Liquid Web Review 2020 – Paranıza Değer Mi?

Sıvı web bakış için


Liquid Web İş anlamına gelir

Liquid Web, kapsamlı kaynaklar gerektiren işletmeler için üst düzey barındırma çözümleri sunar.

Yirmi yılı aşkın bir süre önce kurulan Liquid Web, 130 ülkeye yayılmış 30.000 müşteri için 500.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Bu etkileyici.

Düşük bütçeli tipik paylaşılan barındırma planlarınızı burada bulamazsınız. Liquid Web iş anlamına gelir – işletme barındırma, yani – ve bu nedenle, karmaşık gereksinimlere sahip işletmeler için çeşitli bulut tabanlı barındırma planları, özel sunucular ve özel çözümler ile birlikte yönetilen WordPress ve WooCommerce barındırma (ayda 19,00 $ ‘dan başlayan fiyatlarla) sunar.

Premium hosting premium fiyata gelir ve siz bu tür bir yatırım yapmadan önce, paranızın karşılığını alacağınızdan emin olmak istersiniz. Bu nedenle, özel özelliklerden ve kullanım kolaylığından, şirketin büyüleyici (ve ticari markalı!) Sloganıyla markalı olarak gelen ünlü müşteri desteğine kadar Liquid Web’in barındırmasının her yönünü test etmeye başladım: Barındırmadaki En Yararlı İnsanlar.

Okumaya devam edin, göreceğiz.

Ayrıca, Liquid Web’in hız, performans ve güvenilirlik açısından nasıl puan verdiğini göreceğiz ve bu fiyatlara daha yakından bakacağız.

Etkileyici bir müşteri tabanına sahip bir web barındırma hizmeti görmek her zaman iyidir, ancak günün sonunda yalnızca herhangi bir müşteri değilsiniz. Siz ve işinizin kendine özgü ihtiyaçları var. Bu incelemenin sonunda, Liquid Web’in sizin için doğru ana bilgisayar olup olmadığını belirleyebilmelisiniz.

İşletmenizin İhtiyacı Varsa, Liquid Web Anlaştı

Liquid Web, serbest çalışanlardan e-ticaret girişimcilerine ve mega şirketlere kadar her büyüklükteki işletmeye çözümler sunar. Geliştiriciler, tasarımcılar ve ajanslar özel işbirliği ve yönetim özelliklerini takdir edeceklerdir.

Liquid Web özel yapım çözümleri ile bilinir, bu da onu kurumsal düzeydeki kalabalıkta popüler kılar. Ancak bu inceleme için Liquid Web’in Yönetilen WordPress Barındırma hizmetlerine odaklanacağım.

Şimdi, en az birkaç kez barındırma bloğunun etrafında bulundum ve düzenli olarak paylaşılan bir barındırma planı alıp “WordPress barındırma” olarak pazarlayacak ana bilgisayarlar gördüm. Liquid Web bunlardan biri değil. Bir premium Yönetilen WordPress ana makinesi buraya. Bu, WordPress web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlamak için gereken özel olarak optimize edilmiş altyapıya sahip olduğu anlamına gelir.

Tüm temel konular elbette ele alınır – etki alanı kaydı, SSL sertifikaları, yönetilen güvenlik ve web sitesi geçişi. Şirketin web sitesinden:

Sıvı-Web Özellikleriyle1

Şimdi Liquid Web’in sunduğu daha gelişmiş özelliklerden bazılarına daha yakından bakalım.

Staging Sites

Liquid Web’in “Şablonlar” olarak adlandırılan hazırlama özelliği, WordPress web sitenizin bir kopyasını oluşturmanıza olanak tanır, böylece canlı web sitenizin performansını etkilemeden çevrimdışı çalışabilirsiniz.

Birçok ev sahibi çeşitli hazırlama platformları sunuyor, ancak ‘Şablonları’ benzersiz kılan, kullanımının ne kadar kolay olduğu. Tek tıklamayla bir şablon oluşturabilir ve hazırlama siteleriniz için farklı bir gösterge tablosu elde edebilirsiniz.

