Dotster Review 2020 – Kullanıcılar Neden Seviyor?

Dotster-mine


Dotster 1999’dan beri var ve bir alan adı kayıt şirketi olarak başladı. 2000’lerin başında Dotster web barındırma işine geçti ve daha sonra şirket endüstri devi EIG tarafından satın alındı.. Şu anda sağlıklı bir müşteri tabanı olan Dotster’da yaklaşık 160.000 alan var. ABD merkezli bu barındırma sağlayıcısı yalnızca İngilizce olarak mevcuttur, ancak hemen hemen her ülkeden alan adlarını destekler.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Dotster, bir barındırma sağlayıcısından beklediğiniz en önemli özelliklerin tümünü sağlayarak üslerine sahiptir, örneğin:

 • Alan adınızı kaydedin, aktarın veya yenileyin.
 • Sitelerinizin performansını ve kullanıcı davranışını izlemek için web analizi araçları.
 • Spam filtreleme, güvenlik ve web postası girişine sahip bir e-posta sağlayıcısı.

Daha benzersiz özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Web sitesi tasarım hizmetleri: Web sitenizi sizin için tasarlamak ve oluşturmak için Dotster platformunda bir uzman kiralayabilirsiniz.
 • Bir sürükle ve bırak site oluşturucu: Dotster kendi temel web sitesi oluşturucusunu sunar. Harika değil, ancak kullanımı kolay ve basit siteler için işi hallediyor.
 • Ücretsiz uygulamalar: Sitenizi oluşturmak ve yönetmek için WordPress, Drupal veya Joomla gibi ücretsiz uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Dotster-özellikler

VDeck’iniz yoksa vDeck hosting yöneticisidir. En iyisi değil ve cPanel gibi diğer seçeneklerle çalışmayı tercih ediyorum. Ancak, gezinmesi ve kullanımı basit, oldukça basit bir arayüz. Tüm veritabanlarınızı, FTP işlemlerinizi ve e-postalarınızı tek kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Kayıt işlemi üç adımdan oluşur: Alan adınızı kaydedin, seçiminizi onaylayın ve fatura bilgilerinizi ekleyin.

Fiyatlandırma ve Destek

Doster’da Linux, Windows veya VPS barındırma hizmeti alabilirsiniz, Linux en ucuz ve VPS en pahalı barındırma hizmeti sunar. Linux ve Windows’da üç fiyatlandırma planı vardır: Temel, Lüks ve Ultra. Fiyatlandırma planlarının büyük bir yararı, üçünün yanı sıra yüksek oranda ölçeklenebilir bant genişliği ile sınırsız alt alan adı ve depolama alanı elde etmenizdir.

Deluxe ve Ultra planları için sınırsız alan adı da alırsınız. Ultra ile e-posta sayınız, FTP giriş bilgileri ve veritabanlarınız da sınırsızdır. Bunun dışında tüm fiyatlandırma planlarındaki tüm özelliklere sahip olursunuz. Kayıt olduktan sonra yönetilen WordPress, ekstra alanlar vb.Gibi birçok ekstra sunacaklar..

Planlar bir, iki veya üç yıllık dönemler için geçerlidir ve ne kadar uzun süre seçerseniz o kadar tasarruf edersiniz. Ücretsiz plan yoktur, ancak 30 günlük geri ödeme süresi sunarlar.

Dotster, sorunları çözmek için keşfedebileceğiniz kapsamlı bir dokümantasyon sitesine sahiptir. Bazı makaleler biraz güncel değil. Ancak, sohbet destekleri sorgulara hızlı bir şekilde yanıt verir ve bu sinir bozucu otomatik yanıtlara sahip değildir. Yaklaşık 10 saniyede bir satış öncesi soruya ve sadece birkaç saniye içinde bir destek sorgusuna yanıt aldım.

Dotster’ın maliyeti nedir? Dotster 4 $ ile 15 $ arasında planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Dotster planını almalıyım? Benim tavsiyem daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Dotster daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Dotster’ın bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Dotster’ın müşteri desteği ne kadar iyi? Dotster en iyi web sunucularımızdan biri olarak sıralanmadı. Ancak bu, Dotster’ın radarın altında küçük bir barındırma sağlayıcısı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Dotster rekabete nasıl uyuyor??

Genel Dotster gerçekten muhteşem bir şey sunmadan tüm temel erişim ile sağlam bir hosting sağlayıcısıdır. Depolama sınırlamaları hakkında endişelenmenize gerek kalmadan basit bir siteyi uygun bir fiyata barındırmak istiyorsanız, Dotster sizin için olabilir.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

 • Web sitenizi oluşturmak için yönetilen WordPress veya diğer CMS’leri kullanın.
 • Ücretsiz yerleşik sürükle ve bırak sayfa oluşturucu.
 • Tüm fiyatlandırma planlarıyla sınırsız depolama alanı.
 • Seçtiğiniz altyapı ile esnek fiyatlandırma planları.

Eksileri

 • Özellikle kaydolurken çok fazla satış var.
 • vDeck herkes için en iyi hosting yöneticisi değil.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me