Amazon Web Services (AWS) İnceleme 2020 – Overrated mı?

Daha Büyük Daha İyi Anlamda mı?

Aceleniz varsa ve sadece sonuç olarak istiyorsanız: Amazon Web Services (AWS) ile aynı fiyata 7/24 destek ile çok daha iyi sunucular alabilirsiniz Hostinger, öyleyse neden rahatsız ediyorsun?!


Amazon Web Services (AWS), Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) veya bulut bilişim hizmetleri şirketi olarak bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi, Amazon’un bir yan kuruluşudur ve tahmin edebileceğiniz gibi şu anda pazar lideri.

200 milyar doları aşan satışlarla (evet, milyon değil doğru milyarı okursunuz) AWS, Microsoft Azure, Google Cloud Platform ve IBM’den bile daha büyük. Netflix, Unilever, Kellogg’s ve Samsung gibi büyük ad müşterilerle, AWS’yi tercih ederseniz iyi bir şirkette olursunuz.

Hizmetleri standart paylaşılan barındırma ve alan adı kaydından çok daha geniştir. AWS, makine öğrenme uygulamaları, Nesnelerin İnterneti (IoT), sanal gerçeklik (VR) araçları, oyun teknolojileri ve bulut barındırma gibi ürünler satıyor. Bu incelemede ele alacağım son hizmet.

aws-Genel Değerlendirme1

Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerle, kapsamlı web sitesinin 15 dilde mevcut olduğu mantıklıdır: İngilizce, Arapça, Endonezyaca, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Türkçe, Rusça, Tayca, Japonca, Korece ve Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel).

Netflix ile aynı ana bilgisayarı paylaşmak ister misiniz? Potansiyel müşteriye bakmadan önce, şimdi sizi uyaracağım, genellikle müşterilerine bakmayı ihmal eden, fakir veya Google Cloud Platformu) pahalı müşteri hizmetleri.

Dalış yapmadan önce bana on dakikanızı ver. Bu inceleme şu anda AWS’nin derinliklerine gidiyor. Büyük siyah kahve tavsiye. Bu incelemenin sonunda, aşağıdaki gibi soruların yanıtlarını alacaksınız:

  • Müşteri hizmetleri nasıl? Canlı sohbet var mı?
  • AWS’de barındırılan bir web sitesi ne kadar hızlı yükleniyor??
  • AWS’ye bir içerik dağıtım ağı (CDN) kurabilir misiniz? Ücretsiz mi?
  • Yeni başlayanlar AWS’de bir WordPress web sitesi kurabilir?
  • Para için aşırı pahalı mı, yoksa iyi bir değer mi??
  • Ve en önemlisi, AWS sizin için doğru?

Hadi bulalım.

Büyük Konuşuyoruz. Gerçekten büyük.

AWS, geliştiricileri, KOBİ’leri ve işletmeleri sıkı bir şekilde hedefliyor. Bu küçük adamı memnun etmekle fazla ilgili değil, bu yüzden desteği devirmeme rağmen (daha sonra daha fazla okuyabilirsiniz), AWS süreç boyunca elinizi tutmayacak. Otomatik yedeklemeler, bir web sitesi oluşturma aracı, ücretsiz geçişler veya bir fincan kahve üzerinden samimi bir sohbet de sunmaz. Sadece bu tür bir ev sahibi değil.

Yine de, ihtiyacınız olabilecek her şey, Manuel olarak yapılandırılmış yedeklemeler, spam koruması, bir CDN vb. İçin SSL desteği AWS ile çalışacak şekilde yapılandırılabilir. Sadece sizin için otomatik olarak yapmayacak (dışarıda, eğer tercihiniz buysa çok sayıda ana bilgisayar var).

Büyük Altyapı

Bu kimseye sürpriz olmamalı, ancak AWS dünya çapında en büyük ağı kurdu. AWS, 21 bölgede 169 bölge ile 64 bölge sunuyor, Google Cloud Platform’un 20 bölgede 61 bölgesini dar bir şekilde yenerek.

aws-Özellikleriyle1

Yüksek kullanılabilirlik

Arıza süresi sizin için bir endişe kaynağıysa, 2018’de AWS’nin diğer bulut barındırma sağlayıcılarından herhangi birinden üç kat daha az arıza süresi olduğunu bilmek isteyebilirsiniz (büyük bulut sağlayıcılarının kamu hizmeti sağlık panolarından alınan verilere dayanarak).

Bu, sağlam bir kesintisiz hizmet düzeyi sözleşmesi (SLA) ile desteklenmektedir. % 99,99’dan daha az çalışma süresi yaşıyorsanız, kesinti süresinin kesin miktarına bağlı olarak% 10’dan% 100’e kayan bir ölçekte tazminat alırsınız.

Mantıklı – Amazon’un kendisinin düşüp düşmediğini hayal edin. Amazon olmadan bir saat ve hepimiz üç gün veya daha uzun süren nakliye ile nasıl başa çıkabileceğimizi merak ederek bir köşede sallanıyorduk.

