FlokiNET İnceleme 2020 – Denemeye Değer Mi?

flokinet-mine


FlokiNET 2012 yılında kuruldu. O zamandan beri, Avrupa’daki müşterilere web barındırma ve alan adı kayıt hizmetleri. İzlanda, Finlandiya ve Romanya’da bulunan veri merkezleriyle, özellikle ifade özgürlüğü, gazetecilik ifadesi ve ihbar projeleri için güvenli bir sığınak olarak biliniyorlar..

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

FlokiNET kullanıcılarına benzersiz bir özellik ve araç seti onlara yardım için performanstan ödün vermeden güvenli web siteleri oluşturma ve anonimliklerini koruma. Temel özellikler:

 • Seçtiğiniz işletim sistemi
 • SSH erişimi
 • Barındırılan tüm alanlar için otomatik SSL sertifikaları
 • Romen ve Finlandiya sunucularında yetişkinlere yönelik yasal içeriğe izin verildi
 • SSD depolama
 • % 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • Kişisel veri gerekmez (yalnızca hesap oluşturmak için geçerli bir e-posta adresi gerekir)
 • Aynı kontrol panelleri içinde ücretsiz geçiş yardımı
 • DDoS / güvenlik duvarı koruması mevcut (yalnızca Romanya)
 • Softaculous uygulama yükleyicisi

flokinet-özellikler

İle başlayan Paylaşılan Evsahipliği, üç konumdaki sunucuları seçebilirsiniz; İzlanda, Romanya ve Finlandiya. Tüm paketler haftalık yedeklemeler, SSD depolama alanı, sınırsız eklenti alanı, sınırsız e-posta ve sınırsız alt alan adı. Bununla birlikte, bant genişliği yalnızca Romanya ve Finlandiya paketleri için sınırsızdır. DDoS saldırı koruması yalnızca Romanya paketleri için de mevcuttur.

Paylaşılan barındırmada olduğu gibi, sanal sunucu paketleri de farklı konumlara yayılmıştır. Giriş seviyesi paketleri tek bir CPU Çekirdeği, 1GB RAM ve 1Gbit / s uplink ile 20GB SSD depolama ile birlikte gelir. Finlandiya veya Romanya’da ev sahipliği yapıyorsanız aylık 1 TB bant genişliği, ancak web sitenizi İzlanda’da barındırıyorsanız aylık 200 GB bant genişliği ile sınırlandırılırsınız. Tüm bu özellikler tam kök erişimi ve dakikalar içinde kolayca ölçeklenebilir.

Özel sunucular daha fazla alan veya yapılandırma seçeneğine ihtiyaç duyan müşteriler tarafından da kullanılabilir. Her paket, sunucuların kurulumunda ve yapılandırmasında size yardımcı olan iLO uzak konsollarıyla birlikte gelir. Elbette DDoS koruması da sağlanır.

FlokiNET tarafından sunulan diğer hizmetler arasında sızma testi, web tasarımı, güvenli VoIP, TeamSpeak ve operasyonel güvenlik danışmanlığı. Tüm bu ekstra hizmetler BT altyapınızı korumaya ve dijital işlemlerinizi daha verimli bir şekilde yürütmenize olanak tanır.

Fiyatlandırma ve Destek

FlokiNET’in barındırma paketleri oldukça ekonomiktir ve farklı kullanıcılara uygun özelliklerle birlikte gelir. Kabul edilirse, daha fazla anonimlik ve gizlilik isteyenlere daha uygundur, bu nedenle fiyatları buna göre ayarlanmıştır. Bununla birlikte, güvenli, anonimlik merkezli bir barındırma sağlayıcısı olma durumlarıyla bile, fiyatlar pazarın içinde. Hatta aylık ödeme, bu yüzden kısa vadeli projeler için mükemmel.

Çeşitli ödeme seçenekleri desteklenir, özellikle, DASH, Bitcoin, Litecoin, OK Pay, Mükemmel Para, Western Union, PaySafeCard, PayPal, MoneyGram, posta ile nakit ve banka havalesi. Onlar para iadesi veya para iade garantisi vermeyin, ancak.

7/24 destek mevcuttur. Ayrıca, diğer birçok şirketin aksine, oldukça az sayıda destek kanalı sunuyorlar. Teknik destek ekibini telefon veya Skype ile arayabilir, onlara bir e-posta yazabilir veya Signal veya Threema’yı kullanabilirsiniz (her ikisi de şifreli iletişim anlık mesajlaşma uygulamalarıdır). Topladığım kadarıyla, sorgulara oldukça hızlı yanıt veriyorlar ve bir dizi barındırma sorununda tatmin edici destek sağlıyorlar.

FlokiNET’in maliyeti nedir? FlokiNET 3 ila 10 $ arasında planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi FlokiNET planını almalıyım? Tavsiyem daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. FlokiNET daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve FlokiNET’ten bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz buraya.
FlokiNET’in müşteri desteği ne kadar iyi? FlokiNET en iyi web sunucularımızdan biri olarak derecelendirilmedi. Ancak bu, FlokiNET’in radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

FlokiNET rekabete nasıl uyuyor??

Onların anonim kayıt prosedürleri ve DDoS korumalı barındırma, FlokiNET, konuşma özgürlüğü ihlallerinde kendilerini kolay hedefler olarak gören gruplar ve kuruluşlar için iyi bir seçenektir.

FlokiNET makul bir fiyata iyi bir hizmet sunabilir, ancak üst web hosting şirketleri? “Evet” demeyi zor buluyoruz.

Artıları

 • Aylık ödemeler
 • Tam kök erişimi
 • Anonim kayıt
 • Esnek ödeme seçenekleri

Eksileri

 • Yalnızca Avrupa’daki sunucular
 • Para iadesi veya para iade garantisi yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me