Güvenli Barındırma

Tüm Liquid Web web siteleri birlikte gelir tam SSL sertifika koruması varsayılan olarak. Tüm ağ, güç ve soğutma altyapısı da tamamen yedeklidir ve sunucular 7/24/365 yerinde güvenlikle korunur.

Seni bilmiyorum, ama geceleri web sitemin güvenli olduğunu ve birden fazla koruma katmanının arkasında olduğunu bilerek daha iyi uyuyorum.

Son Teknoloji Veri Merkezleri

Liquid Web temel verilerinin sahibi ve işletmecisidir merkezleri, ile yerinde her türlü sorunu teşhis etmek ve çözmek için yerinde teknisyenler mevcuttur. Birçok sunucunun başkasının veri merkezinde birkaç sunucu kiraladığı bir dünyada,.

Liquid Web’in beş tesisi Orta ve Batı Amerika’da ve Hollanda’da bulunmaktadır. Bu veri merkezleri SSAE-16, HIPAA, PCI-DSS, AMS-IX ve ISAE 3402 uyumludur ve ISO9001, 14001 ve 27001 sertifikalıdır.

Sıvı-Web Özellikleri2

Cloudflare CDN

Cloudflare CDN’ye kaydolabilir, kurabilir ve Liquid Web kontrol panelinizden yönetebilirsiniz.

Diğer ev sahiplerinin çoğunun sağladığı sınırlı destekle bunu kendi başınıza yapmaya çalıştıysanız, bunun büyük bir artı olduğunu biliyorsunuz..

Geliştirici Araçları

İster serbest çalışan olun isterse büyük bir ajansın parçası olun, Liquid Web’in size ihtiyacınız olan araçları sağladığını göreceksiniz. SSH, Git ve WP-CLI’nin yanı sıra, tam sunucu erişimine de sahip olursunuz.

Liquid Web, bir veritabanı sunucusu gibi projenizin gerektirebileceği her şey için özel talepleri bile karşılayacaktır..

Yönetilen Hosting Hayatınızı Kolaylaştırır … Sonunda Oraya Ulaştığınızda

Liquid Web, güçlü araçlarla harika bir kullanıcı arayüzü sunar, ancak en yeni başlayanlar için uygun değildir. Bu konuda yeniyseniz, alışmak biraz zaman alabilir.

Yerleştirildikten sonra, Liquid Web’in süper pürüzsüz kullanıcı deneyimi sizi evinizde hissetmenizi sağlayacaktır. Ancak oraya varmadan önce, alan adınızı bağlama ve CDN’nizi ayarlama konusunda biraz karmaşık bir süreçten geçmeniz gerekecek.

Hesap Oluşturma

Liquid Web ile yeni bir hesap oluşturmak hızlı ve kolaydır. Tüm süreç birkaç dakikadan fazla sürmemelidir. Adım adım kılavuzumda size yol göstereceğim.

Bununla birlikte, bir destek mühendisiyle zorunlu bir doğrulama çağrısı beklemeniz gerekir ve bu 30 dakika ile birkaç saat arasında sürebilir. Bu, Liquid Web’in ciddi bir şirket olduğunu gösteriyor, ancak bir barındırma planına kaydolmak için birisiyle konuşmak zorunda kalmak biraz rahatsız edici olabilir.

Bir Etki Alanını Bağlama ve WordPress’i Yükleme

Liquid Web, kendi BT uzmanlarına sahip büyük işletmelere hitap eder, ancak kurulum sürecinin bu kısmı için, şirket gerçekten daha küçük müşterilerini dikkate almıyor gibi görünüyor. Kesinlikle burada biraz teknik deneyime ihtiyacınız olacak.

Kendimden biraz teknik deneyimim var, ama şunu söylemeliyim ki, bu ilk adımlar sırasında kaybolmuş hissettim, sonra ne yapacağım konusunda çok az rehberlikle. Her şeyi kendi başınıza kurmayı planlıyorsanız, işlemin üstesinden gelmek için alan adlarını bağlama ve CDN’leri ayarlama konusunda biraz bilgiye ihtiyacınız olacak.

