Google Cloud Platform Review 2020 – Daha Büyük Daha İyi mi Demektir?

Büyük Oyuncular Tarafından Kullanılan Kurumsal Düzeyde Barındırma

Google Cloud Platform iyi, ancak iyi yeterli değil. Google Cloud Platform iyi bir web barındırıcısı olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


Herkes Google’ı duydu. Ancak herkes Google Cloud Platform’u (GCP) duymadı –bilgi işlem, veri depolama, veri analizi ve makine öğrenimi gibi bir dizi bulut hizmeti.

hakkında-bulut platform Genel Değerlendirme1

Google’ın ilk bulut bilişim hizmeti olan App Engine, 2008 yılında kuruldu ve Google’ın dünya çapında yönetilen veri merkezlerinde web uygulamaları geliştirmek ve barındırmak için bir platformdur. Web sitesi İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Hollandaca, Portekizce, Japonca, Çince (basitleştirilmiş ve geleneksel) ve Korece dahil 13 dilde kullanılabilir..

GCP’nin hizmetleri Coca-Cola, Twitter, PayPal ve eBay gibi kullanıcılar tarafından kullanılır, ancak bu sizi etkilemezse belki de Google Arama ve YouTube ile aynı altyapı üzerinde çalışır niyet. Ancak müşteri tabanı sizi GSO’yu seçecek kadar etkilemeli mi? Onlar web sitenize değerli deneyim barındırma yapmak için küçük adam hakkında yeterince umurumda mı?

Sizin için doğru olup olmadığını öğrenmek için, GCP’nin paketleriyle birlikte gelen özelliklere, fiyatlandırmaya, kullanım kolaylığına ve desteğe dokunarak tüm artıları ve eksileri inceleyeceğim..

Kurumsal Kullanıcılar için Güçlü Bulut Barındırma

Google Cloud Platform, diğer barındırma sağlayıcılarından farklıdır. yalnızca bulut bilişime adanmış, ve bulut barındırma bunun küçük bir parçasıdır. Bulut bilişim, artan veya dalgalanan bir talebe sahip işletmeler için mükemmel bir seçimdir, ancak yalnızca düşük trafik seviyesine sahip küçük bir hobi sitesine ev sahipliği yapmak istiyorsanız kesinlikle aşırıya kaçacaktır..

GCP tamamen kurumsal düzeyde bulut barındırma odaklıdır, böylece web sitesi transferleri, tek tıklamayla yükleyiciler veya web sitesi oluşturma araçları gibi yeni başlayanlar için ücretsiz özellikler elde edemezsiniz. Birçok güçlü özellikle birlikte gelse de, geliştiricilere ve yüksek talep gören web sitelerine uyarlanmıştır..

Dünya çapında ağ

GSİO’dan bekleyeceğiniz gibi, kapsamı küreseldir. İle 20 lokasyondaki veri merkezleri, ABD (Oregon, Los Angeles, Güney Carolina, Iowa, Virginia), Kanada (Montreal), Güney Amerika (Brezilya), Avrupa (Hollanda, Londra, Belçika, Zürih, Frankfurt, Finlandiya) ve Asya-Pasifik bölgesi dahil (Hindistan, Çin, Japonya, Singapur ve Avustralya).

hakkında-bulut platform Özellikleri1

Verileriniz Güvende

Büyük bir sağlayıcı ile hosting artıları ve eksileri vardır. Bir yandan, ana bilgisayar en son güvenlik ve uyumluluk denetimlerine yatırım yapabilir, ancak diğer yandan boyutu bilgisayar korsanlarına karşı daha savunmasız kalabilir. Bununla birlikte, GCP’nin, müşterilerinin güvenlik gereksinimlerini karşılamak için gerekli tüm uluslararası standartlarla güncel olduğunu ve AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne (GDPR) de uygun olduğunu söyleyebilirim..

En İyi Şirketler ile Ortaklıklar

GCP sadece kendi hizmetlerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda size yardımcı olmak için dünyanın en iyi teknoloji şirketlerinden bazılarıyla ortak çalışır “Daha hızlı yenilikler yapın, daha akıllıca ölçeklendirin ve güvende kalın.” Örneğin, Salesforce ile olan ortaklığı, sorunsuz bir iş akışı için müşteri ilişkileri yönetiminizi (CRM) G Suite ve Google Analytics 360 ile entegre edebileceğiniz anlamına gelir.

