Masterhost Review 2020 – Bunu Okuyana Kadar Ödeme Yapmayın

Eğer aceleniz varsa ve sadece sonuçta istiyorsanız: Masterhost ile aynı fiyata 7/24 destek ile çok daha iyi sunucular alabilirsiniz Hostinger, öyleyse neden rahatsız ediyorsun?!


Masterhost, Rusya’daki ilk barındırma sağlayıcılarından biriydi, o zamandan beri they, paylaşılan barındırma, VPS ve özel sunucu ürünleri için sağlam bir sağlayıcı haline geldi. Özelleştirilebilir bireysel plan da dahil olmak üzere çeşitli paylaşılan barındırma planları sunarlar. Özellikler seçilen plana göre büyük ölçüde değişiklik gösterir ve destekleri en iyi şekilde ortalamadır.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Masterhost, paylaşılan barındırma için birden fazla plan sunar, ancak özellikler plandan plana değişir. Aşağıdakiler, tüm planlarda aldığınız ana özelliklerdir:

 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız alt alan adı
 • Güvenlik duvarı koruması
 • PHP 5.3 – 7.1 desteği
 • Perl ve Python’u destekler

Tüm siteler için eklenen güvenlik duvarı korumasını takdir ediyorum, ancak düzenli yedeklemeler, antivirüs ve antispam ve ücretsiz SSL sertifikaları dahil olmak üzere tüm planlarda standart olarak görmek istediğim birkaç şey var. Şu anda, bu özellikler yalnızca üst planlarda ve aşağıdakilerle birlikte sunulmaktadır:

 • Sınırsız FTP erişimi
 • Cron iş planlaması
 • SSH erişimi
 • Sınırsız MySQL veritabanı
 • Tek tıkla CMS yükleyici

bence, tek tıklamayla yükleyici tüm planlar için bir özellik olmalıdır, ancak. Tüm bu özellikler diğer planlara kolayca eklenebilir, ancak Masterhost sizi daha yüksek bir plana yükseltmeye veya başlatmaya zorlamak istiyor gibi görünüyor.

Yeni başlayan biriyseniz, iki seçeneğiniz vardır. İlk olarak, Web Sitesi Oluşturucu planlarından birine kaydolabilirsiniz. Geniş eklenti seçenekleri ile birlikte 170’in üzerinde şablon içerir. Unutmayın ki şablonlar duyarlı tasarımlardan ziyade uyarlanabilir, yani mobil sürümünüzü ayrı ayrı kodlamanız gerekecek.

Diğer seçeneğiniz, en iyi planlardan birine kaydolmak ve WordPress veya benzeri CMS için tek tıklamayla CMS yükleyicisini kullanmaktır. Deneyimli web yöneticileri web sitelerini FTP erişimi ve cPanel kullanarak kurabilir.

Fiyatlandırma ve Destek

Masterhost, paylaşılan hostingleri için oldukça benzersiz bir kuruluma sahiptir.. Dört farklı plan sunuyorlar, her birinin kendine özgü konfigürasyonları. Tüm planlar Windows veya Linux barındırma işlemine izin verir. Temel planları Turn On! 3 GB depolama alanı, tek bir MySQL veritabanı ve sınırsız alt alan adı ile tek bir alan barındırma hizmeti sunan plan.

İkinci planları Bireysel plan ve 5 GB’lık depolama için temel bir yapılandırma ve beş alan barındırma olanağı sunar, bu seçenekler ve daha fazlası özelleştirilebilir. 100 GB’a kadar depolama alanına sahip olabilir, 100 adede kadar alan barındırabilir ve 100 adede kadar MySQL veritabanı alabilirsiniz.

Üçüncü planları, geniş planlarıdır. sınırsız depolama alanı ve bant genişliği, sınırsız veritabanı sunar, ve dahası. Ancak, bir yakalama var. Bu plan üzerinde yalnızca tek bir alan adı barındırabilirsiniz. Bununla birlikte, tek bir alan için, neredeyse sınırsız seçenekler sunduğu için bu muhtemelen en iyi seçeneğiniz olacak.

Sunulan son plan, Serbest planlarıdır. Bu, maliyette olduğu kadar ücretsiz değil, en iyi sitenizi oluşturma özgürlüğünde olduğu kadar ücretsiz. Geniş planla aynı özelliklere sahip olursunuz, ancak aynı anda üç adede kadar alan barındırabilirsiniz. Bireysel plan daha fazla alan adı barındırma olanağı sunarken, Ücretsiz planla aynı özelliği sunmaz.

Daha önce de belirtildiği gibi, tİşte iki Web sitesi oluşturucu planı. Reklam 1 tek bir alana izin verirken, Reklam 3 üç web sitesine izin verir. Her ikisi de sadece 1,5 GB alanla sınırlıdır, bu nedenle kişisel siteler ve küçük işletme siteleri için en uygunudur sağlam E-ticaret özellikleri gerektirmeyen.

Bunu not et bu planların hiçbiri bir alan adı ile birlikte gelmez ve yalnızca Geniş ve Ücretsiz planlar ücretsiz SSL sertifikaları sunmaz. Ayrıca, Bireysel plandaki e-posta kutularını ve diğer özellikleri istiyorsanız, ek ücret ödemeniz gerekir.

Masterhost biraz ortalama destek sunuyor. Yalnızca hosting planları için telefon ve e-posta desteği sunuyorlar. Bir bilgi tabanı var, ama sınırlı. Destek 7/24 listelenmemektedir, bu nedenle yalnızca standart çalışma saatlerinde kullanılabilirler. Canlı sohbet desteği ve destek saatlerinin ve yapısının daha iyi bir açıklaması gerekiyor.

Masterhost’un maliyeti nedir? Masterhost 0 ila 22 $ arasında planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Masterhost planını almalıyım? Benim tavsiyem daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Masterhost daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Masterhost’tan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Masterhost’un müşteri desteği ne kadar iyi? Masterhost, en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmıyor. Ancak bu, Masterhost’un radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Masterhost rekabete nasıl uyuyor??

Ortalama müşteri desteği ile birlikte plan özelliklerindeki tutarsızlık nedeniyle Masterhost’un paylaşılan barındırma hizmetlerini ortalama olarak değerlendiriyorum. En iyi web sitenizi oluşturmak için en üst düzey planlarına sadık kalmak zorunda kalacaksınız. Yeni başlayanlar için, tüm planlarda giriş düzeyinde araçlar sunan diğer sağlayıcılara bakmanızı tavsiye ederim.

Bir karar vermeden önce, bazılarına göz atmanızı öneririz. tavsiye ettiğimiz alternatif hosting şirketleri.

Artıları

 • Sınırsız bant genişliği
 • Sınırsız alt alan adı
 • Güvenlik duvarı koruması
 • Perl ve Python’u destekler

Eksileri

 • Giriş seviyesi araçları tüm planlarda mevcut değildir
 • Özellikler düşük düzeyden üst düzey planlara çılgınca değişir.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me