DreamHost İnceleme 2020 – Paranızı boşa harcamayın!

Hayal değil, kabus da değil

DreamHost, VPS barındırma ve özel barındırmadan esnek bulut barındırma kurulumlarına ve daha uygun fiyatlı paylaşılan barındırma paketlerine kadar oldukça iyi bir dizi farklı hizmet ve pakete sahiptir..


dreamhost-Genel Değerlendirme1

DreamHost tam bir endüstri devi değil, ancak 1997’de kurulduğundan bu yana 22 yılda sıfırdan 400.000 müşteriye ulaştı. 100’den fazla ülkeden müşterileri var ve 1.5 milyondan fazla web sitesine ve 750.000 WordPress kurulumuna güç veriyor.

Ama DreamHost sizin için en iyi hosting şirketi mi? Bu duruma bağlı.

Fiyatları düşük tutmak için özelliklerini yalın tutarak uygun fiyatlı bir barındırma sağlayıcısıdır. Sıkı bir bütçeniz varsa bu kulağa hoş gelebilir. Peki ya kalite? DreamHost onu yüksek tutabilir mi?

Öğrenmek için okumaya devam edin.

Özelliklere Işık Tutun, ancak Yapacak

DreamHost, sonsuz özellik listesi sunan bu ana bilgisayarlardan biri değil. Yine de, başlamanız için yeterli bir araç paketi sağlar ve özellik eksikliğini telafi ederek telafi eder. kullanımı kolay ve oldukça güvenilir.

dreamhost-Özellikleriyle1

Tabii ki, VPS barındırma ve bulut barındırma paketleri gibi daha gelişmiş planlarından bazıları ek özelliklerle birlikte geliyor. Hatta ucuz paylaşılan hosting paketleri ile geliyor SSD depolama alanı, e-posta barındırma ve ücretsiz alan adı. Web sitesi oluşturucuyu kullanmak istiyorsanız, aylık bir ücret ödemeniz gerekir.

Önce Açık Kaynak

Açık kaynaklı yazılım sunmakla aktif olarak desteklemek arasında bir fark vardır. DreamHost parasını ağzına koyar, açık kaynak hareketine aktif olarak katkıda bulunur ve özellikle kod parçacıkları, topluluk kitaplıkları ve daha fazlası oluşturarak ve bunlara katkıda bulunarak WordPress.

Bunun bir birey olarak sizin üzerinde belirgin bir etkisi olmayabilir, ancak şirket için sadece bir bütün olarak iyi bir şey olabilir.

Gizlilik İkinci

DreamHost bir bütçe markası olabilir, ancak kesinlikle gizliliğinizi ciddiye alır. Aslında, oldukça iyi olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız freebie gizlilik özellikleri kapsamlı bir anti-spam politikası ve ücretsiz WHOIS gizliliği dahil.

dreamhost-Özellikleri2

İlk bakışta, saklanacak hiçbir şeyiniz yoksa WHOIS bilgisini neden gizlemekle uğraştığınızı merak edebilirsiniz, ancak gerçek şu ki WHOIS bilgilerinizi gizlemek spam’i azaltabilir ve bilgisayar korsanlarının sizi hedeflemesini zorlaştırabilir.

% 100 Çalışma Süresi Garantisi

Bundan daha iyisi olamaz. DreamHost tüm hosting planlarında% 100 çalışma süresini garanti eder. Dahası, bu sadece dikkat çekici bir pazarlama kampanyası değil, aynı zamanda tazminatla destekleniyor. Aylık kesinti saatinin en fazla% 10’una kadar her kesinti saati için bir günlük ücret kredisi alırsınız..

Çevre Dostu Hosting

Şirketinizin karbon ayak izini azaltmaya çalışıyorsanız, DreamHost oldukça iyi bir seçimdir. Kullanır veri merkezlerinde yüksek verimli soğutma altyapısı, ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik alan şebekeler tarafından desteklenmektedir.

Şirket ayrıca etkisini azaltmak için ofislerinde çeşitli geri dönüşüm planları ve diğer çevre dostu girişimler uygulamaktadır..
DreamHost, kullanımı daha kolay web barındırıcılarından biridir, ancak bunun nedeni kısmen size özelliklerle aşırı yüklenmemesi ve bu nedenle yolunuzu bulmanızın nispeten kolay olmasıdır..

