğu ücretsiz Cloudflare içerik dağıtım ağını (CDN) da yüklemek istersiniz..

Microsoft Öğren

Azure, önceden deneyiminiz yoksa başlamak zordur, ancak iyi haber şu ki, Microsoft Learn, tamamen ücretsiz bir platform Microsoft sertifikaları tarafından desteklenen çeşitli kurslar sağlar.

Microsoft gök mavisi-kolaylığı use1

Kursların her biri oyunlaştırılmıştır ve web siteleri geliştirmekten Azure sunucu yönetiminin temellerini mükemmelleştirmeye kadar çeşitli uzmanlık alanları için öğrenme yolları vardır..

En İyi Zayıf

Şirketin büyüklüğü göz önüne alındığında, Microsoft’tan daha iyi bekliyordum. Gözden geçirenler, sanal makineler için yüksek başarısızlık oranlarının yanı sıra Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) sorunları ve şirketin kesintili hizmet düzeyi anlaşmalarını (SLA’lar) sık sık yerine getirememesine neden olan rastgele kesinti sürelerinden şikayet ediyorlar.

Kesinti yaşıyorsanız (% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi varsa), borçlu olduğunuz kredileri manuel olarak istemeniz gerekir. Artı tarafta, Microsoft istediğiniz zaman girip performansı kontrol edebilmeniz için bir sunucu durumu sayfası tutar.

Microsoft gök mavisi-performance1

Azure’un sunucu performansına gelince, yukarıdaki ekran görüntüsü her şeyi söylüyor. Sunucularını her zamanki Sucuri sayfa yükleme testimden geçirdiğimde, sadece. Destansı bir başarısızlık, ilk bağlantı hızının dünya genelinde oldukça iyi olmasına rağmen.

Nihayetinde Azure’un bulutunu, özellikle şirketi rakipleriyle karşılaştırdığınızda, mücadele ediyormuş gibi görünen ilk bayt zamanı.

Canlandırıcı

Microsoft Azure bilgi merkezi oldukça karmaşıktır, ancak yeterince sıkı bakarsanız bilgi oradadır. Topluluk destek forumları biraz daha iyi, ancak yararlı yanıtların çoğu Microsoft çalışanlarından değil diğer müşterilerden geliyor gibi görünüyor.

Yine de, alt yüzlerin konuya göre görsel olarak ayrıldığını görmek ve cevapları aramayı ve aramayı kolaylaştırır. Azure, Twitter üzerinden geleneksel destek biletleri üzerine destek sunan gördüğüm birkaç ana bilgisayardan biri.

Azure’un müşteri hizmetlerini test ettim ve Aldığım destek düzeyinden oldukça memnun kaldım. Desteğe ilk kez başvurmaya çalıştığımda canlı sohbete yönlendirildim. Sizi şirketle iletişime geçmekten caydırmaya çalışan bir botla konuşarak başladığınız sohbetlerden biriydi, ama başladım – sadece canlı sohbetin çevrimdışı olduğunu bulmak için.

İyi haber şu ki, sorgumu bunun yerine bir e-posta olarak göndermeme izin verdim ve sorumu tam olarak yanıtlayan birkaç dakika içinde bir yanıt aldım.

Microsoft gök mavisi-desteği1

Azure’un Twitter desteğini de denedim, ancak yanıt alamadım. Çalışma süresi garantisi hakkında soru sormak için çevrimiçi satış iletişim formunu doldurduktan sonra tekrar duydum ve ayrıca satış canlı sohbetini denedim ve hemen bir temsilciyle konuşabildim. Yardımcı oldular, ancak bir ev sahibi satış potansiyel müşterileri için mevcut müşterilere göre daha fazla destek sağladığında asla iyi bir işaret olmaz.

Azure’un fiyatları ilk bakışta oldukça iyi görünüyor, ancak her şey plana ve ne kadar kaynağa ihtiyaç duyacağınıza bağlı. Her şey toplanıyor ve siz farkına varmadan kendinizi ağır bir faturayla karşı karşıya bulacaksınız. Hangi ödeme yöntemlerinin kullanılabilir olduğu da hemen belli değil, ancak hesabınızı bir kredi kartıyla doğrulamanız gerekiyor.

Microsoft Azure’un maliyeti nedir? Microsoft Azure, en yüksekten en düşüğe fiyatlandırılan birden fazla plan sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Microsoft Azure planını almalıyım? Benim önerim daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Microsoft Azure daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Microsoft Azure’dan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz buraya.
Microsoft Azure’un müşteri desteği ne kadar iyi? Microsoft Azure en iyi web barındırıcılarımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, Microsoft Azure’un radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

İptaller & Geri ödemeler

Bir Microsoft Azure hesabını iptal etmek kolaydır. Verilerinizi yedekledikten sonra, herhangi bir etkin aboneliği iptal etmeden önce hesabınıza giriş yapmanız ve etkin kaynakları silmeniz gerekir. Arayüz sezgisel değil, ancak iptalinizi işlemek için aşırı zor değil; kullanılan hiçbir kaynak için geri ödeme almayacağınızı unutmayın..

Microsoft Azure rekabetle nasıl eşleşir??

Microsoft’un Azure iyi ama harika değil ve tüm işlemlerin bir krikosu ve hiçbirinin ustası olabilir. Bulut barındırma işi işi alacak, ancak hızlar endişe verici olabilir ve diğer uzman bulut barındırma sağlayıcılarının gelişmiş özelliklerinden bazılarından yoksundur.

Nihayetinde, sadece diğer Azure hizmetlerini kullanıyorsanız ve her şeyi tek bir yerde tutmak istiyorsanız, bununla gitmek mantıklıdır. Aksi takdirde, genel bir şirketten bulut teklifi yerine uzman bir bulut barındırma sağlayıcısına gitmeniz daha iyi olur.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me