IPeer.se İnceleme 2020 – Göründüğü Bu mu?

Ipeer 2006 yılında kuruldu ve halen İsveç Karlstad’da bulunuyor. Veri merkezleri kendi ülkelerinde bulunurken, İsveç’te ve Hindistan’da bir ofisleri vardır. Ipeer, yalnızca düşük maliyetli çözümlere odaklanmak yerine, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılayan özel barındırma çözümleri sunmak için en iyi teknoloji ortaklarıyla çalışmak amacıyla kurulmuştur. Hizmetleri İsveççe, Norveççe ve İngilizce olarak sunulmaktadır.


iPeer.se

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Ipeer hem özel hem de genel bulut barındırma ile birlikte daha uygun fiyatlı bir paylaşımlı barındırma seçeneği sunar. Ipeer, çeşitli barındırma türleri ve ek katma değerli internet hizmetleri sayesinde, başka herhangi bir sağlayıcı için kaynak gereksiniminizi ortadan kaldırır. Ipeer ile elde edeceğiniz minimum özellik listesi:

 • Alan adı kayıt hizmetleri
 • SSL sertifikaları
 • Yedekleme hizmetleri
 • E-posta barındırma
 • DNS yönetimi

Ayrıca, Ipeer’de her tür barındırma, onu çekici bir seçenek haline getiren en az bir veya iki harika özelliğe sahiptir:

 • Site Dışı Yedeklemeler: Sunucu yerleşimi için uygun olan tam yedekli tesisleriyle, planlarının çoğunda tesis dışı yedeklemeler sağlayarak verileriniz ne olursa olsun verilerinizin güvende kalmasını sağlar.
 • Otomatik Kontrol Paneli: Ipeer, makinenizin yedeklenmesini, yükseltilmesini, düşürülmesini, onarılmasını ve yeniden yüklenmesini otomatikleştirebileceğiniz güçlü bir kontrol paneli sağlar.
 • Yazılım Platformuna Özel Barındırma: Ipeer, işletim sistemlerinden içerik yönetim sistemlerine ve Azure gibi kurumsal düzeyde yazılımlara kadar belirli hizmet türlerine göre hizmet yelpazelerini özelleştirmek için en iyi BT şirketleriyle ortaklık kurdu.

Ipeer’da kullanılabilirlik söz konusu olduğunda en büyük sorun, gerçek web sitelerinin ve kayıt işlemlerinin oldukça kafa karıştırıcı olabilmesidir. Bir barındırma paketi seçerek kayıt işlemine başlasanız bile, aynı barındırma paketini sürecin ilerisinde yeniden seçmeniz gerekecek gibi görünüyor.

Ayrıca, her kategori için satın alabileceğiniz SLA’lara sahip olmalarına rağmen, Ipeer barındırma planlarından herhangi biri için kesintisiz bir çalışma garantisine sahip görünmemektedir. Bunlar, uzatılmış servis saatlerini, daha kısa kurulum sürelerini, daha hızlı veri ve hata gidermeyi ve daha fazlasını kapsar.

Bunun dışında, gerçek hosting ürünleri harika, Plesk kontrol paneliniz olarak sağlandı. Tercih ettiğiniz işletim sistemi veya önceden yüklenmiş içerik yönetim sistemi olan ürünleri de seçebilirsiniz.

Fiyatlandırma ve Destek

Ipeer’de hemen hemen her tür barındırma için çeşitli planlar içeren bir fiyatlandırma kategorisi bulabilirsiniz. Hosting hizmetlerinin çoğunda hem Linux ve Windows sürümü, barındırma türünün biri veya diğeri gerektirdiği durumlar hariç.

Paylaşımlı hosting 30 günlük para iade garantisi ile gelir. Faturalandırma süresi planın türüne bağlıdır:

 • VPS: Bir ila 16 GB RAM ve 15 ila 20 GB depolama alanı arasında değişen beş yapılandırma vardır. Faturalandırma süresi üç aydır.
 • Ağ sağlayıcısı: Aylık olarak faturalandırılan iki plan vardır; bunlardan birincisi 5 GB depolama alanı, 50 e-posta hesabı ve 40 GB veri aktarımı ile sınırlıdır. İkincisi, sınırsız depolama alanı, e-posta hesapları, veritabanları ve 200 GB veri aktarımı sağlar.
 • Adanmış sunucu: Üç yapılandırmaya sahip ileri teknoloji sunucuları. Kaynaklar 16 ila 64 GB DDR4 RAM, 2 x 300 GB SAS ila 6 x 600 GB SAS sabit sürücüler, RAID 1 ila RAID 5, 6, 10 ve 50 disk dizilerinden oluşur. Faturalandırma, üç aylık bir dönemden iki yıllık bir faturalandırma dönemine kadar değişir. Ayrıca her ay üç saatlik ücretsiz teknik danışmanlık ve 13 TB veri aktarımı elde edersiniz.

Bir başka benzersiz teklif, onların elastik bulut barındırma hizmetidir. Bu seçenek, saatte veya ayda belirli bir kaynak yapılandırmasını kullanmak için ödeme yapabileceğiniz anlamına gelir. Bu, özellikle yoğun kaynak kullanan uygulamaları ara sıra test eden geliştiriciler veya düzensiz trafik artışları olan web siteleri için caziptir. İstişare için onlarla iletişime geçerek özel bir özel sunucu da kurabilirsiniz.

Tüm planlar 7/24 müşteri desteği ile gelir. Destek personeline telefon, e-posta, canlı sohbet veya web sitelerindeki iletişim formu aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ipeer’deki destek ekibi harika: İsveçli bir şirket olmalarına rağmen mükemmel İngilizce konusunda yardım almak için uğraşmayacaksınız. Sorgulara hızlı yanıt verirler ve genellikle işi yapmak için misafirperver ve teknik olarak yeterlidirler.

İPeer.se, rekabete nasıl uyuyor??

Ipeer, çoğu iş ve bireysel barındırma ihtiyacına uyan çok çeşitli barındırma çözümleri sunar. Fatura şartları ve sınırsız hosting ürünleri söz konusu olduğunda tek engelleri sınırlı seçenekleridir. Bununla birlikte, olağanüstü destekleri ve son derece güvenli sunucuları bu kusuru telafi eder.

Artıları

 • İki veri merkezinde yedekli altyapı
 • Windows ve Linux arasında seçim yapın
 • CMS ve kurumsal yazılım barındırma çözümleri
 • Mükemmel müşteri desteği

Eksileri

 • İsveç dışında veri merkezi yok
 • Çok fazla faturalandırma terimi seçeneği yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map