İki gösterge paneli modeli de burada pek yardımcı olmadı. Hesap Yönetimi kontrol paneli şöyle görünür:

Sıvı web kolaylığı use2

Destekle sohbet etmek veya belgeleri incelemek için biraz zaman ayırmayı planlamalısınız. DNS kayıtlarınızı nasıl yapılandıracağınızı ve diğer bazı teknik görevleri nasıl tamamlayacağınızı bulmanız gerekecek. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, adım adım kılavuzumda çok yardım bulacaksınız.

Bazı teknik deneyimleriniz olsa bile, bunun için en az 30 dakika geçirmeyi bekleyin. Cloudflare CDN’yi de kurmak istiyorsanız daha uzun olacaktır.

Yönetim Panosu

Liquid Web, hesabınızı ve diğer arka plan hizmetlerini yönetmek için bir kontrol paneli ve sizin Yönetilen WordPress Portalı – WordPress web sitelerinizi oluşturduğunuz ve yönettiğiniz yer.

İki ayrı gösterge tablosunun kullanımı kolaydır ve Yönetilen WordPress Portalı temiz ve parlaktır. Anlamak için biraz zaman almamıza rağmen, tüm kurulumu sevdiğimi itiraf edeceğim.

Otomatik WordPress Güncellemeleri

Tüm WordPress web sitelerinizin her zaman güncel olduğundan emin olmak gerçek bir acı olabilir. Neyse ki, Liquid Web arka uçta sizin için bununla ilgilenir. eklentilerinizin hiçbirinin birbiriyle çakışmamasını sağlamak canlı web sitenize uygulanmadan önce.

Sitenizde görsel değişiklikler olup olmadığını kontrol etmek için her güncellemeden sonra Liquid Web’in şık Görsel Karşılaştırma Aracı’nı kullanabilirsiniz.

Yönetilen WordPress Portalı’ndan otomatik WordPress güncellemelerini ve eklenti güncellemelerini kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Otomatik Günlük Yedeklemeler

Liquid Web, web sitelerinizi günlük olarak otomatik olarak yedekler ve bu yedeklemeleri 30 gün boyunca kaydeder. Doğrudan Yönetilen WordPress Portalı’ndan kolayca geri yükleyebilir veya indirebilirsiniz.

Sıvı web kolaylığı use1

Daha önce web barındırma deneyiminiz yoksa Liquid Web muhtemelen en iyi seçenek değildir. Bununla birlikte, hızlı öğrenen veya deneyimli bir kullanıcıysanız, özgürlüğün tadını çıkaracaksınız ve yolun daha da ilerlemesini sağlayan kontrolünü bulacaksınız.

Çalışma Süresi İçin En İyisi, ancak Hız İçin En İyisi Değil

Liquid Web, web sitenizin (neredeyse) hiçbir zaman bozulmadığından emin olur, ancak web sitenizin yüksek hızda yüklenmesini beklemez.

Bir açıdan Liquid Web için yüksek beklentilerim olsaydı, performanstı. Sonuçta, çoğunlukla ticari müşterilere hitap eden premium bir barındırma sağlayıcısı.

Liquid Web% 100 ağ ve kesintisiz çalışma süresi için duyulmamış% 1,000 tazminat ile desteklenen güç çalışma süresi garantisi sunar. 

Çalışma süresi geçmişi aslında şirketin web sitesinde yayınlanır. Ayrıntılı grafiğe göre, 2018 yılı boyunca kesinti süresi olan sadece bir ay (Haziran,% 99.84 çalışma süresi ile) vardı.

Bu etkileyici, ama çalışma süresi her şey değil. Ziyaretçilerin sitenizin yüklenmesini beklemek için oturmayacaklarını biliyorsunuz. Hızlı yüklenmesini istiyorsunuz – gerçekten hızlı. Liquid Web’in hız açısından neler sunabileceğini görmek için bir Sucuri sayfa yükleme testi yapmaya karar verdim.

Liquid Web’in sadece A notu aldığını görünce şaşırdım. En yüksek not A + ve diğer en iyi ana bilgisayarların kolayca başardığını gördüm.

Elbette, bu, gerçek yükleme süreleri açısından büyük bir fark anlamına gelmez ve çoğu ABD konumu 200 ila 500 ms arasında yüklenir. Ama yine de mükemmel bir puan bekliyordum.

