Cyon İnceleme 2020 – Hype kadar yaşıyor mu?

Cyon


Cyon, 2003 yılından beri İsviçre dışında web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Bu süre zarfında, 72.800 web sitesinden oluşan bir müşteri portföyü oluşturdu ve küçük bloglama web sitelerinden gelişen çevrimiçi mağazalara kadar her şeyi ağırladı. Tüm sunucular İsviçre’nin Basel şehrinde bulunur ve% 100 yeşil elektrikle çalışır. Karbon ayak izinizi azaltmaya çalışırken sağlam bir barındırma arıyorsanız, Cyon’u düşünmelisiniz..

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Cyon teklifleri sağlam paylaşılan barındırma çözümleri tonlarca depolama alanı ve harika özelliklere sahip. Aşağıdaki özellikler tüm planlarda standarttır:

 • 25 GB veya daha fazla cömert SSD depolama
 • Sınırsız bant genişliği
 • Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Sınırsız alt alan adı
 • Günlük yedeklemeler

Bu özelliklere ek olarak, tüm planlarla birden fazla alanı barındırabilirsiniz. Özellikle, Üçlü planı sınırsız alanı destekler. Ayrıca, tüm planlar PHP, OPCache, APCU, Black Fire ve Perl gibi çeşitli komut dosyası dillerini ve programlarını destekler.

Çevreye duyarlı olanlar için, Cyon iyi bir uyum olabilir. Şirket kullanır % 100 yeşil elektrik gücünün% 5’i güneş panellerinden, geri kalanı ise yerel hidroelektrik santrallerinden geliyor.

Bununla birlikte, planları hakkında sevmediğim bir şey, veritabanı depolama alanının 500 MB ile sınırlı olmasıdır. İşletme envanter dosyaları veya ayrıntılı müşteri bilgileri gibi büyük veritabanı boyutlarına ihtiyacınız varsa, bu hizmet sizin için olmayabilir.

Çoğu web yöneticisi Cyon’un kullanımını kolay bulmalıdır. Bir Otomatik yükleyici WordPress, TYPO3, Joomla ve daha fazlasını içeren entegrasyonlarla. Bununla birlikte, diğer birçok barındırma sağlayıcısıyla bulacağınız 300+’nin aksine yalnızca 30’dan fazla uygulama içerir. İleri düzey kullanıcılar şunu not etmelidir: Cyon tescilli my.cyon kontrol panelini kullanıyor. CPanel veya Plesk ile aynı olmasa da, çok sezgisel ve anlaşılması kolaydır.

Cyon ayrıca bir sürükle ve bırak düzenleyicisine sahip web sitesi oluşturucu, ancak standart planlardan yaklaşık% 50 daha fazla ödeme yapacaksınız. Tam bir acemi değilseniz ve bir sürükle ve bırak düzenleyicisine ihtiyacınız yoksa, Site Oluşturucuyu iletirim.

Fiyatlandırma ve Destek

Cyon, paylaşılan web barındırma hizmeti için üç plan sunuyor ve fiyatlandırma, ortalama sağlayıcıdan biraz daha yüksektir. Üstte, çoklu alan desteği ve 25 GB’den az alan dahil olmak üzere iyi bir dizi özellik elde edersiniz. Ayrıca ücretsiz SSL sertifikaları, böylece diğer birkaç ev sahibine kıyasla biraz para kazandıracak.

İyi haber şu ki bu hizmeti kullanmak için bir alan adı satın almak zorunda değilsiniz. Size web hosting bir parçası olarak cyon.site bir alt etki alanı verecektir. Kişiselleştirilmiş bir üst düzey alan adı istiyorsanız, buradan da bir alan satın alabilirsiniz, ancak bu size mal olacak. Ortalama alan adı fiyatlandırması, başka bir yerde ödeyeceğiniz tutarın iki katıdır. Alan adınızı başka bir yerden satın alıp daha sonra aktarmakta daha iyi olursunuz.

Faturalandırma için tek seçeneğiniz yıllıktır. Ancak, 30 günlük zorunlu olmayan ücretsiz deneme, yani ödeme yapmadan önce hizmete bir ay boyunca kaydolabilir ve test sürüşü yapabilirsiniz. Kayıt sırasında ödeme bilgilerini bile girmenize gerek yoktur. Planları değiştirmeniz gerekiyorsa, tek bir tıklamayla planları değiştirebileceğiniz için sorun değil.

Genel olarak, Cyon’un desteğinden etkilendim. Bir arama işlevine sahip büyük bir bilgi tabanına ve postanızı bilgisayarınıza veya telefonunuza kurmanıza yardımcı olacak bir “E-posta Sihirbazı” öğreticisine sahiptirler. Aksi takdirde, e-posta veya telefon hattı aracılığıyla desteğe başvurabilirsiniz. ancak, telefon desteği yalnızca sınırlı saatlerde kullanılabilir. Onlara pazartesiden cumaya sabah 9’dan öğleye ve 13: 30’dan 17: 00’ye (İsviçre saati) ulaşabilirsiniz. E-posta desteğinin, pazartesiden cumaya 24 saatlik söz verilen geri dönüş süresi vardır.

Müşteri desteğiyle e-posta yoluyla iletişim kurdum ve yanıt vermeleri yaklaşık altı saat sürdü. Temsilci sorumu çok iyi ve profesyonelce yanıtladı. Ürünü iyi tanıdığı açıktı. Genel olarak, Cyon’un desteğinin sağlam olduğunu düşünüyorum, ancak canlı sohbet desteği ile geliştirilecek.

Cyon

Cyon rekabete nasıl uyuyor??

Cyon, sağlam destekle birlikte sağlam bir dizi paylaşılan barındırma özelliği sunar. Uygulama yükleyicisi çok sayıda entegrasyon içermese de, web sitesi oluşturucu paketi göz önüne alındığında yeni başlayanlar için hala iyi bir seçenektir. Yeşil enerji kullanımı, bu konağı çevreye duyarlı web yöneticilerinin kısa listesine koyması gereken devrilme noktasıdır..

Bir karar vermeden önce, bazılarına göz atmanızı öneririz. tavsiye ettiğimiz alternatif hosting şirketleri.

Artıları

 • 25 GB veya daha fazla SSD depolama alanı
 • Ücretsiz SSL sertifikaları
 • Sınırsız alt alan adı ve e-posta adresi
 • % 100 yeşil enerji ile çalışır

Eksileri

 • Pahalı alan adı fiyatlandırması
 • Canlı sohbet desteği yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map