Açık Kaynak Taahhüdü

Google ve GCP, açık kaynak topluluğuna katkıda bulunmayı taahhüt eder. Kubernetes, TensorFlow ve Android, Google’ın açık kaynak kodlu dahili projelerine sadece birkaç örnektir. Uygulamanızı belirli bir satıcıya takılmak yerine alıp farklı bir açık kaynak bulutuna taşıyabileceğinizi bilmek güzel.

hakkında-bulut platform Özellikleri2
Google Cloud Platform web sitesi ile yapılacak her şey şık ve moderndir. Kapsamlı menüleri bunaltıcı gibi görünse de, başlamanın en basit yolu, başlangıçta belirli bir hizmeti bulmaya çalışmak yerine Başlangıç’ı tıklamaktır. Bundan sonra, işlem yeni bir e-posta adresi oluşturmaya benzer.

Hesap oluştur

Bir hesap oluşturduğunuzda, ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz, ayrıca kullanımınıza otomatik olarak 300 ABD doları tutarında kredi alırsınız. Ödeme bilgilerini girmeniz gerekse de Google, siz izin verene kadar faturalandırılmayacağınızı açıklar; böylece kredi kartınızdan beklenmedik bir ücret alınmaz..

hakkında-bulut platform kolaylığı use1

Devam etmeye karar verdikten sonra, mavi renkli Ücretsiz başlayın düğmesini seçin ve ekrandaki talimatları izleyin; bu basittir ve sadece bir dakikanızı alır.

Bir Etki Alanı Bağlama ve WordPress’i Yükleme

Bu kurulum süreci, büyük olasılıkla bir geliştirici ekibiyle GCP’nin hedef kitlesi olan kurumsal düzeydeki müşteriler için basittir. Ancak, daha yeni bir web sitesi sahibiyseniz, gösterge tablosunun biçimi ve dili, karmaşık ve bunaltıcı hissettirebilir. Ve yol boyunca desteğe ihtiyacınız varsa, prim ödemeye hazır değilseniz, unutun. Deneyimlerim hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Uzman Yardımı

Oldukça yüksek bir ücret ödemeye hazırsanız, Google uzman yardımına sahip olabilirsiniz. Bu, danışmanlık, teknik hesap yönetimi ve küresel bir ortak ağı ile eğitim ve sertifikalar şeklinde gelir.

Tek Tıkla Dağıtım

GCP pazar alanı, yalnızca birkaç tıklamayla dağıtılabilen bir dizi hazır çözümler sunar. WordPress, Drupal ve Joomla gibi olağan adayların yanı sıra GitLab, Jenkins ve Plesk gibi geliştirici dostu bazı araçlar var.

Tamamen Entegre

Hiç kimse sekmeden sekmeye tıklamayı, çok sayıda uygulamayı açmayı ve entegre etmeye çalışmayı sevmez. GCP, G Suite, Google Haritalar, Chrome OS ve daha pek çok şey gibi günlük yaşamınızda zaten kullanacağınız uygulamalarla tamamen bağlantılı olarak gelir.

Bundan Daha iyisini Yapamazsın

Google, güvenilirliği ve iyi bir nedenle bilinir. Google’ın tüm hizmetleri Google Cloud Platform’da çalışır, bu nedenle çalışma süresi veya performansla ilgili sorunların olasılığı düşüktür. YouTube veya Google Arama’nın en son ne zaman düştüğünü duydunuz?

Mükemmel% 99,99 kesintisiz hizmet düzeyi anlaşması (SLA) sunar, bu açıkça belgelenmiştir ve kesinti durumunda iyi bir finansal tazminat sunar. Tabii ki, tüm bulut barındırma ağları hata potansiyeline sahiptir. Ancak öncelikler listenizde güvenilirlik, hız ve çalışma süresi yüksekse GSO’dan çok daha kötü yapabilirsiniz.

Ama eğer bu sizi ikna etmezse, bu olabilir. Kendi Sucuri sayfa yükleme testimi yaptım. GCP, çoğu yerde 20 milisaniyeden daha düşük bağlantı hızları sunan bir üst sınıf kazanmıştır.