Ölçeklenebilir Kaynaklar

Bulut barındırma sağlayıcılarının en iyi özelliklerinden biri olan AWS, ölçeklenebilir kaynaklarıdır. Bu, barındırma hizmetiniz otomatik olarak tepki vereceği için trafikte veya verilerde ani bir artış yaşarsanız endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Ve yalnızca kullandığınız tutar için faturalandırılırsınız.

AWS Pazar Yeri

AWS Marketi’nde AWS’de çalışan yazılımlar satın alabilirsiniz. Yazılım geliştiricileri programlarını pazar aracılığıyla satabilir, ve müşteriler işletim sistemleri, makine öğrenimi ve DevOps gibi devasa bir ürün kütüphanesinden yararlanır.

aws-Özellikleri2
Bilgi işlem hizmetleri için AWS, Elastik Bilgi İşlem Bulutu (EC2) sunar. Sanal makineler, kullanım kolaylığı için önceden yapılandırılmış ayarlarla birlikte gelir veya müşteri tarafından yapılandırılabilir. AWS bir bas ve tıkla ana bilgisayarı kadar basit olmasa da, belgeler, önceden hazırlanmış iş akışları ve sihirbazlar müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için diğer bulut sahiplerinden çok daha ileriye gidin.

Hesap oluştur

AWS ile bir plan oluşturmak bir dakikadan az sürdü. İlk adım, sağ üstteki AWS Hesabı Oluştur’u seçmektir. Sonra, tek yapmam gereken bazı kısa kişisel bilgiler girmek ve kimliğimi SMS ile ve bir kredi kartıyla onaylamaktı (doğrulama için, faturalandırma amaçlı değil).

Daha ne, Amazon ücretsiz bir katman sunuyor, böylece bir kuruş yüklenmeden önce hizmete girebilir ve gerçek web sitelerini bile barındırabilirsiniz..

Yeni başlayanlar tarafından kolayca ele alınabilir; Amazon Prime ile deneyiminiz varsa AWS’de bir hesap oluşturabilirsiniz.

Bir Etki Alanı Bağlama ve WordPress’i Yükleme

AWS’yi kullanmanın ne kadar kolay olduğunu test etmek için bir WordPress web sitesi oluşturdum ve GoDaddy’de kayıtlı bir alan adını siteyle eşledim. Arayüzün özellikle kullanıcı veya başlangıç ​​dostu olduğunu söyleyemem, ancak sağlanan belgeler mükemmel. AWS’yi kullanmaya başlamayı düşünüyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim deneyimlerimi okumak.

Sihirbazlar ve Otomatik İş Akışları

AWS’ye yeni başlıyorsanız, konsol ilk başta ezici görünebilir. Hepsi teknik isimleri olan tonlarca uygulama ve kaynak var. Ancak AWS, yapılandırılabilen, başlatılan ve test edilebilen 150’den fazla hizmetin yanı sıra ortak prosedürler için bir grup sihirbaz ve iş akışı.

Yedekleme ve geri yükleme

Barındırma planınıza otomatik yedeklemeler dahil edilmese de AWS’nin yedekleme ve veri koruma yazılımını satın alabilirsiniz. Verilerinizi “Basit% 99.999999999 veri dayanıklılığı” ile korur, kopyaları Amazon Basit Depolama Hizmeti’ne (Amazon S3) ve Amazon S3 Buzulu’na yüklenir ve AWS Bölgesindeki en az üç cihazda saklanır.

aws-kolaylığı use1

kaplar

Küçük web sitesi sahipleri için önemli olmasa da, geliştiriciler kapsayıcı tabanlı ortamı sevecektir. Kapsayıcıları kullanarak uygulama kodunuzu, bağımlılıklarınızı ve yapılandırmalarınızı tek bir nesnede paketleyebilir (veya içerebilir). Bu, paketinizin ortamdan bağımsız olarak hızlı bir şekilde açılması, kapatılması ve ölçeklendirilmesinden bağımsız olarak aynı şekilde çalışabileceği anlamına gelir.

Küresel Performans için Küresel Ağ

Amazon’un kendi hesabına göre, yükün bir saniyelik gecikme süresi yılda 1.6 milyar dolara mal olacak. Bir sonraki Jeff Bezos değilseniz, çoğumuz yük hızının doğrudan bir sonucu olarak bu kadar büyük gelir kaybı konusunda endişelenmek zorunda değiliz.

AWS, web sitesinin performansını ve çalışma süresini sağlama konusunda açık bir ilgiye sahiptir. Ama gerçekte nasıl bir performans sergiliyor? AWS EC2’de barındırılan bir web sitesini test ettim ve öğrendiğim bu oldu.

AWS tüm dünyada performans departmanında sallanıyor. En kötü konumlarda bile bağlantı süresi için yaklaşık 300 milisaniye ve ilk bayt için 400 milisaniye gelir ve en iyi 20 milisaniye civarında gezinir.