Kaydolmak çok zor değil ve kendi özel paketinizi de oluşturmuyorsunuz. Bir sorunla karşılaşırsanız ve müşteri hizmetleri ekibinden yardım alamıyorsanız, karşılaşabileceğiniz tek kullanım kolaylığı sorunu ortaya çıkar.

DreamHost, hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olabilecek bir web sitesi oluşturucu da sunar. Ancak, WordPress gibi daha profesyonel araçlarla ve içerik yönetim sistemleriyle (CMS’ler) gerçekten rekabet edemez.

Birçok rakibin müşterileri üzerinde zorladığı altı aylık ve bir yıllık minimum sözleşmeler yerine aylık paketler sunması güzel.

Hesap Oluşturma

DreamHost’a kaydolmak çok zor değil ve bir barda bir arkadaşınızla sohbet etmek kadar yaklaşılabilir bir dille süreci mümkün olduğunca basitleştirmek için elinden geleni yapıyor..

Tek dezavantajı doğrulama sürecidir, Bu biraz acı vericiydi, ama DreamHost’un müşterilerinin her birini bu ekstra adımdan geçirdiğinden şüpheliyim. Sonuçta, oldukça keyifli bir deneyim oldu ve burada okuyabilirsiniz.

WordPress’i Yükleme ve Bir Etki Alanını Bağlama

WordPress’i yüklemek çok kolay, temel olarak yapmanız gereken tek şey. Kaydolduğunuzda bir kutuyu işaretleyerek işlemi otomatikleştirebilirsiniz. WordPress kurulduktan sonra DreamHost’tan bir e-posta alacaksınız ve doğrudan girip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir etki alanı adını yapılandırmak ve ücretsiz Cloudflare CDN’nizi yüklemek de gülünç derecede kolaydır.

Aslında, şimdiye kadar gördüğüm en kolay kurulum olduğunu söyleyecek kadar ileri gideceğim. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Özel WordPress Paketleri

DreamHost’un ana teklifi, her şeyi içeren WordPress barındırma paketleri Temaları ücretsiz yüklemek için kolay yükleyiciler ve başka yerlerde ödemek zorunda kalabileceğiniz 50.000’den fazla eklenti.

DreamHost, güncellemeleri otomatize eder, böylece bu konuda fazla endişelenmenize gerek kalmaz, ancak sitenizi yoğun bir şekilde özelleştiriyorsanız, otomatik bir güncellemenin sitenizi almadığından emin olmak için manuel güncellemeleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. çevrimdışı.

dreamhost-kolaylığını temel use1

Yerleşik Önbellekleme

Yerleşik önbellekleme standart olarak gelmez, ancak ihtiyacınız olduğunda orada olduğunu bilmek güzeldir. Ayrıcalık için biraz fazladan ödeme yapmanız gerekecek, ancak web sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olabilir ve hatta ana sunucuya erişemedikleri takdirde sitenizin önbelleğe alınmış bir sürümünü ziyaretçilere sunarak kesinti sürelerini önleyebilir.

Oldukça Yavaş ve Çok Kararlı Değil

DreamHost, bazı kullanıcılar daha büyük ev sahiplerinden güvenli bir sığınak olarak adlandırdığı performansıyla oldukça iyi yorumlar alma eğilimindedir. Bununla birlikte, kesinti veya 500 dahili sunucu hatası yaşayan çok sayıda insan var ve tüm hesaplarda, destek ekibi yavaş olmakla yok olmak arasında değişiyor.

Bunu web barındırıcılarından çok görüyorum: yeni bir müşteri olduğunuzda sunucu kurulumları iyi çalışıyor, ancak bir sorunla karşılaşır karşılaşmaz bunu düzeltmek sonsuza kadar sürüyor ve sitenizi günlerce sakat, hatta çevrimdışı bırakıyor.

dreamhost-performance1

Benim bakış açımdan, övünecek çok şey yok ve yukarıda gösterilen Sucuri sayfa yükleme testi bunu göstermeye yardımcı oluyor. Ortalama yükleme hızları korkunç, test ettiğim diğer sitelerden on kat daha yavaş.

