Heficed Review 2020 – Bir Web Geliştiricisinin Dürüst İncelemesi

Biri Hardcore Geliştiriciler için

Heficed, sadece büyük markalar için eşleşmeyen küçük bir barındırma şirketidir Hostinger. Büyük hosting şirketleri benzer yapılandırma için daha iyi bir fiyat sunar.


Heficed (yani kahve gibi buzlu) 2008 yılında Host1Plus olarak kuruldu ve hedefi, müşterilerin barındırma ve IP adresleri hakkındaki düşüncelerini kolaylaştırmak. Sunucuları, Los Angeles, Chicago, Sao Paulo, Frankfurt, Londra ve Johannesburg dahil olmak üzere tüm dünyada bulunmaktadır ve siber güvenlik, barındırma ve iş zekası konularında uzmandır..

heficed-Genel Değerlendirme1

Heficed ile ilgili güzel şeylerden biri, ekibin adlarını ve yüzlerini web sitesinde gururla sergilemesi ve müşterilerin kimlerle çalıştıklarını bilmelerini sağlıyor. Tüm ev sahipleri bunu yapmak için zaman ayırmaz ve onları daha meşru hale getirip getirmediğini kesinlikle hissettirir.

Bununla birlikte, kesinlikle herkes için doğru ev sahibi değil. Onlara uzman diyecek kadar ileri giderdim. Komut satırı modülleri de dahil olmak üzere sunucu yönetimi hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olmadığınız sürece, en temel görevleri bile tamamlamak için mücadele edeceksiniz.. Ayrıca, sizin için soruna bir göz atmak için bir üçüncü taraf sistem yöneticisini işe almanın daha iyi olacağı desteği de alır..

Artı tarafta, Heficed sadece bulut barındırma hizmeti sunar ve rakiplerinin çoğu gibi bir kenar çizgisi olarak paylaşılan, VPS veya özel barındırma yapmaz. Ayrıca bulut sunucunuzu en ince ayrıntısına kadar özelleştirmenizi sağlar. Bu ayrıntı düzeyi fiyatlandırma için de geçerlidir ve saat başına düşük kullanım artışlarına göre ödeme yapmanıza olanak tanır.

Ve böylece akılda, nasıl Heficed sizin için doğru web barındırma olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Bu makale başlamak için iyi bir yerdir. Heficed’in neler sunduğuna bir göz atalım.

İleri Düzey Kullanıcılar için Gelişmiş Özellikler

Heficed’in sunduğu birçok özellik, şirketin hedeflediği geliştiriciler için uzman araçlardır. Bu, tek tıklamayla yükleyiciler ve diğer yazılım güzellikleri ile işleri sizin için süper kolaylaştıracak bir şirket değildir. Müşterilerinin istediği bu değil.

yine, bulut sunucunuz üzerinde gelişmiş işlevler ve tam kontrol istiyorsanız, şanslısınız. Heficed, isteğe bağlı bir donanım güvenlik duvarına atılacaktır, ancak kendinizinkini yüklemek ve düzenli yedeklemeler yapmak istersiniz. Kiraladığınız bir sanal sunucu değil, sahip olduğunuz fiziksel bir sunucu gibi davranın ve komut satırları ve işletim sistemi yüklemesi ile uğraşmaya hazır olun.

Seviye 3 Sınıflandırılmış

Heficed’in veri merkezlerinin tümü Tier 3 sınıfındadır ve ISO, PCI, BBB akreditasyonu ve diğerlerinden uygunluk sertifikalarına sahiptir. Bunun sizin için anlamı nedir? Özetle, altyapı çoğundan daha güvenlidir ve yangın durumunda veri merkezlerinde neler olacağına bile dikkat çekmektedir..

Tam Kök Erişimi

Tam kök erişimine sahip olmak, çaylak web yöneticileri ve sıradan iş kullanıcıları için çok önemli olmayabilir, ancak geliştirme amaçları için kesinlikle gerekli olabilir. Bu kontrol seviyesi, hangi işletim sistemini kurduğunuzun seçimine kadar uzanır, bu da beni bir sonraki noktaya getirir.

heficed-Özellikleriyle1

Linux veya Windows

Linux veya Windows dahil işletim sistemleri seçiminizi yapın. Heficed, özel bir ISO kullanmanıza veya önceden yüklenmiş şablonlardan ve uygulamalardan seçiminizi yapmanıza olanak tanır. İstediğiniz herhangi bir çekirdeği çalıştırın veya işlemleri API’lar aracılığıyla otomatikleştirmek için Microsoft Windows Server’ı kullanın.

