Akamai Review 2020 – Standartlarımıza Uygun mu?

akamai anaAkamai iyi, ama iyi yeterince iyi değil. Akamai iyi bir web barındırma olsa da, daha ucuz bir fiyata daha kaliteli barındırma alabilirsiniz Hostinger, Örneğin.


Akamai, yaklaşık üç yıllık bir araştırma ve içerik dağıtımını hızlandırmak için yeni bir algoritma oluşturduktan sonra 1998’de kuruldu. Şirket, güvenlik, web performansı, medya dağıtımı ve DevOps gibi bir dizi internet dağıtımı ve proje dağıtım hizmeti sunmaktadır.

Adobe ve Fox gibi büyük işletmelere hizmet eder ve Massachusetts’teki en büyük siber güvenlik şirketi olarak sıralanır (2018 ve 2019). Bu şirketin 139 ülkede yaklaşık 239.000 sunucusu ve yaklaşık 1.600 küresel ağı var. Web sitesi İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Çince, Japonca, Korece, İbranice ve Almanca.

Özellikler ve Kullanım Kolaylığı

Akamai KOBİ’ler için değil. Hizmeti büyük işletmeler, özellikle küresel hedef kitleye sahip olanlar için daha uygundur. Ayrıca, bir plan satın aldığınız ve web sitenizi barındırdığınız geleneksel web barındırma çözümleri sunmaz.

Web barındırma için ilgili hizmet bulut ve içerik dağıtım ağıdır. Bunun yaptığı, hız ve yükleme süresini hızlandırmak için içeriğinizi Akamai’nin ağı üzerinden web sitenize / uygulama ziyaretçilerine ulaştırmaktır.

Müşteriler aşağıdakilerin tadını çıkarır:

  • % 100 kesintisiz çalışma HDS’si
  • Daha iyi ağ performansı
  • Geliştirilmiş güvenilirlik ve boşaltma

Geleneksel barındırma ile, barındırma planınızın destekleyebileceğinden daha fazla ani bir trafik akışı web sitenizi saklayacaktır. Yeni ve eski ziyaretçilerinizin web sitenizi ziyaret etmeye çalıştıklarında uzun yükleme süreleri veya hatalarla karşılaşmasına neden olan bir tarama yavaşlar. Ancak, Akamai bulut platformu ani trafik artışlarını ölçeklendirmenizi ve karşılamanızı sağlar. ABD’deki en iyi 20 E-ticaret işletmesinin bunu kullanması şaşırtıcı değil.

Akamai site yük devretme sunuyor. Sunucularınız kapalı olduğunda bile, önbelleğe alınan içeriğiniz global ağı nedeniyle yayınlanmaya devam eder. Dinamik önbellekleme, gelişmiş boşaltma ve ağ desteği, içeriğinizin bant genişliğine uyum sağlamasına ve tıkanıklıklardan kaçınmasına olanak tanıyarak web sitenizin performansını artırır.

Ayrıca, dinamik içeriğe en hızlı yolu bulan SureRoute adlı bir teknolojiye sahiptir. Dinamik içerik neredeyse hiç önbelleğe alınmaz çünkü kullanıcı / IP adresine göre değişir. Örneğin, kullanıcıları ad ve konuma göre karşılayan HTML içeriği. Bununla birlikte, SureRoute ile Akamai, 1.000 ağı üzerinden ziyaretçileri en hızlı rotadan göndererek bu tür içeriklerin yüklenme süresini azaltır.

Akamai’nin gelişmiş performans ve güvenilirliğine rağmen, birçok işletme için en büyük dezavantajı, hizmetlerin sadece kurumsal amaçlar için uygun olması nedeniyle onlar için olmamasıdır..

Bulut dağıtımını kullanmanın iki yolu vardır. Birincisi, bir barındırma sağlayıcısına sahip olmak ve içerik dağıtımınızı hızlandırmak için Akamai’nin DNS’sini kullanmaktır. İkincisi, örneğin Hulu veya Netflix gibi medya içeriği dağıtım hizmetleri içindir. Akamai bulut depolama alanında barındırabilirsiniz ve diğer hizmetlerin yanı sıra dağıtım, kod dönüştürme ve dijital hakların uygulanmasını da yönetir.

Fiyatlandırma ve Destek

akamai 2

Akamai özel fiyatlar sunuyor. Bu, kapsama alanınıza ve işletmenizin kullandığı kaynaklara bağlıdır; bunların tümü, bir hesap yöneticisi ile karar verdiğiniz sözleşmeye bağlı olarak müşteri başına verilir. Genellikle, en düşük fiyatları aylık 2.000 $ ‘dan başlar (bu makaleyi yazarken destek temsilcisi başına).

İşletmeniz için ne kadar iyi çalıştığını görmenizi sağlayan 30 günlük ücretsiz bir deneme var. Bunun tipik bir barındırma şirketi olmadığını unutmayın, bu nedenle barındırma şirketlerinin sunduğu bilinen ücretsiz bir alan adı veya diğer ücretsiz teşvikler almayacaksınız.

Akamai, müşterilerin sorunları kendi başlarına halletmelerini sağlayacak kaynaklara sahiptir. Müşteri desteğine başvurmanız gerekirse, telefon numaralarından herhangi birini arayabilirsiniz (50 ülkede ücretsiz). İki dost ajanla soruları tartışmak için de kullandığım canlı bir sohbet var. Akamai’nin de ulaşabileceğiniz bir e-posta adresi ve yardım etmeye istekli aktif bir topluluğu var.

Akamai rekabete nasıl uyuyor??

Akamai’nin küresel ağı ve yüz binlerce sunucu web sitesi performansını hızlandırır, ancak küçük ve orta ölçekli işletmeler hizmetlerini kullanmamalıdır çünkü kaynaklar ihtiyaçları için çok fazladır ve fiyatlandırma da.

Hala bu sizin için doğru web barındırma olup olmadığından emin değil misiniz? Bizim göz atın en çok önerilen web barındırıcıları daha fazla öğrenmek için.

Artıları

  • Global ağ ve sunucu konumları
  • Geliştirilmiş web sitesi performansı, önbellekleme ve ağ boşaltma
  • 30 günlük ücretsiz deneme
  • 50 ülkede ve aktif toplulukta ücretsiz telefon numaraları

Eksileri

  • KOBİ’ler için değil
  • Listelenen fiyatlandırma paketi yok
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me