Avustralya ve Hindistan oldukça kötü performans gösterdi, ancak çoğu ev sahibi için durum böyle. Özellikle hayal kırıklığı yaratan şey, Hindistan’ın aslında iki saniyelik çizgiyi aşmasıydı. Önemli sayıda ziyaretçiyi kaybetmeye başladığınız nokta bu.

Sıvı web performance1

Liquid Web’in Desteği Yalnızca İnsan

Liquid Web, web sitesindeki desteğiyle gururla konuşuyor ve yılın 365 günü 7/24 “% 100 insan” desteği vaat ediyor. Şirket 59 saniyenin altında tepki sürelerini garanti ediyor telefon görüşmesi alıcıları ve canlı sohbet yanıtı ve bilet desteği için 59 dakikadan az.

Hemen hemen her şey için adım adım eğiticilerin yer aldığı kapsamlı bir bilgi tabanı da var.

Canlı Sohbet Desteği

Destekle ilk temasım, Liquid Web ile barındırma ilişkimde oldukça erken geldi: Alanımı nasıl bağlayacağımı anlayamadım. İşleri hızlandırmak istedim ve hızlı bir yanıta ihtiyacım vardı, bu yüzden canlı sohbet desteğine ulaşmaya karar verdim.

Liquid Web’in web sitesinde Bir İnsanla Sohbet Et düğmesini tıklamak, sohbet desteğini başlatmak için göndermeniz gereken basit bir form açar:

Sıvı web desteği 1

İlk izlenim güzeldi. Hemen hemen bir insan gibi görünen bir destek ajanıyla bağlantı kurdum..

Ancak, ilk başta isteğimi yanlış anladı, bu da biraz karışıklığa yol açtı. Alan adımı ve DNS yönetimimi mevcut kayıt sitemde tutmak ve sadece ad sunucularımı Liquid Web’e yönlendirmek yerine Liquid Web’e taşımak istediğimi düşünüyordu. Belki yeterince açık değildim ama biraz sinir bozucuydu.

İnsanın kredisine göre, serinliğini korudu ve sonunda aradığım yanıtı ve adım adım talimatlara bağlantılar verdi..

Yine de, bana talimatların kendisini vermesini tercih ederdim.

E-posta / Bilet Desteği

Bilet desteğiyle ilk etkileşimim de biraz hit oldu.

İlk pozitif Çok hızlı bir e-posta yanıtı aldım: yalnızca beş dakika sürdü sorguyu gönderdiğim andan itibaren. İkincisi, e-postada, Cloudflare ile nasıl kaydolacağınızı ve CDN’mi nasıl kuracağımı açıklayan ilgili belgelere dört farklı bağlantı vardı..

Sıvı web support2

Ancak takdir etmediğim bir şey, Doğrudan bir destek temsilcisinden hiçbir açıklama yapmadım. Sadece çoklu bağlantılar verildi ve bunları kendi başıma geçmeye bırakıldım.

Meşgul olduğum ve hemen hepsini yapamadığım için bir takip e-postası gönderdim. Bu sefer Cloudflare ve planımda nelerin yer aldığını ve bir yönlendirmenin nasıl kurulacağını sordum. 36 dakika içinde e-postama cevap verdiler, ama ne yazık ki ilk sorum hiç cevaplanmadı.

Ama hey, sadece insan.

Sağ?

Hmmm.

Premium Hosting için Premium Fiyatlandırma

Liquid Web kesinlikle en ucuz ev sahibi değil. Aslında, en düşük katmanlı planlar diğer pek çok ev sahibinin en yüksek katmanlı planlarından daha pahalıdır. Yönetilen WordPress barındırma planları 19,00 $ ‘dan başlarken, en ucuz sunucu aylık 119,00 $’ dır..

Bunun bir açıklaması, Liquid Web’in yeni başlayan web yöneticilerini gerçekten hedeflemediğidir. Bunun yerine, daha büyük ölçekli işletmeler için sağlam, özelleştirilebilir altyapı sağlamaya odaklanır.