Gelişmiş IP Altyapısı

Şirket, Switch adlı dünyanın ilk otomatik IP yönetimi ve ağ mühendisliği platformunu başlattı. Anahtar, bulut dağıtımınızın farklı kıtalarda bir dizi IP adresi kullanmasına olanak tanır. Yarım milyondan fazla coğrafi konumlu IP adresine anında erişmenizi sağlar ve Terminal kontrol paneli bunların tümünü yönetmenize yardımcı olur.

heficed-Özellikleri2
Heficed açık bir şekilde deneyimli geliştiricilere yöneliktir, bu yüzden işleri sizin için kolaylaştırmak için kendi yolundan gitmez. Ne yaptığınızı bildiğinizi varsayarsanız, yapmadığınız takdirde ekip önemli bir ücret karşılığında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Sonuç olarak, daha zor web sitesi barındırma seçeneklerinden biridir, ancak en azından bulut sunucularının ne kadar özelleştirilebilir olduğunu telafi ediyor.

Hesap Oluşturma

Heficed için kayıt işlemi oldukça uzun, bu yüzden başlamadan önce kendinize bir fincan kahve yapmak isteyebilirsiniz.

İyi haber, mevcut bir Google, Microsoft, GitHub veya LinkedIn hesabını kullanarak kaydolabilmenizdir. Kötü haber şu ki, sanal bir makine kurma ve yeni başlayanlar için göz korkutucu olabilecek, ancak deneyimli geliştiriciler için basit olabilecek halka açık bir SSH anahtarı ekleme sürecinden geçmeniz gerekecek. Deneyimlerim hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Bir Etki Alanını Bağlama ve WordPress’i Yükleme

WordPress’i yüklemek ve bir etki alanını bağlamak, Heficed ile biraz zordur, çünkü sanal konsola giriş yapmanız, bir Apache web sunucusu, PHP ve MySQL yüklemeniz ve tek bir veritabanı oluşturmadan önce bunların tümünü yapmanız gerekir.

Tam 12 adımlı işlem biraz zaman alır ve destek istiyorsanız ayrıcalık için yüksek bir saatlik ücret ödemeniz gerekir. Neyse ki, kendi deneyimim hakkında yazdım, ve burada adım adım süreci takip edebilirsiniz.

Kolay Ölçeklenebilirlik

Heficed, kaynaklarınızı ölçeklendirmenize ve ihtiyacınız olduğunda daha fazlasını eklemenize olanak tanır, ancak aynı zamanda en temel paketinde bile 2048’e kadar IP’ye erişmenizi sağlar. IP’lerinin kara listeye alınmayacağını garanti eder ve platformu da kapsamlı bir otomasyona izin verir, ancak o zaman biraz zorlaşmaya başlar.

Kaynak Kütüphanesi

Heficed’in kaynak kütüphanesi, beyaz kağıtlardan iş kullanım durumlarına ve veri sayfalarına kadar her şeyi sunan steroidler hakkında bir bilgi tabanı gibidir. Ancak bunlar gündelik uyku zamanı okuması değildir. Kapsamlı ayrıntılara girerler ve Brezilya BT altyapısı gibi konularda derinlemesine gitmek isteyen geliştiricilere ve programcılara yöneliktirler..

Destansı Özelleştirme

Heficed’in bulut tabanlı altyapısının avantajlarından biri, tam olarak ihtiyacınız olan kaynakları seçerek kendi paketinizi oluşturabilmenizdir. Sunucu konumundan işletim sistemine, depolama alanına ve bulut sunucunuzun sahip olmasını istediğiniz işlemci çekirdeği ve bellek sayısına kadar her şeyi belirleyebilirsiniz.

heficed-kolaylığı use1

Oldukça Ortalama

Heficed’in küresel bir sunucu ağı vardır ve müşterileri istedikleri kadar kaynağa erişebilir, bu nedenle sitenizin oldukça hızlı yüklenmesini beklersiniz. Yükleme hızlarından memnun olmayan kullanıcılara dair herhangi bir kanıt görmedim, ancak kesinti süreleri yaşayan ve onlara yardım etmek için mücadele veren insanlardan birkaç kötü yorum var.

heficed-performance1

Bunları test etmek için, sunucularının farklı konumlardan ne kadar hızlı yüklendiğini görmek için bir Sucuri sayfa yükleme testi yaptım. Avustralya ve Japonya’da yüklemek biraz daha yavaş olsa da, çoğunlukla iyi oldu. Toplam yükleme süresi, test ettiğimiz diğer barındırma şirketlerinin çoğuyla eşitti.

