Korax Review 2020 – Büyük Oyuncularla Rekabet Edebilir mi?

Korax-mineKorax gayet iyi, ama gayet iyi değil. Korax iyi bir web barındırıcısı olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


1997 yılında kurulan Korax, özel bir Kanada web barındırma sağlayıcısıdır. Toronto, Ontario ve daha büyük Kanada bölgesinde bulunan binlerce müşteriye hizmet vermektedir. Veri merkezleri Toronto’da bulunuyor ve web siteleri İngilizce olarak sunuluyor.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Korax bir yeni başlayanlar ve daha büyük web siteleri için basit, anlaşılması kolay paketler içeren temiz web sitesi. İki paylaşılan barındırma paketi, yönetilmeyen veya yönetilen sunucular ve etki alanı kayıt hizmetleri sunarlar.

Korax, paylaşılan barındırma planları ile standart olarak aşağıdaki özellikleri:

 • % 100 garantili kullanılabilirlik
 • Anycast DNS koruması
 • SSL sertifikaları
 • 10 GB – 1 TB aylık trafik
 • Bir ila 100 veritabanı

Korax

Paylaşımlı hosting açısından, sadece iki paket sunuyorlar. Biri yeni başlayan küçük web siteleri için, diğeri daha büyük web siteleri için tasarlanmıştır. Her iki paket de neredeyse aynı özellikleri içerir, örn. Sınırsız otomatik yanıtlayıcı, Anycast DNS koruması, ücretsiz kurulum, AMS kontrol paneli ve spam koruması.

Paketlerdeki en önemli fark, aldığınız e-posta hesabı ve veritabanı sayısı ile birlikte disk alanı ve bant genişliği miktarıdır. Bu, en küçük paket olan Web Starter’ın hiçbir özellikten ödün vermenize gerek olmadığından yeni başlayanlar için mükemmel olduğu anlamına gelir. İki uç arasında bir yere düştüğünüzde, ikilem ne yapılacağı konusunda yatıyor. Web Starter paketinde sunulan 100MB depolama, yeterli miktarda multimedya içeriğiniz varsa yeterli değildir, Net Image paketinden 50GB depolama çoğu web yöneticisinin ihtiyaç duyduğundan çok daha fazladır. Bu ikisi dışında herhangi bir plan olmadığından, daha ılımlı bir şey arıyorsanız şansınız kalmaz.

Korax’ın gerçekten mükemmel bir özelliği,% 100 kullanılabilirlik garantisidir. Sağlayıcıların% 99’un biraz üzerinde teklif sunması yaygın olsa da,% 100 kullanılabilirlik garantisine sahip olmak çok daha nadirdir. Onlar ayrıca bunu bir Hizmet Düzeyi Sözleşmesi ile yedekleyin ve vaatlerini yerine getirmezlerse hesabınıza kredi iade ettiklerini belirtin.

Fiyatlandırma ve Destek

ne yazık ki, Korax’ın fiyatlandırması diğer Kanadalı ve Amerikalı sağlayıcılardan daha yüksektir. ancak, % 100 kullanılabilirlikleri gerçekten mükemmel bir garantidir ve ekstra maliyeti kabul edilebilir kılar.

Korax teklifleri üç fiyatlandırma seçeneği: üç aylık, altı aylık ve yıllık. Daha uzun bir sözleşme satın alırsanız indirimli fiyat alırsınız. Aynı anda üçten fazla plan satın alırsanız indirim de sunarlar. Ne yazık ki, yapmanız gerekenler planlarından hiçbiri ücretsiz olarak içermediğinden fazladan bir alan adı kayıt ücretine tutturma.

Aylık sözleşme yok: asgari süre üç aydır. Ancak, bir teklif 30-gün para iade garantisi hizmetten memnun değilseniz. Ayrıca, barındırma paketinizi istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Yükseltme yapılırken, orijinal paket ön ödemeli olduğundan, iki paket arasındaki farkı karşılamak için orantılı bir ücret uygulanır. Eski sürüme geçerken, aynı nedenden dolayı hesabınıza orantılı bir kredi uygulanır.

Hayal kırıklığı yaratan, Korax müşteri destek seçenekleriyle sınırlı. Satış öncesi veya yeni müşteri soruları için yalnızca e-posta yoluyla destek sunarlar. İçin mevcut müşteriler, cPanel üzerinden canlı sohbet desteği alabilirsiniz. Yeni veya mevcut müşteriler için telefon desteği sunmazlar ve web sitelerindeki Yardım bölümü, müşterilere yardımcı olacak yalnızca beş dokümanla sınırlıdır. Ancak durum güncellemeleri için bir Twitter yayını sunuyorlar.

Satış destek kanalları e-posta ile sınırlı olsa da, itirazımın yanıtını alma hızından çok etkilendiğimi itiraf etmeliyim. Onları mesai saatlerinden önce e-posta ile temasa geçtim ve ofisleri sabah 9.00’da açılır açılmaz samimi ve bilgilendirici bir yanıt aldım..

Korax rekabete nasıl uyuyor??

Korax basit, no-frills bir web sitesi barındırma hizmeti sunuyor. Tamamen özelleştirilebilir bir barındırma planı seçimi arıyorsanız, Korax sizin için uygun değildir. Ancak, temiz bir kullanıcı arayüzü ile birlikte net paketler ve fiyatlandırma ile basit bir web barındırma sağlayıcısına ihtiyacınız varsa, Korax mükemmel.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • % 100 kullanılabilirlik garantisi
 • 30-gün para iade garantisi
 • Müşteriler için canlı sohbet desteği
 • Temiz, kullanımı kolay kontrol paneli

Eksileri

 • Pahalı aylık maliyetler
 • Esneklik eksikliği
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map