Liquid Web’in barındırma planlarıyla ilgili güzel bir şey, paketler her şey dahil olma eğilimindedir ve şirket satışlara çok fazla güvenmez.

İptal ve İade

ne yazık ki, Liquid Web herhangi bir para iade garantisi sunmaz yönetilen WordPress barındırma için.

Ancak, sözleşmesiz barındırma hizmeti sunar, yani faturalandırma döneminizin kullanılmayan kısmı için orantılı bir geri ödeme alabilirsiniz. Bu sadece VPS paketleri için geçerlidir, fiyatlar aylık 15,00 dolardan başlıyor.

Liquid Web, barındırma işleminizi nasıl ve nerede iptal edeceğinizi açıkça ortaya koymasa da, desteklemek için bir iptal / yenileme olmayan bilet göndermeniz gerekir.

Ayrıca geri ödememin onaylanması yaklaşık bir gün sürdü ve toplamda sekiz (!) E-posta gönderildi. Yapabilirsin bu makaledeki deneyimim hakkında daha fazla bilgi edinin.

Liquid Web, rekabete nasıl uyuyor??

Liquid Web Ortalamanın Çok Üstünde Ama Kimse Mükemmel Değil

Kullanılabilirlik ve güvenilirlik söz konusu olduğunda Liquid Web’den çok daha az sayıda ana bilgisayar vardır. Bu ana bilgisayar inanılmaz derecede istikrarlı çalışma süreleri, güçlü bir kontrol paneli ve ciddi derecede güvenli bir altyapı sunar.

Bununla birlikte, Liquid Web’den çok yüksek beklentilerim vardı ve her zaman karşılanmadığını hissettim. Performansı mükemmeldi, ancak barındırma şirketinin mükemmel bir puan almamasına biraz şaşırdım. Bilet desteği de daha iyi olabilirdi ve kısıtlayıcı geri ödeme politikalarının büyük bir hayranı değilim.

Bununla birlikte, Liquid Web, ciddi WordPress web siteleri ve belirli gereksinimleri olan işletmeler için mükemmel bir seçimdir.

Liquid Web Ne Yapar? Liquid Web düşük maliyetli paylaşılan barındırma daha güçlü ve güvenilir web hosting sağlar. Hızlı sunucular ve daha kapsamlı kaynaklar gerektiren işletmelerin ihtiyaçlarını karşılar. Bulut tabanlı barındırma, yönetilen barındırma, özel ve VPS barındırma paketleri vardır ve şu anda en iyi web barındırma hizmetleri.
Liquid Web WordPress Hosting’i Yönetiyor mu? Evet, özelleştirilmiş sunucular, ücretsiz geçişler ve uzman desteği sağlayan yönetilen WordPress barındırma özelliği mevcuttur. WordPress kurulumunuz düşünmenize gerek kalmadan güncellenecek ve yedeklenecek.
Liquid Web VPS Hosting nedir? Liquid Web VPS hosting, hız ve mükemmel güvenlik özellikleri için Katı Hal Sürücüleri (SSD) kullanan yönetilen sanal özel sunucular (VPS) sağlar. VPS masraf olmadan özel barındırma gücünü ve güvenilirliğini sağlar. Sınırsız web sitelerine sahip olmanızı ve CloudFlare CDN’den yararlanmanızı sağlar.
Liquid Web Dedicated Hosting var mı? Evet, Liquid Web düzenli (fiziksel) adanmış barındırma ve bulut adanmış barındırma sunar. Her iki çözüm de, güçlü kaynaklar ve yüksek düzeyde güvenlik isteyen işletmeler için tek kiracılı (hiçbir şekilde paylaşılmayan) sunucular sunar. Her iki özel hosting tamamen yönetilir.
Liquid Web Ücretsiz Web Sitesi Geçişi Sağlıyor mu? Evet. Hesabınızdaki taşıma merkezini kullanarak başka bir barındırma sağlayıcısından ücretsiz taşıma isteğinde bulunabilirsiniz. Liquid Web, ücretsiz web sitesi taşıma işlemlerini beş gün içinde tamamlamayı hedefliyor ve web sitenizin bu süreç boyunca kullanılabilir kalacağına söz veriyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me