Bununla ilgili bir hata bulamıyorum. Web siteniz dönüşümlere büyük ölçüde bağımlıysa veya düşük bir hemen çıkma oranına ihtiyacınız varsa AWS sizin için iyi bir seçenektir.

aws-performance1

AWS Başarılı Olmanızı İstiyor

Bezos, müşteri hizmetleri politikalarıyla ünlüdür. Amazon’u patlatan şey budur – müşteriler Amazon’un birincil odak noktası ve birincil paydaşıdır. Ancak bu felsefe AWS aracılığıyla filtreleniyor mu??

Müşteri desteği, ücretsizden son derece pahalıya kadar değişen dört katmana ayrılmıştır. Ücretsiz temel planlar 7/24 müşteri hizmetleri (bilet yoluyla), belgeler ve destek forumlarıyla birlikte gelir.

Ücretli planlar, e-posta yoluyla Bulut Destek Ortaklarına erişimden Teknik Hesap Yöneticisine ve Atanmış Destek Konsiyerjine kadar binlerce binlerce dolar ödemeye hazırsanız, bire bir destek sunar. her ay.

Her zaman olduğu gibi, desteği test ettim. Tabii ki, işletme düzeyinde destek için ödeme yapamadım, ancak freemium seçeneklerim aracılığıyla bir destek bileti gönderebilirim. 24 saatten kısa bir süre sonra nazik bir cevap almaktan memnun oldum, sorunumu tam olarak çözme.

aws-desteği1

Büyüdükçe Öde

AWS, yalnızca kullandığınız kadar ödediğiniz diğer bulut barındırma sağlayıcılarına benzer. Tükettiğiniz kaynaklara göre saniyede veya saatte ödeme yaparsınız. Daha fazlasını kullandığınızı fark ederseniz, toplu indirimler de alabilirsiniz veya kaynaklarınızı bir yıl boyunca ayıracak bir konumdaysanız, yine indirim alabilirsiniz.

Diğer büyük IaaS sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında, gigabayt başına, AWS daha ucuz sağlayıcılardan biridir. Ayrıca, ücretsiz katman planıyla, kullanımınız 30 GB depolama sınırını aşmadığı sürece bir web sitesini bir yıl boyunca ücretsiz olarak barındırmak için EC2 ve EBS’yi kullanabilirsiniz..

İptaller & Geri ödemeler

Herhangi bir bulut barındırma sağlayıcısında olduğu gibi, iptal ederseniz geri ödeme almazsınız. Yalnızca kullandığınız kaynaklar için ödeme yaparsınız, böylece hizmetlerinizi iptal edebilir ve yalnızca geçmiş kullanım için ödeme yapabilirsiniz. Bulut endüstrisinde bu oldukça standart.

Hesabınızı kapatmak kolaydır: Kök kullanıcı olarak oturum açın ve Faturalandırma ve Maliyet Yönetimi konsolunun Hesap Ayarı sayfasına gidin. Hesabı kapatma şartlarını anladığınızı doğrulayın ve Hesabı Kapat’ı seçin. İptal edildikten kısa bir süre sonra bir onay e-postası alacaksınız.

Amazon Web Services (AWS) ne kadara mal oluyor? Amazon Web Services (AWS) 4 ila 240 dolar arasında planlar sunuyor. Fiyat, hangi hosting planını seçtiğinize bağlıdır. Güncellenmiş fiyatlandırma tablosunu (haftalık olarak güncellenir) aşağıda görebilirsiniz.
Hangi Amazon Web Services (AWS) planını almalıyım? Benim önerim daha ucuz bir planla başlamak. Daha sonra istediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Amazon Web Services (AWS), daha pahalı bir plana geçişte size yardımcı olabilir. Ziyaretçilerin sayısının artması beklenenden uzun sürüyor ve ihtiyaç duyulana kadar çok para ödememelisiniz. Tabii ki, ihtiyaçlarınız değişebilir ve Amazon Web Services (AWS) bir barındırma uzmanına danışabilirsiniz. buraya.
Amazon Web Services’in (AWS) müşteri desteği ne kadar iyi? Amazon Web Services (AWS) en iyi web barındırıcılarımızdan biri olarak sıralanmamış. Ancak bu, Amazon Web Services’in (AWS) radar altında küçük bir barındırma sağlayıcı olmasının bir sonucu olabilir. Küçük bir hosting şirketi için avantajları vardır – bir müşteri olarak, onlar için daha önemlidir. Ayrıca, burada en popüler web barındırma hizmetleri.

Amazon Web Services (AWS) yarışmayla nasıl eşleşir??

Ben genellikle underdog’un bir destekçisiyim, ancak bu durumda daha büyük daha iyi demek. AWS’nin teklifinde hata vermek zor. Güçlü, küresel veri merkezleri ağı, yüksek hızlar ve benzersiz çalışma süresi sunar. Ancak yeni başlayanlar için ideal değil – çok karmaşık ve güçlü. Bir iyileştirme önerim olsaydı, tüm müşteriler için anında müşteri hizmeti talep ederdim. Ancak 7/24 bilet desteği ile o kadar da kötü değil.

Bir karar vermeden önce, bazılarına göz atmanızı öneririz. tavsiye ettiğimiz alternatif hosting şirketleri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me