ICD Soft Review 2020 – Çok Popüler, Ama İyi mi?

Aceleniz varsa ve sadece sonuç olarak istiyorsanız: ICDSoft ile aynı fiyata, 7/24 destek ile çok daha iyi sunucular alabilirsiniz Hostinger.


Merkezi Bulgaristan’ın Sofya şehrinde bulunan ICDSoft, yaklaşık yirmi yıl önce web barındırma hizmetlerini sunmaya başladı. Ayrıca WordPress hosting, Node.js hosting, yönetilen VPS (sanal özel sunucu) hosting ve bir bayi programı sunmaktadır. IDCSoft, 140’tan fazla ülkedeki müşteriler 50.000’den fazla aktif web sitesine ev sahipliği yapıyor. Modern veri merkezleri, yüksek kaliteli donanım ve özel bir müşteri destek ekibi ile ICDSoft, tüm web sitesi sahipleri için güvenilir ve güvenli bir barındırma ortamı vaat ediyor.

Bilgi dolu web sitesi parlak ve gezinmesi kolaydır. İngilizce olarak mevcuttur ve tüm fiyatlar ABD doları cinsinden görüntülenir.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

ICDSoft bir dizi katma değer özelliği sunar. Yeni başlayanlar için, kendi geliştirdi şirket içi kontrol paneli – sektör lideri cPanel’i belirsiz bir şekilde anımsatan – hosting hesabınızın her yönünü kolayca yönetmenizi sağlar. Bu kontrol paneli ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) destekler, kendi takdirinize bağlı olarak etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

ICDSoft hakkında en sevdiğim şey paylaşılan her hosting hesabıyla ücretsiz günlük yedeklemeler. Pek çok ana bilgisayar bu temel güvenlik özelliği için ödeme yapmanızı sağlar, bu nedenle günlük yedeklemeleri görmek güzeldir. Ayrıca, hosting aboneliğinizin ilk 100 günü için ücretsiz site geçişinin yanı sıra, size izin veren kullanışlı bir cPanel İthalatçı aracı sunar mevcut bir web sitesini kolayca taşıyın önceki barındırma sağlayıcınızdan.

Ekonomi paketi, giriş seviyesi paylaşılan barındırma planıdır, blogcular, küçük işletmeler veya portföy web siteleri için ideal. Plan şunları içerir:

 • 10 GB SSD depolama
 • 500 GB aylık bant genişliği
 • Sınırsız e-posta hesabı
 • Ücretsiz SSL sertifikası
 • 1 barındırılan web sitesi

ICDSoft

Ekonomi paketi biraz kısıtlayıcı görünse de, diğer paylaşılan barındırma planları (Business, WebApps ve Business Plus) diğer uç noktalara doğru sallanıyor gibi görünüyor. Bu planlar 30 GB – 100 GB SSD depolama ve aylık 1.000 GB – 10.000 GB bant genişliği ile geliyor.

Bu planları aşarsanız, ICDSoft’un yönetilen VPS barındırma planlarından birini seçebilirsiniz. Sunucunuzun nerede bulunmasını istediğinizi (ABD, Avrupa veya Hong Kong) da seçebilirsiniz, ancak kaynak tahsislerinin ve fiyatlarının biraz farklı olabileceğini unutmayın..

Fiyatlandırma ve Destek

ICDSoft kısa süre önce kaynak tahsislerini geliştirdi ve farklı kullanıcı ihtiyaçlarını ve bütçelerini karşılamak için daha fazla fiyat planı ekledi. Artık dört paylaşılan barındırma paketi (üç Hong Kong için) ve tek ve birden çok web sitesi için beş yönetilen VPS planı var.

Şirket, paylaşılan barındırma ve yönetilen VPS paketleriyle ücretsiz bir alan adı kaydı içermese de, tek bir site VPS barındırma aboneliği ile ücretsiz bir alan adı sağlanır. Ayrıca indirimli fiyat ve muhteşem 100 günlük para iade garantisi ve yenileme indirimleri.

ICDSoft’taki müşteri desteğinden bahsetmeye değer. Web sitesini ziyaret ettiğimde hemen canlı bir sohbet temsilcisi tarafından karşılandım. Web sitesi çok bilgilendirici olsa da, temsilciye bir sürü genel soru sordum ve bilmem gereken her şeyi öğrendim.

ICDSoft

Canlı sohbete ek olarak, son teknoloji ürünü 7/24 destek bilet sistemine sahiptir. Cevap vermeyi vaat ediyor 15 dakika içinde destek biletleri ve bir saat içinde e-posta mesajları. Video eğiticileri, kapsamlı bir bilgi tabanı ve SSS bölümü de mevcuttur. Yıllar geçtikçe, destek ekibi, ortalama 7 dakikalık yanıt süresiyle yarım milyondan fazla müşteriye cevap verdi. Web sitesinde de kapsamlı yardım belgeleri var.

ICDSoft’un fiyatı ne kadar? Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Paylaşılan hosting fiyatları diğer birçok web sitesi barındıran ve mükemmel özellikleri ile eşit. VPS planları gerçekten ucuza başlıyor, ancak yenileme oranları tanıtım oranlarından 10 kat daha yüksek. Fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi ICDSoft planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. ICDSoft daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin artması beklenenden daha uzun sürebilir ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödemeniz gerekir. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve şunları yapabilirsiniz: ICDSoft firmasından bir hosting uzmanına danışın.
ICDSoft’un müşteri desteği ne kadar iyi? ICDSoft, en iyi web sunucularımızdan biri olarak derecelendirilmedi, ancak bu, ICDSoft’un küçük, radar altı bir barındırma sağlayıcısı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketinin avantajları vardır – müşteri olarak ICDSoft için daha önemlisiniz ve güvenilir ve duyarlı destek sağlıyor. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

ICDSoft, rekabete nasıl uyuyor??

ICDSoft, işletmeler ve e-ticaret mağazası sahipleri için en iyi güvenilir bir barındırma sağlayıcısıdır. Her plan özelliklerle doludur ve iş ihtiyaçlarınız için fazlasıyla yeterlidir. Canlı sohbet ekibinden aldığım destek düzeyinden de memnun kaldım.

Karar vermeden önce, tavsiye ettiğimiz alternatif hosting şirketleri.

Artıları

 • Son derece duyarlı müşteri hizmetleri
 • 100 günlük para iade garantisi
 • ABD, Avrupa ve Asya’daki sunucu konumları
 • Ücretsiz web sitesi oluşturucu

Eksileri

 • Windows barındırma hizmeti sunmaz
 • CDN yok (içerik dağıtım ağı)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me