Eğer Ödeyebiliyorsanız Takım Yardımcı Olacak

Heficed, hizmet düzeyi sözleşmesi (SLA) için farklı katmanlara sahiptir. Standart SLA’da, 12 saat içinde bilet yanıtları vaat eder ve yedek bulundurmaz, ancak bir saat içinde ve üç haftalık yedeklemeler içinde yanıt almak için gerekirse kurumsal plana geçebilirsiniz. Yine de, faturanıza ekleyeceği% 20 değerinde olduğuna ikna olmadım.

Destek gelince, bir destek merkezi ve size yardımcı olacak bir bilgi merkezi vardır ve hatta bir Slack topluluk destek forumu vardır. Maalesef destek ekibi özellikle yardımcı olmuyor.

Destek almak için birkaç kez canlı sohbette bir saat kadar bekledim ve sonra ajan aldığında,. Örneğin, WordPress’i yüklemek için herhangi bir öğretici olup olmadığını sorduğumda, temelde bana Google’a söylediler ve sonra bana destek için saatlik bir ücretle ödeme yapmayı denediler. Diğer zamanlarda hiç kimse almamış.

heficed-desteği1
Heficed’in fiyatı oldukça makul bir şekilde başlıyor, ancak ısmarlama bulut sunucunuzu oluşturmak için ekstra kaynaklar ve işlevsellik ekledikçe hızla artıyor. Bunun da ötesinde, SLA temel fiyatınız ne olursa olsun ekstra% 20 ekleyebilir.

İyi haber, çok çeşitli ödeme seçeneklerini kabul etmesidir. Şirket, Mastercard, Visa ve American Express, PayPal, AliPay ve bir dizi kripto para birimi de dahil olmak üzere kredi ve banka kartlarının çoğunu kabul ediyor. Bunun da ötesinde, faturalandırma döngüsünü özelleştirebilir ve hatta saate kadar ödeme yapabilirsiniz, ancak bunu yapmak için ağır bir para yatırmanız istenir..

Heficed’in maliyeti nedir? Heficed, 15 $ ile 66 $ arasında planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Heficed planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Heficed, daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Heficed’den bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Heficed’in müşteri desteği ne kadar iyi? Heficed en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmamış. Ancak bu, Heficed’in radarın altında küçük bir barındırma sağlayıcısı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

İptaller & Geri ödemeler

Heficed, hesabınızı iptal etmenin kaydolmaktan daha kolay olduğu olağandışı web barındırıcılarından biridir. Yalnızca hesabınıza giriş yapmanız, iptal etmek istediğiniz sunucuya göz atmanız ve sil’e basmanız gerekir. Hemen veya bir sonraki faturalandırma döngüsünün sonunda iptal edebilirsiniz ve satın alma işleminizden sonraki 14 gün içinde iseniz, ödemeniz otomatik olarak iade edilir. Kolay deneyimim hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Heficed rekabete nasıl uyuyor??

Heficed, ortalama bir tüketici için tasarlanmamıştır ve gelişmiş bir geliştiriciye aracı olmadıkça bunu önermem. Yüksek müşteri hizmetleri ücretleri ödemek istemiyorsanız, sunucu yönetimi görevlerini herhangi bir yardım almadan gerçekleştirebilmeniz gerekir..

Artı tarafta, hosting paketleri süper özelleştirilebilir, böylece sadece ihtiyacınız olan kaynaklar için ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, saatlik faturalandırma dahil esnek faturalandırma döngüleri sunar ve iptal etmek kolaydır.

Sonuç olarak, arayüzlerin karmaşıklığı ve sadece birkaç alana ev sahipliği yapmam gerektiğinden dolayı benim için değil. Ama küçük bir web geliştirme ajansı yönetiyor olsaydım, belki de işler biraz farklı olurdu.

Heficed makul bir fiyata iyi bir hizmet sunabilir, ancak üst web hosting şirketleri? “Evet” demeyi zor buluyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map