Tokyo’da en kötüsü, ancak GCP yakında yakında daha fazla veri merkezi konumu ekliyor. Bu bir tesadüf olabilir ya da Google zayıf yönlerini biliyor ve gelişmelere yatırım yapıyor.

hakkında-bulut platform performance1

Sadece Öderseniz

Google Cloud Platform’dan destek ücretsiz değildir (yalnızca faturalandırma desteği istemiyorsanız). Herhangi bir teknik destek istiyorsanız, ödeme yapmanız gerekecektir. Web, telefon ve sohbet desteği sunan üç plan düzeyi vardır, ancak fiyatlar oldukça pahalıdan çok pahalıya.

Dürüst olmak gerekirse, bu fiyatlar sadece işletmeler için uygundur ve en ciddi işletmeler dışındaki herkes için büyük bir caydırıcıdır. Ödemeyi karşılayamıyorsanız, bir topluluk forumu ve iyi belgeler var, ancak bu konuda.

Genellikle tüm destek seçeneklerini test ederdim, ama birkaç yüz hatta bin dolar cebimde bir delik açmadan buna karşı karar verdim. Satışlara e-posta gönderebildim, ancak buna hiç yanıt alamadım.

Google Cloud Platform 12 aylık ücretsiz deneme sürümü sunuyor ve 300 dolar kredi veriyor. Ödeme sadece kredi kartı ile yapılır ve yalnızca gerçek kullanımınız için saniye başına artışlarla ücretlendirilirsiniz, yani yalnızca web sitenizin kullandığı bant genişliği kaynakları için ödeme yaparsınız.

Ancak, bilgisayar bilimleri dereceniz yoksa, ne kadar faturalandırılacağınızı anlamakta zorlanabilirsiniz. Maliyet hesaplayıcısı sağlar, ancak yine de oldukça kafa karıştırıcıdır.

Bütçe birincil endişenizse, GSO’nun doğru ev sahibi olmadığını akılda tutmak önemlidir. Bunun yerine, barındırma gereksinimleriniz gelecekte büyüyecek veya dalgalanacaksa ve işinizle birlikte ölçeklenen sağlam bir altyapıya ihtiyacınız varsa GCP’yi seçin.

İptaller & Geri ödemeler

Google Cloud Platform hesabınızı iptal etmek için iki kolay adım gerekir. İlk olarak, projelerinizi silmeniz gerekir. Bu yönetici üzerinden yapılabilir; sadece gerekirse verileri yedeklediğinizden emin olun. İkinci olarak, konsolun içinde de yapmak kolay olan faturalandırma hesabınızı kapatmanız gerekir.

Diğer çoğu bulut ana bilgisayarı gibi, GCP faturaları da kullanım bazında olduğundan geri ödeme almayacaksınız. Bununla birlikte, örneği veya projeyi sildiğiniz anda, hesabınıza başka masraf eklenmeyecek ve zaten kullanılmış kaynaklar için ödeme yapmanız gerekecek..

Google Cloud Platform’un maliyeti nedir? Google Cloud Platform, en yüksekten en düşüğe fiyatlandırılan birden fazla plan sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Google Cloud Platform planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamaktır. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Google Cloud Platform, daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Elbette ihtiyaçlarınız değişebilir ve Google Cloud Platform’dan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz buraya.
Google Cloud Platform’un müşteri desteği ne kadar iyi? Google Cloud Platform, en iyi web sunucularımızdan biri olarak derecelendirilmedi. Ancak bu, Google Cloud Platform’un radar altında küçük bir barındırma sağlayıcısı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Google Cloud Platform, rekabete nasıl uyuyor??

Google Cloud Platform, dünyanın önde gelen bulut Hizmet Altyapısı (IaaS) sağlayıcılarından biri olarak yer almaktadır. Çok büyük müşterileri, mükemmel entegrasyonları, birinci sınıf güvenliği ve etkileyici bir küresel ağı var. Ancak, kesinlikle piyasadaki en ucuz değil ve pahalı müşteri hizmetleri için herhangi bir puan kazanmıyor. Premium bir işletme veya geliştirici değilseniz, bu sizin için ev sahibi değil.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map