Bir CDN kullanmak, yükleme sürelerini kısaltmaya yardımcı olabilir, ancak mucizeler yaratamaz. Hız aradığınız şeyse, muhtemelen başka bir yerde alışveriş yapmak isteyeceksiniz.

Doğrudan Telefon Numarası Yok, Makul Kaynaklar

DreamHost 7/24 destek sunar, ve bunun için ödül kazandığını iddia ediyor. Yine de tüm müşterileri aynı fikirde değil ve sorgularına yanıt vermek için haftalarca bekleyen insanların korku hikayeleri var.

Bir bilgi tabanı ve her ikisi de bir tutam yararlı olabilecek bazı tartışma forumları vardır, ancak sorunuza cevap vermezlerse, aynı zamanda e-posta desteği ve 08:00 – 16:00 Pasifik Saati arasında canlı sohbet sunar. Pazartesi günleri – Cuma günleri.

Devam edip onları test edeceğimi düşündüm. Bir bot tarafından işletilen canlı sohbet ajanıyla başladım ve özellikle iyi yapılandırılmamış bir insanla konuşmayı zorlaştırıyor. Sonunda oraya gittim ve bir destek bileti verdiğimde de oldukça hoş bir deneyim yaşadım.

Bir insanla konuştuğunda, oldukça kibar ve süper yardımseverler, Bu başlangıçtaki hantal arayüzden sonra hoş bir sürpriz oldu.

dreamhost-desteği1

Ayrıca, DreamHost ile gitmenin en büyük artılarından biri, kendi tartışma forumları diğer müşterilerin yanı sıra şirketin resmi temsilcilerinden de yardım alabilirsiniz. Bu, özellikle, beklediğinizden biraz daha sık olabilen müşteri hizmetleri ekibinden yardım bulmaya çalışıyorsanız faydalı olabilir..
DreamHost’un fiyatı gerçekten rekabette öne çıkıyor. Ucuz planları aylık faturalandırma ve sınırsız kaynaklarıyla birleştirdiğinizde, neden oldukça popüler olduğunu görmek oldukça kolaydır, sakıncaları hesaba katsanız bile.

Ödeme seçeneklerine gelince … pek az ve çok uzaklar. Büyük kredi kartlarını kabul eder, ancak PayPal veya kripto para birimi ile ödeme yapmayı umuyorsanız, unutun.

DreamHost’un maliyeti nedir? DreamHost 5 ila 11 $ arasında planlar sunar. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Benim önerim daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. DreamHost, daha pahalı bir plana geçiş konusunda size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve DreamHost’tan bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
DreamHost’un müşteri desteği ne kadar iyi? DreamHost en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmamış. Ancak bu, DreamHost’un radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

İptaller & Geri ödemeler

DreamHost hesabınızı iptal etmek ister misiniz? Yapması oldukça kolaydır ve bir dakikadan az sürer, bu nedenle iptal isteğinde bulunmak için yönetici panelinizin faturalandırma bölümüne gitmenizi gerektirir.

Özellikle benimle ne kadar net iletişim kurduklarından çok etkilendim. Bu, destek ekibiyle iletişim kurmamı gerektirmeden geri ödememi ne zaman bekleyebileceğimi bana otomatik olarak söyleyen gördüğüm ana bilgisayarlardan biri. Daha fazla okumak için buraya tıklayın.

DreamHost, rekabete nasıl uyuyor??

DreamHost ne olduğu için iyi, ancak müşteri hizmetleri bazen daha çok bir kabus. Web sitesi oluşturucuyu (diğer pek çok ana bilgisayarın paylaşılan barındırma planlarının bir parçası olarak ücretsiz olarak sunduğu bir şey) kullanmak istiyorsanız, makul özellikte hafiftir. Artı tarafta, DreamHost sunduğu için oldukça ucuz. Bütçede basitleştirilmiş paylaşılan barındırma aradığınız şeyse, yalnızca sizin için ev sahibi olabilir.

DreamHost, makul bir fiyata iyi bir hizmet sunabilir, ancak üst web hosting şirketleri? “Evet” demeyi zor buluyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map